0 votes
1k zobrazenie

Dobrý deň pán Schwarz.

Mám na vás otázku. V dome sa nebýva ani nekúri. Je tam pomerne chladno. Do akej najnižšej teploty možno aplikovať injektážny krém, tak aby som neznížil jeho účinnosť?

Mal by som ešte jeden dotaz, v dome je pivnica a sú tu pomerne vysoko spodné vody. Takže v pivnici je šachta a podlaha je vyspádovaná do nej. Mám tam automatické čerpadlo, ktoré spustí skôr kým by voda pretiekla jímku. Ale samozrejme betónová podlaha je stále mokrá aj tak a o múroch ani nehovorím. Ani tak mi nevadí, že je v pivnici zberač s čerpadlom, ale rád by som tú pivnicu využíval na skladovanie napríklad zemiakov atď., takže by som ju rád mal v nejakom rozumnom stave. Do pivnice vedie komín, ktorý už nebude využívaný, takže bude fungovať ako vetranie a na druhej strane bude vetracia rúrka von, takže by tu mal byť prievánok. Omietky sú KO, tie odstránim, ale neviem teda čo s tým ďalej. Tehly pokojne môžem očistiť naimpregnovať aby neprášilo a nechať ich priznané. Mohli by ste mi prosím poradiť čo s tým? Má zmysel injektovať v pivnici? Predsa len celá stena musí byť vystavená nielen spodnej vlhkosti, ale aj tej zo strany.

Ďakujem

 • adminsanace stáří dotazu 2 roky dní
 • poslední aktivní 2 roky dní
0 votes
1k zobrazenie

Mám vykonanú chemickú injektáž, môžem na nej položiť stojatú ipu alebo je lepšia nopová fólia, podlaha obytnej časti je nižšie ako terén vo dvore, preto to vlhne, môžete mi prosím poradiť či do výkopu mám dať drť alebo len vrátiť vykopanú zeminu.Ďakujem Kubačák

 • adminsanace stáří dotazu 2 roky dní
 • poslední aktivní 2 roky dní
0 votes
1k zobrazenie

Dobrý deň,

Je to asi mesiac čo som vykonal injektáž Cremom z vnútornej strany domu cez existujúce omietky kde som síce neodhalil priebežnú škáru ale injektáž som vykonal v dvoch radoch a to tak že spodný rad vrtov je 5cm od existujúcej podlahy a druhý 5cm nad ňou s rozmedzím medzi vrtmi 15cm s tým že vrty vrchného radu vychádzajú medzi vrtmi radu spodného. Aj cez to sa mi znova objavili na niektorých miestach soľné výkvety na omietke. Je možné že som na niektorých miestach prevŕtal múr skrz ale to bohužiaľ nezistím určite pretože terén z vonkajšej strany je 50cm nad vykonaným vrtom. Zaujímalo by ma či s tým soľnej výkvety môžu súvisieť a prípadne ako tento problém vyriešiť.

Dekuji za prípadnú odpoveď na email alebo kontakt na mobilny telefón.

Prajem pekný deň V.

 • adminsanace stáří dotazu 2 roky dní
 • poslední aktivní 2 roky dní
0 votes
3k zobrazenie

Dobrý deň. Máme domček starý asi 50 rokov, kúpený pred 15 rokmi. Je celý podpivničený, podlaha pivnice je asi 150 cm pod úrovňou terénu. Podlahy v pivnici majú dlažbu a 10 cm pásik okolo. Vodorovné i zvislé izolácie sú pôvodné. Neošetrené múry (aj tie vnútorné) vykazujú nad podlahou zvýšenú vlhkosť cca 70% a klasicky viac či menej degradovanú omietku do výšky 20-40 cm nad úrovňou podlahy. Dve miestnosti som riešil sanačnou omietkou z vnútra do výšky 120 cm a čiastočne to pomohlo. Nezabránil som prieniku vlhkosti, ale nechal omietku dýchať a degradácie neprebieha. Problém je však pri veľkých prívalových dažďoch. Akonáhle nestačí odkvapy odvádzať vodu a tá pretečie, vsiakne sa k základom domu. V jednej miestnosti so sanačnou omietkou sa behom pár hodín objavuje voda na podlahe, bez toho, aby bolo zrejmé odkiaľ, pretože murivo nevyzerá nejako zvlášť vlhké. Podľa mňa sú nedostatočné alebo nefunkčné vodorovné izolácie základov. Voda sa pretlačí na úrovni podlahy všetkými možnými netesnosťami v škárach dlaždíc. Len dúfam, že to nie je vadná vodorovná izolácia podlahy. Uvažujem teda, že by som v úrovni podlahy, teda 10 cm nad podlahou v úrovni obvodových pásikov, vykonal izoláciu obvodových aj vnútorných stien vaším gélom. Sila obvodového muriva je pravdepodobne 45 cm, môže byť zmiešané, tehly s kameňom. Ako najvhodnejšie postupovať?

 

 • adminsanace stáří dotazu 2 roky dní
 • poslední aktivní 4 dni dní
0 votes
1k zobrazenie

Dobrý deň,

Uvažujem o využití Vašej ponuky z internetu na vytvorenie izolácie múrov proti spodnej vode, a aby som sa lepšie rozhodnúť, mal by som niekoľko otázok.

Mám starší rekonštruovaný dom, no  spodná izolácia proti vode je pravdepodobne nefunkčná. Tvar domu je obdĺžnik, postavený do mierneho kopca s pivnicou pod 1 miestnosťou (podlaha pivnice je asi 1m pod terénom. V období veľkých dažďov sa v pivnici objaví spodná voda, ktorá po dažďoch odtečie.

Potreboval by som poradiť kde viesť líniu vŕtania, čí ísť podľa podlahy vo vnútri, alebo ísť podľa terénu?

Ak by ste potrebovali bližšie informácie, fotku, … prosím napíšte.

Ďakujem pekne za informácie.

Ing. Milan Krig

 • adminsanace stáří dotazu 3 roky dní
 • poslední aktivní 3 roky dní
0 votes
2k zobrazenie

Dobrý den,
mám vlhkou jednu stěnu od základu, který není izolovaný. Stěnu mi doporučili podřezat, ale vlhne pouze na jednom metru celé délky. Stačila by pouze injektáž zdiva a odkopat základy a provézt izolaci nebo stačí jen injektáž? Jestli by stačila injektáž, tak pouze na tom daném vlhkém úseku nebo je lepší ji provézt po celé délce stěny?
Abych upřesnil situaci na daném místě je sklep s kamennými základy a stěna je cihlová.
Děkuji za odpověď
Honza

 • adminsanace stáří dotazu 3 roky dní
 • poslední aktivní 3 roky dní
0 votes
2k zobrazenie

Dobrý večer, rád bych použil vaše výrobky při odvlhčování mého domu,který rekonstruuji a měl bych na vás dotaz,který se týká odvlhčení stěny domu,který je u svahu s nemožností odkopání,protože je zde skála,základy jsou také na skále. Rozhodl jsem se proto vykopat podlahy 40 cm a nahradit je novými ve skladbě:15 cm iglú deska,beton,polystyren,beton s vodním podlahovým topením.Všechny zdi jsem kompletně zbavil omítek a zůstal mi problém s velkou vlhkostí ve zdech-1,5m na výšku a 7 m na šířku,tloušt´ka zdi je 80ca je složená ze zvětralé žuly-smíšené zdivo kamenné.Z vaší poradny jsem se dočetl,že vlhkost se má kolem dokola obinjektovat a srovnat univerzální maltou a natřít až 3mi nátěry nějakého přípravku,(bohužel link mi nefunguje) a poté nanést sanační omítky.Nyní jsem slyšel i názor,že je lepší sanační omítku nedávat a na nátěr rovnou přilepit extrudovaný polystyren lepidlem na polystyren a poté natáhnout klasickým způsobem.Rád bych znal váš názor,k čemu vy se přikláníte.

Děkuji Veselý

 • adminsanace stáří dotazu 3 roky dní
 • poslední aktivní 3 roky dní
0 votes
2k zobrazenie

Dobrý den, mám dotaz ohledně injektáže sklepních prostor. Máme rodinný dům, podsklepený, ve svahu, sklep a suterén značně vlhký, omítka opadaná, cihlové vázané zdivo. Místnosti přibližně 2,5m pod úrovní terénu.Venkovní hydroizolace zřejmě žádná. Existuje možnost jak místnosti odvlhčit bez venkovního odkopání, pouze za pomocí injektáže? Předem děkuji za odpověď.

Petra Kvidova

 • adminsanace stáří dotazu 4 roky dní
 • poslední aktivní 3 roky dní
0 votes
2k zobrazenie

Dobrý den,

mám prosbu o radu, jak správně postupovat v případě injektáže kamenného zdiva.

Plánujeme výměnu chodníku okolo domu, při té příležitosti chceme oklepat sokly a provést injektáž zdiva v úrovni terénu.
Sklepy až po strop jsou ze smíšeného nebo kamenného zdiva. Vím, že aplikace nebude 100% ale i tak pomůže omezit vzlínání vlhkosti do obytné části.

Odkopat se až na základ není možné, dům je založen na skále před 80lety.

Zajímají mě odpovědi na tyto věci:

Zdi jsou cca 60 – 70 cm široké, budeme vrtat cca o 4cm méně na hloubku, jaký průměr vrtáku zvolit a vzdálenost
Dále když budeme dělat podloží pod chodník, je lepší chodník provést až ke zdi nebo udělat 20cm mezeru a dát nopovou folii a štěrk?
Doporučil byste aplikaci hydroizolační stěrky Bitumen 2K pod úroveň terénu kam se až dostaneme při obkopání? Pak dát nopovou folii?
Doporučil byste pak na sokl provést zateplení XPS nebo udělat provětrávaný sokl obkladovými páskami nebo cetris deskami?

Děkuji moc za rady a pomoc s řešením, případně jak to udělat správně.

S pozdravem

Pavel Petr
Pro zobrazení odpovědi na tuto otázku klikněte na červený nadpis anebo na tlačítko ,,odpovědi,, umístěné vlevo vedle nadpisu.

 • adminsanace stáří dotazu 4 roky dní
 • poslední aktivní 3 roky dní
0 votes
2k zobrazenie

Dobrý den,chci se zeptat,jaký je postup,když podlaha ve sklepě je cca 1m pod úrovní země.Děkuji,Mališ.

 • adminsanace stáří dotazu 4 roky dní
 • poslední aktivní 3 roky dní
0 votes
2k zobrazenie

Dobrý den, mám dotaz.
Uvažuji, jak snížit vlhkost ve sklepě.
Sklep se nachází pod rodinným domem a podlaha sklepa je cca 1 m pod úrovní terénu.
Zeď v zemi se skládá z betonu, který je obestavěn zevnitř cihlou. Izolace tam pravděpodobně není žádná. Ve sklepě mám pak velkou vlhkost.
Chtěl bych se tedy zeptat, zda by pomohlo, kdyby se provedla injektáž obestavěné cihlové zdi kolem betonu těsně nad úrovní podlahy sklepa ?
Děkuji
S pozdravem
Pavel Linart

 • adminsanace stáří dotazu 4 roky dní
 • poslední aktivní 3 roky dní
0 votes
2k zobrazenie

Dobry den, chystame se v dome provest injektaz svepomoci, ale pro jistotu se zeptam. Bydlime v podsklepenem dome. Sklep je z jedne strany pod urovni terenu a z druhe strany kryty terenem neni, ale jiz otevreny do prostredi, plati v tomto pripade, ze by se mely vrty provadet 10 cm nad urovni terenu (ze strany, kde je sklep kryty)? Nebo v tomto pripade vrtat nad urovni vnitrni podlahy, aby nedoslo k premosteni vlhkosti? Bavime se o vrtani z venkovni strany. Predem dekuji za odpoved, Dvorak

 • Dvorak stáří dotazu 5 rokov dní
 • poslední aktivní 1 rok dní
0 votes
2k zobrazenie

Dobrý den, potřeboval bych poradit, zda bude u mne injektáž účinná. Mám starý barák s kamennými základy. Letos jsem vykopal podlahy do hloubky 50cm a udělal nový podkladový beton. Kompletně jsem otloukl omítky na všech zdech. Bohužel kamenné základy nejsou zrovna ideální a v jedné části se nachází spíše taková směs zeminy a kamenů, převažuje zemina. V těchto místech se vyskytuje vlhkost. Při dávné rekonstrukci byla na tyto základy postavena kamenno cihelná zeď. Síla zdi je 80 cm. Jak mám injektáž aplikovat? Musím ještě dodat, že plánuji také hydroizolaci zvenčí ( klasika, nopová folie atd. ) Děkuji za odpovědˇ

 • xxxxxx stáří dotazu 5 rokov dní
0 votes
2k zobrazenie

Přepočítal jsem si spotřebu injektážního krému na můj barák a je to super- za ty prachy to bych potřeboval celou cisternu radši objednám bagr a udělám drenáž do 5m a nopovou folii!

 • xxxxxx stáří dotazu 5 rokov dní
0 votes
2k zobrazenie

Dobrý den, můj problém je vlhký sklep. Bydlíme ve starším podsklepeném domě. Sklep je z jedné strany pod úrovní terénu, z druhé strany je otevřen do prostoru. Dům je postaven ve svahu u říčky. Domníváme se, že se jedná o vzlínající vlhkost, která do sklepa prostupuje podlahou. Můj dotaz zní, zda-li by pro nás bylo vhodné řešení využítí krémové injektáže, abychom zabránili vzlínající vlhkosti? Dále dodám, že odvětrávání sklepa je řešeno okénky v soklu a okénky z otevřené strany sklepa. Dům má hydroizolaci v úrovni soklu. Děkuji za odpověď.

 • xxxxxx stáří dotazu 5 rokov dní
0 votes
2k zobrazenie

Dobry den, mam garaz ve svahu, kde pry kdysi byla izolacni prizdivka asi do 2/3 vysky zadni zdi. Bohuzel nyni je svah az po okap, tudiz neni mozno prizdivku overit a zadni stena je velmi vlhka. Timto bych se chtel zeptat zda se dav mem pripade pomoci injektaze vlhkost odstranit. Dekuji Mrazek.

 • Mrázek stáří dotazu 5 rokov dní
0 votes
2k zobrazenie

Dobrý deň, mal by som otázku ohladne odizolovania systémom AquaStop Cream a následného zateplenia polystyrénom. Chcel by som zatepliť aj navrtanú časť sokla tvrdeným polystyrénom pod úroveň zeme. Po akej dobe by bolo možné zatepliť ošetrenú stenu vaším prípravkom?? Ďakujem za odpoveď, Bogyo

 • Bagyo stáří dotazu 5 rokov dní
0 votes
2k zobrazenie

Dobrý den, mám od vás krém , který chci použít do cihlového zdiva. Při obnážení zdiva jsem zjistil, že v uvažované spáře je stará lepenková izolace. Je možno do této spáry provádět vrty a pak aplikovat krém, nebo je lepší použít spáru o cihlu níž? Dík

 • Kunschke stáří dotazu 5 rokov dní
0 votes
2k zobrazenie

Mám suterénní místnost jejíž jedna stěna dlouhá 6m je částečně pod úrovní terénu šikmo zhruba od jednoho metru do nuly.Je to 50 cm zeď vyzděná z plných cihel,je vlhká.Mohu použít vaši krémovou metodu s tím že bych vrtal pouze zevnitř po celé ploše zdi jež je pod terénem těch 10 cm od sebe i na výšku? Vně zdi je chodník který nemohu bourat a provést klasickou melioraci. Děkuji.

 • xxxxxx stáří dotazu 5 rokov dní
0 votes
2k zobrazenie

Dobrý den. Měl bych na vás dotaz. Jaký názor máte na plošnou chemickou tlakovou injektáž zhotovenou do obvodového zdiva, které je pod terénem. Jedná se o dvě zdi sklepa. Děkuji za odpověď. Zelenka.

 • Zelenka stáří dotazu 5 rokov dní
Zobrazuji 1 - 20 z 26 záznamů

Nákupný košík

Kompletný sortiment vždy skladom. Tovar dovezieme na Vašu adresu do dvoch pracovných dní.

pro-rychly-nakupSK

Inštruktážne a animačné videa pre odvlhčenie muriva

 • Animačné video AquaStop Cream

  Animačné video AquaStop Cream

 • Časozberné video AquaStop Cream

  Časozberné video AquaStop Cream

 • ČT - relácia Polopate 2018

  ČT - relácia Polopate 2018

 • TV Prima - Receptár prima nápadov

  TV Prima - Receptár prima nápadov

 • ČT - relácia Polopate 2020

  ČT - relácia Polopate 2020

 • Čo sa deje v murive po injektáži

  Čo sa deje v murive po injektáži

 • Polyuretanová injektáž pre zatesnenie prieniku tlakovej vody

  Polyuretanová injektáž pre zatesnenie prieniku tlakovej vody

 • Sanační omítka svépomocí

  Sanační omítka svépomocí

 • Rubová gelová injektáž

  Rubová gelová injektáž

Aquasan Porosity

KALKULAČKA PRE RÝCHLY VÝPOČET SPOTREBY A NAVRHOVANÉHO BALENIA VRÁTANE CELKOVEJ CENY

spotreba

VODOROVNÉ REZY PRE BEZCHYBNÉ NAVRTANIE MURIVA

pro-shlednuti

REZ DOMU PRE DOPLNENIE hydroizolácií k trvalému odvlhčeniu

schema aqs

POZRITE, AKO sa obsluhujú nami dodávané APLIKAČNÉ ZARIADENIA

UKÁŽKA účinnosť systému AQUASTOP CREAM v extrémnych podmienkach

murik

Dokumentácia k našim výrobkom

Tu si môžete prezrieť sídlo a prevádzkareň našej spoločnosti

galerie

Napísali o nás v časopise Moje bývania

MOJE BYDLENI

posudok súdneho znalca

vyjadreni-znalce

K dnešnému dňu evidujeme TENTO POČET OBJEDNÁVOK zo SR a ČR, ale aj iných krajín EU. NIE sú započítané osobné odbery.


Z každej objednávky ukladáme 10 Kč na sociálne projekty.

Systém AquaStop Cream® v praxi

Typické nasycovanie priebežnej škáry i menej nasiakavého murovacieho materiálu injektážnym krémom AquaStop Cream®.

Šírenie hydroizolačnej clony proti vzlínajúcej vlhkosti už po niekoľkých hodinách po injektáži.

sireni injektaze

Šírenie hydroizolačnej clony proti vzlínajúcej vlhkosti po 24 hodinách po injektáži. Tieto jedinečné vlastnosti nemá žiadna iná injektážna technológia ani hmota.


Všetky údaje, najmä texty a fotografie uvedené na týchto webových stránkach sú výtvorom a vlastníctvom spoločnosti TRUMF sanace s.r.o., predstavujú jej know-how a ako také požívajú ochranu rovnako podľa autorských predpisov upravujúcich duševné vlastníctvo.

Kontakty na našej prevádzkareň

Dvorská 1163/2,
252 19 Rudná u Prahy
Po-Čt 9:00 – 15:30, Pá 9:00 – 16:30

+420 235 312 000
+420 606 187 916

Kontakty na sídlo spoločnosti

Blatnická 14/3, Praha 5
IČO: 24271268
IČ DPH: SK4120141938
DIČ: CZ24271268

+420 602 282 982