0
0

Dobrý deň,
opravujem starší rodinný dom ktorého prízemie sa nachádza v niektorých miestach cca 80 cm pod úrovňou terénu. Múry boli obložené z vnútra dreveným obkladom. Po odstránení obkladu som zistil, že múry sú do výšky 2/3 vlhké. Dom bol asi pred 20 rokmi obkopaný, urobená zvislá hydroizolácia a oddrenážovaný. Zatiaľ som vo vnútri domu rozbil podklad(základovú dosku), obkopal a odvetral všetky múry z vnútornej strany a naspäť zabétonoval podkladovú dosku. Teraz by som chcel urobiť injektáž – Aqua stop cream a tým zabrániť vzlínaniu vody po múroch. Múry sú z 2/3 tvorené z betónu na ktorom je tenká izolácia a ďalej je múr tvorený z plných vypálených tehál. Bude to účinné? Dá sa robiť injektáž aj v betónovom múre?
Ďakujem,
Marián

 • You must to post comments
0
0

Dobrý deň.
Injektážny krém AquaStop Cream má výnimočné penetračné vlastnosti a tým sa dá použiť aj u Vášho betónového muriva. Šalovaný betónový základ veľmi pravdepodobne nebol pri výstavbe vibrovaný, neobsahuje žiadne plastifikátory a nebol miešaný vo vysokej kvalite. Tým netvrdím, že nie je dostatočne pevný pre základy domu. Vychádzam však z doby výstavby, druhu stavby a tiež z priložených fotografií. Preto bude betón dosť porézny a tým vysoko nasiakavý pre vodu a tým aj pre dispergáciu aktívnych látok injektážneho krému AquaStop Cream. Napriek tomu je to stále betón, ktorý je považovaný za menej porézny murovací druh materiálu. Z týchto dôvodov u tohto druhu muriva odporúčam použiť pred samotnou krémovou injektážou prípravok AquaStop Cream Inject activator, ktorý uľahčuje vsakovanie aktívnych látok do okolia vrtov, ďalej skrátiť rozstupy vrtov z odporúčaných 100 mm na rozstupy 80 mm pri jednoradovej injektážnej línii. Prípadne zvážiť dvojradovú injektážnu horizontálnu líniu, kde by sa rozteče vrtov zhotovili v odporúčaných 100 mm vzdialenostiach. Prvú injektážnu líniu možno vykonať už vo výške cca 50 mm od podlahy, aby sa murivo navŕtalo vodorovne. Len venujte zvýšenú pozornosť, aby ste si nepoškodil vonkajšú zvislú (funkčnú!) hydroizoláciu prevŕtaním muriva skrz. Druhá injektážna línia by bola o 50-60 mm nad spodnou líniou a vrty hornej línie by boli zhotovené na stredových osových vzdialenostiach spodných vrtov. Podľa priloženej fotografie a podľa Vášho popisu prebiehajúcich ďalších stavebných prác by sa dala zvážiť aj druhá varianta. Krémová injektáž by sa zhotovila v prechodovej maltovej škáre medzi betónovým základom a prvým radom tehál, alebo medzi prvým radom a druhým radom tehál nad betónovým základom. V maltovej škáre je dispergácia aktívnych látok predsa len jednoduchšia a výsledok aj pri jednoradovej línii úplne spoľahlivý. Navrhujem to preto, že ste vo fáze, kedy budete zhotovovať hydroizolačnú vaňu a tak by sa dala hydroizolácia podlahy vytiahnuť až do výšky injektážnej línie. Všeobecne platí, že je výhodnejšie zamedziť kapilárne vzlínajúcej vlhkosti čo najbližšie k základom, avšak vždy za predpokladu (!), že sa nad dodatočne doplnenú vodorovnú hydroizoláciu v priečnom reze muriva nemôže zo žiadneho smeru premostiť vlhkosť, či už zo zeminy či iných stavebno previazaných, stykom priliehajúcich zavlhnutých vodorovných a zvislých konštrukcií. Vo Vašom prípade toto všeobecné pravidlo ale nie je tak striktné, teda čo do výšky prevedenia injektáže, a preto by som zvažoval aj druhú variantu. Ale to neznamená, že sa nedá kvalitne zhotoviť dodatočná izolácia pre zamedzenie vzlínajúcej vlhkosti v betónovom murive pri podlahe zníženého prízemia, podľa prvého odporúčaného technologického postupu. V tejto variante má byť vertikálna vonkajšia hydroizolácia plne funkčná a jej spodný kraj musí byť pod injektážnou líniou. Predpokladám ale, že pri výkopových prácach sa zvislá hydroizolácia zhotovila dostatočne hlboko.
S priateľským pozdravom
Jiří Schwarz

 

 

 

 

 • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, nižšie uvedené kolónky aby mohol byť Vaš dotaz zaradený do našej Poradne. Váš email nebude zverejnený.
Jméno*
E-mail*
Obrázok
Názov súboru Velikost
There are currently no files uploaded.
Maximálny počet súborov 6, maximálna veľkosť súboru 3MB.
Podporované formáty súborov: gif jpeg jpg png

Nákupný košík

Kompletný sortiment vždy skladom. Tovar dovezieme na Vašu adresu do dvoch pracovných dní.

pro-rychly-nakupSK

Inštruktážne a animačné videa pre odvlhčenie muriva

 • Animačné video AquaStop Cream

  Animačné video AquaStop Cream

 • Časozberné video AquaStop Cream

  Časozberné video AquaStop Cream

 • ČT - relácia Polopate 2018

  ČT - relácia Polopate 2018

 • TV Prima - Receptár prima nápadov

  TV Prima - Receptár prima nápadov

 • ČT - relácia Polopate 2020

  ČT - relácia Polopate 2020

 • Čo sa deje v murive po injektáži

  Čo sa deje v murive po injektáži

 • Polyuretanová injektáž pre zatesnenie prieniku tlakovej vody

  Polyuretanová injektáž pre zatesnenie prieniku tlakovej vody

 • Sanační omítka svépomocí

  Sanační omítka svépomocí

 • Rubová gelová injektáž

  Rubová gelová injektáž

Aquasan Porosity

KALKULAČKA PRE RÝCHLY VÝPOČET SPOTREBY A NAVRHOVANÉHO BALENIA VRÁTANE CELKOVEJ CENY

spotreba

VODOROVNÉ REZY PRE BEZCHYBNÉ NAVRTANIE MURIVA

pro-shlednuti

REZ DOMU PRE DOPLNENIE hydroizolácií k trvalému odvlhčeniu

schema aqs

POZRITE, AKO sa obsluhujú nami dodávané APLIKAČNÉ ZARIADENIA

UKÁŽKA účinnosť systému AQUASTOP CREAM v extrémnych podmienkach

murik

Dokumentácia k našim výrobkom

Tu si môžete prezrieť sídlo a prevádzkareň našej spoločnosti

galerie

Napísali o nás v časopise Moje bývania

MOJE BYDLENI

posudok súdneho znalca

vyjadreni-znalce

K dnešnému dňu evidujeme TENTO POČET OBJEDNÁVOK zo SR a ČR, ale aj iných krajín EU. NIE sú započítané osobné odbery.


Z každej objednávky ukladáme 10 Kč na sociálne projekty.

Systém AquaStop Cream® v praxi

Typické nasycovanie priebežnej škáry i menej nasiakavého murovacieho materiálu injektážnym krémom AquaStop Cream®.

Šírenie hydroizolačnej clony proti vzlínajúcej vlhkosti už po niekoľkých hodinách po injektáži.

sireni injektaze

Šírenie hydroizolačnej clony proti vzlínajúcej vlhkosti po 24 hodinách po injektáži. Tieto jedinečné vlastnosti nemá žiadna iná injektážna technológia ani hmota.


Všetky údaje, najmä texty a fotografie uvedené na týchto webových stránkach sú výtvorom a vlastníctvom spoločnosti TRUMF sanace s.r.o., predstavujú jej know-how a ako také požívajú ochranu rovnako podľa autorských predpisov upravujúcich duševné vlastníctvo.

Kontakty na našej prevádzkareň

Dvorská 1163/2,
252 19 Rudná u Prahy
Po-Čt 9:00 – 15:30, Pá 9:00 – 16:30

+420 235 312 000
+420 606 187 916

Kontakty na sídlo spoločnosti

Blatnická 14/3, Praha 5
IČO: 24271268
IČ DPH: SK4120141938
DIČ: CZ24271268

+420 602 282 982