0 votes
321 zobrazenie

Dobrý deň,

ospravedlňujem sa, že kontaktujem priamo Vás, ale na stránkach mi nešlo odoslať správu s dotazom.

Chcel by som si urobiť na dome krémovú injektáž. Bohužiaľ nie všade je možné urobiť vrty z vonku domu, chcem sa teda opýtať či je možné kombinovať vŕtanie zvnútra a zvonku. Dom je už obývaný preto by som nechcel všetko vyvŕtavať vo vnútri.
Vopred ďakujem za odpoveď,
prajem pekný deň.

Řehák

 • adminsanace stáří dotazu 5 mesiacov dní
 • poslední aktivní 5 mesiacov dní
0 votes
525 zobrazenie

Dobrý deň, plánujem zakúpenie a aplikáciu Aquastop a prosím o radu. Murivo v miestnosti je na dvoch stenách plná pálená tehla (hrúbka cca 30-35 cm), prvá priebežná špára je 5 a ďalšia 15 cm nad podlahou, na jednej stene 8 cm. Zostávajúce dve steny však majú betónový základ ktorý presahuje cca 5 cm nad podlahu, na tom je izolácia z obyčajnej dvojitej plastovej fólie a potom tehly. Navŕtanie by bolo úplne z vnútornej strany miestnosti, je v poriadku vykonať to do tých škár 15 cm resp. 8 cm od podlahy? Tiež neviem či je nejako zasolené alebo sú to len zvyšky omietky (bolo tam vlhko od stien a vytvorili sa plesne), môžete to prosím podľa tých fotiek nejako posúdiť? Stena s betónovým základom má veľmi silné omietky, tak neviem či je možné vykonať vŕtanie (aspon v časti) priamo do omietky alebo nad tú fóliu do tehly, avšak pod tú fóliu sa penetrácia rovnako nedostane. Na tú injektáž je nutné tiež zakúpenie vašej špeciálnej pištole alebo možno nejako inak? Ďakujem.

Murivo plná pálená tehla

Stena s betónovým základom nad podlahou

 • adminsanace stáří dotazu 11 mesiacov dní
 • poslední aktivní 11 mesiacov dní
0 votes
902 zobrazenie

Dobrý deň,
veľmi ma zaujal Váš produkt, ktorý je pre mňa najoptimálnejším riešením.
Potrebujem poradiť so zhotovením sanácie, dom je orientačne z 19.storočia, pivnice opuka, múry tehla, bohužiaľ sa dom nachádza vo svahu a všetka vlhkosť je v úrovni práve už svahu viď. priložený náčrt. Miestnosti ktoré sú pod úrovňou svahu chcem práve zaizolovať, ale tým že som pod úrovňou terénu neviem či mám vrty urobiť podľa vášho návodu alebo nižšie. Bývalý majiteľ urobil betón ale či ak urobil podklad už neviem preto podlahy pôjdu preč a budú sa robiť nové s asfaltovými pásmi, zaujíma ma či urobiť vrty pod novou budúcou podlahou tzn. po odkopaní alebo v úrovni budúcej podlahy tzn nad. Potom či má svah daný vplyv na vrty. V budúcnosti sa bude robiť spádovanie a kačírek. Aktuálne je svah pri dome síce odkopaný cca 50cm okolo domu ale je vyspádovaný priamo ku murivu. Ďakujem
S pozdravom,
Přibyl Jan

 • adminsanace stáří dotazu 11 mesiacov dní
 • poslední aktivní 11 mesiacov dní
0 votes
645 zobrazenie

Dobrý deň pán Schwarz.

Na internete som si vybral vašu technológiu pre odvlhčenie muriva. Ale nenašiel som na vašich webových stránkach radu ako vŕtať rohy. Keď budem vŕtať zo vnútra do obvodu domu, myslím si že rohy sú problémom. Môžete mi radou pomôcť. Ďakujem.

Stanislav Hnízdo

 • adminsanace stáří dotazu 1 rok dní
 • poslední aktivní 1 rok dní
0 votes
1k zobrazenie

Dobrý deň,

zhruba pred desiatimi rokmi, som vykonal drenáž okolo RD, bohužiaľ som nevykonal zvislú izoláciu základu a len som použil nopovou fóliu a vysypal lomový kameň. Aj tak to veľa pomohlo. Teraz by som chcel použiť vašu metódu na ošetrenie muriva proti vzlínajúcej vlhkosti a preto sa pýtam, či to nebude zbytočne vynaložené úsilie. K domu, dom je postavený v sedemdesiatych rokoch. Je celý podpivničený, podľa môjho je skladba taká: základový pás cca 45 cm, na ňom potom vymurovaná tehla 15 cm a z vnútornej strany a zvyšok betón. Tak to to je na úroveň terénu, potom už nasleduje opäť tehla asi 30 cm a žulový sokel. Od spodnej časti základu až po terén je nopová fólia a okolo vysypaný lomový kameň. Sanáciu muriva by som chcel vykonať približne 5 cm nad podlahou alebo v prvej škáre tehly. Podlahy sú betónové s prídavkom alkizu a položená sintrovaná dlažba.

 

Ďakujem Klein

 • adminsanace stáří dotazu 2 roky dní
 • poslední aktivní 2 roky dní
0 votes
1k zobrazenie

Dobrý deň pán Schwarz. Čítal som vašu poradňu, našiel som všetko čo som potreboval. Aj vŕtanie z vnútornej strany obvodového muriva. Je to všetko logické ale mám dojem, že navŕtať roh z jednej diery v rohu je nereálne. Nemáte s tým nejakú skúsenosť? Rozhodol som sa pre váš výrobok, ale čakajú ma 4 rohy a rád by som to urobil raz pre vždy.

ďakujem za odpoveď.

Jaromír Sykora

 • adminsanace stáří dotazu 2 roky dní
 • poslední aktivní 2 roky dní
0 votes
2k zobrazenie

Dobrý deň,

mám vilku v Karlových Varoch, postavenú v roku 1932.

Vodorovná izolácia už vo veľkej miere doslúžila a vyskytuje sa vlhkosť v prízemnom byte.

Celý dom má pomerne novú fasádu a ja uvažujem o rekonštrukcii prízemného bytu a mám záujem použiť Vašu hydroizoláciu, ale chcem ju realizovať z vnútornej strany domu, tj. z prízemného bytu a nie na vonkajšej fasáde.

Predpokladám, že by to nemal byť veľký problém.

Predpokladám že vrty by som vykonával po celom obvode bytu, presnejšie pri všetkých múroch, ktoré nemajú izoláciu.

Vrtal by som max. 10 cm nad výškou podlahy vo vzdialenosti cca 10 cm, priemer diery 14 mm, vrty pokiaľ možno v škáre.

Hrúbka múrov je cca 55 cm + zateplenie 10 cm.

Múry sú tvorené plnou tehlou a z vonkajšej strany je kamenný sokel.

Rád by som Vám zaslal fotky so soklom pred zateplením.

Predpokladám, že vrt by som vykonával do hĺbky 50 cm.

Ak by sa však stalo, že sa tzv. prevŕtam skrz vďaka kameňom kde sú medzery, potom by som musel asi do zadnej časti tzv. natlačiť niečo, čím by som upchal koniec diery a až následne použil Vašu injektáž.

Prosím o zváženie môjho postupu a prípadnú radu k našej injektáži.

Ďakujem za prípadnú radu, Aleš Dvořák

 

 

 • adminsanace stáří dotazu 2 roky dní
 • poslední aktivní 2 roky dní
0 votes
2k zobrazenie

Dobrý večer,

Chcel by som vás požiadať o radu aký váš produkt použiť na odizolovanie zadnej steny v radovej garáži ktorá je postavená vo svahu?

V zadnom rohu vnútri garáže mi pri daždi presakuje voda do garáže, ak neprší, múr je aj tak dosť vlhký v spodnej časti a to viacmenej v celej šírke garáže.

Zadná časť garáže je totiž umiestnená vo svahu a výška hrany vonkajšieho terénu z pohľadu garáže je asi tak 1,2 metra od podlahy v garáži. Za garážou je betónové koryto tiahnuce sa po celej dĺžke cca.18 radových garáží. Zadnú stenu mám zvonku od tohto koryta hore odizolovanú, ale počítam s tým že bude pri daždi niekde presakovať to koryto. Pod úrovňou tohto betónového koryta na odtok dažďovej vody asi už žiadna izolácia nebude. Bohužiaľ je zatiaľ asi nereálne sa dohodnúť so všetkými vlastníkmi a nechať zadný svah odbagrovať a nechať urobiť oporný múr aby zadné steny boli až k základom voľné.

Preto by som rád vedel či je možné nejaký váš produkt použiť na odizolovanie len s možnosťou aplikácie len zvnútra garáže.

Vopred ďakujem za vašu odpoveď.

 • adminsanace stáří dotazu 2 roky dní
 • poslední aktivní 2 roky dní
0 votes
968 zobrazenie

Dobrý.Jedna firma mi robila injektáž vaším krémom asi pred 5 rokmi.Chcem sa opýtať že či ùčinok injektáži nevyprchal nakoľko dieri doteraz neboli uzavreté lebo sa ešte nerobili omietky kôli riadnemu vysušeniu domu..Injektáž sa robila zvnútra. Ďakujem za skorú odpoveď.

 • Obert stáří dotazu 2 roky dní
 • poslední aktivní 2 roky dní
0 votes
1k zobrazenie

Dobrý deň,

dnes som prvýkrát použil Váš výrobok Aqua Stop Cream, použitie bolo celkom jednoduché a dúfam, že sa dostaví očakávaný výsledok. Mal by som otázku na ďalšie použitie, keď časť obvodového múruj – teda podlahy, je pod úrovňou okolitého terénu a v to cca 15 cm. Keďže mám vnútrajšky múrov už hotové nechcel by som cream aplikovať zvnútra, môj dotaz spočíva v tom, či keď budem aplikovať cream z vonkajšej strany či voduodpudivá clona dosiahne až k podlahe, tak ako by to malo byť. Z vonkajšej strany nemám zatiaľ odizolované, iba nopovou fóliou a štrkom.

Ďakujem za Váš čas a odpoveď.

 

 

 

 

 • adminsanace stáří dotazu 2 roky dní
 • poslední aktivní 2 roky dní
0 votes
1k zobrazenie

Dobrý deň, chcem sa spýtať ,či je možné doplniť krém “preistotu” po pár dňoch znovu do navŕtaných dier. Neuškodí to funkcii krému???…nie som si istý či to bolo dostatočne vyplnené v 2 rohoch domu…veľké netesnoti v murive (stavali to asi ako sa murár vyspal…).Pri vyfukovaní prach fučal niekedy aj z 3 dier naraz…za 4 tyždne ideme robiť fasádu…
Ďakujem za odpoveď

 • adminsanace stáří dotazu 2 roky dní
 • poslední aktivní 2 roky dní
0 votes
1k zobrazenie

Dobrý den pane Schwarzi,
v receptáři jsem viděl výrobu sanační omítky od Vaší firmy. Chci ji použít na kamenné zdivo ale je možné takové zdivo sanovat Vaším sanačním krémem? Síla zdiva 700 mm. Stáří cca 150 -200 let to znamená že pohledové strany jsou z větších kamenů a vnitřek zdiva různě vyplněn. Bude mít sanace požadovaný efekt nebo by stačila sanační omítka? Podotýkám, že zdivo není mokré nedělají se mapy a není vidět zasolení pouze část severní strany je vlhká se stopami plísně. Omítky jsou pouze z vnitřní strany a z venku je vyspárovaný kamen bez fasády. co by jste mi doporučil? Děkuji za Váš čas s pozdravem Vladimír H.

 • adminsanace stáří dotazu 2 roky dní
 • poslední aktivní 2 roky dní
0 votes
1k zobrazenie

Dobrý den,
potřebuji provést injektáž sklepních zdí tloušťky 30 cm, které jsou v místě vrtání překryty cca 1 cm tlustou tvrdou betonovou vrstvou, kterou je velmi problematické odstranit. Částečnými sondami odhaduji umístění spáry, ale v cca 2 m v souvislé délce se mi spáru nepodařilo najít a díry jsem vyvrtal do plných cihel v rozteči cca 8 cm. Cca 8 cm nad nimi jsem vyvrtal ještě stejnou další řadu tak, že dvě vedlejší díry v jedné řadě a jedna v druhé řadě tvoří trojúhelník. Bude mi takto injektáž fungovat a nepropustí vlhkost? Děkuji za radu.

 • adminsanace stáří dotazu 2 roky dní
 • poslední aktivní 2 roky dní
0 votes
1k zobrazenie

Dobrý den,

Prosím vás o radu jak vysoko můžu vrtat od podlahy aby bylo vše v pořádku a zda je jedno jestli vrtám do spáry když to tak vychází nebo přímo do cihly. Děkuji za odpoveď Frank

 • adminsanace stáří dotazu 3 roky dní
 • poslední aktivní 3 roky dní
0 votes
1k zobrazenie

Dobrý večer,

v novembri r.2017 som na chalupe v jednej izbe, v ktorej presakovala spodná vlhkosť aplikoval po jej vnútornom obvode injektážny krém AquaStop Cream (postupoval som v zmysle návodu). Vlhkosť sa zastavila až na roh izby (roh domu z vnútornej strany). Tu nám zvnútra, v tvare trojuholníka – výška cca 50 cm, dĺžka cca 60 cm aj naďalej vlhne kút – najmä keď je vonku sychravo a vlhko. Chalupa bola postavená v 50 tych rokoch z nabíjanej škváry (škvára + cement do šalungu.) Poprosil by som o radu, ako ďalej postupovať – otvoriť a nanovo vyplniť diery injektážnym krémom, prípadne navŕtať nové diery vo výške

10 cm nad pôvodnými a tieto vyplniť krémom ?, resp. iné riešenie.

Ďakujem za odpoveď a ostávam s pozdravom Ing. Miroslav H….., Bratislava

 • adminsanace stáří dotazu 3 roky dní
 • poslední aktivní 3 roky dní
0 votes
2k zobrazenie

Měl bych dotaz? Z jaké strany je možné Aquastop cream aplikovat? (myšleno ze strany interiéru či z venkovní strany?Mám cihlové zdivo o síle 50 cm vyzděné bez izolace na kamenném základu a po letech dochází ke vzlínání vody ).V jakém ročním období je možné aplikovat aquastop cream? v zimě asi vzhledem k mrznutí ne, že? Ještě bych poprosil o cca cenovou kalkulací aqustop creamu při počítané délce zdi 20 běžných metrů ? Děkuji za odpověď. S pozdravem Vaněk Milan

 • Vaněk Milan stáří dotazu 5 rokov dní
 • poslední aktivní 3 roky dní
0 votes
2k zobrazenie

Dobrý den chtěl sem se zeptat chci provést injektáž zdiva vašim přípravkem lze to i vtomto obdobý planuji to tak v polovině listopadu kvuli zedníkum bude to zevnitř vytápjeneho bytu obvodové zdivo je 50cm zvenku zateplené 3cm extrudovaného polystyrénu je to možné a ještě se zeptám je váš přípravek AquaStop Cream® stejný co používají sanační fyrmy diky za odpověd.

 • xxxxxx stáří dotazu 5 rokov dní
 • poslední aktivní 3 roky dní
0 votes
2k zobrazenie

Dobrý deň. Potrebujem urobiť kremovú injektáž steny na ktorej je z vonka izolácia 8cm polystyrén plus samozrejme natiahnutá farba. Otázka znie aké bude mať za následky ak z vonka ponecháme stenu ako je iba znútra ju očistíme do tehly? Lebo píšete že obidve strany steny treba očistiť do tehly.Ďakujem

 • xxxxxx stáří dotazu 5 rokov dní
0 votes
2k zobrazenie

Dobrý den, plánujeme renovaci domu v blízkosti Moravského Berouna, který má (jako většina starých domů) problém se vzlínající vlhkosti. Dům byl vystaven před rokem 1947 a tudíž se žádná vodorovná hydroizolace nekonala. Zdi jsou 90cm tlusté z plných cihel. Obvod zdí je cca. 50m. Chtěl jsem se zeptat, zda máte na severní Moravě / Olomoucku nějakou svou provozovnu, popřípadě spřátelenou firmu, která nabízí také produkty AquaStop Cream a třeba i s výhody, které nabízíte přímo vy. (čerpadlo, pracovník atp…) Druhá otázka se týká samotné injektáže. Je možno postupovat zeď po zdi s delším časovým odstupem? Z důvodů financí bychom chtěl napřed sanovat nejvíce postiženou zeď a v dalších obdobích pak zbytek. Umožňuje toto váš produkt? Respektivě, bude to fungovat? Nebo se vždy musí provést sanace komplet celého zdiva… třetí otázka se týká vnitřních stěn. Některé vnitřní stěny vykazují taktéž vlhkost od spodní části zdi. Setkal jste se s takovým problémem někdy? je možno použít váš výrobek také na vnitřní stěny? děkuji, Radim.

 • Radim stáří dotazu 5 rokov dní
 • poslední aktivní 3 roky dní
0 votes
2k zobrazenie

Dobrý den, zaujal mne tento způsob odvlhčení zdiva, jelikož se s tímto problémem potýkám. Mám na Vás dotaz: bude mít vnitřní injektáž smysl, když mám vnitřní podlahu cca.o půl metru pod úrovní terénu? Obvod vnější zdi je odkopaný a vysypaný kameny = ne moc dobře přístupný pro vnější injektáž. Předem děkuji za odpověď. Jan Duška

 • Duška stáří dotazu 5 rokov dní
Zobrazuji 1 - 20 z 25 záznamů

Nákupný košík

Kompletný sortiment vždy skladom. Tovar dovezieme na Vašu adresu do dvoch pracovných dní.

pro-rychly-nakupSK

Inštruktážne a animačné videa pre odvlhčenie muriva

 • Animačné video AquaStop Cream

  Animačné video AquaStop Cream

 • Časozberné video AquaStop Cream

  Časozberné video AquaStop Cream

 • ČT - relácia Polopate 2018

  ČT - relácia Polopate 2018

 • TV Prima - Receptár prima nápadov

  TV Prima - Receptár prima nápadov

 • ČT - relácia Polopate 2020

  ČT - relácia Polopate 2020

 • Čo sa deje v murive po injektáži

  Čo sa deje v murive po injektáži

 • Polyuretanová injektáž pre zatesnenie prieniku tlakovej vody

  Polyuretanová injektáž pre zatesnenie prieniku tlakovej vody

 • Sanační omítka svépomocí

  Sanační omítka svépomocí

 • Rubová gelová injektáž

  Rubová gelová injektáž

Aquasan Porosity

KALKULAČKA PRE RÝCHLY VÝPOČET SPOTREBY A NAVRHOVANÉHO BALENIA VRÁTANE CELKOVEJ CENY

spotreba

VODOROVNÉ REZY PRE BEZCHYBNÉ NAVRTANIE MURIVA

pro-shlednuti

REZ DOMU PRE DOPLNENIE hydroizolácií k trvalému odvlhčeniu

schema aqs

POZRITE, AKO sa obsluhujú nami dodávané APLIKAČNÉ ZARIADENIA

UKÁŽKA účinnosť systému AQUASTOP CREAM v extrémnych podmienkach

murik

Dokumentácia k našim výrobkom

Tu si môžete prezrieť sídlo a prevádzkareň našej spoločnosti

galerie

Napísali o nás v časopise Moje bývania

MOJE BYDLENI

posudok súdneho znalca

vyjadreni-znalce

K dnešnému dňu evidujeme TENTO POČET OBJEDNÁVOK zo SR a ČR, ale aj iných krajín EU. NIE sú započítané osobné odbery.


Z každej objednávky ukladáme 10 Kč na sociálne projekty.

Systém AquaStop Cream® v praxi

Typické nasycovanie priebežnej škáry i menej nasiakavého murovacieho materiálu injektážnym krémom AquaStop Cream®.

Šírenie hydroizolačnej clony proti vzlínajúcej vlhkosti už po niekoľkých hodinách po injektáži.

sireni injektaze

Šírenie hydroizolačnej clony proti vzlínajúcej vlhkosti po 24 hodinách po injektáži. Tieto jedinečné vlastnosti nemá žiadna iná injektážna technológia ani hmota.


Všetky údaje, najmä texty a fotografie uvedené na týchto webových stránkach sú výtvorom a vlastníctvom spoločnosti TRUMF sanace s.r.o., predstavujú jej know-how a ako také požívajú ochranu rovnako podľa autorských predpisov upravujúcich duševné vlastníctvo.

Kontakty na našej prevádzkareň

Dvorská 1163/2,
252 19 Rudná u Prahy
Po-Čt 9:00 – 15:30, Pá 9:00 – 16:30

+420 235 312 000
+420 606 187 916

Kontakty na sídlo spoločnosti

Blatnická 14/3, Praha 5
IČO: 24271268
IČ DPH: SK4120141938
DIČ: CZ24271268

+420 602 282 982