0
0

Dobrý deň pán Schwarz,

mám otázku ohľadne nášho domu (vek odhadom 60 rokov), pred výmenou povodných okien nám v izbe na severovýchodnej strane domu vlhla smerom od podlahy hlavne severná stena a tvorili sa aj plesne, teraz po výmene okien už viditeľnú vlhkosť v stenách nenachádzame, avšak plesne ostali.
Chcem sa spýtať, či je aj tak možné aplikovať injektáž vašim prípravkom v celom dome aj keď viditeľnú vlhkosť nemáme a či to má dopad potom na naviazanosť krému do stien, alebo to preventívne aplikovať len do tej severnej steny. Dom by sme chceli aj zatepliť.
Na prvom obrázku možete vidieť skladbu steny po obití vonkajšej omietky s prevŕtaným televíznym káblom a na druhej fotke pohľad zvnutra, kde je vidieť, že kábel je prevŕtaný pár cm nad parketami. Injektáž by bolo najlepšie teda vykonať v rovnakej špáre, ako je prevŕtaný kábel alebo o jedno poschodie nižšie?
A ešte by som chcel vedieť, ci keby som injektáž vykonal z vonkajšej strany domu či je možné hneď napenetrovať a vymalovať vnutorné steny domu alebo treba počkať, kým sa materiál naviaže do stien?

Ďakujem pekne za odpoveď.
Peter Hajduk

Obrázok
 • You must to post comments
0
0

Dobrý deň pán Hajduk.

Už fakt, že sa dom chystáte zatepliť a dom už má svoje hydroizolácie na pokraji životnosti, ale skôr za svojou životnosťou, je veľmi dôležité pred začatím zateplenia fasády najmä obvodové múry odizolovať. Tj. vytvoriť novú dodatočnú izoláciu pre zamedzenie vzlínajúcej vlhkosti. Máte ideálny typ muriva. Vysvetľovať, prečo je Vaša murivo značne výhodné pre krémovú injektáž Aquastop Cream už snáď nie je nutné. Pri vnútorných nosných múroch a priečkach je rozhodnutie na Vás, kedykoľvek sa tieto múry dajú dodatočne izolovať. Ale u obvodového muriva, ktoré sa bude zatepľovať, je sanácia muriva nutná. Môžete všetku injektáž vykonať z vonkajšej strany a tým odpadá čiastočná problematika správneho navŕtania rohov a miest, kde sú vnútorné steny prevádzané s obvodovým murivom. Možno je vám to jasné, ale predsa len Vám tu prikladám link na túto tému: https://www.injektaz-muriva-svojpomocne.sk/vodorovne-rezy-pre-bezchybne-navrtanie-muriva/.

Čo sa týka obavy, že murivo nevykazuje viditeľnú vlhkosť a tým otázka, či sa aktívne látky injektážneho krému budú v priebežnej škáre šíriť, tak z tohto mať obavu nemusíte.

Vysvetlenie: dispergácia injektážneho krému AquaStop Cream prebieha aj v úplne  suchom minerálnom prostredí, ale predsa len jeho penetračné možnosti sa v suchom prostredí znižujú. Preto by som odporučil vrty po odvŕtaní vyčistiť vodou, nie stlačeným vzduchom, a to tak, že na 1 – 2 sekundy pridržíte hadicu s tečúcou vodou pri ústí vrtu, čo u vrtov, ktoré by boli vykonané z vonkajšej strany v obvodovom murive, nie je problém. Nejedná sa o akúsi vodnú injektáž, ale ide len o to, že voda pri tlaku napr. mestského vodovodného riadu rýchlo vrt vyplní a spätným tlakom väčšina objemu vody z vrtu vytečie späť, a týmto spôsobom sa vrt nielen spoľahlivo vyčistí, vypláchne, ale zároveň sa zvýši percentuálna vlhkosť v miestach injektážnej línie a o to tu ide. Potom už do takto vyčistených a zvlhčených vrtov sa urobí injektáž AquaStop Cream. Prípadne pre prevlhčenie okolia vrtov popísaným prevedením, s technologickou pauzou niekoľkých hodín, sa môže ešte použiť AquaStop Cream Inject activator. Týmto prípravným spôsobom si dokonale pripravíte prostredie pre ľahké šírenie aktívnych látok koncentrátu AquaStop Cream. Nielen že docielite 100% ného šírenia aktívnych látok v škáre, to by prebehlo aj bez zvýšenia percentuálnej vlhkosti v murive, ale získate značnú výšku vzniknutej bariéry proti vlhkosti. Tu Vám prikladám odkaz pre Vašu lepšiu predstavu princípu a priebehu krémovej injektáže AquaStop Cream v murive. Tu Kliknite: https://www.youtube.com/watch?v=ePOPvD5MjTA.

Čo sa týka dopytu k výške škáry pre injektáž. Podľa skúšobného vrtu a priložených fotografií by som odporučil navŕtanie vykonať ešte o jednu škáru nižšie. Tá vychádza výškovo skoro zároveň s podlahou, možno jeden centimeter pod nášľapnou vrstvou podlahy, ale hydrofobizácia prebieha aj smerom nahor, najmä v prvých dňoch prebiehajúcej dispergácie/penetrácie a aj keď sa ocitnete 1 – 2 cm pod povrchom existujúcej podlahy, myslím, že premostenie vlhkosti cez vrchný betón podlahy nehrozí. Ale aj tá škára, kde je kábel, by bola v poriadku. Ale predsa len by som odporučil vŕtať o jednu škáru nižšie. Tým, že vŕtanie budete robiť z vonkajšej strany, je táto špára prístupná pre vodorovné navŕtanie. Nižšie (v mieste obvodového múru, kde je pôdorys domu nepodpivničený) už ale rozhodne vykonať injektáž neodporúčam.

S priateľským pozdravom

Jiří Schwarz
 

 • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, nižšie uvedené kolónky aby mohol byť Vaš dotaz zaradený do našej Poradne. Váš email nebude zverejnený.
Jméno*
E-mail*
Obrázok
Názov súboru Velikost
There are currently no files uploaded.
Maximálny počet súborov 6, maximálna veľkosť súboru 3MB.
Podporované formáty súborov: gif jpeg jpg png

Nákupný košík

Kompletný sortiment vždy skladom. Tovar dovezieme na Vašu adresu do dvoch pracovných dní.

pro-rychly-nakupSK

Inštruktážne a animačné videa pre odvlhčenie muriva

 • Animačné video AquaStop Cream

  Animačné video AquaStop Cream

 • Časozberné video AquaStop Cream

  Časozberné video AquaStop Cream

 • Čo sa deje v murive po injektáži

  Čo sa deje v murive po injektáži

 • Injektážní krém

  Injektážní krém

 • ČT - relácia Polopate 2018

  ČT - relácia Polopate 2018

 • ČT - relácia Polopate 2020

  ČT - relácia Polopate 2020

 • Použitie injektážnej pumpy

  Použitie injektážnej pumpy

 • Práca s univerzálnou injektážnou pištoľou

  Práca s univerzálnou injektážnou pištoľou

 • Použitie pistole pre salámové bal.

  Použitie pistole pre salámové bal.

 • Použitie tubového balenia

  Použitie tubového balenia

 • TV Prima - Receptár prima nápadov

  TV Prima - Receptár prima nápadov

 • Sanační omítka svépomocí

  Sanační omítka svépomocí

 • Aquastop Protect®

  Aquastop Protect®

 • Aquastop Protect®

  Aquastop Protect®

 • Polyuretanová injektáž pre zatesnenie prieniku tlakovej vody

  Polyuretanová injektáž pre zatesnenie prieniku tlakovej vody

 • Rubová gelová injektáž

  Rubová gelová injektáž

Aquasan Porosity

KALKULAČKA PRE RÝCHLY VÝPOČET SPOTREBY A NAVRHOVANÉHO BALENIA VRÁTANE CELKOVEJ CENY

spotreba

VODOROVNÉ REZY PRE BEZCHYBNÉ NAVRTANIE MURIVA

pro-shlednuti

REZ DOMU PRE DOPLNENIE hydroizolácií k trvalému odvlhčeniu

schema aqs

POZRITE, AKO sa obsluhujú nami dodávané APLIKAČNÉ ZARIADENIA

UKÁŽKA účinnosť systému AQUASTOP CREAM v extrémnych podmienkach

murik

Dokumentácia k našim výrobkom

Tu si môžete prezrieť sídlo a prevádzkareň našej spoločnosti

galerie

Napísali o nás v časopise Moje bývania

MOJE BYDLENI

posudok súdneho znalca

vyjadreni-znalce

K dnešnému dňu evidujeme TENTO POČET OBJEDNÁVOK zo SR a ČR, ale aj iných krajín EU. NIE sú započítané osobné odbery.


Z každej objednávky ukladáme 10 Kč na sociálne projekty.

Systém AquaStop Cream® v praxi

Typické nasycovanie priebežnej škáry i menej nasiakavého murovacieho materiálu injektážnym krémom AquaStop Cream®.

Šírenie hydroizolačnej clony proti vzlínajúcej vlhkosti už po niekoľkých hodinách po injektáži.

sireni injektaze

Šírenie hydroizolačnej clony proti vzlínajúcej vlhkosti po 24 hodinách po injektáži. Tieto jedinečné vlastnosti nemá žiadna iná injektážna technológia ani hmota.


Všetky údaje, najmä texty a fotografie uvedené na týchto webových stránkach sú výtvorom a vlastníctvom spoločnosti TRUMF sanace s.r.o., predstavujú jej know-how a ako také požívajú ochranu rovnako podľa autorských predpisov upravujúcich duševné vlastníctvo.

Kontakty na našej prevádzkareň

Dvorská 1163/2,
252 19 Rudná u Prahy
Po-Čt 9:00 – 15:30, Pá 9:00 – 16:30

+420 235 312 000
+420 606 187 916

Kontakty na sídlo spoločnosti

Blatnická 14/3, Praha 5
IČO: 24271268
IČ DPH: SK4120141938
DIČ: CZ24271268

+420 602 282 982