Dobrý deň,
použil som od Vás na izoláciu Aquastop cream. Chcel by som si u Vás objednať aj AquaSanporosity látku na vytvorenie sanačnej omietky a zároveň použiť túto látku na vytvorenie cementového špricu pred vytvorením sanačnej omietky. Neviem však, ako sa AquaSunporosity pridáva do cementového špricu, nikde som to tu nenašiel. Mohli by ste mi poradiť v akom množstve sa používa AquaSun Porosity na vytvorenie cementového špricu?.
Ďakujem
Prosím o rýchlu odpoveď, ak je to možné, pre rozpracovanosť prác.
- Marián stáří dotazu 10 mesiacov dní
- poslední aktivní 9 mesiacov dní
Dobrý deň,
môžem použiť AquaSan Porosity aj na podlahu do pivnice? Znižoval som v pivnici podlahu a predchádzajúca betónová podlaha (veľmi tenká vrstva betónu) držala veľa vlhkosti pod barákom, takže niečo málo išlo aj do stien. Radšej by som keby to vyschlo. Teraz keď som odstránil hlavné zdroje vody (netesné staré odpadové rúrky, výtok z rýny hneď vedľa baráku, neustále kvapkajúce čerpadlo) a mám v pivnici len hlinu, to pekne presychá až si hovorím aby to nepreschlo moc a neklesli múry. Zo strany kde je pivnica najhlbšia som novo položil nopovku. Napriek tomu by som radšej niečo čo to úplne neuzavrie. 100 rokov staré špinavé omietky (rovnako starý barák) som omlátil na tehlu a chystám sa použiť AquaSan Porosity na spodnú polovicu múrov. Vŕtať každých 10 cm dieru do všetkých múrov sa mi veľmi nechce, naviac niektoré múry sú spoločné so súsedom a tomu by sa to predpokladám nepáčilo. Nepáčilo sa mu už aj to oklepávanie. Pivnica je len z polovice pod zemou z druhej južnej len z 1/3 a veľké okno. V lete je v ňom až 23 stupňov (teplá Břeclav) vlhkosť 70-80% – prvý rok – ešte to schne. Teraz keď sa opäť ochladzuje je tam vlhkosť 55-80% podľa počasia vonku. Nie je problém pol roka veľa vetrať, vlhkosť sa nezráža. Teraz je tam najchladnejšie v zime tak 11 stupňov. Predpokladám, že výmenou jednoduchých okien a plechových garážových dverí by som to mohol zvýšiť tak 15 aj keď nejaké malé vetranie nechám. Ide mi o to aby veci čo tam dám nehrdzavely a nepáchly.
s pozdravom Petr Souček
- adminsanace stáří dotazu 2 roky dní
- poslední aktivní 2 roky dní
Chtěl bych se podělit o zkušenosti s přísadou AquaSan Porosity určenou pro výrobu sanační omítky. Vlastním RD, který je celopodsklepený a kompletně ho rekonstruuji. Již dříve jsem celý dům/sklep znovu odizoloval pomocí injektážního krému Aquastop cream. S odstupem 1,5 roku musím říci, že injektáž funguje jak má. Sklep začal postupně prosychat a nyní je již suchý. Nyní jsem chtěl ve sklepě udělat omítky. Po předchozí zkušenosti jsem se opět obrátil na firmu TRUMF sanace pana Schwarze a ten mi doporučil Aquasan Porosity. Protože jsem omítal vekou plochu, tak pro mne bylo finančně nereálné použít pytlovanou sanační omítku. Přísadu jsem vyzkoušel a byl jsem překvapený jak taková troška přípravdku změní vlastnosti v podstatě betonu (poměr 4:1 písek s cementem). Při míchání směsi v míchačce jsem jen používal poloviční množství, než jak je v návodu (2 kbelíku písku, 0,5 kbelíku cementu, 1/3 kbelíku v ody a 25 ml Aquasan Porosity), protože se mi z počátku stalo, že mi doslova začala míchačka přetékat, jak došlo k nabytí směsi. Nejdříve jsem ještě dost upravoval množství vody, protože když jsem dal doporučené množství, byla směs hodně řídká (záleží dost na vlhkosti písku). Na začátku míchání se směs jeví jako hustá, ale vlivem provzdušnění hodně zřídne. Následná práce byla jako s klasickou maltou. Cena, za kterou namíchání sanační omítky vyjde, je bezkonkurenční. Navíc místo několika pytlů vápna (v případě vápenocementové omítky) stačí jedna lahev přípravku… Po vyzrání omítka nepraská a je celkem dost tvrdá. Za mě tedy palec nahoru.
S pozdravem
Křivánkovi
- adminsanace stáří dotazu 2 roky dní
- poslední aktivní 2 roky dní