0
0

Dobrý deň,

mám vilku v Karlových Varoch, postavenú v roku 1932.

Vodorovná izolácia už vo veľkej miere doslúžila a vyskytuje sa vlhkosť v prízemnom byte.

Celý dom má pomerne novú fasádu a ja uvažujem o rekonštrukcii prízemného bytu a mám záujem použiť Vašu hydroizoláciu, ale chcem ju realizovať z vnútornej strany domu, tj. z prízemného bytu a nie na vonkajšej fasáde.

Predpokladám, že by to nemal byť veľký problém.

Predpokladám že vrty by som vykonával po celom obvode bytu, presnejšie pri všetkých múroch, ktoré nemajú izoláciu.

Vrtal by som max. 10 cm nad výškou podlahy vo vzdialenosti cca 10 cm, priemer diery 14 mm, vrty pokiaľ možno v škáre.

Hrúbka múrov je cca 55 cm + zateplenie 10 cm.

Múry sú tvorené plnou tehlou a z vonkajšej strany je kamenný sokel.

Rád by som Vám zaslal fotky so soklom pred zateplením.

Predpokladám, že vrt by som vykonával do hĺbky 50 cm.

Ak by sa však stalo, že sa tzv. prevŕtam skrz vďaka kameňom kde sú medzery, potom by som musel asi do zadnej časti tzv. natlačiť niečo, čím by som upchal koniec diery a až následne použil Vašu injektáž.

Prosím o zváženie môjho postupu a prípadnú radu k našej injektáži.

Ďakujem za prípadnú radu, Aleš Dvořák

 

 

 • You must to post comments
0
0

Dobrý deň pán Dvořák.

Po prečítaní Vášho dotazu, alebo skôr popisu Vášho predpokladaného postupu sanácie vlhkého muriva naším Systémom AquaStop Cream len môžem konštatovať, že vo Vašom postupe nevidím žiadne pochybenia. Pár vecí len upresním a to skôr pre istotu. Tým, že opisujete, že injektáž budete realizovať z vnútorných priestorov, predpokladám, že budete injektáž vykonávať aj do obvodového muriva a tým aj pre výsledok fasády. Fasáda je názov pre vonkajšiu povrchovú úpravu obvodového muriva. Tým, že sa vŕta na celú hr. muriva s malým pokrátením, je samozrejme vytvorená bariéra pre zamedzenie kapilárne vzlínajúcej vlhkosti v celom priečnom, tj. vodorovnom, rezu muriva a tým aj vonkajšieho povrchu obvodového muriva, tj. napr. štukovej fasádnej omietky. Ale vo Vašom prípade ide pravdepodobne o soklovú časť fasády, ktorá je či bude zateplená polystyrénom. V tomto prípade sa hrúbka polystyrénu k hr. muriva pre odporúčanú hĺbku vrtov pre injektáž nepripisuje. Ak na niektorých múroch máte úplnú istotu, že sú vodorovné hydroizolácie plne funkčné a nie sú napr. na pokraji svojej funkčnosti, je jasné, že tieto múry sa naozaj injektovať nemusia. Foto soklovej časti fasády mi môžete zaslať na tento email: schwarz@sanace-trumf.cz. Tiež by som potreboval vedieť hrúbku tehlového muriva v pomere s hr. kamennej zvislej vrstvy sokla. Ďalej by som potreboval od Vás informáciu o aký kameň sa jedná. To je asi jediné, čo sa dá ešte prebrať. Inak všetko, čo ste opísal, je v poriadku. Popis je síce všeobecný, ale návrh postupu sanácie injektážou je vo všeobecnej rovine taktiež v poriadku. Možno by som len pripomenul, že pri vŕtaní z vnútornej strany sa rohy vŕtajú do vejárika, lepšie v dvojvrstvovom vejárovitom navŕtaniu, pozri tento odkaz, kde sú schematické priečne rezy s komentárom: https://www.injektaz-muriva-svojpomocne.sk/vodorovne-rezy-pre-bezchybne-navrtanie-muriva/. V prípade prevŕtania muriva skrz sa môže vrt zatesniť z vonkajšej (z druhej) strany napr. nami dodávanou polystyrénovou zátkou, rýchlotuhnúcim cementom a pod. a následne sa vrt vyplní injektážnym krémom, tak ako vrty, ktoré boli podľa odporúčania pokráteny. Pokrátenie vrtov odporúčam max. 40 mm ako je hr. muriva a v prípade, že je z vonkajšej strany už fasáda zateplená, hrúbka tepelnej izolácie sa odpočíta z celkovej hr. muriva. To je samozrejmé. V tomto prípade dokonca nemusíte odčítať tých odporúčaných 40 mm a vrty môžete dovrtávať až k tepelnej izolácii. Netesnosť medzi tepelnou izoláciou a murivom nebýva pre krémovú injektáž všeobecne problematická.

S priateľským pozdravom

Jiří Schwarz

 

 • You must to post comments
0
0

Dobrý deň, ďakujem za odpoveď a posielam fotky sokla pred zateplením.

Problém je práve v tom, že nemôžem dovrtávat až k tepelnej izolácii, ktorú tvorí 10 cm polystyrén, lebo medzi polystyrénom a kameňom je medzera, viď. foto.

Tj. ak by som vŕtal z vnútornej strany pokojne až k polystyrénu, tak sa dostanem do medzery za kamene a tam by potom pretiekla injektáž.

Preto som súdil, že by bolo výhodnejšie vrt skrátiť o 4 cm a len v prípade, že sa prevŕtam občas skrz do medzery medzi polystyrénom a kameňom, tak niečím tzv.upchať.

Treba si vyrobím z polystyrénu valčeky s priemerom 4 cm a dĺžkou 5 cm a tyčou zatlačím na koniec diery.

Presnú hrúbku plných tehál a kameňa nepoznám, budem vedieť až urobím prvé vrty.

Ale predpokladám že kameň je cca 15-25 cm a zvyšok do 55 cm je plná tehla.

Nepoznám ani druh kameňa, možno poznáte podľa fotiek.

Prosím teda ešte o upresnenie.

Ďakujem pekne

Aleš Dvořák

 • You must to post comments
0
0

Dobrý deň pán Dvořák.

Podľa zaslaných fotografií je mi dôvod Vášho dotazu jasný. Tým, že vrty zhotovíte v tej správnej výške a do vodorovnej škáry tehlového muriva, prechodom vrtu do kamennej hr. muriva nevznikne žiadny problém dovŕtaní pre dodržanie súbežnosti, vodorovnosti a priereza jednotlivých vrtov. Vrt vedený v škáre tehlového muriva už priamku vrtu aj v kamennej hr. muriva nezmení. Vo Vašom prípade – podľa fotografií- by som naozaj odporučil dovrtávat až k zatepleniu soklovej časti, tj. XPS polystyrénu (dôvodom vŕtania až k polystyrénu je viditeľná značná nerovnosť kamenného povrchu soklovej časti). Tým sa síce vrty ocitnú aj v prípadnej medzere medzi polystyrénom a povrchovou nerovnosťou muriva. Ale tento problém sa vyrieši podľa nasledujúceho návrhu zatesnenia tejto medzery. Keby ste vrtákom aj čiastočne navŕtal vnútornú krajovú časť polystyrénu, tým myslím nepodstatnú hrúbku polystyrénu, žiadny problém by nevznikol, pretože injektážny krém AquaStop Cream XPS polystyrén chemicky nepoškodí. Čo ale s tou prípadnou netesnosťou medzery, ktorá je najviac badateľná u tej poslednej fotografie v momente injektáže – výplne vrtu? Je ale skôr v hornej soklovej časti a podľa okien odhadujem, že to nebude miesto línie injektáže. Myslím si, podľa fotografií, že by sa injektážny krém nemal tendenciu v tejto medzere zásadne strácať, pretože hustota injektážneho krému je značná. Predstavte si, prepáčte mi toto nestavebné prirovnanie, hustý vychladnutý puding. Ale ak by medzera bola naozaj v niektorých miestach značná, potom možno postupovať podľa Vášho návrhu, ale tento postup má určité mechanické úskalia, alebo by sa dala zadná časť vyplniť malým množstvom nízkoexpanznej montážnej peny (nízkoexpanzná montážna pena nevytvorí nežiaduci tlak na polystyrénovú dosku) a po jej zatvrdnutí by sa montážna pena z vrtu opäť odvrtala, ale medzera samozrejme už zostane vyplnená. Len je potreba prispôsobovať u tohto postupu správne hĺbky vrtov pri vŕtaní, nastavenie dĺžky aplikačnej polyetylénovej trubičky montážnej peny, neaplikovať nadbytočné množstvo peny do vrtu a správne následne nastaviť hĺbky vrtov pri odvŕtaniu peny, ale myslím, že odmeranie hĺbok a dĺžok nie je zložité rovnako ako aplikácia montážnej peny. Vrt sa opäť odvŕtaním montážnej peny, najmä zo stien vrtu, porézne otvorí. Napriek tomu je vhodnejšie vyplniť montážnou penou čo najkratšiu hĺbku zadnej časti vrtu, tj. to miesto pri polystyrénu. Pri tomto postupe už nebude hroziť zatečenie injektážneho krému a tým navýšenie spotreby, ale ako som sa vyššie zmienil, toto riziko aj bez postupov zatesnenia prípadnej medzery je malé, ale chápem Vašu úvahu a prípadný možný priebeh pri injektáži.

Záver: samozrejme pokrátením vrtov sa vyhnete problému prípadnej značnej netesnosti polystyrénu a muriva. V prípade ojedinelého prevŕtaním sa do medzery, ktorú by ste mal pocítiť ,, skokom ,, vŕtačky, tento vrt pretínajúci medzeru zatesní podľa popísaných spôsobov. Dovŕtaní vrtov k polystyrénu je ale určitá nadhodnota dokonalosti injektáže v kamennom murive, keďže som sa všimol, že kamenné murivo je pomerne značnou hrúbkou omietky dorovnávané do zvislej roviny a tento maltový prednástrek v prípade pokrátenia vrtov už aktívnymi látkami injektážneho krému nenapustíte. Iste mi rozumiete.

S priateľským pozdravom

Jiří Schwarz – konateľ spoločnosti

TRUMF sanace s.r.o.

 

 

 • You must to post comments
0
0

super, ďakujem moc

budem postupovať podľa Vašich rád

s pozdravom

Aleš Dvořák

 • You must to post comments
Zobrazuji 4 záznamů
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, nižšie uvedené kolónky aby mohol byť Vaš dotaz zaradený do našej Poradne. Váš email nebude zverejnený.
Jméno*
E-mail*
Obrázok
Názov súboru Velikost
There are currently no files uploaded.
Maximálny počet súborov 6, maximálna veľkosť súboru 3MB.
Podporované formáty súborov: gif jpeg jpg png

Nákupný košík

Kompletný sortiment vždy skladom. Tovar dovezieme na Vašu adresu do dvoch pracovných dní.

pro-rychly-nakupSK

Inštruktážne a animačné videa pre odvlhčenie muriva

 • Animačné video AquaStop Cream

  Animačné video AquaStop Cream

 • Časozberné video AquaStop Cream

  Časozberné video AquaStop Cream

 • Čo sa deje v murive po injektáži

  Čo sa deje v murive po injektáži

 • Injektážní krém

  Injektážní krém

 • ČT - relácia Polopate 2018

  ČT - relácia Polopate 2018

 • ČT - relácia Polopate 2020

  ČT - relácia Polopate 2020

 • Použitie injektážnej pumpy

  Použitie injektážnej pumpy

 • Práca s univerzálnou injektážnou pištoľou

  Práca s univerzálnou injektážnou pištoľou

 • Použitie pistole pre salámové bal.

  Použitie pistole pre salámové bal.

 • Použitie tubového balenia

  Použitie tubového balenia

 • TV Prima - Receptár prima nápadov

  TV Prima - Receptár prima nápadov

 • Sanační omítka svépomocí

  Sanační omítka svépomocí

 • Aquastop Protect®

  Aquastop Protect®

 • Aquastop Protect®

  Aquastop Protect®

 • Polyuretanová injektáž pre zatesnenie prieniku tlakovej vody

  Polyuretanová injektáž pre zatesnenie prieniku tlakovej vody

 • Rubová gelová injektáž

  Rubová gelová injektáž

Aquasan Porosity

KALKULAČKA PRE RÝCHLY VÝPOČET SPOTREBY A NAVRHOVANÉHO BALENIA VRÁTANE CELKOVEJ CENY

spotreba

VODOROVNÉ REZY PRE BEZCHYBNÉ NAVRTANIE MURIVA

pro-shlednuti

REZ DOMU PRE DOPLNENIE hydroizolácií k trvalému odvlhčeniu

schema aqs

POZRITE, AKO sa obsluhujú nami dodávané APLIKAČNÉ ZARIADENIA

UKÁŽKA účinnosť systému AQUASTOP CREAM v extrémnych podmienkach

murik

Dokumentácia k našim výrobkom

Tu si môžete prezrieť sídlo a prevádzkareň našej spoločnosti

galerie

Napísali o nás v časopise Moje bývania

MOJE BYDLENI

posudok súdneho znalca

vyjadreni-znalce

K dnešnému dňu evidujeme TENTO POČET OBJEDNÁVOK zo SR a ČR, ale aj iných krajín EU. NIE sú započítané osobné odbery.


Z každej objednávky ukladáme 10 Kč na sociálne projekty.

Systém AquaStop Cream® v praxi

Typické nasycovanie priebežnej škáry i menej nasiakavého murovacieho materiálu injektážnym krémom AquaStop Cream®.

Šírenie hydroizolačnej clony proti vzlínajúcej vlhkosti už po niekoľkých hodinách po injektáži.

sireni injektaze

Šírenie hydroizolačnej clony proti vzlínajúcej vlhkosti po 24 hodinách po injektáži. Tieto jedinečné vlastnosti nemá žiadna iná injektážna technológia ani hmota.


Všetky údaje, najmä texty a fotografie uvedené na týchto webových stránkach sú výtvorom a vlastníctvom spoločnosti TRUMF sanace s.r.o., predstavujú jej know-how a ako také požívajú ochranu rovnako podľa autorských predpisov upravujúcich duševné vlastníctvo.

Kontakty na našej prevádzkareň

Dvorská 1163/2,
252 19 Rudná u Prahy
Po-Čt 9:00 – 15:30, Pá 9:00 – 16:30

+420 235 312 000
+420 606 187 916

Kontakty na sídlo spoločnosti

Blatnická 14/3, Praha 5
IČO: 24271268
IČ DPH: SK4120141938
DIČ: CZ24271268

+420 602 282 982