0
0

Dobrý deň, rád by som si vykonal krémovú injektáž u staršieho muriva, 70% m preventívne a u 30% sa objavuje vzlínajúca vlhkosť. Ak by finálna úprava na omietky bola kombináciou obkladu a vodeodolného hygienického náteru pre styk s potravinami, tak ak to dobre chápem, neodporúčate na špric a omietku váš prípravok miesto vápna? Ďakujem

 • You must to post comments
0
0

Dobrý deň. To, že vykonáte injektáž Systémom AquaStop Cream, nech vo viditeľne zavlhnutých dĺžkach muriva či dĺžkach muriva veľmi pravdepodobne s nízkym stupňom vlhkosti: https://www.injektaz-muriva-svojpomocne.sk/poradna-temp/stitky/preventivna-injektaz  sa to bude realizovať ako súčasť sanácie vlhkého muriva a o to viac, že ​​sa jedná podľa Vašich informácií o priestory, kde je nutné mať tieto priestory úplne hygienicky nezávadné a tým dodatočne zabezpečiť požadované stavebno-technické vlastnosti týchto konštrukcií a následne normové hygienické prostredie v obytných a pobytových miestnostiach. ale najmä v prípade napr. predajne potravín a ich výroby, ešte prísnejšie v zdravotníckych objektoch, lekárňach a pod. sú tieto kritériá v oblasti sanácie vlhkého muriva nepovedal by som prísnejšie, ale viac sa dbá na ich dodržiavanie, laicky povedané, je to viac ,, strážené ,,, čo sa dá pochopiť. Nerozumiem Vám ale v tej poslednej vete Vašej otázky, ako to myslíte s dotazom na prítomnosť vápna. U injektážnej emulzie AquaStop Cream nedochádza k žiadnej nepriaznivej reakcii s vápnom. Ak sa ale pýtate na ručné namiešanie omietky pre vlhké murivo AquaSan Porosity, tam skutočne spojivové vápno nahrádza tekutá prísada AquaSan Porosity. Pri miešaní omietky AquaSan Porosity sa do jednotlivých zložiek vápno nepridáva! Pokiaľ ale máte obavu, že špric/prednástrek, jadrová a štuková vrstva namiešaná podľa návodu pre omietku na vlhké murivo AquaSan Porosity, v styku s vápennou vrstvou, napr. vápennym náterom, stierkou a pod., môže vytvoriť nežiaducu reakciu, tak tohto sa obávať nemusíte.

S priateľským pozdravom

Jiří Schwarz

 

 • You must to post comments
0
0

Pri výrobku AquaSan Porosity je na konci popisu napísané:

Veľmi dôležitým krokom je voľba povrchovej úpravy sanovanej konštrukcie, ktorá musí zaručiť porovnateľne dobrú priepustnosť pre vodnú paru, aby nebolo narušené vysychanie muriva a nehromadila sa vlhkosť pod túto úpravou. Nevhodné sú nátery na báze latexových alebo akrylátových disperzií ani vnútorné maliarske nátery s vyšším podielom týchto syntetických disperzií, rovnako ako tapety a keramické alebo plastové obklady. Vhodné sú paropriepustné nátery zaručujúce nízky difúzny odpor vrstvy μ≤ 0,2 m.

Preto môj dotaz smeroval na AquaSan Porosity, či ho ako sanačný špric a omietku použiť, ak finálna úprava budú obklady a hygienicky schválený, vodou umývateľný, pre styk s potravinami vhodný náter? Predpokladám, že sa vzlínajúcej vlhkosti (ktorá je na stene 4m dlhej a predtým bola

vonkajšia) zbavím injektážou a mohol by som AquaSan Porosity teda použiť? Žiadne varenie a pary na priestore nebudú. Bude navyše zabezpečená za prevádzky pravidelná cirkulácia vzduchu klimatizáciou.

Ďakujem

 • You must to post comments
0
0

Dobrý deň. Citácie vet, ktoré ste uviedol vo Vašom druhom dotaze k nášmu popisu výrobku AquaSan Porosity, platia bez výnimky pre všetky sanačné omietky a to od všetkých výrobcov a tým značiek. Ak sa po vykonanej tzv.podrezávke muriva chemickou alebo mechanickou metódou na murivo omietne nová, najlepšie sanačná omietka, uvedené vety sú platné. Všeobecné zdôvodnenie: čo by dávalo za zmysel zhotoviť všetky vrstvy priedušné, tj. sanačný prednástrek/špric, sanačnú jadrovú omietku a prípadne sanačnú štukovú vrstvu, keď by sa všetky tieto priedušné vrstvy s nízkym difúznym odporom uzavreli nepriedušným (napr. latexovým) náterom, keramickým obkladom a pod. Je ale tiež potrebné si povedať, že povrchovo neuzavretá sanačná omietka urýchli odparenie zvyškovej vlhkosti obsiahnutej v murive. U muriva, ktoré už nebude dotované vzlínajúcou vlhkosťou a bude suché sanačná omietka už svojou priedušnosťou pre vodné pary stráca svoju úlohu. Jednoduchšie povedané: murivo po úplnom vyschnutí nemá už čo odparovať a tým sa povrchy môžu uzavrieť. Predošlá veta ale nie je štandardná, ale je logická a v praxi s trochou opatrnosti použiteľná. Ale zdôrazňujem, po úplnom vyschnutí muriva a bez možnosti dotácie vzlínajúcou (najmä vnútornou) vlhkosťou v murive.

S priateľským pozdravom

Jiří Schwarz

 • You must to post comments
Zobrazuji 3 záznamů
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, nižšie uvedené kolónky aby mohol byť Vaš dotaz zaradený do našej Poradne. Váš email nebude zverejnený.
Jméno*
E-mail*
Obrázok
Názov súboru Velikost
There are currently no files uploaded.
Maximálny počet súborov 6, maximálna veľkosť súboru 3MB.
Podporované formáty súborov: gif jpeg jpg png

Nákupný košík

Kompletný sortiment vždy skladom. Tovar dovezieme na Vašu adresu do dvoch pracovných dní.

pro-rychly-nakupSK

Inštruktážne a animačné videa pre odvlhčenie muriva

 • Animačné video AquaStop Cream

  Animačné video AquaStop Cream

 • Časozberné video AquaStop Cream

  Časozberné video AquaStop Cream

 • ČT - relácia Polopate 2018

  ČT - relácia Polopate 2018

 • TV Prima - Receptár prima nápadov

  TV Prima - Receptár prima nápadov

 • ČT - relácia Polopate 2020

  ČT - relácia Polopate 2020

 • Čo sa deje v murive po injektáži

  Čo sa deje v murive po injektáži

 • Polyuretanová injektáž pre zatesnenie prieniku tlakovej vody

  Polyuretanová injektáž pre zatesnenie prieniku tlakovej vody

 • Sanační omítka svépomocí

  Sanační omítka svépomocí

 • Rubová gelová injektáž

  Rubová gelová injektáž

Aquasan Porosity

KALKULAČKA PRE RÝCHLY VÝPOČET SPOTREBY A NAVRHOVANÉHO BALENIA VRÁTANE CELKOVEJ CENY

spotreba

VODOROVNÉ REZY PRE BEZCHYBNÉ NAVRTANIE MURIVA

pro-shlednuti

REZ DOMU PRE DOPLNENIE hydroizolácií k trvalému odvlhčeniu

schema aqs

POZRITE, AKO sa obsluhujú nami dodávané APLIKAČNÉ ZARIADENIA

UKÁŽKA účinnosť systému AQUASTOP CREAM v extrémnych podmienkach

murik

Dokumentácia k našim výrobkom

Tu si môžete prezrieť sídlo a prevádzkareň našej spoločnosti

galerie

Napísali o nás v časopise Moje bývania

MOJE BYDLENI

posudok súdneho znalca

vyjadreni-znalce

K dnešnému dňu evidujeme TENTO POČET OBJEDNÁVOK zo SR a ČR, ale aj iných krajín EU. NIE sú započítané osobné odbery.


Z každej objednávky ukladáme 10 Kč na sociálne projekty.

Systém AquaStop Cream® v praxi

Typické nasycovanie priebežnej škáry i menej nasiakavého murovacieho materiálu injektážnym krémom AquaStop Cream®.

Šírenie hydroizolačnej clony proti vzlínajúcej vlhkosti už po niekoľkých hodinách po injektáži.

sireni injektaze

Šírenie hydroizolačnej clony proti vzlínajúcej vlhkosti po 24 hodinách po injektáži. Tieto jedinečné vlastnosti nemá žiadna iná injektážna technológia ani hmota.


Všetky údaje, najmä texty a fotografie uvedené na týchto webových stránkach sú výtvorom a vlastníctvom spoločnosti TRUMF sanace s.r.o., predstavujú jej know-how a ako také požívajú ochranu rovnako podľa autorských predpisov upravujúcich duševné vlastníctvo.

Kontakty na našej prevádzkareň

Dvorská 1163/2,
252 19 Rudná u Prahy
Po-Čt 9:00 – 15:30, Pá 9:00 – 16:30

+420 235 312 000
+420 606 187 916

Kontakty na sídlo spoločnosti

Blatnická 14/3, Praha 5
IČO: 24271268
IČ DPH: SK4120141938
DIČ: CZ24271268

+420 602 282 982