0
0

Dobry  deň prajem pan Schwarz. Uz sme spolu pisali. Ja som Marek  z Francie. Spolu sme najprv riesili injektaz  detskej  izby. Ktoru som robil v marci 2020. Injektaz sa davala zlta stena vrty  boli vrtane z vnutornej strany. A kde je  na fotke zlty zaves  tam boli robene vrty tiez z vnutra.  Tato stena je zateplena . Vsetko dobre dopadlo  prikladam aj foto  detskej izby. Stena vysusena opravena omietka. Clovek moze fungovat. Dakujem  Vam moc.

Potom sme spolu pisali ohladom  kuchyňskej steny. Prikladam  foto.

Tam som vrty vrtal z vonkajsiej strany. Potom sa cela tato stena zateplovala. Zaklady styrodur az do hlbky 80 cm a nasledne polystyren. Robilo sa to zaciatkom Dubna 2020.
Stena je dlha nejakych 5 metrov siroka 35 cm tusim. V podstate vrty sa robili zhruba ako uvidite na fotke socliky . Je to nejak max 5 cm nad podlahov vnutornou ( ale robilo sa to z vonka ). V podstate ked sa divam na tu stenu. Injektaz zabrala na nejakych 90%.
Na foto uvidite ze asi 35 cm nad podlahou sa my tvoria male mokre skvrny. Samozrejme to chcem odstranit. Prosim vas mam dorobit injektaz z vnutra ( z vonka uz sa nedostanem , je to zateplene ) ?.

Odporucate my ju urobit pod tymy skvrnami ako vidno na foto ? Alebo urobit to tesne nad podlahou zhruba kde koncia socliky 5 cm ?

Samozrejme si neham poradit od Vas. Mur je tehla v celom dome. Moj nazor je ze ked sa vrty robili z vonka do kuchyňskej steny, mozno sa to nepospajalo dostatocne. A bude treba dorobit par vrtov.. Dakujem vopred za vasu odpoved.

S pozdravom Marek

 • You must to post comments
0
0

Dobrý deň pán Marek. Je neobvyklé, že v mieste injektáže omietky vyschli, ako opisujete a z priloženej druhej fotografie je to aj viditeľné, ale až vo výške 350 mm od podlahy sú vlhké mapky. Ak vlhkosť vzlína odspodu, býva zatmavenie na povrchu omietok najviditeľnejšie u podlahy, vo Vašom prípade by to bolo nad keramickým soklíkom a postupne by sa zatmavenie znižovalo, podľa intenzity pôsobiacej zemnej vlhkosti a tým intenzity vzlínajúcej vlhkosti. Popísaný priebeh zatmavenia povrchu omietok je obvyklý pri murive s podlahou, ktorá je výškou nad úrovňou terénu a to je aj Vaša podlaha a sanované murivo. Vlhké mapy na omietkach v rôznych výškach sa objavujú na obvodovom murive, ktoré je pod úrovňou terénu a kde zemná vlhkosť preniká do muriva nielen od základov, ale aj z bočného smeru z neodizolovanej priľahlej zeminy a tým sa prejavuje vlhkosť v rôznej intenzite, ale aj v rôznych výškach, to ale nie je Vaša situácia. Na priloženej druhej fotografii, ale aj podľa Vášho popisu, bol a je priebeh po injektáži iný. Murivo a tým aj omietka v dosť značnej výške od podlahy vyschli a až potom sú vlhké mapky. Predsa len ma na priloženej fotografii a aj podľa Vášho popisu niečo zaujalo. V texte sa nespomína múr, ktorý je na fotografii vpravo a je kolmo prevádzaný so sanovanou obvodovou stenou, v ktorej ste vykonali injektáž v dĺžke 5 bežných metrov. Vo vnútornom rohu týchto múrov je ale vidieť vlhkosť nielen vo výške okolo 350 mm, ale aj nižšie a najmä aj vyššie. To by mohlo vysvetľovať príčinu vzniknutých vlhkých máp nad evidentne funkčnou injektážou vykonanou v obvodovej stene kuchyne. Múr na fotografii vpravo – ak ide o vnútornú priečku, a obvodový múr  -pokračuje a nebol dodatočne izolovaný pre zamedzenie vzlínajúcej vlhkosti, čo podľa Vášho popisu rozsahu sanácie, ale vlastne aj odberu množstva injektážneho krému, odpovedá, a síce že injektážna línia končí v miestach vnútorného rohu, tj. vnútornej dĺžky kuchyne. Je veľmi pravdepodobné, že sa vlhkosť dostáva, premosťuje, nad injektážnu líniu z pravého bočného smeru z neodizolovaného muriva, kde nebola vykonaná sanácia. Dôvod, prečo sa injektážna línia ukončila pri vnútornom rohu, len v dĺžke kuchyne, nepoznám. Možno že za priečkou z druhej strany sú obklady a vlhkosť nebola viditeľná, možno vnútorná stena delí kuchyňu a detskú izbu, kde bola v obvodovom murive úspešne vykonaná injektáž z vnútornej strany miestnosti, čo na výsledok ale nemá vplyv, ale potom dĺžka obvodového múru na hrúbku vnútornej deliacej steny, tj. dĺžka obvodového muriva medzi miestnosťami nebola zainjektovaná a vznikol úsek, kde dodatočná hydroizolácia medzi miestnosťami v obvodovom murive chýba, pretože sa nezmieňujete o vejárovom navŕtaniu obvodového muriva v rohovej časti.
Na nákresu, ktorý nižšie prikladám, sú na ľavej strane obvodového múru, ktorý delí priečka, vrty znázornené z vnútornej strany, ale vo Vašom prípade boli zhotovené z vonkajšej strany, ale to nie je podstatné, skôr len pre upresnenie skutočného stavu. Čo je ale dôležité, znázornenie miesta, kde sa musí zhotoviť vejárové navŕtanie a prípadne vertikálna injektážna línia pre oddelenie možná pokračujúceho obvodového muriva, ktoré by nebolo predmetom odvlhčenia. Vertikálna injektážna línia, tzv. zvislica, na pôdoryse samozrejme nemôže byť zakreslená.
Pozri nákres:

 

 

 

 

 

U tehlového muriva znamená dodržanie technologického postupu a odporúčania pre Systém AquaStop Cream vŕtanie do škáry, vrty pokrátit max. o 40 mm ako je hr. muriva, a to či sa zhotovuje krémová injektáž AquaStop Cream z vnútornej alebo vonkajšej strany, u vnútorného muriva zľava či sprava, ale čo je u vnútorného muriva ľavá a pravá strana? Dodržanie rozstupov vrtov a priemeru vrtov a v neposlednom rade spoľahlivá výplň injektážnym koncentrátom AquaStop Cream. Výsledok u Vášho druhu muriva v kuchyni musí byť tiež 100% ný a nemôže byť 90% ný. Z toho vyplýva, že sa čosi nepodarilo pri realizácii. Ale myslím, že netvrdíte nič iné a pýtate sa na nápravu prevedenia. Snáď som Vám poskytol zrozumiteľný výklad a nasmeroval som Vás pre správne vyhodnotenie situácie a tým nápravy.
S priateľským pozdravom
Jiří Schwarz

 • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, nižšie uvedené kolónky aby mohol byť Vaš dotaz zaradený do našej Poradne. Váš email nebude zverejnený.
Jméno*
E-mail*
Obrázok
Názov súboru Velikost
There are currently no files uploaded.
Maximálny počet súborov 6, maximálna veľkosť súboru 3MB.
Podporované formáty súborov: gif jpeg jpg png

Nákupný košík

Kompletný sortiment vždy skladom. Tovar dovezieme na Vašu adresu do dvoch pracovných dní.

pro-rychly-nakupSK

Inštruktážne a animačné videa pre odvlhčenie muriva

 • Animačné video AquaStop Cream

  Animačné video AquaStop Cream

 • Časozberné video AquaStop Cream

  Časozberné video AquaStop Cream

 • Čo sa deje v murive po injektáži

  Čo sa deje v murive po injektáži

 • Injektážní krém

  Injektážní krém

 • ČT - relácia Polopate 2018

  ČT - relácia Polopate 2018

 • ČT - relácia Polopate 2020

  ČT - relácia Polopate 2020

 • Použitie injektážnej pumpy

  Použitie injektážnej pumpy

 • Práca s univerzálnou injektážnou pištoľou

  Práca s univerzálnou injektážnou pištoľou

 • Použitie pistole pre salámové bal.

  Použitie pistole pre salámové bal.

 • Použitie tubového balenia

  Použitie tubového balenia

 • TV Prima - Receptár prima nápadov

  TV Prima - Receptár prima nápadov

 • Sanační omítka svépomocí

  Sanační omítka svépomocí

 • Aquastop Protect®

  Aquastop Protect®

 • Aquastop Protect®

  Aquastop Protect®

 • Polyuretanová injektáž pre zatesnenie prieniku tlakovej vody

  Polyuretanová injektáž pre zatesnenie prieniku tlakovej vody

 • Rubová gelová injektáž

  Rubová gelová injektáž

Aquasan Porosity

KALKULAČKA PRE RÝCHLY VÝPOČET SPOTREBY A NAVRHOVANÉHO BALENIA VRÁTANE CELKOVEJ CENY

spotreba

VODOROVNÉ REZY PRE BEZCHYBNÉ NAVRTANIE MURIVA

pro-shlednuti

REZ DOMU PRE DOPLNENIE hydroizolácií k trvalému odvlhčeniu

schema aqs

POZRITE, AKO sa obsluhujú nami dodávané APLIKAČNÉ ZARIADENIA

UKÁŽKA účinnosť systému AQUASTOP CREAM v extrémnych podmienkach

murik

Dokumentácia k našim výrobkom

Tu si môžete prezrieť sídlo a prevádzkareň našej spoločnosti

galerie

Napísali o nás v časopise Moje bývania

MOJE BYDLENI

posudok súdneho znalca

vyjadreni-znalce

K dnešnému dňu evidujeme TENTO POČET OBJEDNÁVOK zo SR a ČR, ale aj iných krajín EU. NIE sú započítané osobné odbery.


Z každej objednávky ukladáme 10 Kč na sociálne projekty.

Systém AquaStop Cream® v praxi

Typické nasycovanie priebežnej škáry i menej nasiakavého murovacieho materiálu injektážnym krémom AquaStop Cream®.

Šírenie hydroizolačnej clony proti vzlínajúcej vlhkosti už po niekoľkých hodinách po injektáži.

sireni injektaze

Šírenie hydroizolačnej clony proti vzlínajúcej vlhkosti po 24 hodinách po injektáži. Tieto jedinečné vlastnosti nemá žiadna iná injektážna technológia ani hmota.


Všetky údaje, najmä texty a fotografie uvedené na týchto webových stránkach sú výtvorom a vlastníctvom spoločnosti TRUMF sanace s.r.o., predstavujú jej know-how a ako také požívajú ochranu rovnako podľa autorských predpisov upravujúcich duševné vlastníctvo.

Kontakty na našej prevádzkareň

Dvorská 1163/2,
252 19 Rudná u Prahy
Po-Čt 9:00 – 15:30, Pá 9:00 – 16:30

+420 235 312 000
+420 606 187 916

Kontakty na sídlo spoločnosti

Blatnická 14/3, Praha 5
IČO: 24271268
IČ DPH: SK4120141938
DIČ: CZ24271268

+420 602 282 982