Krémová injektáž a sanácie muriva svojpomocne

Nákup po telefóne
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradňa
otázky a odpovede
0
0

Dobrý deň. Čítal som niekoľko otázok a odpovedí a nedočítal som sa odpovedi na môj problém. .Začala mi vlhnúť stena zo strany pracovne asi v metrovej dĺžke a pred pol rokom som si všimol že mi vlhne aj komín v spodnej časti.Mám kondenzačný kotol.Inštalatér ktoý mi robil vodu odpad a plyn mi povedal že to nie je vlhkosť z odpadu kotla, a tlaková skúška dopadla dobre. Hovorí že bude porušená vodorovná izolácia. Je vôbec možné zistiť porušenie izolácie cez betónový poter- karirohož- polystyrén? a až potom je izolácia. Alebo sa musí všetko vysekať z jednej aj druhej strany? Neexistuje neinvazívna metóda ktorá určí miesto porušenia izolácie? Ďakujem za odpoveď Pohronský.

  • Pohronský stáří dotazu 8 rokov ago
  • last edited 3 mesiace ago
  • You must to post comments
0
0

Dobrý deň pán Pohronský. Na základe skúseností a najmä na základe Vami zaslaných informácií předpokládám, že príčina zvlhnutia zdiva nebude pravdepodobne! v porušení vodorovnej hydroizolácie podlahy. Všetko je samozrejme v úrovni pravdepodobnosti a daných okolností. To, že sa vylúčil únik vody z rozvodov kúrenia metódou nepoklesu tlaku v systéme, vylúčila sa iba jedna možná príčina z ďalších štyroch možných príčin. 1. Havária rozvodov vody v podlahe, prípadne v stene (únik vody môže byť drobný – rosenie vody, ale neustáli!, ktorý sa nemusí ani načítať na vodomere). 2. havárie odpadov v kúpeľni (aj keď napríklad drobná). 3. Únik vody z vykurovania (vylúčené tlakovou skúškou). 4. zatekanie vody za vanu (sprchovací kout) pri sprchovaní, ak je v blízkosti tejto zavlhajúcej steny. 5. Porušená vodorovná hydroizolácia v podlahe (táto príčina je v malom pomere pravdepodobnosti, už vzhľadom na skladbu podlahy aj keď samozrejme túto príčinu vylúčiť nemôžem). Ďalej je dom všude suchý, ľan v mieste kúpeľne spoločná stena (priečka) vlhne. Váš popis a dané podmienky mi ukazujú skôr na niektorú z vyššie popsaných príčin zvlhnutia zdiva, než na príčinu porušenej vodorovnej hydroizolácie, pretože sa mi táto domnienka v drvivej väčšine v podobných prípadoch potvrdila. Vo Vašom prípade neviem o úplne spoľahlivej neinvazívnej metóde zistenia príčiny. Postupoval by som takto: Ak máte v dome ešte jednu kúpeľňu, aspoň mesiac by som vôbec nepoužíval túto kúpeľňu. Pokiaľ nemáte samostatný uzáver prívodu vody pre túto kúpeľňu, čo asi nemáte, nechajte ho pred kúpeľňou zhotoviť a prívod vody uzavrite. Vôbec nič nevylievajte do odpadu. Trebárs kriedou si označte súčasné obrysy vlhkých map v pracovni a po mesiaci či dvoch mesiacoch sa dá situácia vcelku,, poctivo „“vyhodnotiť. Ak by sa jednalo o príčiny v rozvodoch, budú sa mapy strácať, ak o túto príčinu nepôjde, zemná vlhkosť, aj keď tiež kulminuje na základe množstevných súčt zrážok, ale pri vnútornom priečkovom zdive to nemáva zásadný vplyv, zdivo vysychať nebude. Keď sa potvrdí príčina, ktorú předpokládám, potom by som najprv obnažil rozvody vody a odpad. Ak by sa ale naopak potvrdilo pochybenie vo vodorovnej izolácii podlahy, je na rade chemická injektáž zdiva systémom AquaStop Cream.
S priateľským pozdravom
Jiří Schwarz – konateľ spoločnosti
TRUMF sanácia s.r.o.

  • You must to post comments
0
0

Dobrý deň. Je vždy „“podozrivé““, keď dom (vo Vašom prípade novostavba) nevykazuje v 1 NP nikde vlhkosť muriva, len v miestach kúpeľne, kuchynskej linky a na iných sanitárnych miestach. V miestach možnej príčiny zvlhnutia muriva je na podlahe dlažba a na stenách keramický obklad a tým sa vlhkosť vo Vašom prípade v kúpeľni vizuálne neobjaví, ale z druhej strany týchto múrov sa nachádza chodba alebo obytná miestnosť, vo Vašom prípade oboje, kde sa vlhkosť objavuje. Netesnosť v odpade sprchovacieho kúta ste vylúčili, pretože sa sprchovací kút dlhodobo nepoužíva. Ale rozvody vody, ktorú sú v kúpeľni, vrátane rozvodov k batérii sprchovacieho kúta sú určite 24 hodín pod tlakom. Rozumiem aj myšlienke vylúčenia drobného úniku vnútorného vodovodu, pretože ako opisujete, vlhká mapa pri podlahe má rovnakú intenzitu, nešíri sa ani nevysychá. Avšak únik vody môže byť naozaj tak minimálny, že sa vlhkosť nezvyšuje, ale ani neznižuje a to na základe približne rovnakej dotácie a rýchlosti odparovania dotovanej vlhkosti. Tým by som odporučil zhotoviť ďalšiu skúšku, ktorá možný drobný únik z rozvodov vody v kúpeľni potvrdí či naopak vyvráti. Ide o tlakovú skúšku vodovodným manometrom, ktorá trvá cca 24 hodín. Aj drobný únik vody, ktorý nezaznamená ani vodomer, citlivý manometer nainštalovaný inštalatérskym majstrom napr. namiesto vodovodnej batérie zníženym alebo nezmeneným počiatočným tlakom v potrubí, kedy sa po dobu skúšky nesmie vykonať akýkoľvek odber vody, únik vody vnútorného vodovodného potrubia sa potvrdí alebo vylúči. Ak kúpeľňa nemá svoj uzáver vody, musí sa uzavrieť hlavný uzáver vody pre bytovú jednotku, vo Vašom prípade domu. Tým, že nepoužívate sprchovací kút, určite je v kúpeľni aj vaňa, umývadlo, možno bidet, WC misa. Tlaková skúška ale preskúša všetky rozvody vody. V niektorých prípadoch môže zvlhnutie muriva spôsobiť aj vzdialenejšia sanita, pretože kúpeľňa býva obložená na všetkých svojich stenách a rozhodne v celej ploche podlahy. Je potrebné aj prekontrolovať prípadné zatekanie za vaňu pri sprchovaní, ale aj odpadmi v ďalších sanitárnych miestach, ktoré budú v ležatej kanalizácii prepojené. Je to síce vždy menej pravdepodobné, ale je potrebné aj s touto možnou príčinou počítať. V prípade, že sa nič z týchto možných príčin nepotvrdí, potom už je na mieste zhotoviť dodatočnú hydroizoláciu nad podlahou vlhnúcich vnútorných stien, napr. Systémom AquaStop Cream, pretože nemožno vylúčiť ani pochybenia pri výstavbe a nedokonale zhotovené vodorovné hydroizolácie podlahy. Ale, ako som popisoval vyššie, odporučil by som začať tlakovou skúškou rozvodov vody.

S priateľským pozdravom
Jiří Schwarz

 

D

  • You must to post comments
0
0

Dobrý deň, v chladných a zimných mesiacoch sa objavujú na stenách obývacej izby vlhké mapy, ktoré sa tvoria najmä za nábytkom a vystupujú tiež v rohoch za pohovkou. Ide o starý RD so zmiešaným murivom. Základ je z kameňa, potom asi pol metra tehly a potom už len kotovice až na povalu. V tejto izbe sú tri steny obvodové nezateplené, štvrtá susedí s ďalšou izbou. Pri rekonštrukcii tejto izby som oklepal omietky do výšky cca 1m nad podlahou, ktorá je tvorená predpokladám dreveným roštom, doskami a parketami a murivo pod omietkou sa zdá byť úplne suché. Je moja domnienka správna, že vlhkosť vzniká vplyvom rosného bodu a zle prevetrávaným múrom za nábytkom? Čo by v tomto prípade mohlo vyriešiť náš problém?

Ďakujem

  • You must to post comments
0
0

Dobrý deň.
Podľa Vášho popisu sa to javí tak, ako konštatujete. Pokiaľ tomu tak je, príčina vlhkých máp na omietke v zimných mesiacoch je spôsobená nedostatočnou tepelným odporom muriva a jeho vyššou tepelnou vodivosťou v kombinácii so znížením predenia vzduchu. Radikálnym riešením by bolo objektu zatepliť. Ale toto je Vám určite jasné a tak hľadáte pravdepodobne jednoduchšie riešenie, čo do rozsahu a tým aj nákladov. Tým sa ponúka druhé a veľmi spoľahlivé riešenie. Na plochu steny, kde už máte odstránené omietky, aplikovať termoizolačnú omietku. napr. bSoon9itpl7V8LBOPTnMtuT9CQ-xoCoZgQAvD_BwE. Rosný bod zanikne. Toto býva v prípadoch prechladávania konštrukcii spoľahlivé riešenie. Samozrejme za predpokladu, že murivo nezavlhá kapilárne vzlínajúcou vlhkosťou.
S priateľským pozdravom
Jiří Schwarz

  • You must to post comments
Zobrazuji 4 záznamů
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, nižšie uvedené kolónky aby mohol byť Vaš dotaz zaradený do našej Poradne. Váš email nebude zverejnený.
Name*
E-mail*
Obrázok
Názov súboru Veľkosť
Momentálne nie sú nahrané žiadne súbory.
Maximálny počet súborov 6, maximálna veľkosť súborov 3MB.
Podporované formáty súborov: gif jpeg jpg png

Všetky údaje, najmä texty a fotografie uvedené na týchto webových stránkach sú výtvorom a vlastníctvom spoločnosti TRUMF sanace s.r.o., predstavujú jej know-how a ako také požívajú ochranu rovnako podľa autorských predpisov upravujúcich duševné vlastníctvo.

Kontakty na našej prevádzkareň

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

TRUMF 
sanace, s.r.o. na Firmy.cz

Kontakty na sídlo spoločnosti

Blatnická 14/3, Praha 5
IČO: 24271268
IČ DPH: SK4120141938
DIČ: CZ24271268