0 votes
530 zobrazenie

Dobrý deň,
pri čiastočnej rekonštrukcii domu starého asi 80 rokov som na prízemí nad podlahou zistil vzlínajúcu vlhkosť na vnútorných omietkach obvodových múrov (viď foto zvnútra aj zvonku).
Dom je podpivničený, má kamenný sokel do výšky cca. 120 cm nad okolitým terénom, v úrovni sokla je potom podlaha prízemí a nad ňou sa objavila spomínaná vlhkosť.
Pre riešenie problému sa mi javí vhodný Váš Aqua Stop Cream, potrebujem však poradiť s postupom aplikácie. Mám v úmysle vnútorné omietky otriasť nad líniu viditeľnej vlhkosti a vyškrabať škáry. Zvonku by som brizolitovú fasádu rád ponechal a chcel by som len odstrániť pásik kabrincového obkladu nad soklom, v takto obnaženej škáre aplikovať Aqua Stop Cream a namiesto pôvodného pásiku inštalovať po celej dĺžke múrov odvetrávaciu lištu. Vo vnútri potom chcem použiť sanačnú omietku.
Je možné použiť tento postup?

Ďakujem za odpoveď.

Z. Diviš

 • adminsanace stáří dotazu 8 mesiacov dní
 • poslední aktivní 8 mesiacov dní
0 votes
725 zobrazenie

Dobrý deň,

potreboval by som poradiť, či Vami ponúkaná injektáž je vhodná na izoláciu steny pivnice, ktorá je zo skál a vyplnená murivom a permanentne vlhne, hlavne keď sú dažde. Budova bola postavená v roku 1894. Posielam fotky múrov pivnice s označením pivnica.

Tak isto máme problém s vodou v inej našej nehnuteľnosti, ktorá nie je podpivničená, ale vlhnú jej múry. Foto s označením dom.
Neviem posúdiť či v oboch prípadoch ide o vzlínanú vodu, alebo sa voda do múrov dostáva z okolia.

 • Štefan Hajdú stáří dotazu 1 rok dní
 • poslední aktivní 6 mesiacov dní
0 votes
678 zobrazenie

Dobrý deň,

páči sa mi Váš systém sanácie muriva injektážou. Máte perfektne spracované stránky a návody.
Než zakúpim Vaše výrobky, potrebujem poradiť, v akej výške vŕtať otvory do muriva v pivnici, či u krajiny pivnice alebo až nad úrovňou vonkajšieho terénu. Dom nie je zvonku odizolovaný/okopaný.

Vopred ďakujem za odpoveď.

Jan Kašný

 • adminsanace stáří dotazu 1 rok dní
 • poslední aktivní 1 rok dní
0 votes
695 zobrazenie

Dobrý deň, Mám prízemný domček 90 rokov starý, po rekonštrukcii (strecha, zateplenie domu, omietky …). V dvoch izbách sa objavujú zavlhnuté steny, ide to od zeme. Vlhkosť odstraňujem prístrojom pracujúcim na báze elektromagnetického poľa. Vysúšanie sa chvíľu darilo. Teraz po odstránení vnútorných omietok vo výške asi 80 cm od zeme, ktoré boli predtým zavlhnuté a boli nahradené sanačnou omietkou, sa ukázalo, že aj napriek sanačné omietke (zatiaľ je bez štuku) sa niekde opäť objavuje vlhkosť. Pomohlo by, keby sa vykonala injektáž krémom AquaStop Cream? Udržala by injektážou vzniknutá clona aj vlhkosť, ktorá môže byť spôsobená prameňom pod domom? Ide hlavne o pokoj, ktorý nie je podpivničený, ale jeden jeho múr, ten najviac problémový je vymurovaný až hore do ďalšieho podlažia, kde je už chodbou, pod ktorou je pivnica. Pivnica je vlhká, ale tam mi vlhkosť nevadí. Môžete mi, pán Schwarz, prosím poradiť? Ďakujem vopred za odpoveď.

 • adminsanace stáří dotazu 1 rok dní
 • poslední aktivní 1 rok dní
0 votes
899 zobrazenie

Dobrý deň, začala sa nám tvoriť pleseň a vlhké mapy v technickej miestnosti ktorá je z časti pod úrovňou terénu. Pomohla by krémová injektáž tento problém vyriešiť? Ďakujem za odpoveď posielam foto. F. Net.

 • adminsanace stáří dotazu 1 rok dní
 • poslední aktivní 1 rok dní
0 votes
844 zobrazenie

Dobry den, chcel by som sa opýtať, mam pod jednou miestnosťou mokrú pivnicu, ktorá je tehlová a v zemi. Mozem nainjektazovat pivnicu pod urovnou stropu aby mi nesla vlhkosť do betonovej podlahy a steny aj ked je cca 1m pod urovnou zeminy, dakujem.

 • adminsanace stáří dotazu 1 rok dní
 • poslední aktivní 1 rok dní
0 votes
1k zobrazenie

Dobrý deň, zvažujem svojpomocnú aplikáciu injektážneho krému aquastop cream. Chcel by som sa opýtať na pár vecí, prvá z nich by bola mám dom podpivničený a zaujímalo by ma či vykonávať injektáž už v pivnici 10cm nad úrovňou povrchu alebo to robiť až v obývateľných miestnostiach kde by som mal obavy aby sa vlhkosť netlačila aj do podláh. Ďalší môj dotaz smeruje k sanačným omietkam ak by som injektáž vykonával v pivnici či je nutné použiť sanačné omietky a ak áno je treba nahodiť nad vykonanú injektáž sanačnú jadrovú omietku a na nej natiahnuť sanačný štuk alebo bude stačiť iba sanačná jadrová omietka.

Vopred ďakujem za odpoveď Janic

 • adminsanace stáří dotazu 1 rok dní
 • poslední aktivní 1 rok dní
0 votes
947 zobrazenie

Dobrý deň, vlastním pivnicu z pieskovcového kameňa. Je zapustený z dvoch strán do stráne. Možno vaším krémom tieto múry cca2x2 metre zbaviť vlhkosti?

 • adminsanace stáří dotazu 2 roky dní
 • poslední aktivní 2 roky dní
0 votes
1k zobrazenie

Dobrý deň,

Zakúpil som starší dom, čiastocne zrekonštruoval a začal používať k bydlení. Po krátkej dobe sa objavila vlhkosť okolo okien a to napriek tomu že pravidelne vetráme, tak ako sa má. Dokonca musíme používať sušič, a aj vlhkosť z okien, kde sa zrazí, odstraňovať niekoľkokrát denne. Na základe toho, že som pri rekonštrukcii zistil nad podlahou u niektorých sten výrazne narušenú omietku a pod ňou čiastočne rozdrobené tehlové murivo, ktoré som opravil, sa domnievam, že na dome je zlá izolácia a vlhkosť vzlína múrmi hore klasickým spôsobom. Z vašich návodov je mi jasné, čo musím urobit, ale potrebujem poradiť: predná strana domu je nepodpivničená a podlaha je nad úrovňou terénu, cca 1m, tzn. tam budem vykonávať sanáciu vo výške cca 10 cm nad podlahou, budem to robit zvonku z dovodov uz rekonštruovaného interiéru. Druhá polovica domu v pozdĺžnej ose je podpivničená. Tzn. mam dodržiavať tú istú líniu, tak aby sanácia bola vykonaná v tej samej línii, alebo mám podpivničenú časť sanovať zasa 10cm nad podlahou pivnice a postupne sa šikmo napojiť na prednej strane? Ďakujem za odpoveď A.B.

 • adminsanace stáří dotazu 2 roky dní
 • poslední aktivní 2 roky dní
0 votes
1k zobrazenie

Dobrý deň. Chcel by som sa spýtať na postup injektáže na našom rodinnom dome. Rodinný dom postavený na kamenných základoch a následne murovaný pálenou tehlou. Dom je asi tak 60 ročný a samozrejme na nejakých miestach nie je pravdepodobne funkčná izolácia nakoľko sa nám objavila vlhkosť na jednej stene vo výške asi 10 cm od podlahy. Chcel by som sa spýtať ako by sa aplikovala injektáž, či treba od kamenného základu nechať ešte jednu čiaru pálenej tehly a injektáž robiť až nad prvou čiarou pálenej tehly alebo sa robí injektáž do medzery medzi základom a tehlou. Medzi kamenným základom a prvou radou pálenej tehly je už nefunkčná izolácia. Podlahu máme smrekovú dlážkovicu čiže žiadny betón a to chceme aj zachovať. Je možné robiť injektáž aj pod samotnou podlahou keďže máme dlážkovicu?
Ďalej sa chcem spýtať či je jedno kde budem vykonávať injektáž či zvonka alebo zvnútra?
Ďakujem za Vaše rady a odpovede.

 • Ján Šedivý stáří dotazu 2 roky dní
 • poslední aktivní 2 roky dní
0 votes
1k zobrazenie

Dobrý večer pán Schwarz,

chcel by som sa opýtať na váš názor, ako postupovať pri injektáži vnútorných stien / priečok pri dome viac ako 200 rokov starého, ktorý je postavený zo “zmiešaného muriva”. Vonkajšie obvodové múry sú ľahko prístupné a tie budem injektovať teda zvonku, čo najnižšie základu. Predpokladám, že vyhovie tých 10cm od spodnej hrany steny. Čo sa týka tých vnútorných stien: chceme vybúrať existujúce podlahy až na základný hrubý betón, na ktorom je hydroizolácia. Ak by som teda vykonal injektáž čo najnižšie nad týmto hrubým betónom … nebude vadiť, keď potom budú tie zazátkované “injekcie” zaliate do čistého betónu? Ide mi v podstate o otázku, či možno injektáž zhotoviť takto “definitívnym” spôsobom, alebo je nutné k tým zátkam ponechať “servisný prístup”? K vonkajším injektážam sa dostaneme ľahko, pre “servis” bude stačiť “otriasť” kúsok omietky, ale čo sa stane s injektážou, ktorej vstupy budú viacmenej už neprístupné? Možno to takto urobiť, alebo mam injektovať nad budúcu výšku čistej podlahy?

Ďakujem za odpoveď a s priateľským pozdravom,

Štembera

 • adminsanace stáří dotazu 2 roky dní
 • poslední aktivní 2 roky dní
0 votes
1k zobrazenie

Dobrý deň,

obraciam sa na Vás s otázkou ohľadom umiestnenia vrtov dier od podlahy. V návode hovoríte že sa môže vŕtať maximálne 10cm nad úrovňou vnútornej podlahy. U nás je ale problém že zrovna v týchto miestach vedú trubky od kúrenia. Preto sa na Vás obraciam s otázkou, či je možnosť vykonať vrty pod úrovňou vnútornej podlahy (vychádza to cca 5cm pod podlahou – pod podlahou nemáme žiadnu pivnicu).

Vopred ďakujem za Vašu odpoveď.

 • adminsanace stáří dotazu 2 roky dní
 • poslední aktivní 2 roky dní
0 votes
920 zobrazenie

Dobrý deň. Kúpil som 50 rokov starý RD. Po roku používania mám plesnivé múry, aj keď každý deň vetráme. Kúrenie v medi vedené na stenách. Viem že hlavný krok bude zatepliť dom ale rád by som aj spravil vašu sanáciu pretože mám mokré múry aj uprostred domu kde sa kúri krbom a teploty dosahujú aj viac ako 40 ° C.

Otázka znie. Prechod medzi základom a stenou je pol metra nad zemou. Pôvodná izolácia je na niektorých miestach aj vidieť takže urobiť presnú líniu dier v škáre by mal byť ten najmenší problém. Ak som to správne pochopil. Aplikácia musí byť nad izoláciou aby vytvorila “film” v jednej rovine v škárach .. pod izoláciou v “možno betóne” byť nemôže?

A ešte sa chcem opýtať, keby bola podlaha v miestnosti treba 5-10 cm nad pôvodnou izoláciou, je možné navŕtať diery skrz stenu až do podlahy a docieliť tak spojenie podlahy s múrom sanačným krémom alebo len tak ako je uvedené v návode max. 3 cm od konca steny.

Inak podľa výpočtu mi na 25m sten o hrúbke cca 50-60cm vychádza 20kg .. je to reálna spotreba?

Ďakujem moc za odpoveď

 • adminsanace stáří dotazu 2 roky dní
 • poslední aktivní 11 mesiacov dní
0 votes
1k zobrazenie

Dobrý deň pán Schwarz,

pri hľadaní riešení problému s vlhkým murivom som narazil na Vašu reklamu. A úprimne musím povedať, že ťažko sa mi verí, že by to bolo tak jednoduché a efektívne. Avšak vážne premýšľam, že by som to skúsil, pretože nemám čo stratiť. Ďalšia varianta je podrezanie muriva, čo sa mi veľmi nechce.
Preto by som Vás chcel požiadať, či by ste mi na základe opisu môjho problému odporučil vhodný materiál a množstvo, prípadne rady, tak aby aplikácia bola čo najefektívnejšia.
Potrebujem vykonať hydroizoláciu tehlové steny s dĺžkou 6 m, šírka steny je 30 cm. Tehly sú položené bez akejkoľvek izolácie pravdepodobne v betónovom alebo maltovom lóži priamo na žulové kamenné bloky. Až po 6 radoch je vykonaná hydroizolácia – ťažko povedať, či pôvodná, alebo predchádzajúci majiteľ podrezal stenu. Nad touto izoláciou sú už tehly suché. Avšak ja by som potreboval kvôli zatepleniu vykonať hydroizoláciu aj tých spodných tehál. Neviem, či vykonať vrty priamo medzi tehlu a kamenné bloky – spoj je veľmi pevný a malta / betón sa nedrobí. Naproti tomu o rad vyššie už je malta mäkšia.
Mnohokrát ďakujem za Vašu radu a zoznam potrebného materiálu.
S pozdravom
Pavel S….

 

 

 

 

 

 • adminsanace stáří dotazu 2 roky dní
 • poslední aktivní 2 roky dní
0 votes
1k zobrazenie

Dobrý deň,

dnes som prvýkrát použil Váš výrobok Aqua Stop Cream, použitie bolo celkom jednoduché a dúfam, že sa dostaví očakávaný výsledok. Mal by som otázku na ďalšie použitie, keď časť obvodového múruj – teda podlahy, je pod úrovňou okolitého terénu a v to cca 15 cm. Keďže mám vnútrajšky múrov už hotové nechcel by som cream aplikovať zvnútra, môj dotaz spočíva v tom, či keď budem aplikovať cream z vonkajšej strany či voduodpudivá clona dosiahne až k podlahe, tak ako by to malo byť. Z vonkajšej strany nemám zatiaľ odizolované, iba nopovou fóliou a štrkom.

Ďakujem za Váš čas a odpoveď.

 

 

 

 

 • adminsanace stáří dotazu 2 roky dní
 • poslední aktivní 2 roky dní
0 votes
1k zobrazenie

Dobrý deň,

vaša injektáž urobí bariéru v páse, ale čo keď potrebujem zatepliť perimetrom časť základov nad terénom a ľahko pod terén, ktoré sú viditeľne mokré až po súčasne vybudovanú izoláciu ipou (podrezanie) v urovni podlahy izby. Je nebezpečenstvo prenikania vlhkosti do základov aj zvnútra pod podlahou? Urobil by som vlastne druhý pás izolácie pri zemi ale medzi nimi zvnútra vlhkosti nič nebráni. Je vôbec možné zainjektovanú časť zatepliť polystyrénom?

Poradíte?

Ďakujem

 • adminsanace stáří dotazu 2 roky dní
 • poslední aktivní 2 roky dní
0 votes
1k zobrazenie

Dobrý deň, riešime vzlínajúcu vlhkosť jednej steny v starom dome. Rozmer steny je 2 metre na dĺžku, s šírkou cca 50cm. Jedná sa o stenu, v ktorej bol pôvodne komín pre letnú kuchyňu, stavebné zloženie steny tvorí v spodnej časti kameň, ďalej zmes pálených a nepálených tehál. Vlhkosť do steny vzlína zo zavezenej nepoužívanej pivnice (nedá sa obnoviť). Vzhľadom k neskôr prijatej úprave by bolo zložité stenu ubúrať a prestavať. V súčasnej dobe je na stene sanačná omietka a spodná vrstva (cca 10 cm sokel) je omlátená na kameň, napriek tomu v určitých miestach býva kameň navhlhý. Je možné Váš systém AquaStop Cream použiť aj na takto zloženú stenu? Akým spôsobom pripraviť vrty, má cenu vŕtať do kameňa / medzi kameň, alebo až v mieste, kde začína skladba z pálených / nepálených tehál, tj. až pol metra nad zemou?

Vopred ďakujem za odpoveď.

 • adminsanace stáří dotazu 2 roky dní
 • poslední aktivní 2 roky dní
0 votes
1k zobrazenie

Pozrel som Váš inštruktážny návod a nie je mi úplne jasné, v akej výške vŕtať otvory.Jedná sa o pivnicu pod chatou.Jenže v návode uvádzate, že sa vrty vykonávajú do 10cm nad terénom.Možno som to len zle pochopil, ale myslel som, že by som mal vŕtať pri podlahe sklepa.Ďakujem za odpoveď.

 • adminsanace stáří dotazu 2 roky dní
 • poslední aktivní 6 mesiacov dní
Zobrazuji 18 záznamů

Nákupný košík

Systém AquaStop Cream – Generálny partner pre TÝŽDEŇ Akadémie vied ČR

Generálny partner
info

Kompletný sortiment vždy skladom. Tovar dovezieme na Vašu adresu do dvoch pracovných dní.

pro-rychly-nakupSK

Inštruktážne a animačné videa pre odvlhčenie muriva

 • Animačné video AquaStop Cream

  Animačné video AquaStop Cream

 • Časozberné video AquaStop Cream

  Časozberné video AquaStop Cream

 • Čo sa deje v murive po injektáži

  Čo sa deje v murive po injektáži

 • Injektážní krém

  Injektážní krém

 • ČT - relácia Polopate 2018

  ČT - relácia Polopate 2018

 • ČT - relácia Polopate 2020

  ČT - relácia Polopate 2020

 • Použitie injektážnej pumpy

  Použitie injektážnej pumpy

 • Práca s univerzálnou injektážnou pištoľou

  Práca s univerzálnou injektážnou pištoľou

 • Použitie pistole pre salámové bal.

  Použitie pistole pre salámové bal.

 • Použitie tubového balenia

  Použitie tubového balenia

 • TV Prima - Receptár prima nápadov

  TV Prima - Receptár prima nápadov

 • Sanační omítka svépomocí

  Sanační omítka svépomocí

 • Aquastop Protect®

  Aquastop Protect®

 • Aquastop Protect®

  Aquastop Protect®

 • Polyuretanová injektáž pre zatesnenie prieniku tlakovej vody

  Polyuretanová injektáž pre zatesnenie prieniku tlakovej vody

 • Rubová gelová injektáž

  Rubová gelová injektáž

Aquasan Porosity

KALKULAČKA PRE RÝCHLY VÝPOČET SPOTREBY A NAVRHOVANÉHO BALENIA VRÁTANE CELKOVEJ CENY

spotreba

VODOROVNÉ REZY PRE BEZCHYBNÉ NAVRTANIE MURIVA

pro-shlednuti

REZ DOMU PRE DOPLNENIE hydroizolácií k trvalému odvlhčeniu

schema aqs

POZRITE, AKO sa obsluhujú nami dodávané APLIKAČNÉ ZARIADENIA

UKÁŽKA účinnosť systému AQUASTOP CREAM v extrémnych podmienkach

murik

Dokumentácia k našim výrobkom

Tu si môžete prezrieť sídlo a prevádzkareň našej spoločnosti

galerie

Napísali o nás v časopise Moje bývania

MOJE BYDLENI

posudok súdneho znalca

vyjadreni-znalce

K dnešnému dňu evidujeme TENTO POČET OBJEDNÁVOK zo SR a ČR, ale aj iných krajín EU. NIE sú započítané osobné odbery.


Z každej objednávky ukladáme 10 Kč na sociálne projekty.

Systém AquaStop Cream® v praxi

Typické nasycovanie priebežnej škáry i menej nasiakavého murovacieho materiálu injektážnym krémom AquaStop Cream®.

Šírenie hydroizolačnej clony proti vzlínajúcej vlhkosti už po niekoľkých hodinách po injektáži.

sireni injektaze

Šírenie hydroizolačnej clony proti vzlínajúcej vlhkosti po 24 hodinách po injektáži. Tieto jedinečné vlastnosti nemá žiadna iná injektážna technológia ani hmota.


Všetky údaje, najmä texty a fotografie uvedené na týchto webových stránkach sú výtvorom a vlastníctvom spoločnosti TRUMF sanace s.r.o., predstavujú jej know-how a ako také požívajú ochranu rovnako podľa autorských predpisov upravujúcich duševné vlastníctvo.

Kontakty na našej prevádzkareň

Dvorská 1163/2,
252 19 Rudná u Prahy
Po-Čt 9:00 – 15:30, Pá 9:00 – 16:30

+420 235 312 000
+420 606 187 916

Kontakty na sídlo spoločnosti

Blatnická 14/3, Praha 5
IČO: 24271268
IČ DPH: SK4120141938
DIČ: CZ24271268

+420 602 282 982