Krémová injektáž a sanácie muriva svojpomocne

Pomôžeme vám - Západné s stredné Slovensko
OBAKO s.r.o.
Ing. Ján Hriech +421 903 561 431
poradenstvo, objednávky, doprava a platobné podmienky
Pomôžeme vám - Východné s stredné Slovensko
NANOERA s.r.o.
+421 949 513 003 objednávky, platby
+421 911 641 758 poradenstvo, služby
0 votes
586 zobrazenie

Dobrý deň
premýšľam o injektáži pomocou vášho creamu.
Popis situácie Starý radový barák z konca 18. storočia prevažne kamenné murivo (opuka). Za dvorom sa zdvíha svah a na druhú stranu cez cestu potok. Úroveň vnútornej podlahy zhruba 20 a 100cm nad terénom. Približne pred 20 rokmi vykonaná čiastočná hidroizolácia. Na vtedajšiu podlahu položená IPA a tá bola čiastočne z vnútornej strany predĺžená do polovice hrúbky steny (cca 100 cm) s prehrnutím nahoru. Ide zhruba o tretinu uvažovanej vzdialenosti. Na nej 5 cm polystyrén a potom vrstva betónu v každej miestnosti inak vysoká, aby sa docielila jednotná výška podlahy. Z vnútornej strany je sanačná omietka. Paradoxne v mieste, kde sa podlaha nachádza najviac nad terénom, dochádza k degradácii omietok. Injektáž by som vykonával z vonkajšej strany a zaujímalo by ma, kde by bola najvhodnejšia výška injektáže.
Nad podlahou 10cm ako odporúčate alebo vo výške betónovej podlahy prípadne sa čo najviac priblížiť k vrstve IPY alebo polystyrénu hoci odhadom, aby sa vytvorila jednoliata vrstva.
Ďakujem
S pozdravom Pavel Novák

0 votes
1k zobrazenie

Dobrý deň

Chystám sa robiť sanáciu muriva vašou injektažou. Otázka znie v ktorom mieste odporúčate urobit sanáciu. Jedna sa o starý rodinný dom po rekonštrukcií. V prílohe posielam obrázok skladby podlahy.

Ďakujem za skorú odpoveď. S pozdravom Andrej Bukovský

0 votes
761 zobrazenie

Dobrý deň,

pustil som sa do prípravy (vŕtania) obvodového muriva z plných tehál (cca 45cm, RD z roku cca 1930). Dom ako taký má poistnú hydroizoláciu z „lepenky“, ale tá je už dožilá. Nová poistná hydroizolácia sa bude realizovať v spare o tehlu vyššie ako je táto lepenka (vyčítané z poradne).
Hneď po pár vyvrtaných dierach som narazil na nasledujúce problemy kde by som rád poprosil o radu:
Drvivá väčšina vyvŕtaných der má v sebe asi nevyplnenú škáru – sú miesta kde vrták prejde akoby vzduchovým vreckom – treba 5-10cm. Stlačeným vzduchom sa to dá prefúknuť. Ako toto riešiť? Medzera môže byť dosť veľká a viedlo by to k neúmerne veľkej spotrebe.Rovnako ako 1, ale nedá sa to prefúknuť stlačeným vzduchom – zrejme vzduch uniká inokedy.Minimálne z dvoch der sa mi sype skvara alebo nejaky zasyp. Vyvŕtať sa to dá, následne sa to dá aj prepichnúť drôtom, ale vyfúkať sa to nedá pretože to je porad upchaté. Keď v tom nechám sa točiť vŕtačku tak to porad vyhadzuje bordel.
Ako riešenie vyššie uvedeného ma napadne aplikovať rovnaký postup ako pre komurkové murivo – skúsiť vyplniť montážnou penou a potom prevŕtať. Akorat by som použil 10mm vrtak a potom 14mm by som to prevŕtal.

Ešte by som si rád od Vás nechal potvrdiť stavajúci nižšie uvedený návrh hydroizolácie. Dom s vlhkosťou vylozene nezapasi, spise ho trapi tlakova spodna voda v pivnici, nikde v dome (okrem pivnice) nie sú vidieť mapy s vlhkosťou na stenách/podlahe. V jednej miestnosti (1NP) je vidieť drobný prusak pod úrovňou stavajúcej dožívajúcej hydroiolácie. AquaStop cream sa tu bude aplikovať do prevažne suchého muriva. Z vencu sa bude dom zatepľovať, ale nie je v pláne ho obkovať až na úroveň pivnice, ale cca 0.5-1.0m tak aby sa prerušil tepelný most + nopova fólia. Všetky podlahy sú nad úrovňou terénu.

Navrh vnútornej hydroizolácie:

Podlaha sa spenetruje + sa natavia asfaltové pásy (cca 10cm pod finalnou podlahou). Uvažoval sa aj variant použitia Bitumen 2K, ale na 110m2 už to je veľký cenový rozdiel.
Po vonkajšom obvode + nepodpivničené múry sa o jednu tehlu vyššie než je stavajúca dožívajúca hydroizolácia sa prevedie nová hydroizolácia pomocou AquaStop Cream. Toto je v cca 0 až -5 cm od čistej podlahy. Po prečítaní poradne usudzujem, že nie je potreba použiť aktivátor a stačí diry mierne navlhčiť.
Napojenie pása cez vŕtanie sa vykoná pomocou Bitumen 2K – toto všetko bude koncit cca 5cm nad čistou podlahou. Malo by tak dôjsť k napojeniu hydroizolačnej vrstvy kremu ​​a asfaltových pásov.
V prílohe pridávam fotografiu s prusakom a s vŕtaním kde sa to sype.

S pozdravom a vďaka JK

0 votes
608 zobrazenie

Dobrý deň,
k domu bola v minulosti, pred 45 rokmi, pristavená jedna miestnosť, ktorá je bohužiaľ zle odizolovaná. Podlaha je cca 75cm nad úrovňou terénu. Základový betón v miestnosti je pretiahnutý na sokel a pod ním je navážka, ktorá je dosť vlhká (cca 20% merané v kontrolnom otvore). Izolácia nad základovým betónom bola vykonaná rozliatym asfaltom, steny terákom. Nad touto „izoláciou“ je múr zhotovený zo škvarových tvárnic s otvormi a zvonku je už fasáda. Keďže problémy s vlhkosťou v tejto miestnosti boli asi už skôr, boli prerazené pod základovým betónom, tesne pri soklovej stene, prieduchy. Čo asi tiež nebolo najlepšie riešenie – možné premŕzanie.
(Počítam okrem iného s odkopaním základu, použitie drenáže, nopovej fólie a injektáže do škáry medzi tehlami v sokli v mieste kde je na druhej strane vzduchový kanál viď skica. Ďalej odizolovaním a zateplením podlahy. Ďalej potom primurovaním vnútornej strany steny).
Môj dotaz znie: je možné použiť krémovú injektáž na odizolovanie základového betónu od obvodovej steny? To je vyvŕtaním otvorov tesne pri stene a ich treba opakované naplnenie krémom? V tomto mieste je pod betónom vzduchový kanál.
Všetko snáď lepšie objasní priložená skica
Ďakujem za odpoveď.
Z.B.

0 votes
741 zobrazenie

Dobrý večer.
Rád by som týmto požiadal o váš komentár k priloženej fotke. Mal by som k nej dve otázky…
1) (snáď)Je vidieť mokrá mapa na omietke. Je to naozaj iba začínajúca vlhkosť, omietka podľa mňa ešte nie je znehodnotená. Je nutné v tomto prípade pred injektážou navlhnutú omietku odstrániť?
2) Zeleno som na fotke vyznačil úroveň, kde vedie pôvodná vodorovná izolácia (snáď ipa?). Avšak vzhľadom na vzlínajúcu vlhkosť je vidieť, že už nie je celistvá a preniká cez ňu vlhkosť. Je teda možné aplikovať váš injektážny krém priamo do tejto škáry, v ktorej je položená pôvodná izolácia? Alebo radšej aplikovať o radu vyššie? Pýtam sa z toho dôvodu, že práve rad, kde je izolácia položená, mi pripadá pre aplikáciu injektáže ideálny.
Ďakujem za Vašu odpoveď.
S pozdravom,
Bílý

Obrázek
0 votes
579 zobrazenie

Dobrý deň,

vo verande mám vlhkosť (pozri obrázok), najmä v zimných mesiacoch. Múr je tehlový 30 cm, podlaha v jednom rohu je 10 cm nad terénom, v druhom 40 cm nad terénom, nepodpivničená. Chcel by som vlhkosť odstrániť chemickou injektážou. Otvory budem robiť z vonku. Mali by byť pod úrovňou, v úrovni alebo nad úrovňou podlahy? Ďakujem za odpoveď.

S pozdravom Vojtěch S.

 

0 votes
730 zobrazenie

Dobrý deň, chcel by som sa opýtať, či bude stačiť, keď budem vŕtať otvory pre injektáž tesne nad kamenným múrikom (vo výške cca 75cm. Vŕtanie do kameňa tesne nad zemou asi nemá zmysel, alebo sa pletu?) Na ďalšom obrázku je vlhkosť pod bielymi dvierkami (od plynomeru). V osi dvierok zo zeme prichádza prívod plynu – ako vykonať vrty? Na rovnakom obrázku vystupuje vlhkosť naľavo od dverí – mám v tomto prípade keď nie je kameň vŕtať pri zemi (v úrovni spodku dverí)? Posledné otázky – po aplikácii vašej emulzie, čím „upchať“ otvory a stihnem aplikovať injektáž v novembri (nevadí chladné počasie?) Ďakujem.S pozdravom Jirka

Obrázok

0 votes
1k zobrazenie

Dobrý deň. Chcel by som Vás veľmi poprosiť o radu. Mám záujem si zakúpiť výrobky od vašej spoločnosti, zaujalo ma to, že si to môžem urobiť svojpomocne.
Nakoľko mám sokel, ktorý má dva roky a nechcel by som ho dávať dole. Posielam obrázok ako sa začala vlhkosť prejavovať. Chcem sa spýtať ci by som mohol injektaz urobiť pod úrovňou soklu aj nad jeho úrovňou, alebo by to nemalo zmysel? Úroveň podlahy v dome je v línii sokla ako som naznačil na fotke. Injektaz môžem robiť iba z vonku nakoľko je vo vnútri kúpeľňa. Mam v plane aj dat drenaz okolo múru. Ďakujem veľmi pekne za radu.

  • Matúš Cvaniga stáří dotazu 3 roky ago
  • last active 3 roky ago
0 votes
818 zobrazenie

Dobrý deň,

chcel som použiť Vašu izoláciu Aqua stop cream, ale po odbúraní existujúceho obkladu sa naskytlo nemilé prekvapenie. Pod vodorovnou izoláciou, nad ktorou sú tehly, sa nachádza kamenný základ, ktorý je spájaný snáď hlinou, aspoň tak to teraz vyzerá. Viď foto. Myslíte, že by bolo rozumné, aby som časť pod vodorovnou izoláciou vyplnil kvalitným betónom, kvôli statike, a následne do škáry nad izoláciou, ktorá už nie je funkčná, použil Váš Aqua stop cream.
Ďakujem za odpoveď.

0 votes
919 zobrazenie

Dobrý den, poprosím o radu. Mám v pláne realizovať sanaciu staršej garažovej steny postavenej v r 1920 bez vodorovnej izolácie v dlžke cca 4m. Mám však v garaži dlažbu a sokel na tej strane o výške cca 10cm a zaroven ide o stavbu na hranici pozemku – sused má svoju dlažbu o cca 10cm nad urovnou nášho terenu.
Otázka znie : bolo by velkou chybou osadiť otvory z mojej strany vo výške cca 15-20cm od urovne mojho terenu a tým by som sa dostal cca 5-10cm nad sokel a zároven by som bol cca 1-2cm nad urovnou susedovho terenu?/ asi by mi sused nedovoli obkopať garáž a dať tam bublinkovú čiernu foliu…/. Dakuejem za radu.
S pozdravom Robert Konečný, Žilina

  • MUDr. Robert Konečný stáří dotazu 3 roky ago
  • last active 3 roky ago
0 votes
2k zobrazenie

Dobrý deň,
pri čiastočnej rekonštrukcii domu starého asi 80 rokov som na prízemí nad podlahou zistil vzlínajúcu vlhkosť na vnútorných omietkach obvodových múrov (viď foto zvnútra aj zvonku).
Dom je podpivničený, má kamenný sokel do výšky cca. 120 cm nad okolitým terénom, v úrovni sokla je potom podlaha prízemí a nad ňou sa objavila spomínaná vlhkosť.
Pre riešenie problému sa mi javí vhodný Váš Aqua Stop Cream, potrebujem však poradiť s postupom aplikácie. Mám v úmysle vnútorné omietky otriasť nad líniu viditeľnej vlhkosti a vyškrabať škáry. Zvonku by som brizolitovú fasádu rád ponechal a chcel by som len odstrániť pásik kabrincového obkladu nad soklom, v takto obnaženej škáre aplikovať Aqua Stop Cream a namiesto pôvodného pásiku inštalovať po celej dĺžke múrov odvetrávaciu lištu. Vo vnútri potom chcem použiť sanačnú omietku.
Je možné použiť tento postup?

Ďakujem za odpoveď.

Z. Diviš

0 votes
1k zobrazenie

Dobrý deň, na jednej stene domu z roku cca 1935 vzlína vlhkosť, viď obr. (pokračujúca časť domu bola dostavaná 1998), táto časť domu je podpivničená, strop je v úrovni terénu, podlaha pivnice 210cm nižšie. Hladina spodnej vody bude podľa skúseností susedov ľahko pod podlahou (dom je na rovine, Poohrie, hlinitopásčité podložia, pri záplavách roku 2002 spodná voda stúpla až takmer k stropu pivnice). Keď veľa prš,í vlhkosť sa zvyšuje, v pivnici je vlhkosť až 85%. Z vonkajšej strany je nopová fólia do hĺbky 77 cm pod úroveň terénu. Zvažujem chemickú injektáž v pivnici vo výške cca 70cm od stropu pivnice (nad úrovňou, kde končí nopová fólia). Steny majú 60cm a sú z tehál (vnútri steny snáď taky). Myslíte, že to problém vlhkej steny – nad úrovňou kde končí nopová fólia – vyrieši?

0 votes
1k zobrazenie

Dobrý deň pán Schwarz,

mám otázku ohľadne nášho domu (vek odhadom 60 rokov), pred výmenou povodných okien nám v izbe na severovýchodnej strane domu vlhla smerom od podlahy hlavne severná stena a tvorili sa aj plesne, teraz po výmene okien už viditeľnú vlhkosť v stenách nenachádzame, avšak plesne ostali.
Chcem sa spýtať, či je aj tak možné aplikovať injektáž vašim prípravkom v celom dome aj keď viditeľnú vlhkosť nemáme a či to má dopad potom na naviazanosť krému do stien, alebo to preventívne aplikovať len do tej severnej steny. Dom by sme chceli aj zatepliť.
Na prvom obrázku možete vidieť skladbu steny po obití vonkajšej omietky s prevŕtaným televíznym káblom a na druhej fotke pohľad zvnutra, kde je vidieť, že kábel je prevŕtaný pár cm nad parketami. Injektáž by bolo najlepšie teda vykonať v rovnakej špáre, ako je prevŕtaný kábel alebo o jedno poschodie nižšie?
A ešte by som chcel vedieť, ci keby som injektáž vykonal z vonkajšej strany domu či je možné hneď napenetrovať a vymalovať vnutorné steny domu alebo treba počkať, kým sa materiál naviaže do stien?

Ďakujem pekne za odpoveď.
Peter Hajduk

  • Peter Hajduk stáří dotazu 4 roky ago
  • last active 4 roky ago
0 votes
1k zobrazenie

Dobrý deň pán Schwarz,

Obraciam sa na vás s otázkou, v akom mieste vykonávať vrty pre krémovú injektáž viď obrázok.

nad ipou je tehlové murivo, malta nič moc, pod ipou ložený kameň, preložený vyvetralou omietkou.

Za mňa tipujem vrt v polovici tehly ….

Ďakujem, s pozdravom Ryška.

0 votes
1k zobrazenie

Dobrý deň, plánujem zakúpenie a aplikáciu Aquastop a prosím o radu. Murivo v miestnosti je na dvoch stenách plná pálená tehla (hrúbka cca 30-35 cm), prvá priebežná špára je 5 a ďalšia 15 cm nad podlahou, na jednej stene 8 cm. Zostávajúce dve steny však majú betónový základ ktorý presahuje cca 5 cm nad podlahu, na tom je izolácia z obyčajnej dvojitej plastovej fólie a potom tehly. Navŕtanie by bolo úplne z vnútornej strany miestnosti, je v poriadku vykonať to do tých škár 15 cm resp. 8 cm od podlahy? Tiež neviem či je nejako zasolené alebo sú to len zvyšky omietky (bolo tam vlhko od stien a vytvorili sa plesne), môžete to prosím podľa tých fotiek nejako posúdiť? Stena s betónovým základom má veľmi silné omietky, tak neviem či je možné vykonať vŕtanie (aspon v časti) priamo do omietky alebo nad tú fóliu do tehly, avšak pod tú fóliu sa penetrácia rovnako nedostane. Na tú injektáž je nutné tiež zakúpenie vašej špeciálnej pištole alebo možno nejako inak? Ďakujem.

Murivo plná pálená tehla

Stena s betónovým základom nad podlahou

0 votes
1k zobrazenie

Dobrý deň,
rád by som sa spýtal či možno vykonať použiť aquastop cream aj u miestnosti viz.foto a to sposobom odstránenia soklíka, navŕtania (možno vŕtať len do škár alebo aj do stavebného materialu? V tomto prípade tehál), napustenie aquastop Cream a opätovným obložením soklíka (po odporúčanej dobe ).
omietka je tu robená obyčajne (jadrová omietka, Feinputz a farba teda bez akéhokoľvek sanačného opatrenia)
veľmi pekne ďakujem za radu
s pozdravom Křivánek

0 votes
2k zobrazenie

Dobry den.

Chcel by som sa informovat/poradit ci je vhodny Vas injektazny krem aj na takyto typ muriva (Vid priloha)

Tehla zacina az 43cm od zeme pod tehlou je asi betonovy zaklad ktory mi taha vlhkost (Povodne boli tieto miestnosti pivnica ale bolo to prerobene na bytovu jednotku)

Vedeli by ste mi povedat ci mi to bude fungovat a kolko od zeme by bolo vhodne vrtat tie deiry pre injektazny krem?

Dakujem

Machovic

0 votes
1k zobrazenie

Dobrý deň pán Schwarz, hovorili sme spolu dňa 13.7.2020 dopoludnie, kedy som Vám pochválil Vaše niekoľkonásobné vystúpenie v TV, spracovanie Vašich web stránok  a najmä potom názorný príklad s Vašim modelom muriva vo vaničke vody a radil som sa o použití injektážnej pištole či pumpy na injektáž môjho muriva. Teraz by som Vás poprosil o nasledujúce rady:

– injektujem tehlovú stenu v chodbe domu o šírke 600 mm, dĺžka 5 metrov, veľmi úzke škáry
– na podlahe je dlažba so soklom a tak moja prvá škára od podlahy nad soklom je vo výške 110 mm
– v tejto škáre som vŕtal otvory po 100 mm od seba o predpísanom priemeru 14 mm
– vŕtal som najskôr dĺžkou vrtáka 400 mm a vrty som dokončoval dĺžkou vrtáka 550 mm, pri dovrtávání som sa takmer u všetkých dier dostával k skokovému posunu, teda do vydutín. Vyhodnotil som, že v tejto úrovni nemôžem túto operáciu zdarne dokončiť.
– viem, že Vaša odporúčaná výška vrtov od podlahy je do 100 mm, napriek tomu som začal skúšať šťastie o škáru vyššie – teda vo výške 180 mm od podlahy s úvahou, že tak to bude lepšie ako prvá nevydarená verzia. Tieto vrty sa mi podarili až na dva, ktoré išli v konečnej fáze cca 100 mm veľmi rýchlym pohybom vpred
-Prosím Vás o radu ako mám ošetriť spodný rad vrtov, ktoré sú podľa môjho pohľadu pre injektáž nevyhovujúce
-závěrečná prosba je, či nemáte skúsenosť s riešením korózie zárubne, ktorá sa mi vplyvom vlhkosti objavila vo výške do 300 mm od podlahy na priečke vedúcej od vyššie uvedeného obvodového múru, ktorý mám injektovať, a to po 100 mm od napojenia k obvodovej stene

Po sledovaní Vašich rád v médiách a na Vašich úžasných webových stránkach Vás uznávam ako skvelého človeka a odborníka v jednej osobe, ktorý naozaj svojimi znalosťami a vyvinutými prostriedkami pomáha tam, kde sú iné technológie neúčinné.

Ak budete mať na moje otázky chvíľku – budem Vám nesmierne vďačný:

S pozdravom a prianím mnohých úspechov vo Vašom podnikaní – Bc. Jan Vrabec!
(Chcel som priložiť foto, ale systém mi to neumožnil, neviem kde sa stala chyba – ospravedlňujem sa. Pokúsim sa zaslať do Vášho mailu.)

0 votes
2k zobrazenie

Dobry den pan Schwarz,
Planujem vyhotovit izolaciu steny proti vzlinajucej vlhkosti kremovou injektazou v celkovej dlzke 36 m. V tejto suvislosti prosim o odborne rady.
Fakty:
– mur je postaveny z porobetonovych tvarnic,
– kazde tri metre su umiestnene betonove piliere, medzi ktorymi je v podstate samotny mur vymurovany,
– po celej dlzke chyba vodorovna izolacia medzi murom a zakladom,
– chyba izolacia medzi betonovymi piliermi a zakladom,
– pri 70% dlzky muru nemozem vrtat do skary medzi zakladom a prvym radom tvarnic, pretoze mi tam zavadzia betonova
plocha pred budovou, ktora je asi 8 cm nad urovnou zakladu,
– napriek chybajucej izolacie je mur momentalne uplne suchy – aspon sa tak zda.
Prilozil som fotku pre znazornenie stavu.
Ak mi dovolite, mal by som nasledovne otazky:
Mozem vrtat pre krem diery priblizne 10 cm vysoko nad zakladom, teda nie do skary (malty) ale do porobetonu?
Pripadne sikmo do porobetonu vzhladom k tomu, ze betonova plocha pred budovou zavadzia pri vrtani?
Nevadi, ze je mur teraz suchy? Dokaze sa krem rozsirit difuziou do potrebnej sirky aj v suchom murive?
Vrtat aj do spodnej casti pilierov, teda aj do betonu?
Tolko otazok ma napadlo zatial. Uvitam Vase dalsie cenne pripomienky.
Dakujem.
S pozdravom Tóth

0 votes
2k zobrazenie

Dobrý deň,
opravujem starší rodinný dom ktorého prízemie sa nachádza v niektorých miestach cca 80 cm pod úrovňou terénu. Múry boli obložené z vnútra dreveným obkladom. Po odstránení obkladu som zistil, že múry sú do výšky 2/3 vlhké. Dom bol asi pred 20 rokmi obkopaný, urobená zvislá hydroizolácia a oddrenážovaný. Zatiaľ som vo vnútri domu rozbil podklad(základovú dosku), obkopal a odvetral všetky múry z vnútornej strany a naspäť zabétonoval podkladovú dosku. Teraz by som chcel urobiť injektáž – Aqua stop cream a tým zabrániť vzlínaniu vody po múroch. Múry sú z 2/3 tvorené z betónu na ktorom je tenká izolácia a ďalej je múr tvorený z plných vypálených tehál. Bude to účinné? Dá sa robiť injektáž aj v betónovom múre?
Ďakujem,
Marián

Zobrazuji 1 - 20 z 93 záznamů

Všetky údaje, najmä texty a fotografie uvedené na týchto webových stránkach sú výtvorom a vlastníctvom spoločnosti TRUMF sanace s.r.o., predstavujú jej know-how a ako také požívajú ochranu rovnako podľa autorských predpisov upravujúcich duševné vlastníctvo.

Kontakty na našej prevádzkareň

Západné Slovensko
OBAKO s.r.o., IČO: 44701985
tel:+421 903 561 431
info@obako.sk

Východné Slovensko
NANOERA s.r.o., IČO: 46882812
tel:+421 949 513 003
info@nanoera.sk

Kontakty na sídlo spoločnosti

Blatnická 14/3, Praha 5
IČO: 24271268
IČ DPH: SK4120141938
DIČ: CZ24271268