0
0

Pozrel som Váš inštruktážny návod a nie je mi úplne jasné, v akej výške vŕtať otvory.Jedná sa o pivnicu pod chatou.Jenže v návode uvádzate, že sa vrty vykonávajú do 10cm nad terénom.Možno som to len zle pochopil, ale myslel som, že by som mal vŕtať pri podlahe sklepa.Ďakujem za odpoveď.

 • You must to post comments
0
0

Dobrý deň.

Pochopil ste to správne, ale je potrebné to ešte dovysvetliť.
Prvý príklad. Nepodpivničený dom:
Pokiaľ nie je dom, alebo jeho pôdorysna časť, podpivničená, a podlahy 1NP sú tým nad terénom, je výška línie vrtov daná výškou vnútorných podláh, tzn. že sa injektáž Systémom AquaStop Cream zhotovuje čo najbližšie k vnútorným podlahám. Obvodové murivo nepodpivničeného domu zavlhá z dôvodu dožilosti pôvodných vodorovných hydroizolácií. Výška podlahy nepodpivničeného domu je napr. 500 mm nad terénom. Mohlo by sa zdať a vlastne to aj láka, zhotoviť injektáž, tj. podrezanie muriva, vo výške nie čo najbližšie k podlahe, ale k terénu, aby sa vzlínajúcej vlhkosti zamedzilo vo výške teréna. U nepodpivničeného domu by bol ale tento postup, respektíve výška injektáže, značným pochybením. Bolo by to z dôvodu, že vznikne výškový rozdiel medzi výškou línie injektáže a výškou podlahy. Injektáž by bola zhotovená cca 450 mm pod podlahou. Je potrebné si ale uvedomiť, že pod podlahou je vlhký zásyp a zemina, ktorá je priľahlá k obvodovému murivu bez odizolovania. Tým je murivo dotované zemnou vlhkosťou nielen od základov, ale práve v tomto prípade aj z vnútorného bočného smeru a to od hĺbky základov do výšky podlahy, a tak v prípade, že by sa dodatočná hydroizolácia zhotovila čo najbližšie k terénu, dochádzalo by k tzv. premosteniu vlhkosti nad zhotovenú hydroizoláciu, a to v rozdielovej spomínanej výške. Spodnému smeru vzlínajúcej vlhkosti od základov by sa síce zamedzilo, ale bočná dotácia vlhkosti zo zeminy do muriva by pôsobila naďalej a tým by sa očakávaný výsledok nemohol dostaviť. A preto odcitujte prvú vetu tohto príkladového modelu nepodpivničeného domu: Pokiaľ nie je dom, alebo jeho pôdorysna časť, podpivničený/podpivničená a podlahy 1NP sú tým nad terénom, je výška línie vrtov daná výškou vnútorných podláh, tzn. že sa injektáž Systémom AquaStop Cream zhotovuje čo najbližšie k vnútorným podlahám.
Druhý príklad. Podpivničený dom:
Zhotoviteľ sa rozhodol dorobiť vodorovnú hydroizoláciu v obvodovom murive a to v miestach podpivničenej časti pôdorysu domu. Podpodlahové murivo ale nie je predmetom riešenia sanácie a tak sa zhotoviteľ zameria na zamedzenie vzlínajúcej vlhkosti v miestach nadzemnej časti obvodového muriva. V tomto prípade je naopak vhodné zhotoviť výšku línie injektáže AquaStop Cream čo najbližšie k terénu a nie k podlahe 1NP. Je to výhodnejšie z dôvodu, že sa zamedzí vzlínajúcej vlhkosti už u terénu. V tomto prípade totiž nemôže dochádzať k premosteniu vlhkosti tak, ako v prvom príklade, a to z jednoduchého dôvodu, že zo žiadnej strany v tejto výške muriva nie je zemina. Keby sa injektáž v tomto prípade vykonala pri podlahe 1NP, ktorá je napr. tiež 500 mm nad terénom, nebolo by to zásadné pochybenie, ale vlhkosti by sa zamedzilo o tých 500 mm vyššie, čo by bola v tomto prípade škoda.
Tretí príklad. Podpivničený dom:
Dom je v miestach sanácie podpivničený. Zhotoviteľ chce ale zamedziť vzlínajúcej vlhkosti už pri podlahe suterénnej miestnosti. V tomto prípade sa zhotoví injektáž čo najbližšie podlahe suterénnych miestností. Vzlínajúca vlhkosť, ktorá pôsobí zo základov, bude prerušená. Ale v tomto prípade je naopak neodizolovaná priľahlá zemina z vonkajšej strany obvodového muriva a to už od základov do výšky terénu. A tak v tomto prípade je nutné zhotoviť odkopom novú zvislú vonkajšiu hydroizoláciu a to opäť od výšky terénu s cca 100 mm výškovým presahom až do hĺbky najlepšie základovej škáry. Potom budú oba dva smery dotácie vlhkosti do podúrovňového muriva prerušené a obe hydroizolácie sa budú dopĺňať a tým murivo vyschne už od podlahy suterénnej miestnosti. Samozrejme, nie vždy sa dá ale obvodové podpodlahové murivo odkopať a zhotoviť zvislú izoláciu pre zamedzenie infiltrácie vlhkosti zo zeminy, tj. z bočného smeru a tak injektáž pri podlahe suterénu síce zamedzí vzlínajúcej vlhkosti od základov, ale bez zvislej vonkajšej izolácie murivo veľmi pravdepodobne bude neustále zavlhnuté. Dochádza opäť k premosteniu vlhkosti, ale z vonkajšej strany stavebného dielca. Injektáž, dodatočná hydroizolácia pri podlahe suterénnych priestor, môže síce čiastočne znížiť percentuálnu vlhkosť v murive, ale bez funkčnej vonkajšej zvislej hydroizolácie podúrovňového muriva murivo nevyschne. Ale aj v tomto prípade sú možné sanačné riešenia, ale to je už ďalšia kapitola.
Záver: Tieto výšky pre zhotovenie dodatočnej vodorovnej izolácie v murive platia pre všetky technológie, ktoré sa používajú pre zamedzenie vzlínajúcej vlhkosti.
V prípade nejasností mi môžete zavolať na poradenskú linku, ktorú tiež prevádzkujem a to na čísle +420 731 565 565

S priateľským pozdravom

Jiří Schwarz

 • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, nižšie uvedené kolónky aby mohol byť Vaš dotaz zaradený do našej Poradne. Váš email nebude zverejnený.
Jméno*
E-mail*
Obrázok
Názov súboru Velikost
There are currently no files uploaded.
Maximálny počet súborov 6, maximálna veľkosť súboru 3MB.
Podporované formáty súborov: gif jpeg jpg png

Nákupný košík

Kompletný sortiment vždy skladom. Tovar dovezieme na Vašu adresu do dvoch pracovných dní.

pro-rychly-nakupSK

Inštruktážne a animačné videa pre odvlhčenie muriva

 • Animačné video AquaStop Cream

  Animačné video AquaStop Cream

 • Časozberné video AquaStop Cream

  Časozberné video AquaStop Cream

 • ČT - relácia Polopate 2018

  ČT - relácia Polopate 2018

 • TV Prima - Receptár prima nápadov

  TV Prima - Receptár prima nápadov

 • ČT - relácia Polopate 2020

  ČT - relácia Polopate 2020

 • Čo sa deje v murive po injektáži

  Čo sa deje v murive po injektáži

 • Polyuretanová injektáž pre zatesnenie prieniku tlakovej vody

  Polyuretanová injektáž pre zatesnenie prieniku tlakovej vody

 • Sanační omítka svépomocí

  Sanační omítka svépomocí

 • Rubová gelová injektáž

  Rubová gelová injektáž

Aquasan Porosity

KALKULAČKA PRE RÝCHLY VÝPOČET SPOTREBY A NAVRHOVANÉHO BALENIA VRÁTANE CELKOVEJ CENY

spotreba

VODOROVNÉ REZY PRE BEZCHYBNÉ NAVRTANIE MURIVA

pro-shlednuti

REZ DOMU PRE DOPLNENIE hydroizolácií k trvalému odvlhčeniu

schema aqs

POZRITE, AKO sa obsluhujú nami dodávané APLIKAČNÉ ZARIADENIA

UKÁŽKA účinnosť systému AQUASTOP CREAM v extrémnych podmienkach

murik

Dokumentácia k našim výrobkom

Tu si môžete prezrieť sídlo a prevádzkareň našej spoločnosti

galerie

Napísali o nás v časopise Moje bývania

MOJE BYDLENI

posudok súdneho znalca

vyjadreni-znalce

K dnešnému dňu evidujeme TENTO POČET OBJEDNÁVOK zo SR a ČR, ale aj iných krajín EU. NIE sú započítané osobné odbery.


Z každej objednávky ukladáme 10 Kč na sociálne projekty.

Systém AquaStop Cream® v praxi

Typické nasycovanie priebežnej škáry i menej nasiakavého murovacieho materiálu injektážnym krémom AquaStop Cream®.

Šírenie hydroizolačnej clony proti vzlínajúcej vlhkosti už po niekoľkých hodinách po injektáži.

sireni injektaze

Šírenie hydroizolačnej clony proti vzlínajúcej vlhkosti po 24 hodinách po injektáži. Tieto jedinečné vlastnosti nemá žiadna iná injektážna technológia ani hmota.


Všetky údaje, najmä texty a fotografie uvedené na týchto webových stránkach sú výtvorom a vlastníctvom spoločnosti TRUMF sanace s.r.o., predstavujú jej know-how a ako také požívajú ochranu rovnako podľa autorských predpisov upravujúcich duševné vlastníctvo.

Kontakty na našej prevádzkareň

Dvorská 1163/2,
252 19 Rudná u Prahy
Po-Čt 9:00 – 15:30, Pá 9:00 – 16:30

+420 235 312 000
+420 606 187 916

Kontakty na sídlo spoločnosti

Blatnická 14/3, Praha 5
IČO: 24271268
IČ DPH: SK4120141938
DIČ: CZ24271268

+420 602 282 982