Trumf sanace logo
0 votes
45 zobrazenie

Dobrý deň
Chcel som sa opýtať či je možné previesť injektáž – keď je podlaha 10 cm pod kamenným soklom. Podlahu tvorí rošt ktorý je položený na zemi a zasypanie kamennou drvinou na tom 3cm palubky. Pri výmene podlahy bolo na zemi úplne suche, žiadna izolácia nič. Podľa mňa vodu ťahá do steny kamenný zaklad. Obvodový múr
vo vnútri vlhne a tvorí sa občas pleseň. Venkovný zaklad nemám ešte odkopaný.
Ďakujem KUSÝ

 • adminsanace stáří dotazu 2 týždne dní
 • poslední aktivní 2 týždne dní
0 votes
100 zobrazenie

Vážený pán Schwarz,
chcela by som Vás poprosiť o riešenie nasledujúceho problému, ak je to možné vašou technológiou .Máme starý dom, väčšinou z hlinených tehál, miestami kombinovaný s pálenými tehlami a rôznymi inými materiálmi – skôr také záplaty. Pustili sme sa do rekonštrukcie WC o rozmere 65 x 130 cm, ktoré je zabudované v technologickej miestnosti (už pálené tehly) .Ta je pristavaná pri obvodovej stene domu hrúbky cca 60 cm a bezprostredne nadväzuje na neskôr pristavovanú verandu.
V tejto fáze by sme chceli “ošetriť” priestor WC, pretože pod pôvodnými obkladmi bola stena veľa vlhká, tak máme strach, aby nám to potom nestúpalo hore .. Do budúcna plánujeme výmenu existujúceho odpadového potrubia z kameniny, ktoré nám možno spôsobuje onú vlhkosť a tiež vodorovne izolovať aj podlahu verandy. Súčasne by sa uskutočnila aj zvislá izolácia zvonku .Moc sa nám do toho síce nechce, ale asi nám nič iné nezostane … Možno, keby sme to urobili skôr, nemáme vlhkú stenu …
Uvažovali sme na WC využiť v stene susediacej s komorou injektáž AquaStop Cream ..Narážame na problém úzkeho priestoru 65 cm (dĺžka vrtáka + vŕtačka) … možno prípadne navŕtať šikmo? Neradi už by sme zasahovali do nových omietok v komore (aj keď by sa to robilo asi pohodlnejšie) .Predpokladám, že sa musíme držať výšky podlahy v komore, ktorá je vyššia, takže by sme vŕtali cca 20 cm od zeme na WC a vodorovnú stierku by sme vyviedli až nad injektáž, takže cca 30 cm od zeme? Pretože budú použité keramické obklady, je nutné omietnuť stenu pod obkladmi sanačnou omietkou? Samozrejme by sme následne s injektážou pokračovali cez celú komorovú stenu. Držať sa v celej stene v škáre, vzhľadom ku kombinácii rôznych materiálov, bude nemožné, takže radšej držať rovinu vrtov, ako odporúčate a vŕtať mimo škáru?

Prosím o radu, či je úvaha správna, prípadne o odporúčanie postupu.
moc ďakujem

 

 

 • adminsanace stáří dotazu 2 mesiace dní
 • poslední aktivní 2 mesiace dní
0 votes
175 zobrazenie

Dobrý deň. Prosil by som o radu, mám rodinný dom ktorý je v rade v miernom svahu, starý je asi 150 let.K susedovi mám múr od podlahy asi 70cm vyššie kamenný a zvyšok zmiešaný. Neviem ako hlboko mám vŕtať, neviem aký silný je múr.Jelikož som nižšie, vŕtal by som k susedovi pod podlahu. Ďakujem za odpoveď.

 • adminsanace stáří dotazu 4 mesiace dní
 • poslední aktivní 4 mesiace dní
0 votes
188 zobrazenie

Dobrý deň,

Chcel by som sa opýtať, v akej výške by som mal vykonať vrty pre injektáž.

Viď. nákres v prílohe, či Vrt-A alebo Vrt-B, prípadne v akej vrstve skladby podlahy by to bolo najvhodnejšie.

Ďakujem D. Vrbický

 • adminsanace stáří dotazu 4 mesiace dní
 • poslední aktivní 4 mesiace dní
0 votes
210 zobrazenie

Dobrý deň,

mám v pláne zaizolovať vnútorné steny pomocou Vášho prípravku. Bohužiaľ podlahy susedných miestností sú výškovo rozdielne o cca. 10 cm a možnosť navŕtať múr je len z tej nižšej miestnosti. Bolo by možné urobiť dva rady vrtov nad sebou? Chcem vŕtať čo najnižšie, zároveň sa ale bojím premostenia.

S pozdravom

Petr Jakl

 • adminsanace stáří dotazu 4 mesiace dní
 • poslední aktivní 4 mesiace dní
0 votes
257 zobrazenie

Zdravím, vŕtam diery 14mm vrták hĺbka o 4.cm menej ako je silný múr, rozostupy 9-10 cm. Je to prosím správne? Ďakujem pekne s pozdravom ŠEVČUK.

 • adminsanace stáří dotazu 5 mesiacov dní
 • poslední aktivní 5 mesiacov dní
0 votes
345 zobrazenie

Dobrý deň. Chcel by som sa spýtať na postup injektáže na našom rodinnom dome. Rodinný dom postavený na kamenných základoch a následne murovaný pálenou tehlou. Dom je asi tak 60 ročný a samozrejme na nejakých miestach nie je pravdepodobne funkčná izolácia nakoľko sa nám objavila vlhkosť na jednej stene vo výške asi 10 cm od podlahy. Chcel by som sa spýtať ako by sa aplikovala injektáž, či treba od kamenného základu nechať ešte jednu čiaru pálenej tehly a injektáž robiť až nad prvou čiarou pálenej tehly alebo sa robí injektáž do medzery medzi základom a tehlou. Medzi kamenným základom a prvou radou pálenej tehly je už nefunkčná izolácia. Podlahu máme smrekovú dlážkovicu čiže žiadny betón a to chceme aj zachovať. Je možné robiť injektáž aj pod samotnou podlahou keďže máme dlážkovicu?
Ďalej sa chcem spýtať či je jedno kde budem vykonávať injektáž či zvonka alebo zvnútra?
Ďakujem za Vaše rady a odpovede.

 • Ján Šedivý stáří dotazu 6 mesiacov dní
 • poslední aktivní 6 mesiacov dní
0 votes
359 zobrazenie

Dobrý deň,

obraciam sa na Vás s otázkou ohľadom umiestnenia vrtov dier od podlahy. V návode hovoríte že sa môže vŕtať maximálne 10cm nad úrovňou vnútornej podlahy. U nás je ale problém že zrovna v týchto miestach vedú trubky od kúrenia. Preto sa na Vás obraciam s otázkou, či je možnosť vykonať vrty pod úrovňou vnútornej podlahy (vychádza to cca 5cm pod podlahou – pod podlahou nemáme žiadnu pivnicu).

Vopred ďakujem za Vašu odpoveď.

 • adminsanace stáří dotazu 8 mesiacov dní
 • poslední aktivní 8 mesiacov dní
0 votes
338 zobrazenie

Dobrý deň. Kúpil som 50 rokov starý RD. Po roku používania mám plesnivé múry, aj keď každý deň vetráme. Kúrenie v medi vedené na stenách. Viem že hlavný krok bude zatepliť dom ale rád by som aj spravil vašu sanáciu pretože mám mokré múry aj uprostred domu kde sa kúri krbom a teploty dosahujú aj viac ako 40 ° C.

Otázka znie. Prechod medzi základom a stenou je pol metra nad zemou. Pôvodná izolácia je na niektorých miestach aj vidieť takže urobiť presnú líniu dier v škáre by mal byť ten najmenší problém. Ak som to správne pochopil. Aplikácia musí byť nad izoláciou aby vytvorila “film” v jednej rovine v škárach .. pod izoláciou v “možno betóne” byť nemôže?

A ešte sa chcem opýtať, keby bola podlaha v miestnosti treba 5-10 cm nad pôvodnou izoláciou, je možné navŕtať diery skrz stenu až do podlahy a docieliť tak spojenie podlahy s múrom sanačným krémom alebo len tak ako je uvedené v návode max. 3 cm od konca steny.

Inak podľa výpočtu mi na 25m sten o hrúbke cca 50-60cm vychádza 20kg .. je to reálna spotreba?

Ďakujem moc za odpoveď

 • adminsanace stáří dotazu 8 mesiacov dní
 • poslední aktivní 8 mesiacov dní
0 votes
387 zobrazenie

Dobrý deň,

chcel by som sa opýtať chcel by som kúpiť váš krém je lepšie prísť na pobočku alebo na eshopu?

a ďalej som sa chcel opýtať: mám vybranú podlahu pod základmi kde sa vykoná drenáž a bude sa robiť nová skladba podlahy s podlahovým kúrením. Mám urobiť vrty vo výške podkladového betónu s izoláciou a alebo až vo výške čistej podlahy / dlažba /

ďakujem moc

 

 

 

 • adminsanace stáří dotazu 11 mesiacov dní
 • poslední aktivní 11 mesiacov dní
0 votes
526 zobrazenie

Dobrý deň,

vaša injektáž urobí bariéru v páse, ale čo keď potrebujem zatepliť perimetrom časť základov nad terénom a ľahko pod terén, ktoré sú viditeľne mokré až po súčasne vybudovanú izoláciu ipou (podrezanie) v urovni podlahy izby. Je nebezpečenstvo prenikania vlhkosti do základov aj zvnútra pod podlahou? Urobil by som vlastne druhý pás izolácie pri zemi ale medzi nimi zvnútra vlhkosti nič nebráni. Je vôbec možné zainjektovanú časť zatepliť polystyrénom?

Poradíte?

Ďakujem

 • adminsanace stáří dotazu 1 rok dní
 • poslední aktivní 1 rok dní
0 votes
561 zobrazenie

Dobrý den, chystáme se injektovat sklep proti vzlinajici vlhkosti, kde jsou 3 místnosti vedle sebe. Ale podlaha středové místnosti je je oproti krajním dvoum o cca 85 cm níž. Prosim o vás o radu, v jaké výšce provést injektáž stěn mezi těmito místnostmi ? Dekuji, Josef

 • adminsanace stáří dotazu 1 rok dní
 • poslední aktivní 1 rok dní
0 votes
1k zobrazenie

Dobrý den, pročetl jsem veškeré info a zhlédl všechna videa o vašem produktu k odvlhčení zdiva. Mam jen jeden konkrétní dotaz než začnu s přípravou. V příloze zasílám foto domu a zajímá mne kde konkrétně vyvrtat otvory pro injektáž, zda v místě “odskoku” kde je původní stará narušená hydroizolace IPA nebo až v první spáře cihel tedy nad první řadou cihel nad odskokem.

Děkuji s pozdravem Hovorka Tomáš

 • adminsanace stáří dotazu 2 roky dní
 • poslední aktivní 2 roky dní
0 votes
1k zobrazenie

Dobrý deň. Inštruktážne video som videl a tiež si myslim, že to nie je až tak komplikované. Mne skôr išlo o odizolovanie podlahy od steny, pretože je to starši dom a mení sa aj podlaha komplet od základu. Súčastná podlaha sú len dosky na trámoch uložených na ušlapanej hline. Ja chcem toto všetko vymeniť a podlahu zaizolovať aj proti vode a aj tepelne a naviem ako predne napojiť hydroizoláciu podlahy so stenou.
Ďakujem Novotný

 • Novotný stáří dotazu 4 roky dní
0 votes
992 zobrazenie

Dobrý den, zajímal by mě váš názor, v jaké výšce provést injektáž obvodových zdí v našem RD. Při vnitřní rekonstrukci jsme na nevyhovující původní podlahy položili cca.10cm polystyrenu a na nej pak nove betony. Osobne si myslim, že by bylo vhodnější provést injektáž na úrovni polystyrenové izolace než nad úrovní nové podlahy. Co myslíte vy, dle vašich zkušeností? Děkuji za odpověď, MK.

 • MK stáří dotazu 4 roky dní
0 votes
1k zobrazenie

Dobry den pane Schwarz, rozhodl jsem se pro vaši metodu izolace stěn, ale nevím jak napojit nebo ukončit novou izolaci podlah s injektáží. Momentálně mám podkladový beton vybouraný a budu muset dělat nový. Dekuji za odpověď Germín .

 • Germín stáří dotazu 4 roky dní
0 votes
1k zobrazenie

Dobrý den, pane Schwarzi, chtěl jsem Vás požádat o radu, na příští týden 24.11.2014 jsme domluveni na injektáži zdiva a já jsem se Vás ještě chtěl zeptat. Při zjišťování příčiny vlhké zdi jsem odsekal část cihel asi 5 cm z 30 a cca 20 pod podlahu v místnosti, protože první co mě napadlo je, že za únikem je rozvod vody, ale ten na to nemá vliv, protože sekáním do hloubky pod podlahu v místnosti jsem zjistil, že zeď není odizolovaná.. Chci se Vás zeptat, jestli tuto část mám dozdít, aby došlo k rovnoměrnému proniknutí injektáže po celé šíři zdi i do hloubky, což si nyní myslím že asi tomu nyní tak nebude viz. foto. Můj dotaz zní, jestli mám dozdít tu část? Pro představu Vám zasílám fotky. Děkuji za odpověď s pozdravem Jiří Pilný, Žerčice

 • Jiří Pilný stáří dotazu 4 roky dní
0 votes
1k zobrazenie

Dobrý večer, jen jestli jsem to správně pochopil. Tak jak jste radil tomu pánovi, co by potřeboval cisternu vašeho gelu a že to nakonec odkope. Není injektáž vhodná k odizolování celé stěny pod úrovní terénu? Mám ten problém, že dům je postaven na skále, z plných cihel, a ze dvou stran pod úrovní terénu, cca 2m. A někde ta zeď je tvořená skálou samotnou. Odkopání není možné nejen kvůli skále, ale i kvůli vedle sousedícímu domu. Mezera 20cm, rozšiřující se do asi 1,5m. Uvnitř jsou předstěny, které bych chtěl odstranit(z mezery je cítit zápach plísně a vlhka). K věci,statik mi doporučil udělat injektáž zdiva u podlahy, rohu a deset cm nad úrovní terénu. Navázat podlahovou izolaci. Natáhnout stěrku od zn.Remmers, která celou zeď uzavře a pak to celé nahodit sanační omítkou také od té značky. A pak mám druhou variantu, která údajně taky funguje. A to je navrtání injektáže stejným způsobem a použít sanační systém od Baumitu (špric,omítka,štuk). Zeď pak může dýchat a vlhkost taky nepustí. Za jakýkoli názor a radu předem děkuji, Petr.

 • Petr stáří dotazu 4 roky dní
Zobrazuji 18 záznamů

Nákupný košík

Kompletný sortiment vždy skladom. Tovar dovezieme na Vašu adresu do dvoch prac.dní

pro-rychly-nakupSK

NÁVOD AKO SI ĽAHKO namiešať UNIKÁTNU OMIETKU URČENÚ PRE SANACE vlhkého muriva. UŠETRÍTE MIN. 80% nákladov oproti vrecovanej SANAČNEJ OMIETKE

Aquasan Porosity

KALKULAČKA PRE RÝCHLY VÝPOČET SPOTREBY A NAVRHOVANÉHO BALENIA VRÁTANE CELKOVEJ CENY

spotreba

VODOROVNÉ REZY PRE BEZCHYBNÉ NAVRTANIE MURIVA

pro-shlednuti

REZ DOMU PRE DOPLNENIE hydroizolácií k trvalému odvlhčeniu

schema aqs

POZRITE, AKO sa obsluhujú nami dodávané APLIKAČNÉ ZARIADENIA

UKÁŽKA účinnosť systému AQUASTOP CREAM v extrémnych podmienkach

murik

Tu si môžete prezrieť sídlo a prevádzkareň našej spoločnosti

galerie

Napísali o nás v časopise Moje bývania

MOJE BYDLENI

posudok súdneho znalca

vyjadreni-znalce

K dnešnému dňu evidujeme TENTO POČET OBJEDNÁVOK zo SR a ČR, ale aj iných krajín EU. NIE sú započítané OSOBNÉ ODBERY.


Z každej objednávky ukladáme 10 Kč na sociálne projekty.

Systém AquaStop Cream® v praxi

Typické nasycovanie priebežnej škáry i menej nasiakavého murovacieho materiálu injektážnym krémom AquaStop Cream®.

Šírenie hydroizolačnej clony proti vzlínajúcej vlhkosti už po niekoľkých hodinách po injektáži.

sireni injektaze

Šírenie hydroizolačnej clony proti vzlínajúcej vlhkosti po 24 hodinách po injektáži. Tieto jedinečné vlastnosti nemá žiadna iná injektážna technológia ani hmota.


Všetky údaje, najmä texty a fotografie uvedené na týchto webových stránkach sú výtvorom a vlastníctvom spoločnosti TRUMF sanace s.r.o., predstavujú jej know-how a ako také požívajú ochranu rovnako podľa autorských predpisov upravujúcich duševné vlastníctvo.

Kontakty na našej prevádzkareň

Dvorská 1163/2,
252 19 Rudná u Prahy
Po-Čt 9:00 – 15:30, Pá 9:00 – 16:30

+420 235 312 000
+420 606 187 916

Kontakty na sídlo spoločnosti

Blatnická 14/3, Praha 5
IČO: 24271268
IČ DPH: SK4120141938
DIČ: CZ24271268

+420 602 282 982