0
0

Vážený pán Schwarz,
chcela by som Vás poprosiť o riešenie nasledujúceho problému, ak je to možné vašou technológiou .Máme starý dom, väčšinou z hlinených tehál, miestami kombinovaný s pálenými tehlami a rôznymi inými materiálmi – skôr také záplaty. Pustili sme sa do rekonštrukcie WC o rozmere 65 x 130 cm, ktoré je zabudované v technologickej miestnosti (už pálené tehly) .Ta je pristavaná pri obvodovej stene domu hrúbky cca 60 cm a bezprostredne nadväzuje na neskôr pristavovanú verandu.
V tejto fáze by sme chceli “ošetriť” priestor WC, pretože pod pôvodnými obkladmi bola stena veľa vlhká, tak máme strach, aby nám to potom nestúpalo hore .. Do budúcna plánujeme výmenu existujúceho odpadového potrubia z kameniny, ktoré nám možno spôsobuje onú vlhkosť a tiež vodorovne izolovať aj podlahu verandy. Súčasne by sa uskutočnila aj zvislá izolácia zvonku .Moc sa nám do toho síce nechce, ale asi nám nič iné nezostane … Možno, keby sme to urobili skôr, nemáme vlhkú stenu …
Uvažovali sme na WC využiť v stene susediacej s komorou injektáž AquaStop Cream ..Narážame na problém úzkeho priestoru 65 cm (dĺžka vrtáka + vŕtačka) … možno prípadne navŕtať šikmo? Neradi už by sme zasahovali do nových omietok v komore (aj keď by sa to robilo asi pohodlnejšie) .Predpokladám, že sa musíme držať výšky podlahy v komore, ktorá je vyššia, takže by sme vŕtali cca 20 cm od zeme na WC a vodorovnú stierku by sme vyviedli až nad injektáž, takže cca 30 cm od zeme? Pretože budú použité keramické obklady, je nutné omietnuť stenu pod obkladmi sanačnou omietkou? Samozrejme by sme následne s injektážou pokračovali cez celú komorovú stenu. Držať sa v celej stene v škáre, vzhľadom ku kombinácii rôznych materiálov, bude nemožné, takže radšej držať rovinu vrtov, ako odporúčate a vŕtať mimo škáru?

Prosím o radu, či je úvaha správna, prípadne o odporúčanie postupu.
moc ďakujem

 

 

 • You must to post comments
0
0

Dobrý deň. K prvej otázke. Rekapitulácia Vášho dotazu. Máte priestor, ktorý svojimi rozmermi je malý pre dĺžku vrtáka, vŕtačky a manipuláciu ruky pracovníka. Riešenie: neodporúčam zhotoviť náklony vrtov smerom nadol, tj. k podlahe, ktorými by sa síce priestorový problém pre vŕtanie muriva vyriešil, ale naklonené vrty sú pre Systém AquaStop Cream nevýhodné. Vrty urobte vodorovne, ale šikmo do jedného zvoleného bočného smeru. Takto sa dá vyriešiť priestorový problém. Vrty vo vodorovnom šikmom navŕtaní by mali mať tiež určitú súbežnosť. Táto súbežnosť šikmého bočného vŕtania sa dá vyriešiť uhlomerom, ktorý sa dá vyrobiť vyrezaním napr. z dosky. Týmto navádzacím uholníkom si pri šikmom vŕtaní muriva udržíte súbežnosť vrtov, čo by bolo pri nasadení vrtáka do bočného smeru bez uholníka veľmi ťažké. Vrty zhotovené do bočného smeru by mali byť taktiež dlhšie, než vrty štandardne vŕtané kolmo na zvislú a vodorovnú rovinu muriva. Preto by som odporučil zhotoviť jeden vrt skrz murivo za použitia už navádzacieho uholníka a následne po odmeraní hĺbky tohto skúšobného vrtu sa ďalší šikmé vrty mierne pokrátia. Už odmeranú a pokrátenú hĺbku vrtu si pri vŕtaní ustrážite tak, že si na skrutkovicu vrtáka namotáte napr. lepiacu pásku, ku ktorej sa potom opatrne dovrtáva, aby sa páska nestrhla či neposunula. Všetko sa dá aj matematicky vypočítať. Tj. uhol navádzacieho uholníka a tým aj správna hĺbka vrtu voči hr. muriva, ale myslím si, že praktický postup je spoľahlivý a jednoduchý. Samozrejme aj pri tomto šikmom bočnom vŕtaní muriva dodržiavame odporúčané osové vzdialenosti medzi vrtmi.

Odpoveď na druhú otázku: absolútne je Vaša úvaha správna. Áno, výška injektážnej línie sa v tomto prípade riadi podlahou, ktorá je vyššie. K tretej otázke. Pod keramickým obkladom sanačná omietka stráca zmysel z pochopiteľných dôvodov a to uzavretia omietky obkladom.

K štvrtej otázke: Ak v určitom úseku Vami plánovaného rozsahu injektáže sa bude ponúkať priebežná vodorovná škára, bola by škoda túto škáru nevyužiť. V momente, kedy murivo škáru mať nebude, pokračujete vo vodorovnom vŕtaní muriva v rovnakej výške, ako ste určitú injektážnu úsečku zhotovili v škáre atď.

S priateľským pozdravom

Jiří Schwarz

 • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, nižšie uvedené kolónky aby mohol byť Vaš dotaz zaradený do našej Poradne. Váš email nebude zverejnený.
Jméno*
E-mail*
Obrázok
Názov súboru Velikost
There are currently no files uploaded.
Maximálny počet súborov 6, maximálna veľkosť súboru 3MB.
Podporované formáty súborov: gif jpeg jpg png

Nákupný košík

Kompletný sortiment vždy skladom. Tovar dovezieme na Vašu adresu do dvoch pracovných dní.

pro-rychly-nakupSK

Inštruktážne a animačné videa pre odvlhčenie muriva

 • Animačné video AquaStop Cream

  Animačné video AquaStop Cream

 • Časozberné video AquaStop Cream

  Časozberné video AquaStop Cream

 • ČT - relácia Polopate 2018

  ČT - relácia Polopate 2018

 • TV Prima - Receptár prima nápadov

  TV Prima - Receptár prima nápadov

 • ČT - relácia Polopate 2020

  ČT - relácia Polopate 2020

 • Čo sa deje v murive po injektáži

  Čo sa deje v murive po injektáži

 • Polyuretanová injektáž pre zatesnenie prieniku tlakovej vody

  Polyuretanová injektáž pre zatesnenie prieniku tlakovej vody

 • Sanační omítka svépomocí

  Sanační omítka svépomocí

 • Rubová gelová injektáž

  Rubová gelová injektáž

Aquasan Porosity

KALKULAČKA PRE RÝCHLY VÝPOČET SPOTREBY A NAVRHOVANÉHO BALENIA VRÁTANE CELKOVEJ CENY

spotreba

VODOROVNÉ REZY PRE BEZCHYBNÉ NAVRTANIE MURIVA

pro-shlednuti

REZ DOMU PRE DOPLNENIE hydroizolácií k trvalému odvlhčeniu

schema aqs

POZRITE, AKO sa obsluhujú nami dodávané APLIKAČNÉ ZARIADENIA

UKÁŽKA účinnosť systému AQUASTOP CREAM v extrémnych podmienkach

murik

Dokumentácia k našim výrobkom

Tu si môžete prezrieť sídlo a prevádzkareň našej spoločnosti

galerie

Napísali o nás v časopise Moje bývania

MOJE BYDLENI

posudok súdneho znalca

vyjadreni-znalce

K dnešnému dňu evidujeme TENTO POČET OBJEDNÁVOK zo SR a ČR, ale aj iných krajín EU. NIE sú započítané osobné odbery.


Z každej objednávky ukladáme 10 Kč na sociálne projekty.

Systém AquaStop Cream® v praxi

Typické nasycovanie priebežnej škáry i menej nasiakavého murovacieho materiálu injektážnym krémom AquaStop Cream®.

Šírenie hydroizolačnej clony proti vzlínajúcej vlhkosti už po niekoľkých hodinách po injektáži.

sireni injektaze

Šírenie hydroizolačnej clony proti vzlínajúcej vlhkosti po 24 hodinách po injektáži. Tieto jedinečné vlastnosti nemá žiadna iná injektážna technológia ani hmota.


Všetky údaje, najmä texty a fotografie uvedené na týchto webových stránkach sú výtvorom a vlastníctvom spoločnosti TRUMF sanace s.r.o., predstavujú jej know-how a ako také požívajú ochranu rovnako podľa autorských predpisov upravujúcich duševné vlastníctvo.

Kontakty na našej prevádzkareň

Dvorská 1163/2,
252 19 Rudná u Prahy
Po-Čt 9:00 – 15:30, Pá 9:00 – 16:30

+420 235 312 000
+420 606 187 916

Kontakty na sídlo spoločnosti

Blatnická 14/3, Praha 5
IČO: 24271268
IČ DPH: SK4120141938
DIČ: CZ24271268

+420 602 282 982