Krémová injektáž a sanácie muriva svojpomocne

Pomôžeme vám - Západné s stredné Slovensko
OBAKO s.r.o.
Ing. Ján Hriech +421 903 561 431
poradenstvo, objednávky, doprava a platobné podmienky
Pomôžeme vám - Východné s stredné Slovensko
NANOERA s.r.o.
+421 949 513 003 objednávky, platby
+421 911 641 758 poradenstvo, služby
0 votes
703 zobrazenie

Dobrý deň,

pustil som sa do prípravy (vŕtania) obvodového muriva z plných tehál (cca 45cm, RD z roku cca 1930). Dom ako taký má poistnú hydroizoláciu z „lepenky“, ale tá je už dožilá. Nová poistná hydroizolácia sa bude realizovať v spare o tehlu vyššie ako je táto lepenka (vyčítané z poradne).
Hneď po pár vyvrtaných dierach som narazil na nasledujúce problemy kde by som rád poprosil o radu:
Drvivá väčšina vyvŕtaných der má v sebe asi nevyplnenú škáru – sú miesta kde vrták prejde akoby vzduchovým vreckom – treba 5-10cm. Stlačeným vzduchom sa to dá prefúknuť. Ako toto riešiť? Medzera môže byť dosť veľká a viedlo by to k neúmerne veľkej spotrebe.Rovnako ako 1, ale nedá sa to prefúknuť stlačeným vzduchom – zrejme vzduch uniká inokedy.Minimálne z dvoch der sa mi sype skvara alebo nejaky zasyp. Vyvŕtať sa to dá, následne sa to dá aj prepichnúť drôtom, ale vyfúkať sa to nedá pretože to je porad upchaté. Keď v tom nechám sa točiť vŕtačku tak to porad vyhadzuje bordel.
Ako riešenie vyššie uvedeného ma napadne aplikovať rovnaký postup ako pre komurkové murivo – skúsiť vyplniť montážnou penou a potom prevŕtať. Akorat by som použil 10mm vrtak a potom 14mm by som to prevŕtal.

Ešte by som si rád od Vás nechal potvrdiť stavajúci nižšie uvedený návrh hydroizolácie. Dom s vlhkosťou vylozene nezapasi, spise ho trapi tlakova spodna voda v pivnici, nikde v dome (okrem pivnice) nie sú vidieť mapy s vlhkosťou na stenách/podlahe. V jednej miestnosti (1NP) je vidieť drobný prusak pod úrovňou stavajúcej dožívajúcej hydroiolácie. AquaStop cream sa tu bude aplikovať do prevažne suchého muriva. Z vencu sa bude dom zatepľovať, ale nie je v pláne ho obkovať až na úroveň pivnice, ale cca 0.5-1.0m tak aby sa prerušil tepelný most + nopova fólia. Všetky podlahy sú nad úrovňou terénu.

Navrh vnútornej hydroizolácie:

Podlaha sa spenetruje + sa natavia asfaltové pásy (cca 10cm pod finalnou podlahou). Uvažoval sa aj variant použitia Bitumen 2K, ale na 110m2 už to je veľký cenový rozdiel.
Po vonkajšom obvode + nepodpivničené múry sa o jednu tehlu vyššie než je stavajúca dožívajúca hydroizolácia sa prevedie nová hydroizolácia pomocou AquaStop Cream. Toto je v cca 0 až -5 cm od čistej podlahy. Po prečítaní poradne usudzujem, že nie je potreba použiť aktivátor a stačí diry mierne navlhčiť.
Napojenie pása cez vŕtanie sa vykoná pomocou Bitumen 2K – toto všetko bude koncit cca 5cm nad čistou podlahou. Malo by tak dôjsť k napojeniu hydroizolačnej vrstvy kremu ​​a asfaltových pásov.
V prílohe pridávam fotografiu s prusakom a s vŕtaním kde sa to sype.

S pozdravom a vďaka JK

0 votes
1k zobrazenie

Dobrý deň,

mám v pláne hydroizoláciu domu za použitia Vašich produktov, avšak potreboval by som sa ešte pred začatím opýtať na jednu otázku.

Stačí hydroizoláciu použiť na obvodové steny, alebo je potrebné ošetriť aj vnútorné steny vnútri domu?

Ďakujem za odpoveď

S pozdravom

Daniel Rusňák

0 votes
1k zobrazenie

Dobrý deň pán Schwarz,

mám otázku ohľadne nášho domu (vek odhadom 60 rokov), pred výmenou povodných okien nám v izbe na severovýchodnej strane domu vlhla smerom od podlahy hlavne severná stena a tvorili sa aj plesne, teraz po výmene okien už viditeľnú vlhkosť v stenách nenachádzame, avšak plesne ostali.
Chcem sa spýtať, či je aj tak možné aplikovať injektáž vašim prípravkom v celom dome aj keď viditeľnú vlhkosť nemáme a či to má dopad potom na naviazanosť krému do stien, alebo to preventívne aplikovať len do tej severnej steny. Dom by sme chceli aj zatepliť.
Na prvom obrázku možete vidieť skladbu steny po obití vonkajšej omietky s prevŕtaným televíznym káblom a na druhej fotke pohľad zvnutra, kde je vidieť, že kábel je prevŕtaný pár cm nad parketami. Injektáž by bolo najlepšie teda vykonať v rovnakej špáre, ako je prevŕtaný kábel alebo o jedno poschodie nižšie?
A ešte by som chcel vedieť, ci keby som injektáž vykonal z vonkajšej strany domu či je možné hneď napenetrovať a vymalovať vnutorné steny domu alebo treba počkať, kým sa materiál naviaže do stien?

Ďakujem pekne za odpoveď.
Peter Hajduk

  • Peter Hajduk stáří dotazu 3 roky ago
  • last active 3 roky ago
0 votes
2k zobrazenie

Dobry den pan Schwarz,
Planujem vyhotovit izolaciu steny proti vzlinajucej vlhkosti kremovou injektazou v celkovej dlzke 36 m. V tejto suvislosti prosim o odborne rady.
Fakty:
– mur je postaveny z porobetonovych tvarnic,
– kazde tri metre su umiestnene betonove piliere, medzi ktorymi je v podstate samotny mur vymurovany,
– po celej dlzke chyba vodorovna izolacia medzi murom a zakladom,
– chyba izolacia medzi betonovymi piliermi a zakladom,
– pri 70% dlzky muru nemozem vrtat do skary medzi zakladom a prvym radom tvarnic, pretoze mi tam zavadzia betonova
plocha pred budovou, ktora je asi 8 cm nad urovnou zakladu,
– napriek chybajucej izolacie je mur momentalne uplne suchy – aspon sa tak zda.
Prilozil som fotku pre znazornenie stavu.
Ak mi dovolite, mal by som nasledovne otazky:
Mozem vrtat pre krem diery priblizne 10 cm vysoko nad zakladom, teda nie do skary (malty) ale do porobetonu?
Pripadne sikmo do porobetonu vzhladom k tomu, ze betonova plocha pred budovou zavadzia pri vrtani?
Nevadi, ze je mur teraz suchy? Dokaze sa krem rozsirit difuziou do potrebnej sirky aj v suchom murive?
Vrtat aj do spodnej casti pilierov, teda aj do betonu?
Tolko otazok ma napadlo zatial. Uvitam Vase dalsie cenne pripomienky.
Dakujem.
S pozdravom Tóth

0 votes
1k zobrazenie

Vážená spoločnosť  TRUMF sanace s. r. o., chcel by som sa opýtať na jednu vec. Prerábam starý dom, ktorý má bohužiaľ relatívne novú fasádu, ale bohužiaľ staré izolácie. Múry v spodnom poschodí sú zjavne suché, až na jednu stenu, ktorá sa nachádza uprostred domu. Chcel by som ju asanovať vaším výrobkom. Otázka moja znie, či sa dá vašim prípravkom nahradiť klasické podrezanie celého domu mechanicky? Nechce sa mi mechanicky podrezávať celý dom a zničiť vonkajšiu fasádu domu. Ide mi o to, či váš prípravok bude pôsobiť ako klasické podrezanie domu mechanicky aj na suchých stenách ako prevencia pred možnou vlhkosťou? Ďakujem.

0 votes
1k zobrazenie

Dobrý deň pán Schwarz,

v minulosti som už od Vás kupoval Injektážny krém AquaStop Cream a som s ním spokojný. Používal som ho v tehlovej časti domu. Mám starý dom do tvaru písmena L a postupne ho stále dávam do poriadku. Tehlovú časť mám hotovú, druhá časť je opukový múr 60cm cca 22 metrov muriva, posledný múr je tehlový – podrezanie. Chystám sa na opukové murivo. Vnútri sú cca 10 rokov staré omietky po bývalom majiteľovi a povedal by som že v dobrom stave na to, že múr nemá žiadnu izoláciu. Vzhľadom k tomu že v dome bývame a omietky sú dobré, nechcem je zvnútra otĺcť. Z vonku je omietka tiež celkom dobrá a všade súdržná. Iba keď prší alebo je vlhko, je v jednej časti tmavšia akonáhle, ale keď je teplo, omietka je všade rovnaká. Mám v pláne múr z vonku obúchať do výšky cca 40 cm na opuku, doplniť škáry a injektovať. Injektáž chcem robiť skôr preventívne. Chcem sa opýtať či je môj postup správny a či na otlčený a injektovaný sokel možem samozrejme po technológ. pauze nalepiť kamenný betónový obklad. Pôvodne som myslel urobiť sokel odvetrávania z Cetrisu a prieduchov, ale ku konceptu domu sa mi absolútne nehodí oplechovanie sokla a ani sa mi nepáči. Prikladám foto fasády v “najhoršom” mieste. Budem rád za Váš názor a vopred moc ďakujem.

s pozdravom,

Michal Vrbský

0 votes
2k zobrazenie

Dobrý deň,

uvažujem nad injektážou Vašim krémom na 80-ročnom rodinnom dome. Trochu mi vlhnú obvodové múry. Dom je postavený na kamennom vale, kamene sú zarovnané niečim, čo neviem definovať, nasleduje izolácia a pálená tehla. Problém je vo viazaní tehál. Preštudoval som si Váše podklady, proste celý web. Domnievam sa, že vrty treba realizovať do medzery nad prvou tehlou. Pretože sa špáry sypú a sú trochu vlhké, treba ich vyšpárovať na 3-4 cm novou maltou a potom vrtať.
Problém je ale v tej viazanosti tehly. Ja síce prevŕtam špáru ale za ňou ďalšia tehla je pravdepodobne na boku, takže dokončím vrt v tehle. Takže vrt bude nehomogénny – špára-tehla.

Moja otázka – Bude tá penetrácia krémom v jednej vrstve účinná, alebo voliť dvojvrstvovú ?

V prílohe pre pochopenie zasielam dve foto.

Ďakujem za odpoveď.

Pekný deň.

Mgr. Vladimír H….

 

0 votes
2k zobrazenie

Dobrý deň,

kúpili sme starší murovaný domček, po odkrytí lina sme zistili, že v jednej izbe je nivelačka veľmi plesnivá a v ďalších izbách sem tam v rohu. Nakoniec som sa rozhodol vykopať pôvodné podlahy na -30cm. Skladba bola klasika, akási vrstva betónu bez siete a potom už len navážka. V stenách je síce nejaká hydroizolácia (trochu fólie a trochu spráchnivené čierne čosi) a je tu viditeľný rozdiel vlhkosti proti tehlám ktoré boli v navážke a ktoré nad podlahou, ale neviem čo teraz urobiť. Múry sa nezdajú byť navlhnuté, ale podlaha, ako som už písal, bola.

Plán je taký, že chceme urobiť betónovú dosku so sieťou a na nej ipu, skladbu polystyrenu, podlahové kúrenie a na to vrchnú vrstvu betónu. Neviem teraz, či má význam injektovať murivo.

Môžete mi prosím napísať váš názor?

Ďakujem

Joska

0 votes
2k zobrazenie

Zdravím,
Rekonstruji barák a po odkrytí podlah jsem zjsitil že beton je vlhký. Zdivo (cihla) je po kompletním odstranění omítek suché. Beton budu izolovat a mam strach, aby se vlhkost nevytlačovala do zdiva následkem izolace podlah. betonu.
Mám dvě otázky.
1. Co kdybych nasimuloval vlkost zdiva nastříkáním obyčejné vody do vrtů pro sanaci a ne váš urychlovač (dům je v rekonstrukci takže mi o žádnou “čistou práci„ nejde)

2. Jaká je doba uzavření zdiva proti vlhkosti vašeho krému. Prostě za jak dlouho vykazuje izolační vlastnosti.

0 votes
2k zobrazenie

Dobrý den,
rád bych použil AquaStop Cream k sanaci zatím suchého zdiva i jako prevenci kvůli staré nefunkční hydroizolaci.
Je potřeba na suché pálené cihly použít Inject activator, nebo stačí před použitím krému vrty propláchnout vodou?
Děkuji
S pozdravem

M. N.

0 votes
2k zobrazenie

Dobry den,jde izolovat i tento druh ,,zdiva”.Rohy domu jsou vyzděné z cihel a mezi tim se to zašalovalo a jako plnivo se ubijel škvárobeton.

0 votes
2k zobrazenie

Dobrý večer ,chtěl bych se zeptat zda je osekání vlhké omítky před injektáži opravdu nutné, nebo zda se ponecháním vlhké omítky jen doba vysušení zdiva prodlouží. Děkuji za odpověď

0 votes
2k zobrazenie

Dobrý den,

už jsem skoro rozhodnut se pustit do injektáže svépomocí, jen bych ale potřeboval poradit:

Popis

– 2 x obvodové zdi + 2 x vnitřní zdi (1 místnost)
– tloušťka zdi cca 50 cm
– materiál pálená, plná cihla (pouze u kanálů dozděno duťákama)

U obvodové zdi omítka z venku, která je celkem v pořádku, jen to na ní trochu “maluje”.
Injektáž budu provádět zevnitř.
Do zdí byly vytvořeny kanály s vyústěním jak do místnosti, tak i ven (což jak jsme později pochopili, bylo spíše na škodu a věci to nepomohlo).

Tyto kanály jsou ve zdech, rozměr kanálů asi 15 x 15 cm, a jsou skoro po celém obvodu. jsou ve vetší výšce, než bude vrtná výška.

Někde, když jsem odbourával postiženou omítku, jsem se dostal úplně skrz (mezi kanálem a stěnou byla jen malá vrstva – úzké příčkovky).

Vše je dobře vidět na přiložených obrázcích.

Otázky:

– musím kanály celé zazdít, nebo jen mohu dozdít příčku, kde jsem se “doboural” skrz, a to stačí?Pochopitelně vím, že všechny otvory kanálů ven i dovnitř musím zadělat.

– kde mám původní omítku v pořádku, musím i přesto ji odbourat do výšky 50 cm?
– kdy po injektáži mohu zeď znovu nahodit?
– musím použít sanační omítku, nebo stačí normální malta?
– mám vést vrty spíše v té spáře nad první cihlou, nebo přímo u podlahy – někde možná ani u podlahy nenajdu spáru, ale spíše cihlu
– vymizí “malování” na venkovní zdi? Je kompletní a oštukovaná a až budou finance, přijde na ní asi silikonový krycí nátěr

Pokud byste potřeboval doplnit nějaká fakta či fotky, není problém!

Moc díky za rady (jedna povedená firma mne vypekla a musím si poradit sám).

Petrásek





0 votes
2k zobrazenie

Dobrý den, mám chalupu a skoro celá je podriznuta a ma vloženou lepenku (cihlova zed). Jedná stena na straně stoupajícího svahu zřejmě není podriznuta a vlhne. Kolem chalupy ke výkop se sterkem drenazni trubkou a nopovkou pod úroveň zakladu. Stěnu bych chtěl izolovat Aquastopem. Jde mi o to, zda musí být zdivo pri aplikaci vlhké, protože jsem sundal omítku a zdivo vysychá. Za jak dlouho se může aplikovat sanační omítka?

0 votes
3k zobrazenie

Dobrý den,
prosím o radu, potřebujeme odizolovat zed 45cm silnou ale ne po celém obvodu mokrou.Bude účiný váš přípravek všude ?
Děkuji za info
s pozdravem Pavel Císař

0 votes
2k zobrazenie

Dobrý den, budeme rekonstruovat rodinný dům z šedesátých let. Sokl je kamenný izolace z asfaltové lepenky a dále pálená cihla. Po odstranění omítky jsou zdi na pohled suché, ale nejsem si jist z dobou životnosti původní lepenky. Může být řešením hydroizolace i preventivní injektáž zdiva? Děkuji V. Světlík

0 votes
2k zobrazenie

Dobrý den,
opravuji starší domek ze 60. let. V současné době mám zhotoven podkladní beton a chystám se na aplikaci hydroizolačních pásů. Dům má kamenný sokl cca 40-50 cm nad terénem nad tímto soklem je položena původní hydroizolace (asfaltová lepenka) v několika vrstvách. Plánuji spojení této lepenky s novými asfaltovými pásy (jsou ve stejné výškové úrovni). Nicméně vzhledem ke stáří lepenky a její životnosti (v současné době je ale stále funkční) bych chtěl zdivo zainjektovat a to ve druhé ložné spáře cihelného zdiva, aby nedošlo k poničení původní izolace vrty. Je toto řešení správné?
Děkuji za odppověď

0 votes
3k zobrazenie

Dobry den chcela by som sa opytat ci injektaz muru mozno robit aj v zime a do vlhkeho muru.Alebo ci musi byt mur suchy pri aplikacii injektaze.Dakujem za odpoved.

  • xxxxxx stáří dotazu 7 rokov ago
0 votes
2k zobrazenie

Zdravím! Mam na vas jednu otázku. Píšem mail lebo som nikde nenasiel tel. Kontakt na vas. Je vhodna injektaz aj do suchého muriva ako prevencia? Taktiez aj do suchej nepálenej tehly? Dakujem za skoru odpoved a ostavam s pozdravom Zoltan Csomor

  • Zoltan Csomor stáří dotazu 7 rokov ago
0 votes
2k zobrazenie

Dobrý den, máme starý barák, který nyní rekonstrujeme. Jsme nový majitelé, bez nám známe historie. Barák v současné době vlhký není a vzhledem k dřevěným nezničeným podlahám ani nebyl. My děláme nové podlahy, okna, strecha, steny nezateplyme. Podrezavat nechceme, vzhledem k cene. Moje otazka zni. Je mozne injekci sanaci delat do jiz obydleneho domu nebo by se musela delat ted, kdy mame vykopane podlahy a vše se bude dělat nové. Jde nám o to, ze zatím je jakákoliv izolace nepotřebná, ale nevíme jak se barák zachová po změnách. Je mozné injekci sanaci pak udělat dotatečně, kdyby se vlhkost objevila? Děkuji

  • xxxxxx stáří dotazu 7 rokov ago
  • last active 6 rokov ago
Zobrazuji 1 - 20 z 23 záznamů

Všetky údaje, najmä texty a fotografie uvedené na týchto webových stránkach sú výtvorom a vlastníctvom spoločnosti TRUMF sanace s.r.o., predstavujú jej know-how a ako také požívajú ochranu rovnako podľa autorských predpisov upravujúcich duševné vlastníctvo.

Kontakty na našej prevádzkareň

Západné Slovensko
OBAKO s.r.o., IČO: 44701985
tel:+421 903 561 431
info@obako.sk

Východné Slovensko
NANOERA s.r.o., IČO: 46882812
tel:+421 949 513 003
info@nanoera.sk

Kontakty na sídlo spoločnosti

Blatnická 14/3, Praha 5
IČO: 24271268
IČ DPH: SK4120141938
DIČ: CZ24271268