0 votes
634 zobrazenie

Dobrý deň,

mám v pláne hydroizoláciu domu za použitia Vašich produktov, avšak potreboval by som sa ešte pred začatím opýtať na jednu otázku.

Stačí hydroizoláciu použiť na obvodové steny, alebo je potrebné ošetriť aj vnútorné steny vnútri domu?

Ďakujem za odpoveď

S pozdravom

Daniel Rusňák

 • adminsanace stáří dotazu 7 mesiacov dní
 • poslední aktivní 7 mesiacov dní
0 votes
611 zobrazenie

Dobrý deň pán Schwarz,

mám otázku ohľadne nášho domu (vek odhadom 60 rokov), pred výmenou povodných okien nám v izbe na severovýchodnej strane domu vlhla smerom od podlahy hlavne severná stena a tvorili sa aj plesne, teraz po výmene okien už viditeľnú vlhkosť v stenách nenachádzame, avšak plesne ostali.
Chcem sa spýtať, či je aj tak možné aplikovať injektáž vašim prípravkom v celom dome aj keď viditeľnú vlhkosť nemáme a či to má dopad potom na naviazanosť krému do stien, alebo to preventívne aplikovať len do tej severnej steny. Dom by sme chceli aj zatepliť.
Na prvom obrázku možete vidieť skladbu steny po obití vonkajšej omietky s prevŕtaným televíznym káblom a na druhej fotke pohľad zvnutra, kde je vidieť, že kábel je prevŕtaný pár cm nad parketami. Injektáž by bolo najlepšie teda vykonať v rovnakej špáre, ako je prevŕtaný kábel alebo o jedno poschodie nižšie?
A ešte by som chcel vedieť, ci keby som injektáž vykonal z vonkajšej strany domu či je možné hneď napenetrovať a vymalovať vnutorné steny domu alebo treba počkať, kým sa materiál naviaže do stien?

Ďakujem pekne za odpoveď.
Peter Hajduk

 • Peter Hajduk stáří dotazu 10 mesiacov dní
 • poslední aktivní 10 mesiacov dní
0 votes
664 zobrazenie

Dobry den pan Schwarz,
Planujem vyhotovit izolaciu steny proti vzlinajucej vlhkosti kremovou injektazou v celkovej dlzke 36 m. V tejto suvislosti prosim o odborne rady.
Fakty:
– mur je postaveny z porobetonovych tvarnic,
– kazde tri metre su umiestnene betonove piliere, medzi ktorymi je v podstate samotny mur vymurovany,
– po celej dlzke chyba vodorovna izolacia medzi murom a zakladom,
– chyba izolacia medzi betonovymi piliermi a zakladom,
– pri 70% dlzky muru nemozem vrtat do skary medzi zakladom a prvym radom tvarnic, pretoze mi tam zavadzia betonova
plocha pred budovou, ktora je asi 8 cm nad urovnou zakladu,
– napriek chybajucej izolacie je mur momentalne uplne suchy – aspon sa tak zda.
Prilozil som fotku pre znazornenie stavu.
Ak mi dovolite, mal by som nasledovne otazky:
Mozem vrtat pre krem diery priblizne 10 cm vysoko nad zakladom, teda nie do skary (malty) ale do porobetonu?
Pripadne sikmo do porobetonu vzhladom k tomu, ze betonova plocha pred budovou zavadzia pri vrtani?
Nevadi, ze je mur teraz suchy? Dokaze sa krem rozsirit difuziou do potrebnej sirky aj v suchom murive?
Vrtat aj do spodnej casti pilierov, teda aj do betonu?
Tolko otazok ma napadlo zatial. Uvitam Vase dalsie cenne pripomienky.
Dakujem.
S pozdravom Tóth

 • adminsanace stáří dotazu 1 rok dní
 • poslední aktivní 1 rok dní
0 votes
588 zobrazenie

Vážená spoločnosť  TRUMF sanace s. r. o., chcel by som sa opýtať na jednu vec. Prerábam starý dom, ktorý má bohužiaľ relatívne novú fasádu, ale bohužiaľ staré izolácie. Múry v spodnom poschodí sú zjavne suché, až na jednu stenu, ktorá sa nachádza uprostred domu. Chcel by som ju asanovať vaším výrobkom. Otázka moja znie, či sa dá vašim prípravkom nahradiť klasické podrezanie celého domu mechanicky? Nechce sa mi mechanicky podrezávať celý dom a zničiť vonkajšiu fasádu domu. Ide mi o to, či váš prípravok bude pôsobiť ako klasické podrezanie domu mechanicky aj na suchých stenách ako prevencia pred možnou vlhkosťou? Ďakujem.

 • adminsanace stáří dotazu 1 rok dní
 • poslední aktivní 1 rok dní
0 votes
693 zobrazenie

Dobrý deň pán Schwarz,

v minulosti som už od Vás kupoval Injektážny krém AquaStop Cream a som s ním spokojný. Používal som ho v tehlovej časti domu. Mám starý dom do tvaru písmena L a postupne ho stále dávam do poriadku. Tehlovú časť mám hotovú, druhá časť je opukový múr 60cm cca 22 metrov muriva, posledný múr je tehlový – podrezanie. Chystám sa na opukové murivo. Vnútri sú cca 10 rokov staré omietky po bývalom majiteľovi a povedal by som že v dobrom stave na to, že múr nemá žiadnu izoláciu. Vzhľadom k tomu že v dome bývame a omietky sú dobré, nechcem je zvnútra otĺcť. Z vonku je omietka tiež celkom dobrá a všade súdržná. Iba keď prší alebo je vlhko, je v jednej časti tmavšia akonáhle, ale keď je teplo, omietka je všade rovnaká. Mám v pláne múr z vonku obúchať do výšky cca 40 cm na opuku, doplniť škáry a injektovať. Injektáž chcem robiť skôr preventívne. Chcem sa opýtať či je môj postup správny a či na otlčený a injektovaný sokel možem samozrejme po technológ. pauze nalepiť kamenný betónový obklad. Pôvodne som myslel urobiť sokel odvetrávania z Cetrisu a prieduchov, ale ku konceptu domu sa mi absolútne nehodí oplechovanie sokla a ani sa mi nepáči. Prikladám foto fasády v “najhoršom” mieste. Budem rád za Váš názor a vopred moc ďakujem.

s pozdravom,

Michal Vrbský

 • adminsanace stáří dotazu 1 rok dní
 • poslední aktivní 1 rok dní
0 votes
1k zobrazenie

Dobrý deň,

uvažujem nad injektážou Vašim krémom na 80-ročnom rodinnom dome. Trochu mi vlhnú obvodové múry. Dom je postavený na kamennom vale, kamene sú zarovnané niečim, čo neviem definovať, nasleduje izolácia a pálená tehla. Problém je vo viazaní tehál. Preštudoval som si Váše podklady, proste celý web. Domnievam sa, že vrty treba realizovať do medzery nad prvou tehlou. Pretože sa špáry sypú a sú trochu vlhké, treba ich vyšpárovať na 3-4 cm novou maltou a potom vrtať.
Problém je ale v tej viazanosti tehly. Ja síce prevŕtam špáru ale za ňou ďalšia tehla je pravdepodobne na boku, takže dokončím vrt v tehle. Takže vrt bude nehomogénny – špára-tehla.

Moja otázka – Bude tá penetrácia krémom v jednej vrstve účinná, alebo voliť dvojvrstvovú ?

V prílohe pre pochopenie zasielam dve foto.

Ďakujem za odpoveď.

Pekný deň.

Mgr. Vladimír H….

 

 • adminsanace stáří dotazu 2 roky dní
 • poslední aktivní 2 roky dní
0 votes
1k zobrazenie

Dobrý deň,

kúpili sme starší murovaný domček, po odkrytí lina sme zistili, že v jednej izbe je nivelačka veľmi plesnivá a v ďalších izbách sem tam v rohu. Nakoniec som sa rozhodol vykopať pôvodné podlahy na -30cm. Skladba bola klasika, akási vrstva betónu bez siete a potom už len navážka. V stenách je síce nejaká hydroizolácia (trochu fólie a trochu spráchnivené čierne čosi) a je tu viditeľný rozdiel vlhkosti proti tehlám ktoré boli v navážke a ktoré nad podlahou, ale neviem čo teraz urobiť. Múry sa nezdajú byť navlhnuté, ale podlaha, ako som už písal, bola.

Plán je taký, že chceme urobiť betónovú dosku so sieťou a na nej ipu, skladbu polystyrenu, podlahové kúrenie a na to vrchnú vrstvu betónu. Neviem teraz, či má význam injektovať murivo.

Môžete mi prosím napísať váš názor?

Ďakujem

Joska

 • adminsanace stáří dotazu 2 roky dní
 • poslední aktivní 2 roky dní
0 votes
1k zobrazenie

Zdravím,
Rekonstruji barák a po odkrytí podlah jsem zjsitil že beton je vlhký. Zdivo (cihla) je po kompletním odstranění omítek suché. Beton budu izolovat a mam strach, aby se vlhkost nevytlačovala do zdiva následkem izolace podlah. betonu.
Mám dvě otázky.
1. Co kdybych nasimuloval vlkost zdiva nastříkáním obyčejné vody do vrtů pro sanaci a ne váš urychlovač (dům je v rekonstrukci takže mi o žádnou “čistou práci„ nejde)

2. Jaká je doba uzavření zdiva proti vlhkosti vašeho krému. Prostě za jak dlouho vykazuje izolační vlastnosti.

 • adminsanace stáří dotazu 3 roky dní
 • poslední aktivní 3 roky dní
0 votes
2k zobrazenie

Dobrý den,
rád bych použil AquaStop Cream k sanaci zatím suchého zdiva i jako prevenci kvůli staré nefunkční hydroizolaci.
Je potřeba na suché pálené cihly použít Inject activator, nebo stačí před použitím krému vrty propláchnout vodou?
Děkuji
S pozdravem

M. N.

 • adminsanace stáří dotazu 3 roky dní
 • poslední aktivní 3 roky dní
0 votes
2k zobrazenie

Dobry den,jde izolovat i tento druh ,,zdiva”.Rohy domu jsou vyzděné z cihel a mezi tim se to zašalovalo a jako plnivo se ubijel škvárobeton.

 • adminsanace stáří dotazu 3 roky dní
 • poslední aktivní 3 roky dní
0 votes
1k zobrazenie

Dobrý večer ,chtěl bych se zeptat zda je osekání vlhké omítky před injektáži opravdu nutné, nebo zda se ponecháním vlhké omítky jen doba vysušení zdiva prodlouží. Děkuji za odpověď

 • adminsanace stáří dotazu 3 roky dní
 • poslední aktivní 3 roky dní
0 votes
2k zobrazenie

Dobrý den,

už jsem skoro rozhodnut se pustit do injektáže svépomocí, jen bych ale potřeboval poradit:

Popis

– 2 x obvodové zdi + 2 x vnitřní zdi (1 místnost)
– tloušťka zdi cca 50 cm
– materiál pálená, plná cihla (pouze u kanálů dozděno duťákama)

U obvodové zdi omítka z venku, která je celkem v pořádku, jen to na ní trochu “maluje”.
Injektáž budu provádět zevnitř.
Do zdí byly vytvořeny kanály s vyústěním jak do místnosti, tak i ven (což jak jsme později pochopili, bylo spíše na škodu a věci to nepomohlo).

Tyto kanály jsou ve zdech, rozměr kanálů asi 15 x 15 cm, a jsou skoro po celém obvodu. jsou ve vetší výšce, než bude vrtná výška.

Někde, když jsem odbourával postiženou omítku, jsem se dostal úplně skrz (mezi kanálem a stěnou byla jen malá vrstva – úzké příčkovky).

Vše je dobře vidět na přiložených obrázcích.

Otázky:

– musím kanály celé zazdít, nebo jen mohu dozdít příčku, kde jsem se “doboural” skrz, a to stačí?Pochopitelně vím, že všechny otvory kanálů ven i dovnitř musím zadělat.

– kde mám původní omítku v pořádku, musím i přesto ji odbourat do výšky 50 cm?
– kdy po injektáži mohu zeď znovu nahodit?
– musím použít sanační omítku, nebo stačí normální malta?
– mám vést vrty spíše v té spáře nad první cihlou, nebo přímo u podlahy – někde možná ani u podlahy nenajdu spáru, ale spíše cihlu
– vymizí “malování” na venkovní zdi? Je kompletní a oštukovaná a až budou finance, přijde na ní asi silikonový krycí nátěr

Pokud byste potřeboval doplnit nějaká fakta či fotky, není problém!

Moc díky za rady (jedna povedená firma mne vypekla a musím si poradit sám).

Petrásek

 • adminsanace stáří dotazu 3 roky dní
 • poslední aktivní 3 roky dní
0 votes
2k zobrazenie

Dobrý den, mám chalupu a skoro celá je podriznuta a ma vloženou lepenku (cihlova zed). Jedná stena na straně stoupajícího svahu zřejmě není podriznuta a vlhne. Kolem chalupy ke výkop se sterkem drenazni trubkou a nopovkou pod úroveň zakladu. Stěnu bych chtěl izolovat Aquastopem. Jde mi o to, zda musí být zdivo pri aplikaci vlhké, protože jsem sundal omítku a zdivo vysychá. Za jak dlouho se může aplikovat sanační omítka?

 • adminsanace stáří dotazu 3 roky dní
 • poslední aktivní 3 roky dní
0 votes
2k zobrazenie

Dobrý den,
prosím o radu, potřebujeme odizolovat zed 45cm silnou ale ne po celém obvodu mokrou.Bude účiný váš přípravek všude ?
Děkuji za info
s pozdravem Pavel Císař

 • adminsanace stáří dotazu 4 roky dní
 • poslední aktivní 3 roky dní
0 votes
1k zobrazenie

Dobrý den, budeme rekonstruovat rodinný dům z šedesátých let. Sokl je kamenný izolace z asfaltové lepenky a dále pálená cihla. Po odstranění omítky jsou zdi na pohled suché, ale nejsem si jist z dobou životnosti původní lepenky. Může být řešením hydroizolace i preventivní injektáž zdiva? Děkuji V. Světlík

 • adminsanace stáří dotazu 4 roky dní
 • poslední aktivní 3 roky dní
0 votes
1k zobrazenie

Dobrý den,
opravuji starší domek ze 60. let. V současné době mám zhotoven podkladní beton a chystám se na aplikaci hydroizolačních pásů. Dům má kamenný sokl cca 40-50 cm nad terénem nad tímto soklem je položena původní hydroizolace (asfaltová lepenka) v několika vrstvách. Plánuji spojení této lepenky s novými asfaltovými pásy (jsou ve stejné výškové úrovni). Nicméně vzhledem ke stáří lepenky a její životnosti (v současné době je ale stále funkční) bych chtěl zdivo zainjektovat a to ve druhé ložné spáře cihelného zdiva, aby nedošlo k poničení původní izolace vrty. Je toto řešení správné?
Děkuji za odppověď

 • adminsanace stáří dotazu 4 roky dní
 • poslední aktivní 3 roky dní
0 votes
2k zobrazenie

Dobry den chcela by som sa opytat ci injektaz muru mozno robit aj v zime a do vlhkeho muru.Alebo ci musi byt mur suchy pri aplikacii injektaze.Dakujem za odpoved.

 • xxxxxx stáří dotazu 5 rokov dní
0 votes
2k zobrazenie

Zdravím! Mam na vas jednu otázku. Píšem mail lebo som nikde nenasiel tel. Kontakt na vas. Je vhodna injektaz aj do suchého muriva ako prevencia? Taktiez aj do suchej nepálenej tehly? Dakujem za skoru odpoved a ostavam s pozdravom Zoltan Csomor

 • Zoltan Csomor stáří dotazu 5 rokov dní
0 votes
2k zobrazenie

Dobrý den, máme starý barák, který nyní rekonstrujeme. Jsme nový majitelé, bez nám známe historie. Barák v současné době vlhký není a vzhledem k dřevěným nezničeným podlahám ani nebyl. My děláme nové podlahy, okna, strecha, steny nezateplyme. Podrezavat nechceme, vzhledem k cene. Moje otazka zni. Je mozne injekci sanaci delat do jiz obydleneho domu nebo by se musela delat ted, kdy mame vykopane podlahy a vše se bude dělat nové. Jde nám o to, ze zatím je jakákoliv izolace nepotřebná, ale nevíme jak se barák zachová po změnách. Je mozné injekci sanaci pak udělat dotatečně, kdyby se vlhkost objevila? Děkuji

 • xxxxxx stáří dotazu 5 rokov dní
 • poslední aktivní 3 roky dní
0 votes
2k zobrazenie

Dobrý den pane Schwarz. Píšu Vám mé dotazy písemně. 1. je krémová injektáž vhodná i jako prevence do suchých zdí když vím že nejsou izolované ,ale vlhkost se neprojevila? 2. platí ještě ta akce kdy u svépomoci k zapůjčení přístroje dáváte i obsluhu – pokud ano jak dlouho dopředu bych měl tuto službu objednat? 3. ve vašem videu v návodu u svépomoci se říká,že je nutno zdi okopat a ve druhém videu kde váš pracovník izoluje tuším vlhkou garáž tuto stěnu neokopává a vrtá přes omítku takže asi ne pravděpodobně do spáry. Hodlám rekonstruovat přízemí starého domku kde ne všechny zdi jsou vlhké,přesto bych chtěl odizolovat všechny stěny abych se vyhnul pozdějším problémům. Děkuji za odpovědi. Varmužka Petr

 • Varmužka Petr stáří dotazu 5 rokov dní
Zobrazuji 1 - 20 z 22 záznamů

Nákupný košík

Kompletný sortiment vždy skladom. Tovar dovezieme na Vašu adresu do dvoch pracovných dní.

pro-rychly-nakupSK

Inštruktážne a animačné videa pre odvlhčenie muriva

 • Animačné video AquaStop Cream

  Animačné video AquaStop Cream

 • Časozberné video AquaStop Cream

  Časozberné video AquaStop Cream

 • Čo sa deje v murive po injektáži

  Čo sa deje v murive po injektáži

 • Injektážní krém

  Injektážní krém

 • ČT - relácia Polopate 2018

  ČT - relácia Polopate 2018

 • ČT - relácia Polopate 2020

  ČT - relácia Polopate 2020

 • Použitie injektážnej pumpy

  Použitie injektážnej pumpy

 • Práca s univerzálnou injektážnou pištoľou

  Práca s univerzálnou injektážnou pištoľou

 • Použitie pistole pre salámové bal.

  Použitie pistole pre salámové bal.

 • Použitie tubového balenia

  Použitie tubového balenia

 • TV Prima - Receptár prima nápadov

  TV Prima - Receptár prima nápadov

 • Sanační omítka svépomocí

  Sanační omítka svépomocí

 • Aquastop Protect®

  Aquastop Protect®

 • Aquastop Protect®

  Aquastop Protect®

 • Polyuretanová injektáž pre zatesnenie prieniku tlakovej vody

  Polyuretanová injektáž pre zatesnenie prieniku tlakovej vody

 • Rubová gelová injektáž

  Rubová gelová injektáž

Aquasan Porosity

KALKULAČKA PRE RÝCHLY VÝPOČET SPOTREBY A NAVRHOVANÉHO BALENIA VRÁTANE CELKOVEJ CENY

spotreba

VODOROVNÉ REZY PRE BEZCHYBNÉ NAVRTANIE MURIVA

pro-shlednuti

REZ DOMU PRE DOPLNENIE hydroizolácií k trvalému odvlhčeniu

schema aqs

POZRITE, AKO sa obsluhujú nami dodávané APLIKAČNÉ ZARIADENIA

UKÁŽKA účinnosť systému AQUASTOP CREAM v extrémnych podmienkach

murik

Dokumentácia k našim výrobkom

Tu si môžete prezrieť sídlo a prevádzkareň našej spoločnosti

galerie

Napísali o nás v časopise Moje bývania

MOJE BYDLENI

posudok súdneho znalca

vyjadreni-znalce

K dnešnému dňu evidujeme TENTO POČET OBJEDNÁVOK zo SR a ČR, ale aj iných krajín EU. NIE sú započítané osobné odbery.


Z každej objednávky ukladáme 10 Kč na sociálne projekty.

Systém AquaStop Cream® v praxi

Typické nasycovanie priebežnej škáry i menej nasiakavého murovacieho materiálu injektážnym krémom AquaStop Cream®.

Šírenie hydroizolačnej clony proti vzlínajúcej vlhkosti už po niekoľkých hodinách po injektáži.

sireni injektaze

Šírenie hydroizolačnej clony proti vzlínajúcej vlhkosti po 24 hodinách po injektáži. Tieto jedinečné vlastnosti nemá žiadna iná injektážna technológia ani hmota.


Všetky údaje, najmä texty a fotografie uvedené na týchto webových stránkach sú výtvorom a vlastníctvom spoločnosti TRUMF sanace s.r.o., predstavujú jej know-how a ako také požívajú ochranu rovnako podľa autorských predpisov upravujúcich duševné vlastníctvo.

Kontakty na našej prevádzkareň

Dvorská 1163/2,
252 19 Rudná u Prahy
Po-Čt 9:00 – 15:30, Pá 9:00 – 16:30

+420 235 312 000
+420 606 187 916

Kontakty na sídlo spoločnosti

Blatnická 14/3, Praha 5
IČO: 24271268
IČ DPH: SK4120141938
DIČ: CZ24271268

+420 602 282 982