Dobrý den, koupil jsem rodinný domek z roku 1938. Rekonstrukci začínám od podlah, staré dřevěné podlahy jsem vytrhal a škváru a zeminu jsem odstranil do hloubky 40 cm pod úroveň podlah. Budu dělat odvětrávanou podlahu viz skladba : 15 cm štěrk frakce 16/32 s drenážní trubkou 100 mm 10 cm podkladní beton vodorovná hydroizolace 10cm podlahový polystyren 2x 5cm PE folie 6 cm cementový potěr s kari 150x150x4 Chci dělat chemickou sanaci vlhkého zdiva injektáží, ale nevím jestli sanovat přesně nad vodorovnou izolaci ( modifikovaná lepenka ) nebo až nad finální vrstvu cementového potěru. Předem moc děkuji za odpověď, S přátelským pozdravem Martin Vochomůrka
- Martin Vochomůrka stáří dotazu 8 rokov ago
- last edited 7 rokov ago
- You must login to post comments
Dobrý deň pán Vochomůrko. Všeobecne sa dodatočné izolácie na zamedzenie vzlínajúcej vlhkosti v murive zhotovujú čo najbližšie k povrchu nového podkladového betónu, povedzme vo výške cca 50 mm. Toto ale platí za predpokladu, že sa líniou vrtov nedostanete pod úroveň neodizolovaného vonkajšieho terénu pri obvodovom murive. Tým, že odoberiete súčasnú skladbu podlahy a zeminy na zhotovenie novej skladby podlahy, môžete sa teoreticky dostať podkladovým betónom pod úroveň terénu. Pravdepodobne to nebude Váš prípad, ale pokiaľ by bol, je nutné injektáž systémom AquaStop Cream zhotoviť vo výške cca 50 mm nad úrovňou vonkajšieho terénu nie podkladového betónu a to z dôvodu, že by dochádzalo k premosteniu vlhkosti nad líniu vrtov z bočného smeru, tzv. infiltrácia vlhkosti z neodizolovaného terén do muriva. Modifikované pásy tzv. vane vytiahnete na zvislých konštrukciách do výšky cca 100 mm nad zhotovenú injektáž. Tým sa budú tieto hydroizolácie dopĺňať. Takže pokiaľ tomu nebráni výška vonkajšieho terénu, je výhodnejší ten prvý postup, to je zhotovenie izolácie v murive vo výške, ako som už uviedol, cca 50 mm nad podkladovým betónom.
S priateľským pozdravom
Jiří Schwarz – konateľ spoločnosti
TRUMF sanácia s.r.o.
Urgentná technická linka
731 565 565
- Trumf Sanace s.r.o. odpovězeno 8 rokov ago
- last edited 4 týždne ago
- You must login to post comments
Dobrý deň,
Veľmi ďakujem za rýchlu odpoveď, podkladový betón bude z 99% nad terénom, ale cca 1,5m je 7 cm pod terénom (roh domu vo svahu). Ako mám prosím postupovať v tomto prípade? Murivo je tehlové s hrúbkou 50 cm.
S pozdravom Martin Vochomůrka
- Martin Vochomůrka odpovězeno 8 rokov ago
- last edited 4 týždne ago
- You must login to post comments
To je samozrejme veľmi priaznivé. Pre systém AquaStop Cream je injektáž do priebežnej škáry tehlového muriva úplne so 100% výsledkom. Takže pri obvodovom murive sa budete riadiť výškou škáry medzi tehlami, ktorá bude najbližšie k 50 mm nad podkladovým betónom. V prípade, že sa škára ale začne v tých inkriminovaných 1,5 bm ocitať na hranici s terénom, radšej už 1 či 2 metre pred týmto miestom, zhotovíte vertikálny vrt (jednoducho odskočíte vyššie) medzi druhou líniou vrtov, ktorá bude opäť pokračovať v priebežnej škáre, ale už zase nad úrovňou terénu. Ten vrt medzi dvoma líniami bude tieto dve línie vrtov spájať. To znamená, ak nazveme ten odskakujúci vrt, medzivrt , Že tento medzivrt bude presne na polovici medzi dvoma líniami vrtov. Je to síce detail, ale detaily sú často dôležité. Samozrejme by ste mohli držať línií vrtov pre injektáž vo výške v prvej škáre nad podkladovým betónom v celom rozsahu obvodového muriva, a to vo výške nad terénom tých 1,5 bežných metrov, určite by ste nepochybili, ale keď to napíšem opačne, prečo neznížiť líniu vrtov u väčšiny obvodu muriva. Ale neviem ako Vám vychádzajú výšky prvej možnej škáry voči podkladovému betónu a voči terénu, ale myslím, že dôvod, prečo zvýšiť a naopak znížiť líniu vrtov ste pochopili.
S priateľským pozdravom
Jiří Schwarz – konateľ spoločnosti
TRUMF sanácia s.r.o.
Mob: +420 603589130
- Trumf Sanace s.r.o. odpovězeno 8 rokov ago
- last edited 4 týždne ago
- You must login to post comments