0 votes
104 zobrazenie

Dobrý deň, pri hľadaní riešení nášho problému s vlhkosťou sme narazili na Vašu poradňu, kde skúsene dokážete poradiť, či aspoň nasmerovať.

 

Bývame tretím rokom v radovom tehlovom dome, ktorý bol postavený pravdepodobne koncom 19. storočia. Je čiastočne podpivničený. Tento rok, keď sa začal topiť sneh, sa v chodbe na prízemí začala objavovať vlhkosť omietky okolo dvierok komína, ktorá sa postupne pomaly dvíhala a rozširovala aj cez ytongom zamurované dvere (tu sa vlhkosť neprejavuje, čo si vysvetľujeme novou omietkou) až ku schodom. V menšej miere sa vlhkosť prejavuje aj na druhej strane múru okolo komína. V súčasnej dobe siaha vlhkosť na stene pri schodoch najviac. Schodisko a časť so zamurovanými dverami sú nad podpivničenou časťou domu. V pivnici sú vidieť mokré steny a sem tam je počuť aj kvapka. Zvyšok pivnice je relatívne suchý, vrátane hlinenej podlahy, čo svedčí o tom, že spodná voda moc vysoko nesiaha (už si ho pamätám i vlhkejší).

 

Najprv sme si vlhkosť spájali s vnikom vody do komína, ktorý sa pred naším nasťahovaním dlho nepoužíval a ktorý sme nechali zbrúsiť a novo vyvložkovať, ale vnútri komína je sucho a vonkajší plášť na pôde je tiež suchý. Neskôr sme vinili spodnú vodu, ktorá na steny prenikla vďaka komínovému efektu. Diskutovali sme situáciu s pôvodným majiteľom, ktorý si podobnú vlhkosť nepamätal a komín nepoužíval. Snažili sme sa teda zistiť, kadiaľ vedie odpad a voda. Zistili sme, že v časti pri schodoch vedie pod prahom zamurovaných dverí rozvod teplej aj studenej vody. Únik z rozvodu vody sme sa snažili vylúčiť odčítaním z vodomeru (ale len v rozmedzí 2 hodín, tak sme nič nezaznamenali). Kadiaľ vedie odpad nevieme, ale kúpeľňa so záchodom sú za protiľahlou stenou chodby, tak si nemyslíme, že by viedla nejaká rúrka pod komínom. V kúpeľni ani na záchode nemáme šancu vlhkosť zistiť kvôli dlažbe a obkladom.

 

Nepripomína Vám naša situácia nejaký prípad? Pokiaľ sa jedná o spodnú vodu, je pre nás najväčšou záhadou, prečo je najväčší vlhkosť nad inak suchou pivnicou. Budeme radi za každý Váš postreh a ďakujeme za Váš vzácny čas.

 • adminsanace stáří dotazu 2 mesiace dní
 • poslední aktivní 2 mesiace dní
0 votes
549 zobrazenie

Dobrý deň,
V prílohe zasielam foto navlhnutych stien.
V dome bývame 2,5roka. Dom je stavaný zo zateplenej tehly Heluz.
Prvý problem nastal po 1 roku bývania. ( Rok predtým bol veľmi suchý rok – v podstate ani neprešlo) Prejavila sa vlhkosť počas jari. Nebo to veľké a vyschlo to. No na ďalšiu jar sa to začalo horsit.
Vlhkosť sa prejavuje na stĺpe/ stene z betónu, kde je odkvapova podomietkové rúra.

Nasledovné máme problém v tej istej miestnosti ale na priečke z tehly. V tejto priečke sú ťahané odpadové rúry z druhého poschodia.

Posledné problémové miesto je na chodbe. Je to priečka chodba/kúpeľňa. Momentálne susime, aby nevznikali plesne. No sme bezradní. Tlakové skúšky vody vyšli dobre.
Kúrenie je podlahove s tepelným čerpadlom.Mali sme zapozicanu kameru do odpadov. Pomocouu kamery nebolo vidieť žiadne pochybenie v odpadových trubkach z druhého poschodia. Skotrolovali sme kamerou odkvapovú rínu v tom betónovom stĺpe. Žiadne viditeľné poškodenia.

Vedeli by ste nám poradiť? Z čoho môže vzniknikat vlhkosť na stenách v našom prípade?

Nakoľko máme veľké francúzske okná tvrdil nám jeden pán, že môže zatekat cez hydroizoláciu…

Za každú radu a tip sme vám vďační.

 • Anton stáří dotazu 7 mesiacov dní
 • poslední aktivní 7 mesiacov dní
0 votes
548 zobrazenie

Dobrý deň,
chcem sa opýtať či je možné použiť AquaStop cream tiež na zamedzenie šíreniu vlhkosti vo vodorovných konštrukciách. V mojom prípade stará betónová podlaha.
Prechádza mi vlhkosť zo zle zaizolovaného sprchovacieho kúta priečkou a podlahou ďalej do ďalšej miestnosti. Je možné pomocou vášho prípravku vytvoriť akúsi bariéru proti priechodu vlhkosti v podlahe, zvislú injektážu do betónu? Alebo sa musím spoľahnúť na klasické riešenie: vybúranie časti podlahy a izolácie napr. lepenkou atď.?
Ďakujem za odpoveď.
Dudešek

Obrázok:

 • adminsanace stáří dotazu 8 mesiacov dní
 • poslední aktivní 8 mesiacov dní
0 votes
611 zobrazenie

Dobrý deň, sused s ktorým máme spoločnú jednu stenu si nechal dom odizolovať vibračnou metódou nerez doskami a odvtedy asi po štyroch mesiacoch mi začal spoločný múr vlhnúť aj keď pred tým tridsať rokov bol absolútne suchý.Moj múr je z dutých tehál15x 30 cm a výške cca 15 cm. Keby som ho odizoloval injektážou  bola by zrejme spotreba krému ďaleko vyššia ako u múru z plných tehál. Má zmysel použiť injektáž alebo radšej zvoliť inú metodu.Ďakujem za odpoveď.

 • adminsanace stáří dotazu 8 mesiacov dní
 • poslední aktivní 8 mesiacov dní
0 votes
506 zobrazenie

Dobry den,

asi 6 rokov sme stavali dom. Minuly oktober bola spravena fasada. My sme sa don nastahovali toto leto. No na jar zacali vlhnut mury na takmer celom dolnom podlazi a po nastahovani sa uz tvori aj plesen. Zaciname byt bezradni a nevieme ako dalej. Vedel by ste nam prosim aspon scasti pomoct a ako dalej postupovat?

Dakujem za odpoved.

 • Mária Kešová stáří dotazu 9 mesiacov dní
 • poslední aktivní 9 mesiacov dní
0 votes
594 zobrazenie

Dobrý deň,
prosím vás, potrebujeme poradiť. Máme problém s vlhkosťou v chodbe v dolných častiach steny (pri podlahe). Dom je postavený v roku 2016 a bývame v ňom od r.2017. Pravidelne prekurujeme a nárazovo vetráme. Problém vlhkosti sme si všimli tento rok na jar (v daždivých mesiacoch), cez leto sa to zlepšilo a vyschlo, tak sme aj maľovali a teraz (pred pár týždňami) to opäť začalo vlhnúť. Prikladám aj fotografie. Prosím o radu aké máme možnosti a ako tento problém riešiť.
Ďakujem pekne za odpoveď.

 • Darina Dejová stáří dotazu 9 mesiacov dní
 • poslední aktivní 9 mesiacov dní
0 votes
553 zobrazenie

Dobrý deň, pred mesiacom sme vykonali sanáciu za kuchynskou linkou, jediné mokré miesto v dome, jediné miesto ktoré nie je podpivničené, ešte k tomu sa tam nedostane nikdy slnko. Kontrolovali sme odpad a tým to nie je. Každopádne v dobe aplikácie bol múr z vrchu suchý, ako každé leto, ale vyvŕtaný prach z tehál bol celkom mokrý. No teraz už sa ochladilo a zase sa tam robí v rohu mokrá mapa, ktorá vždy pokračovala ďalej. Na zemi, ktorá bola ušpinená od krému sa zráža voda. Vrty v rohu sú robené aj z vonku, vo vnútri to do toho lúča veľmi nešlo. Chcela by som vedieť či je normálne že sa mapa začala robiť. Ďakujem za odpoveď

 • adminsanace stáří dotazu 9 mesiacov dní
 • poslední aktivní 9 mesiacov dní
0 votes
536 zobrazenie

Dobry  deň prajem pan Schwarz. Uz sme spolu pisali. Ja som Marek  z Francie. Spolu sme najprv riesili injektaz  detskej  izby. Ktoru som robil v marci 2020. Injektaz sa davala zlta stena vrty  boli vrtane z vnutornej strany. A kde je  na fotke zlty zaves  tam boli robene vrty tiez z vnutra.  Tato stena je zateplena . Vsetko dobre dopadlo  prikladam aj foto  detskej izby. Stena vysusena opravena omietka. Clovek moze fungovat. Dakujem  Vam moc.

Potom sme spolu pisali ohladom  kuchyňskej steny. Prikladam  foto.

Tam som vrty vrtal z vonkajsiej strany. Potom sa cela tato stena zateplovala. Zaklady styrodur az do hlbky 80 cm a nasledne polystyren. Robilo sa to zaciatkom Dubna 2020.
Stena je dlha nejakych 5 metrov siroka 35 cm tusim. V podstate vrty sa robili zhruba ako uvidite na fotke socliky . Je to nejak max 5 cm nad podlahov vnutornou ( ale robilo sa to z vonka ). V podstate ked sa divam na tu stenu. Injektaz zabrala na nejakych 90%.
Na foto uvidite ze asi 35 cm nad podlahou sa my tvoria male mokre skvrny. Samozrejme to chcem odstranit. Prosim vas mam dorobit injektaz z vnutra ( z vonka uz sa nedostanem , je to zateplene ) ?.

Odporucate my ju urobit pod tymy skvrnami ako vidno na foto ? Alebo urobit to tesne nad podlahou zhruba kde koncia socliky 5 cm ?

Samozrejme si neham poradit od Vas. Mur je tehla v celom dome. Moj nazor je ze ked sa vrty robili z vonka do kuchyňskej steny, mozno sa to nepospajalo dostatocne. A bude treba dorobit par vrtov.. Dakujem vopred za vasu odpoved.

S pozdravom Marek

 • adminsanace stáří dotazu 10 mesiacov dní
 • poslední aktivní 10 mesiacov dní
0 votes
602 zobrazenie

Dobrý deň
Riešime vlhkosť v jednej z izieb.
Jedná sa o roh v spálni, jedná sa o stenu 600mm ktorá dilatačnou škárou nadväzuje na stenu garáže 500mm, múr je z tehly s dutinami.

Pomôže injektáž muriva?

 • adminsanace stáří dotazu 10 mesiacov dní
 • poslední aktivní 10 mesiacov dní
0 votes
601 zobrazenie

Dobrý deň,
mám 19 rokov starú chatu s podlahovým kúrením. Po 15 rokoch začala u priečok na prízemí na omietke vystupovať vlhkosť a to za kuchynskou linkou viedlo k zápachu plesne. Oslovil som odbornú firmu a tá vykonala injektáž. Po 5 rokoch sa mi problém vrátil. Znovu začína murivo (pálené duté tvárnice priečkovka Tondach cca 15cm) vlhnúť a opadávať omietka. Výška novej mapy vlhkosti je do 15 cm nad sokel cca 7cm. Obvodové murivo je suché. Premýšľal som nad príčinou, pravdepodobne minimálny únik z podlahového kúrenia alebo nedokonalá deka hydroizolácie. Čo by ste mi odporučil, znovu urobiť injektáž? Nebolo by riešenie nová sanačná omietka?
S pozdravom Josef Hromek

 • adminsanace stáří dotazu 11 mesiacov dní
 • poslední aktivní 11 mesiacov dní
0 votes
500 zobrazenie

Dobrý deň,
prosím o radu, čo by mohlo byť príčinou vlhnutia múru na fasáde domu. Radi by sme zistili, či nie je príčinou prasknutá vodovodná alebo odpadová rúrka – mapa sa objavila pri okne, za ktorým je kuchynská linka so zabudovaným drezom/odpadom umývačkou. Ak by to neboli rúrky a kanalizácie, potrebovali by sme potom následne zistiť, či sa nejedná o prienik dažďovej vody alebo hladinu spodnej vody, ktorá môže (?) vzlínať (dom je do cca dvoch metrov výšky po obvode obložený dlaždicami). Jedná sa o stavbu z 80.rokov 20.storočia, čiže použité stavebné a iné materiály nemožno s presnosťou určiť a sme už niekoľkí majitelia. Ďakujem za Vašu radu. Foto prikladám.

 • adminsanace stáří dotazu 11 mesiacov dní
 • poslední aktivní 11 mesiacov dní
0 votes
629 zobrazenie

Dobrý deň, pán Schwarz,
prosím o radu. Riešime vlhkosť v priečkach spôsobenú závadou na inštalácii odpadov (už odstránená) v novostavbe rodinného domu. Odpadová voda sa nám dostala do základovej dosky a teraz sa nám kvôli jej vzlínaniu z priečok odlupuje omietka v pásoch do 20-40 cm od podlahy a vlhkosť stien v určitých miestach číta podľa merania aj 17% hm. Bola nám preto ako možné riešenie poradená injektáž … Bola by krémová injektáž v tomto prípade skutočne vhodným riešením? A ako ju prípadne najlepšie vykonať? Je nutné najprv vyplniť duté tehly maltou a až následne injektovať? Jedná sa o priečky šírky 125 a 150 mm z dutých tehál Heluz.
Vopred veľmi pekne ďakujem za Vašu odpoveď.

 • adminsanace stáří dotazu 1 rok dní
 • poslední aktivní 1 rok dní
0 votes
658 zobrazenie

Dobrý deň, chceme kupovať starší dom, ale sú tam vlhké múry. Dom je podrezaný cca 7cm nad úrovňou podlahy a v reze sú nerezové platne, napriek tomu sa objavila na múroch vlhkosť do výšky asi 60-80cm.V akej výške nad spomenutým podrezaním by som mal aplikovať injektáž?
Ďakujem za odpoveď
Martin Elšík

 • adminsanace stáří dotazu 1 rok dní
 • poslední aktivní 1 rok dní
0 votes
715 zobrazenie

Dobrý deň pán Schwarz

prosím dokázal by ste mi odborne poradiť podľa fotiek, čo je príčinou fľakov (vlhkosti)?

Jedná sa o starú hospodársku budovu 70 rokov starú (zrejme pod ňou nebola žiadna alebo nekvalitná izolácia. Vlani sme ju kompletne obúchali a zbavili starej omietky (rovnako už opadávala sama) a vykonali nové omietky.

Tento rok na jar sa začali na novej omietke objavovať škvrny a mapy. Pretože budeme koncom mesiaca júla zatepľovať rodinný dom a chceli sme potom túto budovu nechať zhotoviť do rovnakej farby, tak chceme dohodnúť ešte pokiaľ to bude možné nejakú nápravu.

Páči sa nám Váš systém krémovej injektáže, keby sme ju chceli použiť, v akej výške musíme navrtávat otvory a aké použiť materiály?

Ďakujem a prajem pekný deň.

 • adminsanace stáří dotazu 1 rok dní
 • poslední aktivní 1 rok dní
0 votes
947 zobrazenie

Dobrý deň, prosím, dokázal by ste odborným odhadom zistiť príčinu vlhkých múrov viď foto? Jedná sa o protiľahlé steny komory. RD starý len sedem rokov. V stene nevedie žiadna voda. Vlhkosť sa prvýkrát objavila pred dvoma rokmi po zime ako sa roztopil sneh. Potom bol dva roky pokoj a teraz po dažďoch sa vlhkosť objavila znovu. Pôvodne som mal podozrenie na netesnosť podlahového kúrenia, ale tlak v systéme je stabilný.
Veľmi Vám ďakujem
Červenák

obrázok

 • adminsanace stáří dotazu 1 rok dní
 • poslední aktivní 1 rok dní
0 votes
710 zobrazenie

Dobrý deň.
Mala by som otázku máme zaizolované podlahy aj múry sa podsekávaly, ale sú tam mokre fľaky. Sused ma z druhej strany dielňu a v nej staré kamenné koryto od tam ide vlhkosť da sa to zaizolovať s vasim prípravkom. Dakujem za odpoveď. Klimová

obrázok

 • adminsanace stáří dotazu 1 rok dní
 • poslední aktivní 1 rok dní
0 votes
675 zobrazenie

Dobrý deň, pán Schwarz, prosím, dokázal by ste odborným odhadom zistiť príčinu vlhkej steny viď foto? Jedná sa o RD, vnútornú stenu na prízemí, v mieste priesaku vody by nemala byť žiadna rúrka. Možný priesak cez drôty z rozvodu elektriny pán elektrikár takmer vylúčil. Nič neprobíja a všetky zásuvky fungujú. Škvrna sa dá vysušiť, ale ak sa sušič na noc vypne, zase sa objaví vlhkosť. Druhá strana steny je suchá.
Veľmi Vám ďakujem,
Jaroslava Fialová

 • adminsanace stáří dotazu 1 rok dní
 • poslední aktivní 1 rok dní
0 votes
697 zobrazenie

Dobrý deň máme novo podrezaný dom cca 3 roky a všetky staré múry sú ok ale dve nové priečky vlhnú. Sú dôkladne podizolované viď foto. Nemôžem zistiť príčinu. Vďaka za odpoveď, Jiří

Obrázo
k

 • adminsanace stáří dotazu 1 rok dní
 • poslední aktivní 1 rok dní
0 votes
729 zobrazenie

Dobrý deň, máme podobný problém ako ľudia v poradni. Aby sme mohli múr “opraviť”, potrebovali by sme poznať príčinu mokrej steny. Bližší popis: Jedná sa o múr vnútri domu medzi kúpeľňou a kuchyňou. Z väčšiny je múr z obidvoch strán krytý obkladom, príp. kuch. linkou. Pred rokom sa nám v kúpeľni pokazil bojler a voda z neho vytekala na podlahu. Ovšem nemyslím si, že by toto bola príčina, pretože je to už dlhá doba a múr by tým pádom mal byť čím ďalej menej mokrý, je to však naopak. Nemyslím si ani, že by vlhkosť bola od dažďa, pretože múr je mokrý v čase sucha. Máme podozrenie na prasknutú trúbku v stene, jedná sa o cca 50 rokov starý dom. Omietka v miestach nekrytých kachličkami vyzerá ako pena, drobí sa, padá na zem. Ako sme odsunuli spodnú časť kuch. linky, boli mokré aj dosky na zemi. Hornú časť linky sme zatiaľ nedemontovali, ale začína opadávať omietka i spoza tohto, preto súdim, že sa problém zhoršuje. Vôbec neviem, kde začať, na odborníka z akého odvetvia sa obrátiť, aby to nejako diagnostikoval … Za prípadnú odpoveď s radou vopred ďakujem. Pekný deň. Václavíková

 • adminsanace stáří dotazu 1 rok dní
 • poslední aktivní 1 rok dní
0 votes
1k zobrazenie

Dobrý deň chcela som sa opýtať, mame sprchovaci kút a u dveri u múru je mokrý múr a lúpe sa, či nie je prasklá kanalizácia, nevieme prečo to môže byt, volali sme na realitku nič s tým nerobili. Býval tu pred nami iný a tiež mal s tým problémy.

 • adminsanace stáří dotazu 2 roky dní
 • poslední aktivní 2 roky dní
Zobrazuji 1 - 20 z 25 záznamů

Nákupný košík

Kompletný sortiment vždy skladom. Tovar dovezieme na Vašu adresu do dvoch pracovných dní.

pro-rychly-nakupSK

Inštruktážne a animačné videa pre odvlhčenie muriva

 • Animačné video AquaStop Cream

  Animačné video AquaStop Cream

 • Časozberné video AquaStop Cream

  Časozberné video AquaStop Cream

 • ČT - relácia Polopate 2018

  ČT - relácia Polopate 2018

 • TV Prima - Receptár prima nápadov

  TV Prima - Receptár prima nápadov

 • ČT - relácia Polopate 2020

  ČT - relácia Polopate 2020

 • Čo sa deje v murive po injektáži

  Čo sa deje v murive po injektáži

 • Polyuretanová injektáž pre zatesnenie prieniku tlakovej vody

  Polyuretanová injektáž pre zatesnenie prieniku tlakovej vody

 • Sanační omítka svépomocí

  Sanační omítka svépomocí

 • Rubová gelová injektáž

  Rubová gelová injektáž

Aquasan Porosity

KALKULAČKA PRE RÝCHLY VÝPOČET SPOTREBY A NAVRHOVANÉHO BALENIA VRÁTANE CELKOVEJ CENY

spotreba

VODOROVNÉ REZY PRE BEZCHYBNÉ NAVRTANIE MURIVA

pro-shlednuti

REZ DOMU PRE DOPLNENIE hydroizolácií k trvalému odvlhčeniu

schema aqs

POZRITE, AKO sa obsluhujú nami dodávané APLIKAČNÉ ZARIADENIA

UKÁŽKA účinnosť systému AQUASTOP CREAM v extrémnych podmienkach

murik

Dokumentácia k našim výrobkom

Tu si môžete prezrieť sídlo a prevádzkareň našej spoločnosti

galerie

Napísali o nás v časopise Moje bývania

MOJE BYDLENI

posudok súdneho znalca

vyjadreni-znalce

K dnešnému dňu evidujeme TENTO POČET OBJEDNÁVOK zo SR a ČR, ale aj iných krajín EU. NIE sú započítané osobné odbery.


Z každej objednávky ukladáme 10 Kč na sociálne projekty.

Systém AquaStop Cream® v praxi

Typické nasycovanie priebežnej škáry i menej nasiakavého murovacieho materiálu injektážnym krémom AquaStop Cream®.

Šírenie hydroizolačnej clony proti vzlínajúcej vlhkosti už po niekoľkých hodinách po injektáži.

sireni injektaze

Šírenie hydroizolačnej clony proti vzlínajúcej vlhkosti po 24 hodinách po injektáži. Tieto jedinečné vlastnosti nemá žiadna iná injektážna technológia ani hmota.


Všetky údaje, najmä texty a fotografie uvedené na týchto webových stránkach sú výtvorom a vlastníctvom spoločnosti TRUMF sanace s.r.o., predstavujú jej know-how a ako také požívajú ochranu rovnako podľa autorských predpisov upravujúcich duševné vlastníctvo.

Kontakty na našej prevádzkareň

Dvorská 1163/2,
252 19 Rudná u Prahy
Po-Čt 9:00 – 15:30, Pá 9:00 – 16:30

+420 235 312 000
+420 606 187 916

Kontakty na sídlo spoločnosti

Blatnická 14/3, Praha 5
IČO: 24271268
IČ DPH: SK4120141938
DIČ: CZ24271268

+420 602 282 982