0 votes
441 zobrazenie

Dobrý deň.

Žiadam o informáciu, aká je maximálna časová doba nadväznosti AQUA Stop krému (ďalšia injektáž) – v prípade, že budem chcieť urobiť ešte raz injektáž (ob 1 alebo 2 rady tehál).

Ďakujem

S pozdravom

 • adminsanace stáří dotazu 9 mesiacov dní
 • poslední aktivní 9 mesiacov dní
0 votes
698 zobrazenie

Dobry vecer pan Schwarz. Ostava mi urobit injektaz na poslednej stene v kuchyni. Material uz mam doma. Plus este som doobjednal nejaky salamy. Chcem zacat s vrtanim cim skor z vonkajsiej strany. Chcem sa opytat prosim vas. Ci by nevadilo mozno 3 diery vyvrtat neskorsie. To preto lebo  z vonkajsiej steny mam v stene krabicu od elektriky ktora sa bude  posuvat o 15 cm vonku do priestoru. Pridu mi to urobit zamestnanci z EDF ( elektrarne francuzske ). Ale ja medzitym by som si rad urobil injektaz na tej istej stene. Posielam aj 2 fotky. A hned to pochopite. Zhrniem to. Stena je 4 metre asi  dlha. Spravim asi 4 diery od zaciatku  od seba 10 cm klasicky postup. Potom ide krabica v stene, to budu asi 3 diery.  A budem pokracovat dalsich cca 33 dier.  Moja otazka  znie  ak teraz spravim injektaz do tych dier  co  mozem.  A tie 3 diery kde je krabica  by som  dorobil  injektaz mozno za 2 tyzdne.  Nebude to vadit ? Prosim vas? Dokaze sa to spojit potom vsetko do kopy a urobit poriadnu izolaciu po celej  stene ?

Dakujem M M

 • adminsanace stáří dotazu 1 rok dní
 • poslední aktivní 1 rok dní
0 votes
771 zobrazenie

Dobrý deň, rád by som sa spýtal, či je možné použiť na čistenie vŕtaných otvorov bežný olejový kompresor, alebo bude vhodnejšie bez olej. kompresor? Z dôvodu možného negatívneho vplyvu olej. znečistenia vrtov na injektážne látky?

Ďakujem veľmi za odpoveď Jílek

 • adminsanace stáří dotazu 1 rok dní
 • poslední aktivní 1 rok dní
0 votes
1k zobrazenie

Dobrý deň,

mám problém so zavlhaním omietok pri podlahe, kde je vodorovná izolácia vo výške cca 5 cm na betónovým poterom.

Izolácia v murive je vykonaná takto nešťastne. Betónový poter je vlhký a nemá hydroizoláciu.

Má teda prosím význam vykonávať injektáž muriva Vaším prípravkom, keď vlhkosť do omietky ide z betónu?

Pozri fotografie v prílohe. Ďakujem za radu

 

 • adminsanace stáří dotazu 1 rok dní
 • poslední aktivní 1 rok dní
0 votes
986 zobrazenie

Dobrý deň rekonštruujem starý dom, izolácia už nie je v dobrom stave a objavil som vaše stránky a veľmi sa mi to pozdáva, v návode je uvádzané 10 cm nad podlahou. Pri rekonštrukcii som vybúral staré podlahy do hĺbky 40 cm z dôvodu podlahového kúrenia. Prvú vrstvu budem robiť štrku a kari sieť s betónom 6cm..na to príde izolácia. Injektáže by som mohol použiť nad prvou vrstvou betónu tých 10cm a alebo pred betónom priamo do základu (základ je kamene na ktorých sú tehly a hneď špatná izolácia. Ďakujem za rady. Poprípade môžem zaslať foto. Ďakujem Kazda

 

 

 • adminsanace stáří dotazu 2 roky dní
 • poslední aktivní 2 roky dní
0 votes
1k zobrazenie

Dobrý deň, v rekonštruovanom starom rodinnom domčeku sa nepodarilo pri podrezávaní základov a vkladaní izolácie odizolovať malú časť muriva. Samozrejme že sa to teraz prejavuje vlhkosťou, ktorá stúpa nahor a ničí omietku. Jedná sa o dve malé miestnosti, ich spojovaciu murovanú priečku a časť nosnej steny. Všetko je murované na tehlu. V súčte na metre je to asi 5m, plus časť rohovej podlahy. Myslíte si, že použitie injektáže by pomohlo problém vyriešiť? Bolo by potrebné  navŕtať obe miestnosti dokola alebo stačí vždy len po vlhký úsek? A ak voda vzlína aj čiastočne od betonovej podlahy / jedná sa o rohový kút o cca 1m2, možno aj toto nejako vyriešiť? Možnosť vybúrania kompletne ako muriva, tak podlahy, ale bohužiaľ nepripadá do úvahy. Ďakujem za odpoveď a prípadnú radu. D. Fohler

 • adminsanace stáří dotazu 2 roky dní
 • poslední aktivní 2 roky dní
0 votes
2k zobrazenie

Dobrý deň, máme cca 100 rokov starý dom a jednu celkom dosť vlhkú miestnosť. Nie je vlhká po celom obvode, ale len na jednej strane, kde sú rôzne silné zdi. Problém je, že je táto miestnosť pod úrovňou terénu 50 cm. Odstránili sme omietky a nechali rok schnúť, ale výsledok žiadny. Budeme búrať aj existujúcu betónovú podlahu, pretože bola zle urobená izolácia. Chceme sa opýtať, či má význam použiť vašu injektáž už teraz, keď z vonku domu nie je žiadna izolácia. Ďakujem

 

 

 • adminsanace stáří dotazu 2 roky dní
 • poslední aktivní 2 roky dní
0 votes
1k zobrazenie

Dobrý deň zakúpil som váš aquastop cream a chcel by som sa opýtať v akej výške by ste mi odporučili urobiť vŕtanie keď vnútornú podlahu mám na červenej čiare viď foto v prílohe
ďakujem moc Lemf

injektaz do spary

 • adminsanace stáří dotazu 2 roky dní
 • poslední aktivní 2 roky dní
0 votes
1k zobrazenie

Dobrý deň,

uvažujem nad kúpou Vášho prípravku Aqua Stop Cream a v súvislosti s tým by som sa chcel opýtať, ako mám vykonať vrty. Upresním: v rodinnom dome (nemá izoláciu) vykonávam rekonštrukciu, odstránil som staré murivo v chodbe a ďalej v obytnej miestnosti. Lenže podlaha chodby je cca o 10 cm nižšia ako podlahy v obytnej časti (podlahu chodby plánujem v budúcnosti celú vysekať, urobiť novú izoláciu a zaliať znovu betónom už do úrovní podláh s obytnou časťou). A môj dotaz znie, mám začať vŕtať 10 cm nad úrovňou podlahy v obytnej časti, alebo 10 cm nad úrovňou podlahy chodby, potom by však boli v budúcnosti vrty zaliate novým betónom. Aký máte na túto vec názor? Ďakujem

 • adminsanace stáří dotazu 2 roky dní
 • poslední aktivní 2 roky dní
0 votes
3k zobrazenie

Dobrý deň. Máme domček starý asi 50 rokov, kúpený pred 15 rokmi. Je celý podpivničený, podlaha pivnice je asi 150 cm pod úrovňou terénu. Podlahy v pivnici majú dlažbu a 10 cm pásik okolo. Vodorovné i zvislé izolácie sú pôvodné. Neošetrené múry (aj tie vnútorné) vykazujú nad podlahou zvýšenú vlhkosť cca 70% a klasicky viac či menej degradovanú omietku do výšky 20-40 cm nad úrovňou podlahy. Dve miestnosti som riešil sanačnou omietkou z vnútra do výšky 120 cm a čiastočne to pomohlo. Nezabránil som prieniku vlhkosti, ale nechal omietku dýchať a degradácie neprebieha. Problém je však pri veľkých prívalových dažďoch. Akonáhle nestačí odkvapy odvádzať vodu a tá pretečie, vsiakne sa k základom domu. V jednej miestnosti so sanačnou omietkou sa behom pár hodín objavuje voda na podlahe, bez toho, aby bolo zrejmé odkiaľ, pretože murivo nevyzerá nejako zvlášť vlhké. Podľa mňa sú nedostatočné alebo nefunkčné vodorovné izolácie základov. Voda sa pretlačí na úrovni podlahy všetkými možnými netesnosťami v škárach dlaždíc. Len dúfam, že to nie je vadná vodorovná izolácia podlahy. Uvažujem teda, že by som v úrovni podlahy, teda 10 cm nad podlahou v úrovni obvodových pásikov, vykonal izoláciu obvodových aj vnútorných stien vaším gélom. Sila obvodového muriva je pravdepodobne 45 cm, môže byť zmiešané, tehly s kameňom. Ako najvhodnejšie postupovať?

 

 • adminsanace stáří dotazu 2 roky dní
 • poslední aktivní 4 dni dní
0 votes
1k zobrazenie

Dobrý deň,

kúpili sme starší murovaný domček, po odkrytí lina sme zistili, že v jednej izbe je nivelačka veľmi plesnivá a v ďalších izbách sem tam v rohu. Nakoniec som sa rozhodol vykopať pôvodné podlahy na -30cm. Skladba bola klasika, akási vrstva betónu bez siete a potom už len navážka. V stenách je síce nejaká hydroizolácia (trochu fólie a trochu spráchnivené čierne čosi) a je tu viditeľný rozdiel vlhkosti proti tehlám ktoré boli v navážke a ktoré nad podlahou, ale neviem čo teraz urobiť. Múry sa nezdajú byť navlhnuté, ale podlaha, ako som už písal, bola.

Plán je taký, že chceme urobiť betónovú dosku so sieťou a na nej ipu, skladbu polystyrenu, podlahové kúrenie a na to vrchnú vrstvu betónu. Neviem teraz, či má význam injektovať murivo.

Môžete mi prosím napísať váš názor?

Ďakujem

Joska

 • adminsanace stáří dotazu 2 roky dní
 • poslední aktivní 2 roky dní
0 votes
1k zobrazenie

Dobrý den, řeším novou hydroizolaci chaty, která má kamenný základ následuje průběžná spára a zdi jsou z dutých škvárových tvárnic. “Malta” ve spáře mezi kamenem a tvárnicí se drolí, základový kámen není tak rovný a pravidelný jako např. cihla. Mohu při tomto složení použít injektáž?
Pokud provedu injektáž a následně položím izolační pásy na podlahu, které zakončím u stěny v prostoru injektážních vrtů je tento postup v pořádku nebo mám izolační pásy ohnout a vytáhnout po zdi několik cm nad injektážní vrty? Nebude případná vlhkost procházet mezerou mezi injektáží a izolací podlahy, tzn. spojí se injektáž s pásy, když injektáž udělám např. 2 týdny před izolací podlahy?
Jak mohu injektáží řešit situaci, kdy je spára mezi kamenem a dutou tvárnicí 5 cm pod úrovní izolace podlahy (spáru bude zakrývá podkladní beton) a spára mezi první a druhou řadou dutých tvárnic je 25 cm nad izolací podlahy.
Děkuji za odpověď

 • adminsanace stáří dotazu 2 roky dní
 • poslední aktivní 2 roky dní
0 votes
1k zobrazenie

Dobrý den ! Koupily jsme starší RD a provádíme rekonstrukci . Za líbilo se nám vaše řešení pomocí injektáže AquaStop Cream , ale řeším napojení hydroizolace pomocí lepenky IPA . Navrtání chci provést z vnitřku místností . jaký postup zvolit , nejprve injektáž a po té lepenku IPA , nebo nejdříve lepenku a po té injektáž . Jedná se o to , že pokud po injektáži budu pokládat lepenku budu ošetřená místa nahřívat ohněm kvůli lepence . Neznehodnotí se injektáž ? Nebo bude stačit po injektáži 2-3 týdny odstup a poté položit lepenku ? Děkuji Š.

 • adminsanace stáří dotazu 2 roky dní
 • poslední aktivní 2 roky dní
0 votes
1k zobrazenie

Dobrý den, rekonstruuji staré stavení, kde jsou obvodové zdi smíšené kámen-cihla-nepálená cihla o tloušťce cca 70cm. S tím, že odspodu do výšky cca 0,5m je čistý kámen (asi rula – čm vysočina). Jako malta je použita žlutá hlina (možná s trochou vápna, které se stejně dávno strávilo). Dům jsem zvenku obkopal a odizoloval nopovkou a štěrkem s drenážními trubkami, vnitřní omítky omlátil, podlahy vykopal. Část chléva, kde budou dva pokoje má pouze kamennou zeď do výšky cca 2 m, kde je srovnávací spára a nahoru už cihly. Chtěl bych použít váš přípravek aqua stop cream a následně i aquasan porosity do omítek. Potřeboval bych se ale ještě zeptat:
1. Zda má u čistě kamenných zdí cenu vrtat injektáž či bude lepší postavit předzeď (kantku) s mezerou (promrzání, sanytr, následná velká vrstva omítky)
2. V obytné části byly některé staré omítky dost degradované zasolením (fleky sanytru až formy malých krystalů třeba 1×0,5m), zd pomůže hydroizolace injektáží a následná omítka aquasan porosity i na tento případ
3. když při vrtání otvorů pro injektáž vypadává malta ze spáry třeba do hloubky 5cm, jestli prvně spáry nevyškrabat, zaházet maltou a po zatvrdnutí teprve vrtat
4. Zda se po hydroizolaci stěn injektáží a následné izolaci podklad. betonu podlah ipou částečně zlepší radonový index objektu
Případně jaký byste navrhli postup
Předem děkuji za odpověď a přeju hezký den
Vrba

 • adminsanace stáří dotazu 2 roky dní
 • poslední aktivní 2 roky dní
0 votes
1k zobrazenie

Hezký dobrý den,

zaujala mě vaše technologie a také výrobek aquastop cream. Chystám se na injektáž RD a potřeboval bych poradit s výběrem materiálu a především si potvrdit, jestli mám postup správně.

Aktuální stav – starší RD, plné cihlové zdivo, obvodové zdi 45cm a nosné vnitřní příčky 30cm, dům bez základů, jen zpevněné cihlové pásy. Předchozí majitel již cca ½ domu podřezal klasickou metodou a vkládal lepenku, funguje to OK, ale s ohledem na statiku bych se do zbytku RD touto cestou nechtěl pouštět a chci právě využít váš produkt. Postup jak provést navrtání jsem již na webu našel, ale chci si ujasnit následující:

Mám hotový v místnosti základní beton (podlahy se dělají znovu, nyní jsem pod úrovní terénu) a nejsem si jistý, jestli se má udělat injektáž nyní nebo až udělám vanu z lepenky na základním betonu )na který pak samozřejmě přijde dále klasicky zateplení a finální beton).

Další kroky mám naplánováno takto: AquaSalt Stop a sanační omítka plus štuky pomocí AquaSan Porosity.

Děkuji moc za radu 🙂

Pavel Nový

 • adminsanace stáří dotazu 2 roky dní
 • poslední aktivní 2 roky dní
0 votes
1k zobrazenie

Dobrý den,
provádím rekonstrukci domu z 30 let, který má základy s opuky ( zdivo pálená cihla) tyto základy jsou i pod nosnými příčkami celý dům je bez hydroizolace. Podlahová izolace byla provedené škvárovým zásypem,který jsem odstranil. Plánuji vrstvu stěrku a následně vrstvu betonu na který budu pokládat hydroizolaci. Nově položený beton včetně hydroizolace bude zasahovat svou výškou do cihlového zdiva. Je třeba sanovat i nosné příčky nebo stačí pouze obvodové zdivo? Jakou Vaší technologii by jste doporučil?

děkuji za odpověď

 • adminsanace stáří dotazu 3 roky dní
 • poslední aktivní 3 roky dní
0 votes
2k zobrazenie

Pěkný den, měl bych dotaz.Koupili jsme s manželkou chatu a v garáži jsem objevil zed,která opadává a asi do výše 0,5m je vlhká a podlaha je rovněž vlhká, chtěl jsem se zeptat jestli Váš krém aplikovaný do mokrého zdiva podle vašeho návodu prostoupí i do podlahy nebo budu muset provézt i sanaci podlahy? Prosil bych váš názor na danou situaci a případnou radu,předem děkuji za odpověd Zaduban

 • adminsanace stáří dotazu 3 roky dní
 • poslední aktivní 3 roky dní
0 votes
2k zobrazenie

Dobrý den,
provádím pro zákazníka rekonstrukci staré chalupy v obci nedaleko Loun. Je postavena mix opuky a cihly. Stěny síla 60 cm. Provádíme výkop vnitřní podlahy v jedné místnosti cca 10 m2 do hloubky 60 cm.Odhalené základy čistá opuka. Omítky odstraněny. Vlhkost dosahuje asi 20 cm nad budoucí podlahu. Podle výkopu se jedná o povrchovou a nikoliv spodní vodu.
Můžete doporučit sanační postup?
Podle projektu je navrhováno
separační geotextilie
25 cm kameniva s odvětranou drenáží
PE folie
10 cm ŽB deska
2x SBS asfaltový pás 40 cm nad budoucí podlahu
15 cm podlahový polystyren
5 cm roznášecí betonová deska dilatovaná
topná rohož
dlažba
Vnější odkop domu s drenáží bude proveden až někdy později.
Ostatní místnosti jsou bez zjevné vlhkosti a původní podlahy budou zachovány.
Děkuji za doporučení
Ing.Holub Rudolf

 • adminsanace stáří dotazu 4 roky dní
 • poslední aktivní 3 roky dní
0 votes
2k zobrazenie

Dobrý den,bydlím v domečku z “kotovic”-hlíněných cihel.Zdivo je kompletně mokré a je cítit puch.Jesliže mám i hlíněné podlahy,a nemám nyní dostatek financí na vybetonování a izolaci podlah,má smysl dělat izolaci zdí?Aby se alespoň částečně odstranila vlhkost?Děkuji za odpověď

 • adminsanace stáří dotazu 4 roky dní
 • poslední aktivní 3 roky dní
0 votes
2k zobrazenie

Dobrý den,zajímalo by mne, jak je to ohledně odizolování podlahy.Když odizoluji ijenktáží zdi nebude se voda vsakovat podlahou?jelikož je už zřejmě nefunkční izolace.A určitě zatím nemám v plánu bourat podlahu.Tak jestli máte i na toto řešení

 • K. Kamenik stáří dotazu 5 rokov dní
 • poslední aktivní 3 roky dní
Zobrazuji 1 - 20 z 29 záznamů

Nákupný košík

Kompletný sortiment vždy skladom. Tovar dovezieme na Vašu adresu do dvoch pracovných dní.

pro-rychly-nakupSK

Inštruktážne a animačné videa pre odvlhčenie muriva

 • Animačné video AquaStop Cream

  Animačné video AquaStop Cream

 • Časozberné video AquaStop Cream

  Časozberné video AquaStop Cream

 • ČT - relácia Polopate 2018

  ČT - relácia Polopate 2018

 • TV Prima - Receptár prima nápadov

  TV Prima - Receptár prima nápadov

 • ČT - relácia Polopate 2020

  ČT - relácia Polopate 2020

 • Čo sa deje v murive po injektáži

  Čo sa deje v murive po injektáži

 • Polyuretanová injektáž pre zatesnenie prieniku tlakovej vody

  Polyuretanová injektáž pre zatesnenie prieniku tlakovej vody

 • Sanační omítka svépomocí

  Sanační omítka svépomocí

 • Rubová gelová injektáž

  Rubová gelová injektáž

Aquasan Porosity

KALKULAČKA PRE RÝCHLY VÝPOČET SPOTREBY A NAVRHOVANÉHO BALENIA VRÁTANE CELKOVEJ CENY

spotreba

VODOROVNÉ REZY PRE BEZCHYBNÉ NAVRTANIE MURIVA

pro-shlednuti

REZ DOMU PRE DOPLNENIE hydroizolácií k trvalému odvlhčeniu

schema aqs

POZRITE, AKO sa obsluhujú nami dodávané APLIKAČNÉ ZARIADENIA

UKÁŽKA účinnosť systému AQUASTOP CREAM v extrémnych podmienkach

murik

Dokumentácia k našim výrobkom

Tu si môžete prezrieť sídlo a prevádzkareň našej spoločnosti

galerie

Napísali o nás v časopise Moje bývania

MOJE BYDLENI

posudok súdneho znalca

vyjadreni-znalce

K dnešnému dňu evidujeme TENTO POČET OBJEDNÁVOK zo SR a ČR, ale aj iných krajín EU. NIE sú započítané osobné odbery.


Z každej objednávky ukladáme 10 Kč na sociálne projekty.

Systém AquaStop Cream® v praxi

Typické nasycovanie priebežnej škáry i menej nasiakavého murovacieho materiálu injektážnym krémom AquaStop Cream®.

Šírenie hydroizolačnej clony proti vzlínajúcej vlhkosti už po niekoľkých hodinách po injektáži.

sireni injektaze

Šírenie hydroizolačnej clony proti vzlínajúcej vlhkosti po 24 hodinách po injektáži. Tieto jedinečné vlastnosti nemá žiadna iná injektážna technológia ani hmota.


Všetky údaje, najmä texty a fotografie uvedené na týchto webových stránkach sú výtvorom a vlastníctvom spoločnosti TRUMF sanace s.r.o., predstavujú jej know-how a ako také požívajú ochranu rovnako podľa autorských predpisov upravujúcich duševné vlastníctvo.

Kontakty na našej prevádzkareň

Dvorská 1163/2,
252 19 Rudná u Prahy
Po-Čt 9:00 – 15:30, Pá 9:00 – 16:30

+420 235 312 000
+420 606 187 916

Kontakty na sídlo spoločnosti

Blatnická 14/3, Praha 5
IČO: 24271268
IČ DPH: SK4120141938
DIČ: CZ24271268

+420 602 282 982