0
0

Dobrý večer pán Schwarz,

chcel by som sa opýtať na váš názor, ako postupovať pri injektáži vnútorných stien / priečok pri dome viac ako 200 rokov starého, ktorý je postavený zo “zmiešaného muriva”. Vonkajšie obvodové múry sú ľahko prístupné a tie budem injektovať teda zvonku, čo najnižšie základu. Predpokladám, že vyhovie tých 10cm od spodnej hrany steny. Čo sa týka tých vnútorných stien: chceme vybúrať existujúce podlahy až na základný hrubý betón, na ktorom je hydroizolácia. Ak by som teda vykonal injektáž čo najnižšie nad týmto hrubým betónom … nebude vadiť, keď potom budú tie zazátkované “injekcie” zaliate do čistého betónu? Ide mi v podstate o otázku, či možno injektáž zhotoviť takto “definitívnym” spôsobom, alebo je nutné k tým zátkam ponechať “servisný prístup”? K vonkajším injektážam sa dostaneme ľahko, pre “servis” bude stačiť “otriasť” kúsok omietky, ale čo sa stane s injektážou, ktorej vstupy budú viacmenej už neprístupné? Možno to takto urobiť, alebo mam injektovať nad budúcu výšku čistej podlahy?

Ďakujem za odpoveď a s priateľským pozdravom,

Štembera

 • You must to post comments
0
0

Dobrý deň pán Štembera.

To je zaujímavý a nie celkom obvyklý dotaz. Najprv by som sa vyjadril k tej výške miesta injektáže pri obvodovom murive, ktoré spomínate v dotaze. Možno tá Vami uvedená výška injektáže obvodového muriva je v poriadku, ale radšej to zhrniem. Všeobecná zásada výšky pre zhotovenie akejkoľvek dodatočnej hydroizolácie v priečnom reze obvodového muriva: ak pôdorys domu je v miestach injektáže nepodpivničený, je určujúca nie výška terénu, ale výška vnútorných podláh a to aj keď injektáž bude zhotovená z vonkajšej strany. Táto zásada platí u nepodpivničeného pôdorysu domu pre Systém AquaStop Cream, ale aj pre všetky mechanické metódy. Vodorovná dodatočná izolácia pre zamedzenie vzlínajúcej vlhkosti nemôže byť zhotovená pod nepodpivničenou podlahou, pretože pod existujúcou podlahou je vlhký zásyp / zemina, a tým by dochádzalo pri obvodovom murive k premosteniu vlhkosti zo zeminy nad hydroizolačnú clonu. Preto sa v tomto prípade dodatočná izolácia v priečnom reze muriva zhotovuje tesne nad podlahou, nie pod podlahou. Z Vášho dotazu ale nie je jasné, v akej výške je terén / pochôdzna plocha oproti výške vnútorných podláh. Budem teda vychádzať z predpokladu, že terén je výškovo nižšie ako je výška vnútornej podlahy. Tento model je najčastejší. U vnútorného muriva nosného / priečkového sa môže vo Vašom prípade zhotoviť injektážna línia čo najbližšie k podkladovému betónu, pretože sú podlahy v rekonštrukcii a tým sa injektáž môže zhotoviť v blízkosti podkladového betónu, na ktorý sa položí vodorovná hydroizolácia. Táto hydroizolačná vaňa sa následne vytiahne cez líniu injektáže. Tým sa tieto dve hydroizolácie na seba napojí a budú sa dopĺňať. Zníženie línie vrtov pri obvodovom murive sa môže riadiť tiež výškou podkladového betónu a jeho novej a tým funkčnej hydroizolácie. Vo Vašom prípade sa toto zníženie ponúka i pre obvodové murivo. Len je treba túto výšku bezchybne odmerať a preniesť ju na vonkajšiu stranu obvodového muriva.

Z Vášho textu som ale pochopil aj iný možný dôvod Vášho dotazu ohľadom výšok injektáže / línie vrtov a preto Vám odpoviem v širšom kontexte. Minimálna garantovaná životnosť Systému AquaStop Cream je 30 rokov. Táto min. doba životnosti je úplne reálna. To, že sa k vrtom v obvodovom murive, ktoré budú zhotovené z vonkajšej strany stavebného dielca, kedykoľvek dostanete, je jasné, ale k vrtom, ktoré budú vyhotovené vo vnútornom murive, podľa vyššie uvedeného odporúčania, sa po dokončení novej skladby podlahy, bez búracích prác už nedostanete. Pokiaľ ale túto myšlienku máte a ak chcete mať vrty kedykoľvek bez zásadných búracích prác prístupné, musíte (pri vnútornom murive) injektážnu líniu vrtov zhotoviť v blízkosti nad hornou pochôdznou nášľapnou vrstvou novej podlahy, nazvime túto výšku nulou. Hydroizolačnú vaňu by ste ale musel vytiahnuť samozrejme vyššie, než keby ste injektáž zhotovil podľa postupu opísaného v prvom prípade, to ale nie je technický problém. Hydroizolačná vaňa by sa mala vytiahnuť do výšky novo zhotovenej vodorovnej hydroizolácie v murive, tj. s presahom cca 50 mm nad injektáž. Záver: ak pri injektáži zhotovíte dostatočnú výplň vrtov, nie je potrebné si vytvárať technologickým postupom tieto prístupy servisné či revízne, ako ste miesta vrtov zaujímavo, ale v podstate výstižne nazval, pokiaľ ale neuvažujete ešte v dlhšom časovom horizonte než je garantovaná životnosť vzniknutej bariéry pre zamedzenie kapilárne vzlínajúcej vlhkosti.

Garantovaná životnosť u Systému AquaStop Cream je 30 rokov, ale to je min. doba životnosti. Podľa rôznych vplyvov, najmä pôsobením intenzity zemnej vlhkosti, sa životnosť môže predĺžiť až na 50 rokov a tým by som ešte podotkol, že je obmedzená aj životnosť vodorovnej hydroizolácie podlahy. Doba životnosti Systému AquaStop Cream a doba životnosti napr. asfaltových pásov (tj. hydroizolačnej vane) môže byť približne rovnaká a tak v momente dožitia vodorovnej clony v murive, už nemusí byť plne funkčná ani hydroizolácia podlahy a tým sa podlahy budú musieť taktiež rekonštruovať. Ak prímete moje tvrdenie časových údajov životnosti, navrhoval by som skôr tú variantu, priblížiť injektáž vnútorného muriva k podkladovému betónu a jeho vodorovnej hydroizolácii.

Ak by ste niečomu neporozumel, zavolajte mi na poradenskú linku +420 731 565 565, ktorú tiež prevádzkujem a všetko operatívne dovysvetlím. Ale myslím, že to nebude potrebné. Prajem Vám krásne a hlavne pokojné blížiace sa sviatky vianočné.

S priateľským pozdravom

Jiří Schwarz – konateľ spoločnosti

TRUMF sanace s.r.o.

 • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, nižšie uvedené kolónky aby mohol byť Vaš dotaz zaradený do našej Poradne. Váš email nebude zverejnený.
Jméno*
E-mail*
Obrázok
Názov súboru Velikost
There are currently no files uploaded.
Maximálny počet súborov 6, maximálna veľkosť súboru 3MB.
Podporované formáty súborov: gif jpeg jpg png

Nákupný košík

Kompletný sortiment vždy skladom. Tovar dovezieme na Vašu adresu do dvoch pracovných dní.

pro-rychly-nakupSK

Inštruktážne a animačné videa pre odvlhčenie muriva

 • Animačné video AquaStop Cream

  Animačné video AquaStop Cream

 • Časozberné video AquaStop Cream

  Časozberné video AquaStop Cream

 • Čo sa deje v murive po injektáži

  Čo sa deje v murive po injektáži

 • Injektážní krém

  Injektážní krém

 • ČT - relácia Polopate 2018

  ČT - relácia Polopate 2018

 • ČT - relácia Polopate 2020

  ČT - relácia Polopate 2020

 • Použitie injektážnej pumpy

  Použitie injektážnej pumpy

 • Práca s univerzálnou injektážnou pištoľou

  Práca s univerzálnou injektážnou pištoľou

 • Použitie pistole pre salámové bal.

  Použitie pistole pre salámové bal.

 • Použitie tubového balenia

  Použitie tubového balenia

 • TV Prima - Receptár prima nápadov

  TV Prima - Receptár prima nápadov

 • Sanační omítka svépomocí

  Sanační omítka svépomocí

 • Aquastop Protect®

  Aquastop Protect®

 • Aquastop Protect®

  Aquastop Protect®

 • Polyuretanová injektáž pre zatesnenie prieniku tlakovej vody

  Polyuretanová injektáž pre zatesnenie prieniku tlakovej vody

 • Rubová gelová injektáž

  Rubová gelová injektáž

Aquasan Porosity

KALKULAČKA PRE RÝCHLY VÝPOČET SPOTREBY A NAVRHOVANÉHO BALENIA VRÁTANE CELKOVEJ CENY

spotreba

VODOROVNÉ REZY PRE BEZCHYBNÉ NAVRTANIE MURIVA

pro-shlednuti

REZ DOMU PRE DOPLNENIE hydroizolácií k trvalému odvlhčeniu

schema aqs

POZRITE, AKO sa obsluhujú nami dodávané APLIKAČNÉ ZARIADENIA

UKÁŽKA účinnosť systému AQUASTOP CREAM v extrémnych podmienkach

murik

Dokumentácia k našim výrobkom

Tu si môžete prezrieť sídlo a prevádzkareň našej spoločnosti

galerie

Napísali o nás v časopise Moje bývania

MOJE BYDLENI

posudok súdneho znalca

vyjadreni-znalce

K dnešnému dňu evidujeme TENTO POČET OBJEDNÁVOK zo SR a ČR, ale aj iných krajín EU. NIE sú započítané osobné odbery.


Z každej objednávky ukladáme 10 Kč na sociálne projekty.

Systém AquaStop Cream® v praxi

Typické nasycovanie priebežnej škáry i menej nasiakavého murovacieho materiálu injektážnym krémom AquaStop Cream®.

Šírenie hydroizolačnej clony proti vzlínajúcej vlhkosti už po niekoľkých hodinách po injektáži.

sireni injektaze

Šírenie hydroizolačnej clony proti vzlínajúcej vlhkosti po 24 hodinách po injektáži. Tieto jedinečné vlastnosti nemá žiadna iná injektážna technológia ani hmota.


Všetky údaje, najmä texty a fotografie uvedené na týchto webových stránkach sú výtvorom a vlastníctvom spoločnosti TRUMF sanace s.r.o., predstavujú jej know-how a ako také požívajú ochranu rovnako podľa autorských predpisov upravujúcich duševné vlastníctvo.

Kontakty na našej prevádzkareň

Dvorská 1163/2,
252 19 Rudná u Prahy
Po-Čt 9:00 – 15:30, Pá 9:00 – 16:30

+420 235 312 000
+420 606 187 916

Kontakty na sídlo spoločnosti

Blatnická 14/3, Praha 5
IČO: 24271268
IČ DPH: SK4120141938
DIČ: CZ24271268

+420 602 282 982