0
0

Dobrý deň. Chcel by som Vás veľmi poprosiť o radu. Mám záujem si zakúpiť výrobky od vašej spoločnosti, zaujalo ma to, že si to môžem urobiť svojpomocne.
Nakoľko mám sokel, ktorý má dva roky a nechcel by som ho dávať dole. Posielam obrázok ako sa začala vlhkosť prejavovať. Chcem sa spýtať ci by som mohol injektaz urobiť pod úrovňou soklu aj nad jeho úrovňou, alebo by to nemalo zmysel? Úroveň podlahy v dome je v línii sokla ako som naznačil na fotke. Injektaz môžem robiť iba z vonku nakoľko je vo vnútri kúpeľňa. Mam v plane aj dat drenaz okolo múru. Ďakujem veľmi pekne za radu.

Obrázok
 • You must to post comments
0
0

Dobrý deň.

Najprv zhrniem stav zavlhnutej fasády, podľa priloženej fotografie, a taktiež podľa poskytnutých informácií z Vášho dotazu. Soklová časť fasády je predsadená a je obložená keramickým obkladom. Horné ukončenie predsadeného sokla je oplechované. Z vnútornej strany je kúpeľňa, predpokladám že taktiež s obkladom, a to do ešte väčšej výšky, než je obložený sokel. Výška podlahy kúpeľne je označená oranžovou linkou. V tejto naklonenej rovine terénu, nie celkom obvyklého chodníka z fošní (aj pri zväčšení fotografie si nie som celkom istý), je na prvej strane podlaha kúpeľne podľa označenia zhruba v polovici soklovej časti a na ľavej strane sa k chodníku vnútorná podlaha musí približovať. Tipujem, že na ľavej strane nášho pohľadu bude vnútorná podlaha už len 50-150 mm nad chodníkom. Čo síce nie je viditeľné, ale bude veľmi pravdepodobné, je to, že táto strana domu nie je podpivničená. Hrubá omietka fasády nad soklovou časťou silne zavlhá, čo je viditeľne najintenzívnejšie medzi oknami v oblúkovej mape. Pokiaľ Vami nakreslená linka do fotografie je nula vnútornej podlahy, musíte postupovať takto:

To, že je mapa najviac vidieť nad vonkajším obkladom, je evidentné, ale rozhodne ešte vyššia percentuálna vlhkosť bude práve v soklovej časti pod obkladom. Preto by som, hoci je to asi nepríjemné odporúčanie, obklady odstránil. Tým, že je murivo obložené z obidvoch strán, vlhkosť vzlína ešte silnejšie a vyššie. Avšak, ak sa injektáž Systémom AquaStop Cream vykoná správne a bezchybne, a to hlavne výškovo, bude murivo tak či tak postupne vysychať. Výška injektážnej línie je totiž základom pre správne vykonanie dodatočnej vodorovnej hydroizolácie muriva. Toto pravidlo platí aj pre mechanické metódy. Ak je táto strana domu nepodpivničená a ryska na fotografii je nula existujúcej podlahy, injektáž vykonáte čo najbližšie k nule podlahy. Ak je murivo tehlové, potom samozrejme využijete tú najbližšiu škáru k nule, k povrchu podlahy, hoci budete vŕtať z vonkajšej strany. Technologický postup pre Systém AquaStop Cream Vám popisovať nebudem, pretože som presvedčený, že toto ste si určite na našich stránkach načítal. O odstránení obkladu som sa už zmienil a to preto, že obklad nielenže súčasný stav ešte zhoršuje, ale navŕtanie muriva by ste prevádzal cez tento obklad, a tak by došlo samozrejme rovnako k jeho poškodeniu, a vzhľadom k rozmeru jednotlivých obkladačiek by bola min. jedna rada po navŕtaní poničená. Prípadná lokálna oprava v mieste vrtu je zložitá a u tohto keramického obkladu je nevhodná. Avšak horné oplechovanie, nech bude povrch sokla akýkoľvek, je dôležité, a to z dôvodu, aby voda pri intenzívnych bočných dažďoch nestekala najmä po soklovej časti, ale aj nezatekala za oplechovanie. Ideálne by bolo, keby ste keramický obklad nahradil po vykonanej injektáži odvetrávaným obkladom. Jedná sa o odvetrávanú fasádu (konkrétne vo Vašom prípade by to bol odvetrávaný sokel). Som priaznivcom tohto typu obkladu, pretože má mnoho výhod, najmä pre soklové časti. Napr. tu: https://www.lifebrick.cz/o-lifebricku/ a tu: https://www.novabrik.info/. Posledné, na čo by som chcel ešte radšej upozorniť je to, že by som pred začatím akýchkoľvek sanačných prác skontroloval tlakovou skúškou rozvody vody v kúpeľni (pod tlakom vody) a prípadne i odpady.

Myslím si, že Vaša situácia nie je tak zložitá, a ak všetko vykonáte bezchybne, výsledok bude úplne spoľahlivý a dlhodobý.

S priateľským pozdravom

Jiří Schwarz

 

Obrázok:  odvetrávaný sokel fasády – ukážka

 • You must to post comments
0
0

Dobrý deň. Ďakujem veľmi veľmi pekne v prípade, že si po odkriti soklu nebudem niečím istý budem vás kontaktovať. Pekný deň ďakujem ešte raz.

Cvaniga

 • You must to post comments
0
0

Samozrejme.

JS

 • You must to post comments
Zobrazuji 3 záznamů
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, nižšie uvedené kolónky aby mohol byť Vaš dotaz zaradený do našej Poradne. Váš email nebude zverejnený.
Jméno*
E-mail*
Obrázok
Názov súboru Velikost
There are currently no files uploaded.
Maximálny počet súborov 6, maximálna veľkosť súboru 3MB.
Podporované formáty súborov: gif jpeg jpg png

Nákupný košík

Kompletný sortiment vždy skladom. Tovar dovezieme na Vašu adresu do dvoch pracovných dní.

pro-rychly-nakupSK

Inštruktážne a animačné videa pre odvlhčenie muriva

 • Animačné video AquaStop Cream

  Animačné video AquaStop Cream

 • Časozberné video AquaStop Cream

  Časozberné video AquaStop Cream

 • ČT - relácia Polopate 2018

  ČT - relácia Polopate 2018

 • TV Prima - Receptár prima nápadov

  TV Prima - Receptár prima nápadov

 • ČT - relácia Polopate 2020

  ČT - relácia Polopate 2020

 • Čo sa deje v murive po injektáži

  Čo sa deje v murive po injektáži

 • Polyuretanová injektáž pre zatesnenie prieniku tlakovej vody

  Polyuretanová injektáž pre zatesnenie prieniku tlakovej vody

 • Sanační omítka svépomocí

  Sanační omítka svépomocí

 • Rubová gelová injektáž

  Rubová gelová injektáž

Aquasan Porosity

KALKULAČKA PRE RÝCHLY VÝPOČET SPOTREBY A NAVRHOVANÉHO BALENIA VRÁTANE CELKOVEJ CENY

spotreba

VODOROVNÉ REZY PRE BEZCHYBNÉ NAVRTANIE MURIVA

pro-shlednuti

REZ DOMU PRE DOPLNENIE hydroizolácií k trvalému odvlhčeniu

schema aqs

POZRITE, AKO sa obsluhujú nami dodávané APLIKAČNÉ ZARIADENIA

UKÁŽKA účinnosť systému AQUASTOP CREAM v extrémnych podmienkach

murik

Dokumentácia k našim výrobkom

Tu si môžete prezrieť sídlo a prevádzkareň našej spoločnosti

galerie

Napísali o nás v časopise Moje bývania

MOJE BYDLENI

posudok súdneho znalca

vyjadreni-znalce

K dnešnému dňu evidujeme TENTO POČET OBJEDNÁVOK zo SR a ČR, ale aj iných krajín EU. NIE sú započítané osobné odbery.


Z každej objednávky ukladáme 10 Kč na sociálne projekty.

Systém AquaStop Cream® v praxi

Typické nasycovanie priebežnej škáry i menej nasiakavého murovacieho materiálu injektážnym krémom AquaStop Cream®.

Šírenie hydroizolačnej clony proti vzlínajúcej vlhkosti už po niekoľkých hodinách po injektáži.

sireni injektaze

Šírenie hydroizolačnej clony proti vzlínajúcej vlhkosti po 24 hodinách po injektáži. Tieto jedinečné vlastnosti nemá žiadna iná injektážna technológia ani hmota.


Všetky údaje, najmä texty a fotografie uvedené na týchto webových stránkach sú výtvorom a vlastníctvom spoločnosti TRUMF sanace s.r.o., predstavujú jej know-how a ako také požívajú ochranu rovnako podľa autorských predpisov upravujúcich duševné vlastníctvo.

Kontakty na našej prevádzkareň

Dvorská 1163/2,
252 19 Rudná u Prahy
Po-Čt 9:00 – 15:30, Pá 9:00 – 16:30

+420 235 312 000
+420 606 187 916

Kontakty na sídlo spoločnosti

Blatnická 14/3, Praha 5
IČO: 24271268
IČ DPH: SK4120141938
DIČ: CZ24271268

+420 602 282 982