0
0

Dobrý deň,

dnes som prvýkrát použil Váš výrobok Aqua Stop Cream, použitie bolo celkom jednoduché a dúfam, že sa dostaví očakávaný výsledok. Mal by som otázku na ďalšie použitie, keď časť obvodového múruj – teda podlahy, je pod úrovňou okolitého terénu a v to cca 15 cm. Keďže mám vnútrajšky múrov už hotové nechcel by som cream aplikovať zvnútra, môj dotaz spočíva v tom, či keď budem aplikovať cream z vonkajšej strany či voduodpudivá clona dosiahne až k podlahe, tak ako by to malo byť. Z vonkajšej strany nemám zatiaľ odizolované, iba nopovou fóliou a štrkom.

Ďakujem za Váš čas a odpoveď.

 

 

 

 

 • You must to post comments
0
0

Dobrý deň. Priznám sa, že aj ja vždy dúfam, že zhotovitelia, stavebníci, ale aj stavebné firmy, ktorí injektáž naším systémom vykonávajú, vykonali injektáž muriva bez pochybenia. Systém AquaStop Cream je úplne spoľahlivá metóda a technologický postup je jednoduchý a vysoko spoľahlivý. Pokiaľ sa ale pomýli pri realizácii, najčastejšie sa jedná o tieto pochybenia: Neplnohodnotne navŕtané rohy a previazané vnútorné steny s obvodovými viď. https://www.injektaz-muriva-svojpomocne.sk/vodorvne-rezy-pre-bezchybne-navrtanie-muriva/, injektáž obvodového muriva vykonaná pod úrovňou terénu, ale bez zvislej vonkajšej izolácie alebo poškodená izolácia a tým dochádza k tzv. premosteniu vlhkosti nad zhotovenú plne funkčnú hydroizoláciu proti vzlínajúcej vlhkosti a murivo samozrejme nemôže vyschnúť, rôzne havarijné stavy, napr. slepé rameno vody v stene, ktoré je pod tlakom vody, drobný, ale 24 hodinový únik vody z netesného spoja v rozvodoch vody, hoci sa jedná iba o rosenie, nie ale kondenzačné, ale zhotoviteľ je presvedčený, že rozvody sú napr. iba 5 rokov staré, tj.nové, ale havarijný únik môže nastať aj u nových rozvodov a naopak. Pri starom rozvodu vody je to samozrejme pravdepodobnejšie, ale nie absolútne. Injektáž zhotovená z vonkajšej strany obvodového muriva, kde pôdorys domu v miestach sanácie nie je podpivničený, tam sa línia injektáže musí riadiť výškou podlahy, nie terénu, keďže pod podlahou, ktorá je výškovo nad úrovňou vonkajšej plochy, je pod podlahou zásyp, zemina, a tým by taktiež dochádzalo k premosteniu vlhkosti, ale z vnútornej strany stavebného dielca. Tieto prípady sú asi najčastejšie. Technologický postup injektáže Systémom AquaStop Cream je jednoduchý a spoľahlivý, ale za vyššie uvedené možné pochybenia môže iba zhotoviteľ. Výrobca môže garantovať kvalitu výrobku a na čo je výrobok určený, nie ručiť za realizáciu. K dnešnému dňu evidujeme vyše 20 tisíc koncových zákazníkov, ktorí sú spokojní s výsledkom a tak sa potvrdilo, že injektáž Systémom AquaStop Cream zvládne skoro každý. Je to možno aj tým, že dbáme na maximálnu osvetu a to nielen v oblasti injektáže, ale aj v širšom odvetví, a to v oblasti sanácie vlhkého muriva, ako sa táto oblasť všeobecne nazýva. Ďalej poskytujeme a prevádzkujeme verejnú internetovú podporu, tj. rozsiahly informačný servis ako je bezplatná Poradňa, poradenská linka, ktorá funguje aj v sobotu, inštruktážne videá, schematické obrázky, bezplatné poradenstvo a konzultácie na adrese spoločnosti, obrovské množstvo textovej podpory a to nielen na našich internetových stránkach, atď atď. Musel som vysvetliť svoj dôvod, prečo aj ja musím dúfať, pretože naším cieľom je maximálna spokojnosť zákazníka a myslím, že  v našom prípade neide iba o frázu. Som presvedčený, že sa o to maximálne snažíme. Možno aj má odpoveď Vám je toho dôkazom a nielen odpoveď Vám.

K Vášmu dotazu: injektáž vo výške 150 mm nad úrovňou terénu je určitým pochybením. My uvádzame, že línia vrtov by nemala byť zhotovená vyššie než 100 mm od podlahy, a ešte lepšie  ak sa dá zhotoviť injektáž ešte nižšie, tj bližšie k podlahe, je to vždy výhodnejšie. Váš dôvod výšky chápem, ale je to už značne vysoko od podlahy a tým aktívna látka injektážnej emulzie nemusí nasýtiť murivo v celej výške a tým môže vzniknúť zavlhajúcí pás napr. vo výške 50 mm a to od podlahy k vzniknutému pásu, clone proti vlhkosti. Keďže z vnútorných priestorov nechcete čokoľvek už zhotovovať, potom Vás chápem, ale tým Vás na toto riziko musím upozorniť.  Inak by sa totiž dalo postupovať nasledovne: odkopom zhotoviť kvalitnejšiu a spoľahlivejšiu zvislú hydroizoláciu do hĺbky min. pod úroveň podlahy, lepšie až na základovú škáru a tým by sa zároveň zhotovila injektáž už pri podlahe (ale už z vnútornej strany) a tým by nenastalo riziko možného vzniku zavlhajúceho pásu. Tiež výkop vysypaný štrkom, ktorý bol zhotovený pravdepodobne pre vloženie nopovej fólie, ktorá ale nie je spoľahlivou zvislou hydroizoláciou (vyjadrujem sa k fólii čiernej s výškou nopov 8 mm), sa stal tento výkop miestom pre možný vznik stĺpca vody, najmä v momente po prívalových dažďoch . Keďže však nie je na dne výkopu uložené spoľahlivé drenážne teleso, ale o tom sa nezmieňujete. Tým nechcem tvrdiť, že drenáž mala byť vo výkope zhotovená, ale v prípade, že ste pri obvodovom murive zhotovili kamenivom veľmi ,, spoľahlivé ,, miesto pre jednoduché a rýchle kumulovanie vody a tým, že nopová fólia nie je tesná k podkladu muriva a presahy nopových pásov nie sú tesne spojené, hrozí to, že (hoci krátkodobý) vzniknutý stĺpec vody spôsobí ešte väčšie zvlhnutie muriva. Predstava týchto kamenivom vysypaných výkopov až k povrchu a bez odvodu vody na dne výkopu môže byť tá, že bude dochádzať k rýchlejšiemu vysychaniu muriva a to vplyvom rýchlejšieho odparovania vlhkosti v okolí podúrovňového muriva. Toto je vo väčšine prípadov bohužiaľ mylná predstava, podľa vyššie uvedených dôvodov a vo vyššie popísanom vyhotovení. Druhá možnosť je tá, že odstránite omietky do výšky injektáže, tj. nad úroveň terénu cca 50 mm, s tým, že injektáž zhotovíte vo Vami uvedenej výške, ale v tomto prípade už môžete zhotoviť injektáž z vnútornej i vonkajšej strany obvodového muriva tesne nad úrovňou terénu a zhotovíte od podlahy do výšky injektáže vnútornú zvislú hydroizolažnú stierku, ktorá sa následne zaomítne. Chápem, že týmto dvom možným postupom sa chcete vyhnúť, ale som toho názoru, že ak sa všetko neurobí bezchybne, potom ani tá najlepšia technológia nebude fungovať, a to platí nielen v našom odbore, alebo presnejšie, môže byť plne funkčná, ale výsledok nemusí byť podľa Vášho očakávania.

S priateľským pozdravom

 • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, nižšie uvedené kolónky aby mohol byť Vaš dotaz zaradený do našej Poradne. Váš email nebude zverejnený.
Jméno*
E-mail*
Obrázok
Názov súboru Velikost
There are currently no files uploaded.
Maximálny počet súborov 6, maximálna veľkosť súboru 3MB.
Podporované formáty súborov: gif jpeg jpg png

Nákupný košík

Kompletný sortiment vždy skladom. Tovar dovezieme na Vašu adresu do dvoch pracovných dní.

pro-rychly-nakupSK

Inštruktážne a animačné videa pre odvlhčenie muriva

 • Animačné video AquaStop Cream

  Animačné video AquaStop Cream

 • Časozberné video AquaStop Cream

  Časozberné video AquaStop Cream

 • ČT - relácia Polopate 2018

  ČT - relácia Polopate 2018

 • TV Prima - Receptár prima nápadov

  TV Prima - Receptár prima nápadov

 • ČT - relácia Polopate 2020

  ČT - relácia Polopate 2020

 • Čo sa deje v murive po injektáži

  Čo sa deje v murive po injektáži

 • Polyuretanová injektáž pre zatesnenie prieniku tlakovej vody

  Polyuretanová injektáž pre zatesnenie prieniku tlakovej vody

 • Sanační omítka svépomocí

  Sanační omítka svépomocí

 • Rubová gelová injektáž

  Rubová gelová injektáž

Aquasan Porosity

KALKULAČKA PRE RÝCHLY VÝPOČET SPOTREBY A NAVRHOVANÉHO BALENIA VRÁTANE CELKOVEJ CENY

spotreba

VODOROVNÉ REZY PRE BEZCHYBNÉ NAVRTANIE MURIVA

pro-shlednuti

REZ DOMU PRE DOPLNENIE hydroizolácií k trvalému odvlhčeniu

schema aqs

POZRITE, AKO sa obsluhujú nami dodávané APLIKAČNÉ ZARIADENIA

UKÁŽKA účinnosť systému AQUASTOP CREAM v extrémnych podmienkach

murik

Dokumentácia k našim výrobkom

Tu si môžete prezrieť sídlo a prevádzkareň našej spoločnosti

galerie

Napísali o nás v časopise Moje bývania

MOJE BYDLENI

posudok súdneho znalca

vyjadreni-znalce

K dnešnému dňu evidujeme TENTO POČET OBJEDNÁVOK zo SR a ČR, ale aj iných krajín EU. NIE sú započítané osobné odbery.


Z každej objednávky ukladáme 10 Kč na sociálne projekty.

Systém AquaStop Cream® v praxi

Typické nasycovanie priebežnej škáry i menej nasiakavého murovacieho materiálu injektážnym krémom AquaStop Cream®.

Šírenie hydroizolačnej clony proti vzlínajúcej vlhkosti už po niekoľkých hodinách po injektáži.

sireni injektaze

Šírenie hydroizolačnej clony proti vzlínajúcej vlhkosti po 24 hodinách po injektáži. Tieto jedinečné vlastnosti nemá žiadna iná injektážna technológia ani hmota.


Všetky údaje, najmä texty a fotografie uvedené na týchto webových stránkach sú výtvorom a vlastníctvom spoločnosti TRUMF sanace s.r.o., predstavujú jej know-how a ako také požívajú ochranu rovnako podľa autorských predpisov upravujúcich duševné vlastníctvo.

Kontakty na našej prevádzkareň

Dvorská 1163/2,
252 19 Rudná u Prahy
Po-Čt 9:00 – 15:30, Pá 9:00 – 16:30

+420 235 312 000
+420 606 187 916

Kontakty na sídlo spoločnosti

Blatnická 14/3, Praha 5
IČO: 24271268
IČ DPH: SK4120141938
DIČ: CZ24271268

+420 602 282 982