0 votes
372 zobrazenie

Dobrý deň,
kontaktujem Vás s prosbou o radu. Kupujeme RD, na ktorom je nutné vykonať hydroizoláciu. Chystáme sa použiť Váš injektážny krém, no potreboval by som poradiť s jeho realizáciou. Na jednej stene RD je vlhkosť (viď. foto 1), ktorá sa tvorí vplyvom vlhkosti zeminy od suseda. Primárne plánujem použiť Váš krém aj pre zemnú vlhkosť na našom pozemku, ale chcel by som sa opýtať či je možné Váš krém aplikovať aj vertikálne (viď. foto 2) a tým zamedziť prenikaniu vlhkosti od suseda.

Vopred ďakujem za radu.

S pozdravom Kupčina

Foto č.1

Foto č.2

 • adminsanace stáří dotazu 4 mesiace dní
 • poslední aktivní 4 mesiace dní
0 votes
908 zobrazenie

Dobrý deň,
veľmi ma zaujal Váš produkt, ktorý je pre mňa najoptimálnejším riešením.
Potrebujem poradiť so zhotovením sanácie, dom je orientačne z 19.storočia, pivnice opuka, múry tehla, bohužiaľ sa dom nachádza vo svahu a všetka vlhkosť je v úrovni práve už svahu viď. priložený náčrt. Miestnosti ktoré sú pod úrovňou svahu chcem práve zaizolovať, ale tým že som pod úrovňou terénu neviem či mám vrty urobiť podľa vášho návodu alebo nižšie. Bývalý majiteľ urobil betón ale či ak urobil podklad už neviem preto podlahy pôjdu preč a budú sa robiť nové s asfaltovými pásmi, zaujíma ma či urobiť vrty pod novou budúcou podlahou tzn. po odkopaní alebo v úrovni budúcej podlahy tzn nad. Potom či má svah daný vplyv na vrty. V budúcnosti sa bude robiť spádovanie a kačírek. Aktuálne je svah pri dome síce odkopaný cca 50cm okolo domu ale je vyspádovaný priamo ku murivu. Ďakujem
S pozdravom,
Přibyl Jan

 • adminsanace stáří dotazu 11 mesiacov dní
 • poslední aktivní 11 mesiacov dní
0 votes
935 zobrazenie

Dobrý deň, je možné použiť Váš výrobok na stratené debnenie vyliate betónom?
Za touto stenou bola navozená zemina, bola použitá nopová fólia vrátane drenážnej rúrky a štrku, aj tak pri dnešných dažďoch dochádza k zvlhnutiu. Viď foto.

Ďakujem moc.

 • adminsanace stáří dotazu 1 rok dní
 • poslední aktivní 1 rok dní
0 votes
1k zobrazenie

Dobrý deň, dovoľujem sa popýtať na možnosť použitia vašich výrobkov v mojom prípade. Mám RD so susedom ako dvojdom, vykonal som adaptáciu pivničných priestorov, ale pivničný múr so susedom je vlhký. Vykonal som skúšobný vrt do steny, je silná cca 30 cm a zo strany suseda je hlina, sused nemá pivnicu. Môj RD je po obvode odkopaný, vykonaná drenáž, izolácia a zásyp štrkom, tam je to v poriadku. Navŕtanie múru a použitie injekt. krému bude asi nedostatočné pretože celý múr z druhej strany je zasypaný zeminou. Odkopaní zeminy neni možné, sused nesúhlasí.
Ďakujem za radu.
S pozdravom
Pavel Raboch

 • adminsanace stáří dotazu 2 roky dní
 • poslední aktivní 2 roky dní
0 votes
900 zobrazenie

Dobrý deň pán Schwarz.

Vo Vašej poradni som nenašiel návod ako najlepšie naniesť na zvislú stenu vo výkope ponúkaný AquaStop Bitumen. Môžete mi poradt? Chcel by som, abysom niečo nezanedbal. ďakujem a som spozdraveom Jiří Z.

 • adminsanace stáří dotazu 2 roky dní
 • poslední aktivní 2 roky dní
0 votes
1k zobrazenie

Dobrý deň!

Aký máte názor na vyrovnanie opukového muriva cementovou a bitumenovou stierkou, následne zaklopenie ružového polystyrénu a obstavbou z 5cm tvaroviek lepených nahor, pod nimi drenáž a pred obstavbou drenáž v kope štrku a zasypanie zeminou?

Všetko bez injektáže?

Mohlo by to fungovať?

Vnútorné priestory vykutané, pozdĺž obvodu drenáž do komínov, zásyp sklopenovým granulátom a zabetónovanie … Betón pomazaný tekutou lepenkou cez okraje muriva (a 10cm vykutanej opuky) a ešte ďalších 15cm hore ..

Nopovka veku zlyhala zastaviť vlhkosť ..

Ďakujem za prípadné infa ..

 

 

 • adminsanace stáří dotazu 2 roky dní
 • poslední aktivní 2 roky dní
0 votes
1k zobrazenie

Mám vykonanú chemickú injektáž, môžem na nej položiť stojatú ipu alebo je lepšia nopová fólia, podlaha obytnej časti je nižšie ako terén vo dvore, preto to vlhne, môžete mi prosím poradiť či do výkopu mám dať drť alebo len vrátiť vykopanú zeminu.Ďakujem Kubačák

 • adminsanace stáří dotazu 2 roky dní
 • poslední aktivní 2 roky dní
0 votes
2k zobrazenie

Dobrý večer,

Chcel by som vás požiadať o radu aký váš produkt použiť na odizolovanie zadnej steny v radovej garáži ktorá je postavená vo svahu?

V zadnom rohu vnútri garáže mi pri daždi presakuje voda do garáže, ak neprší, múr je aj tak dosť vlhký v spodnej časti a to viacmenej v celej šírke garáže.

Zadná časť garáže je totiž umiestnená vo svahu a výška hrany vonkajšieho terénu z pohľadu garáže je asi tak 1,2 metra od podlahy v garáži. Za garážou je betónové koryto tiahnuce sa po celej dĺžke cca.18 radových garáží. Zadnú stenu mám zvonku od tohto koryta hore odizolovanú, ale počítam s tým že bude pri daždi niekde presakovať to koryto. Pod úrovňou tohto betónového koryta na odtok dažďovej vody asi už žiadna izolácia nebude. Bohužiaľ je zatiaľ asi nereálne sa dohodnúť so všetkými vlastníkmi a nechať zadný svah odbagrovať a nechať urobiť oporný múr aby zadné steny boli až k základom voľné.

Preto by som rád vedel či je možné nejaký váš produkt použiť na odizolovanie len s možnosťou aplikácie len zvnútra garáže.

Vopred ďakujem za vašu odpoveď.

 • adminsanace stáří dotazu 2 roky dní
 • poslední aktivní 2 roky dní
0 votes
2k zobrazenie

Dobrý deň, máme cca 100 rokov starý dom a jednu celkom dosť vlhkú miestnosť. Nie je vlhká po celom obvode, ale len na jednej strane, kde sú rôzne silné zdi. Problém je, že je táto miestnosť pod úrovňou terénu 50 cm. Odstránili sme omietky a nechali rok schnúť, ale výsledok žiadny. Budeme búrať aj existujúcu betónovú podlahu, pretože bola zle urobená izolácia. Chceme sa opýtať, či má význam použiť vašu injektáž už teraz, keď z vonku domu nie je žiadna izolácia. Ďakujem

 

 

 • adminsanace stáří dotazu 2 roky dní
 • poslední aktivní 2 roky dní
0 votes
1k zobrazenie

Dobrý deň,

dnes som prvýkrát použil Váš výrobok Aqua Stop Cream, použitie bolo celkom jednoduché a dúfam, že sa dostaví očakávaný výsledok. Mal by som otázku na ďalšie použitie, keď časť obvodového múruj – teda podlahy, je pod úrovňou okolitého terénu a v to cca 15 cm. Keďže mám vnútrajšky múrov už hotové nechcel by som cream aplikovať zvnútra, môj dotaz spočíva v tom, či keď budem aplikovať cream z vonkajšej strany či voduodpudivá clona dosiahne až k podlahe, tak ako by to malo byť. Z vonkajšej strany nemám zatiaľ odizolované, iba nopovou fóliou a štrkom.

Ďakujem za Váš čas a odpoveď.

 

 

 

 

 • adminsanace stáří dotazu 2 roky dní
 • poslední aktivní 2 roky dní
0 votes
2k zobrazenie

Dobrý den.
Obracím se na Vás jako na specializovanou firmu v oboru sanací.
Jsme projekční kancelář a řešíme jak sanovat sklepní zdivo, které je pod úrovní terénu, vlhne a plesniví. Jedná se o dům v Praze 2, pod Vyšehradskou skálou, který je kulturní památkou, takže veškeré zásahy podléhají vyjádření NPÚ a následně schválení OPP MHMP.
Co aplikovat na zdivo, které je očištěno od původní omítky a spáry proškrábnuté do 2-3 cm? Uvažovala jsem o vodotěsné paropropustné jádrové omítce s finálním silikonovým nátěrem, ale to mi neprošlo. Cituji vyjádření NPÚ “Silikonové nátěry nelze akceptovat v podmínkách Pražské památkové rezervace, památky UNESCO, u objektu který je zapsán jako kulturní památka“
Dokážete mi poradit jak zastavit pronikání vlhkosti skrz obvodové zdivo a doporučit nějaký postup? Přikládám i pár fotek současného stavu sklepního prostoru.
Předem děkuji za odpověď.
S pozdravem
Ing. Monika Bedřichová

 • Monika Bedřichová stáří dotazu 5 rokov dní
 • poslední aktivní 3 roky dní
0 votes
2k zobrazenie

Dobrý den, řeším problém jak odstranit vlhkost stěny, která je 1,5m pod úrovní terénu. Vlhkost zdi končí ve výšce terénu. Pročetl jsem si tuto poradnu a vím, že plošnou injektáž zdi nedoporučujete, ale ani ostatní technologie nejsou jednoduše realizovatelné. Obvodová zeď je tvořena 50cm tvrdým nenasákavým kamenem a uvnitř objektu jednou řadou cihel. Celková tloušťka zdi je tedy 65cm. Odkopání z vnější strany a vytvoření svislé hydroizolace až k základům je sice možné, ale za cenu zbourání venkovního mohutného kamenného schodiště a výstavbu nového. Stejně by se ale musela udělat vodorovná injektáž těsně nad podlahou, která by ale v nenasákavém kameni nebyla zcela funkční, protože by neutěsnila spáry mezi kameny. (Náklady přes 100tis) Tlaková gelová injektáž je také možná,ale vrtat do kamenné zdi více než sto děr je nadlidský výkon. Firma mi dělala 2 prostupy profi nářadím půl dne a zničila 2 vrtáky. (Náklady cca 90tis). Napadlo mě tedy jestli by nešlo udělat plošnou injektáž do šachovnice, ale pouze do hloubky zdi z cihel (cca15cm), čímž by se izolace vytvořila v maltě mezi kamenem a cihlou. Cihlová zeď by se vysušila a kámen by zůstat vlhký. Pak by se zeď napenetrovala AquaSalt Stopem a udělala sanační omítka. Asi by to nebylo na 100%, ale nejedná se o obytnou místnost, ale o sklep, který pro vysokou vlhkost nyní nemohu využívat. Děkuji za Vaše vyjádření, S pozdravem Jiří Vejškrab

 • Jiří Vejškrab stáří dotazu 5 rokov dní
 • poslední aktivní 3 roky dní
0 votes
2k zobrazenie

Dobrý den, rád bych použil váš přípravek k sanaci zdiva v bytovém domě v Plzni. Abych mohl argumentovat ostatním majitelům bytů, potřeboval bych od vás odpovědi na následující otázky. Jak dlouho držíte záruku? Aplikaci předpokládám vaším pracovníkem. Jak dlouho můžeme očekávat, že sanace bude fungovat? Jak injektovat zdivo v případě, že je dům umístěn v kopci? Lze přecházet při vrtání otvorů postupně z jedné spáry ve zdivu do druhé? Co si myslíte o sanaci zdiva vaší metodou v případě, že část domu není podsklepená a samotná podlaha není dostatečně izolovaná? Nepřenese se problém pouze ze zdí do podlahy? Kolik u vás stojí zapůjčení vzduchové pumpy? Můžete poslat nějaké reference? Případně můžete poslat kontakt na nějaké zákazníky, kteří by nám potvrdili, že tato metoda funguje. Děkuji.Jan Čulík

 • Jan Čulík stáří dotazu 5 rokov dní
 • poslední aktivní 3 roky dní
0 votes
2k zobrazenie

Zdravim vas. Riesim odvlhcenie suterenu pod urovnou terenu: Vzlinajuca vlhkost 80% naseho pripadu. Tehlove murivo 65 cm hrube. Mam uz navrtane otvory v dvoch radoch 10 cm od seba ,ale v sklone 30 -35 stupnov – Teda nie vodorovne. Mozem este pouzit aquastop cream ? Cast som si sam nainjektoval polyuretanom AV-pur 100 .Mam aj k tomu cerpadlo. Teraz som sa dozvedel o vasom systeme. Dakujem za radu S pozdravom Tomas Kaiser

 • Tomas Kaiser stáří dotazu 5 rokov dní
0 votes
2k zobrazenie

Dobrý den, zaujal mne tento způsob odvlhčení zdiva, jelikož se s tímto problémem potýkám. Mám na Vás dotaz: bude mít vnitřní injektáž smysl, když mám vnitřní podlahu cca.o půl metru pod úrovní terénu? Obvod vnější zdi je odkopaný a vysypaný kameny = ne moc dobře přístupný pro vnější injektáž. Předem děkuji za odpověď. Jan Duška

 • Duška stáří dotazu 5 rokov dní
0 votes
2k zobrazenie

Dobrý den, dovolil bych se zeptat a poprosit o radu. Mám rodinný domek z r 1938, je podsklepený, ale sklepy jsou značně vlhké. Omítka již z větší části opadala a někde se tvoří občas i plíseň kterou sice zlikviduji, ale nejraději bych zlikvidoval celkovou vlhkost. Je vhodné v mém případě použít tuto metodu když vlastně nevím odkud se vlhkost bere? Jedná se o porušenou vodorovnou izolaci, nebo je porušená svislá izolace zdiva nevím jak určím. Případně že se jedná o svislou izolaci, pokud tam vůbec nějaká je, tak asi tato metoda injektáže nebude pro mě vhodná. Případně že ano, kde bych měl otvory vrtat? Děkuji za odpověď, Slabý

 • Slabý stáří dotazu 5 rokov dní
 • poslední aktivní 5 mesiacov dní
0 votes
2k zobrazenie

Dobrý den, mám jeden dotaz – na Vašich webových stránkách se píše, že Aquastop Cream není určen proti vlhkosti pronikající z okolního terénu, ale pouze proti vzlínající vlhkosti ze spodu. Je tedy vhodné i svislici dělat touto injektáží? Neměla by se použít gelová injektáž, kterou také zmiňujete na webu? Děkuji, s pozdravem Tereza Rulcová

 • Tereza Rulcová stáří dotazu 5 rokov dní
0 votes
2k zobrazenie

Dobrý den, mám dotaz, zda s Vaší emulzí je možná i např. plošná injektáž části zdi, protože pod schody mi připadá, že voda jakoby vzlíná uprostřed zdi, děkuji za informaci. S pozdravem Martin Žůrek

 • Martin Žůrek stáří dotazu 5 rokov dní
 • poslední aktivní 5 mesiacov dní
0 votes
2k zobrazenie

Dobrý den, prosím o vypracování předběžné cenové nabídky a konzultaci vhodnosti použití Vašeho produktu.Kameninová zeď o tloušťce 60cm s nesouvislou spárou. Kameny jsou o různé velikosti.Zevnitř je koupelna a tudíž obklady. Obklady jsou do výše 2m a vlhkost nyní vyvzlínala až nad ten obklad.Pokud by bylo nutné obklady sundat, tak to není problém, spojilo by se to s rekonstrukcí koupelny.Zvenku je již omítka téměř znehodnocena. Na jaro 2015 je již naplánovaná nová na celé této zdi- Délka plánované sanace 6m. Prosím tedy o orientační návrh spotřeby krému a konzultaci, zda je vhodné Vaši metodu použít. Pokud bude potřeba foto, zašlu…Předem děkuji za odpověď Jan Pejřil

 • Jan Pejřil stáří dotazu 5 rokov dní
0 votes
2k zobrazenie

Přepočítal jsem si spotřebu injektážního krému na můj barák a je to super- za ty prachy to bych potřeboval celou cisternu radši objednám bagr a udělám drenáž do 5m a nopovou folii!

 • xxxxxx stáří dotazu 5 rokov dní
Zobrazuji 1 - 20 z 27 záznamů

Nákupný košík

Kompletný sortiment vždy skladom. Tovar dovezieme na Vašu adresu do dvoch pracovných dní.

pro-rychly-nakupSK

Inštruktážne a animačné videa pre odvlhčenie muriva

 • Animačné video AquaStop Cream

  Animačné video AquaStop Cream

 • Časozberné video AquaStop Cream

  Časozberné video AquaStop Cream

 • Čo sa deje v murive po injektáži

  Čo sa deje v murive po injektáži

 • Injektážní krém

  Injektážní krém

 • ČT - relácia Polopate 2018

  ČT - relácia Polopate 2018

 • ČT - relácia Polopate 2020

  ČT - relácia Polopate 2020

 • Použitie injektážnej pumpy

  Použitie injektážnej pumpy

 • Práca s univerzálnou injektážnou pištoľou

  Práca s univerzálnou injektážnou pištoľou

 • Použitie pistole pre salámové bal.

  Použitie pistole pre salámové bal.

 • Použitie tubového balenia

  Použitie tubového balenia

 • TV Prima - Receptár prima nápadov

  TV Prima - Receptár prima nápadov

 • Sanační omítka svépomocí

  Sanační omítka svépomocí

 • Aquastop Protect®

  Aquastop Protect®

 • Aquastop Protect®

  Aquastop Protect®

 • Polyuretanová injektáž pre zatesnenie prieniku tlakovej vody

  Polyuretanová injektáž pre zatesnenie prieniku tlakovej vody

 • Rubová gelová injektáž

  Rubová gelová injektáž

Aquasan Porosity

KALKULAČKA PRE RÝCHLY VÝPOČET SPOTREBY A NAVRHOVANÉHO BALENIA VRÁTANE CELKOVEJ CENY

spotreba

VODOROVNÉ REZY PRE BEZCHYBNÉ NAVRTANIE MURIVA

pro-shlednuti

REZ DOMU PRE DOPLNENIE hydroizolácií k trvalému odvlhčeniu

schema aqs

POZRITE, AKO sa obsluhujú nami dodávané APLIKAČNÉ ZARIADENIA

UKÁŽKA účinnosť systému AQUASTOP CREAM v extrémnych podmienkach

murik

Dokumentácia k našim výrobkom

Tu si môžete prezrieť sídlo a prevádzkareň našej spoločnosti

galerie

Napísali o nás v časopise Moje bývania

MOJE BYDLENI

posudok súdneho znalca

vyjadreni-znalce

K dnešnému dňu evidujeme TENTO POČET OBJEDNÁVOK zo SR a ČR, ale aj iných krajín EU. NIE sú započítané osobné odbery.


Z každej objednávky ukladáme 10 Kč na sociálne projekty.

Systém AquaStop Cream® v praxi

Typické nasycovanie priebežnej škáry i menej nasiakavého murovacieho materiálu injektážnym krémom AquaStop Cream®.

Šírenie hydroizolačnej clony proti vzlínajúcej vlhkosti už po niekoľkých hodinách po injektáži.

sireni injektaze

Šírenie hydroizolačnej clony proti vzlínajúcej vlhkosti po 24 hodinách po injektáži. Tieto jedinečné vlastnosti nemá žiadna iná injektážna technológia ani hmota.


Všetky údaje, najmä texty a fotografie uvedené na týchto webových stránkach sú výtvorom a vlastníctvom spoločnosti TRUMF sanace s.r.o., predstavujú jej know-how a ako také požívajú ochranu rovnako podľa autorských predpisov upravujúcich duševné vlastníctvo.

Kontakty na našej prevádzkareň

Dvorská 1163/2,
252 19 Rudná u Prahy
Po-Čt 9:00 – 15:30, Pá 9:00 – 16:30

+420 235 312 000
+420 606 187 916

Kontakty na sídlo spoločnosti

Blatnická 14/3, Praha 5
IČO: 24271268
IČ DPH: SK4120141938
DIČ: CZ24271268

+420 602 282 982