0 votes
32 zobrazenie

Použitie prípravku AquaSan Porosity do maltovej zmesi Multibat. Zostalo nám väčšie množstvo po rekonštrukcii a na nové omietky by sme inak museli kúpiť piesok a cement. Tak či je možné použiť tento AquaSana Porosity® váš prípravok aj do Multibatu. Ďakujem za odpoveď Petr Musil Varnsdorf

 • adminsanace stáří dotazu 7 dní dní
 • poslední aktivní 5 dní dní
0 votes
494 zobrazenie

Vážený pán Schwarz, vykonávam rekonštrukciu na staršom dome. Celý dom som chemicky podrezal produktom AquaStop Cream a obvodové múry som nahodil sanačnou omietkou podľa Vášho postupu s AquaSan Porosity do výšky osekanej omietky 50 cm od podlahy. Ďalej by som chcel postupovať tak, že starú omietku, ktorá stále dobre drží, tak nebudem okopávať. Chcel by som starú omietku napenetrovať a cez starú omietku natiahnuť perlinku s lepidlom a potom rovnako natiahnuť aj novú sanačnú omietku, aby som ich spojil dohromady a mal rovný prechod. Možno primiešať do lepidla AquaSan Porosity? Ide mi o to, aby som nezničil pretiahnutím lepidla cez sanačnú omietku jej vlastnosti. Ďakujem za odpoveď.

 • adminsanace stáří dotazu 9 mesiacov dní
 • poslední aktivní 9 mesiacov dní
0 votes
634 zobrazenie

Dobrý deň, vážený pán Schwarz,

chcel by som sa opýtať, aký je vhodnejší cement na vytvorenie vnútornej sanačnej omietky. V technickom liste sa píše o cementu s označením CEM I (teda 42,5), ale vo všetkých Vašich videách používate cement s označením CEM II (teda 32,5), je v tom teda vôbec nejaký rozdiel, je možné používať CEM II, čo je zmesový cement?

Už sme nahadzovali prvú stenu, a nahodenie s takto pripravenou maltou zvládne skutočne aj úplný laik ako som ja, ale trochu sme bojovali s hustotou zmesi, pretože sme mali veľa vlhký piesok. Keď je zmes príliš riedka je možné pre zahustenie pridať cement nad udávané množstvo?

Moc Vám ďakujem za odpovede a prajem príjemný deň.
S pozdravom,
Radek Gomola

 • adminsanace stáří dotazu 1 rok dní
 • poslední aktivní 1 rok dní
0 votes
722 zobrazenie

Dobrý deň, rád by som si vykonal krémovú injektáž u staršieho muriva, 70% m preventívne a u 30% sa objavuje vzlínajúca vlhkosť. Ak by finálna úprava na omietky bola kombináciou obkladu a vodeodolného hygienického náteru pre styk s potravinami, tak ak to dobre chápem, neodporúčate na špric a omietku váš prípravok miesto vápna? Ďakujem

 • adminsanace stáří dotazu 1 rok dní
 • poslední aktivní 1 rok dní
0 votes
710 zobrazenie

Dobrý deň pán Schwarz,

objednal som si prísadu AquaSan Porosity, u ktorej v popise uvádzate, že je možné použiť ju na vytvorenie sanačnej omietky aj z bežného vrecovaného poterového betónu.

Teraz potrebujem urobiť sanačnú omietku iba v malom rozsahu cca 7-8 m2 a preto nechcem navážať piesok a robiť malty “od základu”, ale použiť bežnú vrecovanú hotovú zmes a do nej pridať AquaSan Porosity.

Ale prosím o info, či skutočne robiť jadrovú omietku z betónu? Na špric samozrejme áno, ale nemám ďalej radšej použiť bežnú vrecovanú murovaciu maltu alebo jadrovú omietku a navrch opäť bežnú jemnú omietku a do nich pridávať AquaSan Porosity v pomere podľa návodu? Murivo, ktoré potrebujem omietnuť má v spodnej časti väčšiu nerovnosť a miestami bude potrebné dorovnať aj viac ako 6 cm.

Ďakujem za informáciu.

Prajem pekný deň aj nadchádzajúci víkend.

Kolíbal

 • adminsanace stáří dotazu 1 rok dní
 • poslední aktivní 1 rok dní
0 votes
1k zobrazenie

Dobrý deň,

môžem použiť AquaSan Porosity aj na podlahu do pivnice? Znižoval som v pivnici podlahu a predchádzajúca betónová podlaha (veľmi tenká vrstva betónu) držala veľa vlhkosti pod barákom, takže niečo málo išlo aj do stien. Radšej by som keby to vyschlo. Teraz keď som odstránil hlavné zdroje vody (netesné staré odpadové rúrky, výtok z rýny hneď vedľa baráku, neustále kvapkajúce čerpadlo) a mám v pivnici len hlinu, to pekne presychá až si hovorím aby to nepreschlo moc a neklesli múry. Zo strany kde je pivnica najhlbšia som novo položil nopovku. Napriek tomu by som radšej niečo čo to úplne neuzavrie. 100 rokov staré špinavé omietky (rovnako starý barák) som omlátil na tehlu a chystám sa použiť AquaSan Porosity na spodnú polovicu múrov. Vŕtať každých 10 cm dieru do všetkých múrov sa mi veľmi nechce, naviac niektoré múry sú spoločné so súsedom a tomu by sa to predpokladám nepáčilo. Nepáčilo sa mu už aj to oklepávanie. Pivnica je len z polovice pod zemou z druhej južnej len z 1/3 a veľké okno. V lete je v ňom až 23 stupňov (teplá Břeclav) vlhkosť 70-80% – prvý rok – ešte to schne. Teraz keď sa opäť ochladzuje je tam vlhkosť 55-80% podľa počasia vonku. Nie je problém pol roka veľa vetrať, vlhkosť sa nezráža. Teraz je tam najchladnejšie v zime tak 11 stupňov. Predpokladám, že výmenou jednoduchých okien a plechových garážových dverí by som to mohol zvýšiť tak 15 aj keď nejaké malé vetranie nechám. Ide mi o to aby veci čo tam dám nehrdzavely a nepáchly.

s pozdravom Petr Souček

 • adminsanace stáří dotazu 2 roky dní
 • poslední aktivní 2 roky dní
0 votes
1k zobrazenie

Dobrý deň, zakúpil som si prípravok Aquasan Porosity. Urobil som jádrovú omietku a chcel by som dať štuk. Zaujímalo by ma, či sa môže štuková omietka pripravovať aj v menších dávkach vo vedre pomocou elektrického miešadla alebo  je treba použiť klasickú miešačku? Za aký čas musím túto omietku spracovať, aby nestratila svoje vlastnosti?

Vopred ďakujem za odpoveď

S pozdravom Marek Perič

 • adminsanace stáří dotazu 2 roky dní
 • poslední aktivní 2 roky dní
0 votes
1k zobrazenie

Dobrý deň, nikde som v poradni nenašiel otázku ohľadom vrecovaných zmesí, nech betónu tak štuku. Možno tento druh zmesí použiť v spojení s AquaSan Porosity, prípadne ako upraviť dávkovanie napr. v prípade štuku a či je možné použiť na tento účel aj štuk vonkajší. Ďakujem Šíma

 • adminsanace stáří dotazu 2 roky dní
 • poslední aktivní 2 roky dní
0 votes
2k zobrazenie

Dobrý deň!

Mám starú garáž kedysi chliev a po otlčení omietok (samozrejme stavané bez izolácie) sa drobí bravčové tehly. Z každej strany približne 5cm. Základ je kameň a na ňom jedna rada pálených tehál a tie držia. Bolo mi povedané aby som viackrát zpenetroval a sanačnou maltou dohodil. Tým ale neodstránim vzlínajúcu vlhkosť. Nebude mať penetrácia negatívny vplyv na funkciu ASC. Dohodiť pred alebo po injektáži aby nevznikol most? Sila múru 40cm. Vďaka Špírk

 

 

 • adminsanace stáří dotazu 2 roky dní
 • poslední aktivní 2 roky dní
0 votes
1k zobrazenie

Dobrý deň,

Je to asi mesiac čo som vykonal injektáž Cremom z vnútornej strany domu cez existujúce omietky kde som síce neodhalil priebežnú škáru ale injektáž som vykonal v dvoch radoch a to tak že spodný rad vrtov je 5cm od existujúcej podlahy a druhý 5cm nad ňou s rozmedzím medzi vrtmi 15cm s tým že vrty vrchného radu vychádzajú medzi vrtmi radu spodného. Aj cez to sa mi znova objavili na niektorých miestach soľné výkvety na omietke. Je možné že som na niektorých miestach prevŕtal múr skrz ale to bohužiaľ nezistím určite pretože terén z vonkajšej strany je 50cm nad vykonaným vrtom. Zaujímalo by ma či s tým soľnej výkvety môžu súvisieť a prípadne ako tento problém vyriešiť.

Dekuji za prípadnú odpoveď na email alebo kontakt na mobilny telefón.

Prajem pekný deň V.

 • adminsanace stáří dotazu 2 roky dní
 • poslední aktivní 2 roky dní
0 votes
1k zobrazenie

Dobrý den pane Schwarzi,
v receptáři jsem viděl výrobu sanační omítky od Vaší firmy. Chci ji použít na kamenné zdivo ale je možné takové zdivo sanovat Vaším sanačním krémem? Síla zdiva 700 mm. Stáří cca 150 -200 let to znamená že pohledové strany jsou z větších kamenů a vnitřek zdiva různě vyplněn. Bude mít sanace požadovaný efekt nebo by stačila sanační omítka? Podotýkám, že zdivo není mokré nedělají se mapy a není vidět zasolení pouze část severní strany je vlhká se stopami plísně. Omítky jsou pouze z vnitřní strany a z venku je vyspárovaný kamen bez fasády. co by jste mi doporučil? Děkuji za Váš čas s pozdravem Vladimír H.

 • adminsanace stáří dotazu 2 roky dní
 • poslední aktivní 2 roky dní
0 votes
1k zobrazenie

Dobrý den,

provedl jsem injektáž pomocí Vašeho krému a následně chci udelat sanační omítku aquaSan Porosity kterou jsem od Vás již rovněž zakoupil. Jedná se o cca 30 m2 omítky.
Otázka zní jakou pytlovanou směs říčního písku a portlandského cementu koupit aby s Vaší tekutinou fungovala. Pytlovaná směs pro mne bude asi jednodušší než shánět písek zvlášť a cement zvlášť. Zašlete, prosím, konkrétní odkaz na pytlovanou směs kterou mohu použít.

Předem děkuji

Matějíček

 • adminsanace stáří dotazu 2 roky dní
 • poslední aktivní 2 roky dní
0 votes
1k zobrazenie

Chtěl bych se podělit o zkušenosti s přísadou AquaSan Porosity určenou pro výrobu sanační omítky. Vlastním RD, který je celopodsklepený a kompletně ho rekonstruuji. Již dříve jsem celý dům/sklep znovu odizoloval pomocí injektážního krému Aquastop cream. S odstupem 1,5 roku musím říci, že injektáž funguje jak má. Sklep začal postupně prosychat a nyní je již suchý. Nyní jsem chtěl ve sklepě udělat omítky. Po předchozí zkušenosti jsem se opět obrátil na firmu TRUMF sanace pana Schwarze a ten mi doporučil Aquasan Porosity. Protože jsem omítal vekou plochu, tak pro mne bylo finančně nereálné použít pytlovanou sanační omítku. Přísadu jsem vyzkoušel a byl jsem překvapený jak taková troška přípravdku změní vlastnosti v podstatě betonu (poměr 4:1 písek s cementem). Při míchání směsi v míchačce jsem jen používal poloviční množství, než jak je v návodu (2 kbelíku písku, 0,5 kbelíku cementu, 1/3 kbelíku v ody a 25 ml Aquasan Porosity), protože se mi z počátku stalo, že mi doslova začala míchačka přetékat, jak došlo k nabytí směsi. Nejdříve jsem ještě dost upravoval množství vody, protože když jsem dal doporučené množství, byla směs hodně řídká (záleží dost na vlhkosti písku). Na začátku míchání se směs jeví jako hustá, ale vlivem provzdušnění hodně zřídne. Následná práce byla jako s klasickou maltou. Cena, za kterou namíchání sanační omítky vyjde, je bezkonkurenční. Navíc místo několika pytlů vápna (v případě vápenocementové omítky) stačí jedna lahev přípravku… Po vyzrání omítka nepraská a je celkem dost tvrdá. Za mě tedy palec nahoru.

S pozdravem

Křivánkovi

aquasan

aquasan

 • adminsanace stáří dotazu 2 roky dní
 • poslední aktivní 2 roky dní
0 votes
1k zobrazenie

Dobrý den. Včera mi přišlo od vás objednaná injektáž Auqastop cream a příslušenství k tomu vše v pořádku.Chtěl jsem se jen zeptat po jaké době injektáži zdiva mírně zavlhlé což má zanásledek asi stará izolace je možno dát zeď do stavu aby se mohlo zaházet maltou?? Kolik dní až tydnů trvá doba od  injektáži jestli se musi nechat vyschnout úplně nebo jak to je.Děkuji s pozdravem Michal Maděra

 • adminsanace stáří dotazu 2 roky dní
 • poslední aktivní 2 roky dní
0 votes
1k zobrazenie

Dobrý den,
cca před 25 lety jsme použili na vlhké zdivo injektáž na bázi vodního skla. V současné době potřebujeme injektáž i sanační omítku obnovit. Tzn. díry již máme předvrtány, pouze vrty obnovíme.
Podotýkám, že se jedná o kamennou vnitřní zeď.
Prosím o sdělení,
1) zda lze váš přípravek aqua stop použít do předchozích vrtů, kde byl použit sanační materiál na bázi vodního skla a samozřejmě aby byl přípravek účinný
2) lze vaši sanační omítku použít i na kamenné zdivo aby byla účinná. V ukázce bylo použito cihlové zdivo a to je vždy jednodušší.

 • adminsanace stáří dotazu 3 roky dní
 • poslední aktivní 3 roky dní
Zobrazuji 15 záznamů

Nákupný košík

Kompletný sortiment vždy skladom. Tovar dovezieme na Vašu adresu do dvoch pracovných dní.

pro-rychly-nakupSK

Inštruktážne a animačné videa pre odvlhčenie muriva

 • Animačné video AquaStop Cream

  Animačné video AquaStop Cream

 • Časozberné video AquaStop Cream

  Časozberné video AquaStop Cream

 • ČT - relácia Polopate 2018

  ČT - relácia Polopate 2018

 • TV Prima - Receptár prima nápadov

  TV Prima - Receptár prima nápadov

 • ČT - relácia Polopate 2020

  ČT - relácia Polopate 2020

 • Čo sa deje v murive po injektáži

  Čo sa deje v murive po injektáži

 • Polyuretanová injektáž pre zatesnenie prieniku tlakovej vody

  Polyuretanová injektáž pre zatesnenie prieniku tlakovej vody

 • Sanační omítka svépomocí

  Sanační omítka svépomocí

 • Rubová gelová injektáž

  Rubová gelová injektáž

Aquasan Porosity

KALKULAČKA PRE RÝCHLY VÝPOČET SPOTREBY A NAVRHOVANÉHO BALENIA VRÁTANE CELKOVEJ CENY

spotreba

VODOROVNÉ REZY PRE BEZCHYBNÉ NAVRTANIE MURIVA

pro-shlednuti

REZ DOMU PRE DOPLNENIE hydroizolácií k trvalému odvlhčeniu

schema aqs

POZRITE, AKO sa obsluhujú nami dodávané APLIKAČNÉ ZARIADENIA

UKÁŽKA účinnosť systému AQUASTOP CREAM v extrémnych podmienkach

murik

Dokumentácia k našim výrobkom

Tu si môžete prezrieť sídlo a prevádzkareň našej spoločnosti

galerie

Napísali o nás v časopise Moje bývania

MOJE BYDLENI

posudok súdneho znalca

vyjadreni-znalce

K dnešnému dňu evidujeme TENTO POČET OBJEDNÁVOK zo SR a ČR, ale aj iných krajín EU. NIE sú započítané osobné odbery.


Z každej objednávky ukladáme 10 Kč na sociálne projekty.

Systém AquaStop Cream® v praxi

Typické nasycovanie priebežnej škáry i menej nasiakavého murovacieho materiálu injektážnym krémom AquaStop Cream®.

Šírenie hydroizolačnej clony proti vzlínajúcej vlhkosti už po niekoľkých hodinách po injektáži.

sireni injektaze

Šírenie hydroizolačnej clony proti vzlínajúcej vlhkosti po 24 hodinách po injektáži. Tieto jedinečné vlastnosti nemá žiadna iná injektážna technológia ani hmota.


Všetky údaje, najmä texty a fotografie uvedené na týchto webových stránkach sú výtvorom a vlastníctvom spoločnosti TRUMF sanace s.r.o., predstavujú jej know-how a ako také požívajú ochranu rovnako podľa autorských predpisov upravujúcich duševné vlastníctvo.

Kontakty na našej prevádzkareň

Dvorská 1163/2,
252 19 Rudná u Prahy
Po-Čt 9:00 – 15:30, Pá 9:00 – 16:30

+420 235 312 000
+420 606 187 916

Kontakty na sídlo spoločnosti

Blatnická 14/3, Praha 5
IČO: 24271268
IČ DPH: SK4120141938
DIČ: CZ24271268

+420 602 282 982