Trumf sanace logo
0 votes
88 zobrazenie

Dobrý deň,
mám 19 rokov starú chatu s podlahovým kúrením. Po 15 rokoch začala u priečok na prízemí na omietke vystupovať vlhkosť a to za kuchynskou linkou viedlo k zápachu plesne. Oslovil som odbornú firmu a tá vykonala injektáž. Po 5 rokoch sa mi problém vrátil. Znovu začína murivo (pálené duté tvárnice priečkovka Tondach cca 15cm) vlhnúť a opadávať omietka. Výška novej mapy vlhkosti je do 15 cm nad sokel cca 7cm. Obvodové murivo je suché. Premýšľal som nad príčinou, pravdepodobne minimálny únik z podlahového kúrenia alebo nedokonalá deka hydroizolácie. Čo by ste mi odporučil, znovu urobiť injektáž? Nebolo by riešenie nová sanačná omietka?
S pozdravom Josef Hromek

 • adminsanace stáří dotazu 3 týždne dní
 • poslední aktivní 3 týždne dní
0 votes
65 zobrazenie

Dobrý deň,
prosím o radu, čo by mohlo byť príčinou vlhnutia múru na fasáde domu. Radi by sme zistili, či nie je príčinou prasknutá vodovodná alebo odpadová rúrka – mapa sa objavila pri okne, za ktorým je kuchynská linka so zabudovaným drezom/odpadom umývačkou. Ak by to neboli rúrky a kanalizácie, potrebovali by sme potom následne zistiť, či sa nejedná o prienik dažďovej vody alebo hladinu spodnej vody, ktorá môže (?) vzlínať (dom je do cca dvoch metrov výšky po obvode obložený dlaždicami). Jedná sa o stavbu z 80.rokov 20.storočia, čiže použité stavebné a iné materiály nemožno s presnosťou určiť a sme už niekoľkí majitelia. Ďakujem za Vašu radu. Foto prikladám.

 • adminsanace stáří dotazu 4 týždne dní
 • poslední aktivní 4 týždne dní
0 votes
203 zobrazenie

Dobrý deň, pán Schwarz,
prosím o radu. Riešime vlhkosť v priečkach spôsobenú závadou na inštalácii odpadov (už odstránená) v novostavbe rodinného domu. Odpadová voda sa nám dostala do základovej dosky a teraz sa nám kvôli jej vzlínaniu z priečok odlupuje omietka v pásoch do 20-40 cm od podlahy a vlhkosť stien v určitých miestach číta podľa merania aj 17% hm. Bola nám preto ako možné riešenie poradená injektáž … Bola by krémová injektáž v tomto prípade skutočne vhodným riešením? A ako ju prípadne najlepšie vykonať? Je nutné najprv vyplniť duté tehly maltou a až následne injektovať? Jedná sa o priečky šírky 125 a 150 mm z dutých tehál Heluz.
Vopred veľmi pekne ďakujem za Vašu odpoveď.

 • adminsanace stáří dotazu 3 mesiace dní
 • poslední aktivní 2 mesiace dní
0 votes
231 zobrazenie

Dobrý deň, chceme kupovať starší dom, ale sú tam vlhké múry. Dom je podrezaný cca 7cm nad úrovňou podlahy a v reze sú nerezové platne, napriek tomu sa objavila na múroch vlhkosť do výšky asi 60-80cm.V akej výške nad spomenutým podrezaním by som mal aplikovať injektáž?
Ďakujem za odpoveď
Martin Elšík

 • adminsanace stáří dotazu 3 mesiace dní
 • poslední aktivní 3 mesiace dní
0 votes
251 zobrazenie

Dobrý deň pán Schwarz

prosím dokázal by ste mi odborne poradiť podľa fotiek, čo je príčinou fľakov (vlhkosti)?

Jedná sa o starú hospodársku budovu 70 rokov starú (zrejme pod ňou nebola žiadna alebo nekvalitná izolácia. Vlani sme ju kompletne obúchali a zbavili starej omietky (rovnako už opadávala sama) a vykonali nové omietky.

Tento rok na jar sa začali na novej omietke objavovať škvrny a mapy. Pretože budeme koncom mesiaca júla zatepľovať rodinný dom a chceli sme potom túto budovu nechať zhotoviť do rovnakej farby, tak chceme dohodnúť ešte pokiaľ to bude možné nejakú nápravu.

Páči sa nám Váš systém krémovej injektáže, keby sme ju chceli použiť, v akej výške musíme navrtávat otvory a aké použiť materiály?

Ďakujem a prajem pekný deň.

 • adminsanace stáří dotazu 3 mesiace dní
 • poslední aktivní 3 mesiace dní
0 votes
289 zobrazenie

Dobrý deň, prosím, dokázal by ste odborným odhadom zistiť príčinu vlhkých múrov viď foto? Jedná sa o protiľahlé steny komory. RD starý len sedem rokov. V stene nevedie žiadna voda. Vlhkosť sa prvýkrát objavila pred dvoma rokmi po zime ako sa roztopil sneh. Potom bol dva roky pokoj a teraz po dažďoch sa vlhkosť objavila znovu. Pôvodne som mal podozrenie na netesnosť podlahového kúrenia, ale tlak v systéme je stabilný.
Veľmi Vám ďakujem
Červenák

obrázok

 • adminsanace stáří dotazu 3 mesiace dní
 • poslední aktivní 3 mesiace dní
0 votes
256 zobrazenie

Dobrý deň.
Mala by som otázku máme zaizolované podlahy aj múry sa podsekávaly, ale sú tam mokre fľaky. Sused ma z druhej strany dielňu a v nej staré kamenné koryto od tam ide vlhkosť da sa to zaizolovať s vasim prípravkom. Dakujem za odpoveď. Klimová

obrázok

 • adminsanace stáří dotazu 3 mesiace dní
 • poslední aktivní 3 mesiace dní
0 votes
245 zobrazenie

Dobrý deň, pán Schwarz, prosím, dokázal by ste odborným odhadom zistiť príčinu vlhkej steny viď foto? Jedná sa o RD, vnútornú stenu na prízemí, v mieste priesaku vody by nemala byť žiadna rúrka. Možný priesak cez drôty z rozvodu elektriny pán elektrikár takmer vylúčil. Nič neprobíja a všetky zásuvky fungujú. Škvrna sa dá vysušiť, ale ak sa sušič na noc vypne, zase sa objaví vlhkosť. Druhá strana steny je suchá.
Veľmi Vám ďakujem,
Jaroslava Fialová

 • adminsanace stáří dotazu 3 mesiace dní
 • poslední aktivní 3 mesiace dní
0 votes
258 zobrazenie

Dobrý deň máme novo podrezaný dom cca 3 roky a všetky staré múry sú ok ale dve nové priečky vlhnú. Sú dôkladne podizolované viď foto. Nemôžem zistiť príčinu. Vďaka za odpoveď, Jiří

Obrázo
k

 • adminsanace stáří dotazu 3 mesiace dní
 • poslední aktivní 3 mesiace dní
0 votes
286 zobrazenie

Dobrý deň, máme podobný problém ako ľudia v poradni. Aby sme mohli múr “opraviť”, potrebovali by sme poznať príčinu mokrej steny. Bližší popis: Jedná sa o múr vnútri domu medzi kúpeľňou a kuchyňou. Z väčšiny je múr z obidvoch strán krytý obkladom, príp. kuch. linkou. Pred rokom sa nám v kúpeľni pokazil bojler a voda z neho vytekala na podlahu. Ovšem nemyslím si, že by toto bola príčina, pretože je to už dlhá doba a múr by tým pádom mal byť čím ďalej menej mokrý, je to však naopak. Nemyslím si ani, že by vlhkosť bola od dažďa, pretože múr je mokrý v čase sucha. Máme podozrenie na prasknutú trúbku v stene, jedná sa o cca 50 rokov starý dom. Omietka v miestach nekrytých kachličkami vyzerá ako pena, drobí sa, padá na zem. Ako sme odsunuli spodnú časť kuch. linky, boli mokré aj dosky na zemi. Hornú časť linky sme zatiaľ nedemontovali, ale začína opadávať omietka i spoza tohto, preto súdim, že sa problém zhoršuje. Vôbec neviem, kde začať, na odborníka z akého odvetvia sa obrátiť, aby to nejako diagnostikoval … Za prípadnú odpoveď s radou vopred ďakujem. Pekný deň. Václavíková

 • adminsanace stáří dotazu 5 mesiacov dní
 • poslední aktivní 5 mesiacov dní
0 votes
511 zobrazenie

Dobrý deň chcela som sa opýtať, mame sprchovaci kút a u dveri u múru je mokrý múr a lúpe sa, či nie je prasklá kanalizácia, nevieme prečo to môže byt, volali sme na realitku nič s tým nerobili. Býval tu pred nami iný a tiež mal s tým problémy.

 • adminsanace stáří dotazu 9 mesiacov dní
 • poslední aktivní 9 mesiacov dní
0 votes
1k zobrazenie

Dobry den pani Schwarzova
prosim vas mam dotaz a vubec tomu nerozumim..nasel jsem na netu vas eshop chtel bych si koupit neco a nevim co vse potrebuji poradite??v koupelne mi porad vlhne zed..rosi se..tak bych chtel tam dat tu izolaci..navrtat to,,je to cca 2m delka.muzete poradit co vse k tomu potrebuji koupit u vas?dekuji moc haase

 • adminsanace stáří dotazu 2 roky dní
 • poslední aktivní 2 roky dní
0 votes
2k zobrazenie

Dobrý den,

chystáme se na provedení odvlhčení zdí dle vašeho, velmi pěkně a srozumitelně provedeného, návodu. Jen mi neustále vrtá hlavou otázka, jestli tímto opatřením nebude docházet k větší degradaci zdiva, které zůstane “pod čarou”, pod aplikací injektážního krému. Dosud voda vzlíná, a ze stěn ji, do jisté míry, vysouší slunce, vzduch, teplo v domě aj. Všechna tato voda teď ale zůstane “zašpuntovaná” ….
Děkuji
P.Novotný

 • P.Novotný stáří dotazu 4 roky dní
 • poslední aktivní 3 roky dní
0 votes
1k zobrazenie

Dobrý den, můj soused se již podruhé na mě obrátil s problémem, že se mu opět (v horizontu cca 3let) v prostoru obývacího pokoje na stěně za televizí (výška 100-130cm, ve vzdálenosti od okna 140-210cm objevila vlhkost-větší shluk vlhkých map.Projevil podezdření, zda příčinou nemůže být případně prasklá vodovodní trubka na mojí nemovitosti (sousedíme spolu v řadové zástavbě ) a jeho zeď je 450-500cm (nevím z jakého stavebního materiálu), moje 150cm (plná cihla). Já mám v této části skutečně vzhledem k tomu, že je tam kuchyň ve zdi pod omítkou rozvody vody, ale na mé straně žádné projevy vlhkosti nejsou viditelné.Vzhledem k tomu, že se jedná o starší domy, nebude provedena na těchto zdech provedena izolace proti vlhkosti, místnosti jsou podsklepené.Nemůže se jednat o „rosný bod“, případně vzlínání vlhkosti? Na defekt v rozvodu vodu se mi to nezdá. Na poklep je omítka v těchto místech „odfouklá“ Chtěl bych znát Váš názor na případnou příčinu a přikládám foto v Příloze. děkuji za odpověď Miloš Parkan

 • Miloš Parkan stáří dotazu 4 roky dní
 • poslední aktivní 3 roky dní
0 votes
2k zobrazenie

Dobrý deň. Čítal som niekoľko otázok a odpovedí a nedočítal som sa odpovedi na môj problém.Bývam druhý rok v novostavbe a po prvom roku som si všimol že mi vlhne vnútorná stena pracovne, na druhej strane steny je kúpelňa s plynovým kotlom+komínom,kúpelka je obložená kachličkami.Začala mi vlhnúť stena zo strany pracovne asi v metrovej dĺžke a pred pol rokom som si všimol že mi vlhne aj komín v spodnej časti.Mám kondenzačný kotol.Inštalatér ktoý mi robil vodu odpad a plyn mi povedal že to neni vlhkosť z odpadu kotla,a tlaková skúška dopadla dobre.Hovorí že bude porušená vodorovná izolácia.Je vôbec možné zistiť porušenie izolácie cez betónový poter- karirohož- polystyrén? a až potom je izolácia.Alebo sa musí všetko vysekať z jednej aj druhej strany?Neexistuje neinvazívna metóda ktorá určí miesto porušenia izolácie? Ďakujem za odpoveď Pohronský.

 • Pohronský stáří dotazu 4 roky dní
0 votes
1k zobrazenie

Dobrý den, máme v bytovém domě letitý problém s vlhkostí zdiva v rohu ložnice. Je to hlavně v zimním období. Když se topí. Je to venkovní rohová zeď. Už se s tímto problémem potýkáme spoustu let a nevíme si rady, jak toto odstranit. Děkuji za každou dobrou radu.

 • xxxxxx stáří dotazu 4 roky dní
Zobrazuji 16 záznamů

Nákupný košík

Kompletný sortiment vždy skladom. Tovar dovezieme na Vašu adresu do dvoch prac.dní

pro-rychly-nakupSK

NÁVOD AKO SI ĽAHKO namiešať UNIKÁTNU OMIETKU URČENÚ PRE SANACE vlhkého muriva. UŠETRÍTE MIN. 80% nákladov oproti vrecovanej SANAČNEJ OMIETKE

Aquasan Porosity

KALKULAČKA PRE RÝCHLY VÝPOČET SPOTREBY A NAVRHOVANÉHO BALENIA VRÁTANE CELKOVEJ CENY

spotreba

VODOROVNÉ REZY PRE BEZCHYBNÉ NAVRTANIE MURIVA

pro-shlednuti

REZ DOMU PRE DOPLNENIE hydroizolácií k trvalému odvlhčeniu

schema aqs

POZRITE, AKO sa obsluhujú nami dodávané APLIKAČNÉ ZARIADENIA

UKÁŽKA účinnosť systému AQUASTOP CREAM v extrémnych podmienkach

murik

Tu si môžete prezrieť sídlo a prevádzkareň našej spoločnosti

galerie

Napísali o nás v časopise Moje bývania

MOJE BYDLENI

posudok súdneho znalca

vyjadreni-znalce

K dnešnému dňu evidujeme TENTO POČET OBJEDNÁVOK zo SR a ČR, ale aj iných krajín EU. NIE sú započítané OSOBNÉ ODBERY.


Z každej objednávky ukladáme 10 Kč na sociálne projekty.

Systém AquaStop Cream® v praxi

Typické nasycovanie priebežnej škáry i menej nasiakavého murovacieho materiálu injektážnym krémom AquaStop Cream®.

Šírenie hydroizolačnej clony proti vzlínajúcej vlhkosti už po niekoľkých hodinách po injektáži.

sireni injektaze

Šírenie hydroizolačnej clony proti vzlínajúcej vlhkosti po 24 hodinách po injektáži. Tieto jedinečné vlastnosti nemá žiadna iná injektážna technológia ani hmota.


Všetky údaje, najmä texty a fotografie uvedené na týchto webových stránkach sú výtvorom a vlastníctvom spoločnosti TRUMF sanace s.r.o., predstavujú jej know-how a ako také požívajú ochranu rovnako podľa autorských predpisov upravujúcich duševné vlastníctvo.

Kontakty na našej prevádzkareň

Dvorská 1163/2,
252 19 Rudná u Prahy
Po-Čt 9:00 – 15:30, Pá 9:00 – 16:30

+420 235 312 000
+420 606 187 916

Kontakty na sídlo spoločnosti

Blatnická 14/3, Praha 5
IČO: 24271268
IČ DPH: SK4120141938
DIČ: CZ24271268

+420 602 282 982