Krémová injektáž a sanácie muriva svojpomocne

Pomôžeme vám - Západné s stredné Slovensko
OBAKO s.r.o.
Ing. Ján Hriech +421 903 561 431
poradenstvo, objednávky, doprava a platobné podmienky
Pomôžeme vám - Východné s stredné Slovensko
NANOERA s.r.o.
+421 949 513 003 objednávky, platby
+421 911 641 758 poradenstvo, služby

Poradňa pre Systém AquaStop Cream® – sanácie vlhkého muriva

Tým, že nami prevádzkovaná bezplatná poradenská činnosť je verejná, to znamená, že dotaz, ktorý vzniesol pýtajúci cez elektronický formulár nie je cenzurovaný (za predpokladu, že dotaz neobsahuje vulgarizmy a nekalé praktiky, apod.), nenesie poskytovateľ akúkoľvek zodpovednosť za uvedené texty anketára. Anketár si je týmto vedomý, že text jeho dopytu bude verejne dostupný na našich webových stránkach. Osobné údaje, ktoré ale vkladá anketár pri zaslaní otázky cez elektronický formulár do povinných polí, budú použité iba k vybaveniu jeho dotazu, pozri Ochrana osobných údajov.

Poradenskú činnosť, prednášky a školenia Systému AquaStop Cream® poskytuje konateľ našej spoločnosti Jiří Schwarz

K dnešnému dňu našu poradňu navštívil tento počet osôb:

1 783 603

TRUMF 
sanace, s.r.o. na Firmy.cz
Nižšie sa nachádza nami verejne poskytovaná Poradňa. Pri kliknutí na nadpis otázky, ktorú zadávajú anketári (nie na priradený štítok pod nadpisom) alebo na okienko v ľavej strane s popisom,, odpoveď,, sa Vám zobrazí odpoveď. Viac o našej Poradni tu.

Tým, že okruh otázok a odpovedí v našej Poradni je už veľmi široký, je pravdepodobné, že si Vašu otázku a tým očakávanú odpoveď na ňu ľahko vyhľadáte. V prípade, že sa Vám bude zdať, že je Vaša otázka natoľko špecifická, že tu nenájdete rovnaký či podobný dotaz a tým uspokojivú odpoveď, cez elektronický formulár Vašu otázku odošlite a v blízkej dobe Vám príde odpoveď.Pre ľahké vyhľadanie odpovedí na Vaše otázky môžete využiť štítky, ktoré sú zaradené v pravom stĺpci poradne. Tieto štítky sú tematicky priradené k jednotlivým otázkam. Pri kliknutí na štítok, ktorý sa Vám zdá tematicky najbližší k Vášmu dotazu, sa Vám zobrazia súvisiace, už skôr položené otázky. Tieto otázky sú označené nadpismi, ktoré nadepisujú anketári, a po kliknutí na tieto nadpisy sa Vám zobrazia odpovede. Prípadne odkaz na starú poradňu tu.Poradňa by mala slúžiť na poradenstvo pre bezchybný technologický postup injektáže muriva svojpomocne, tj. predovšetkým pre: Poradňa by mala slúžiť na poradenstvo pre bezchybný technologický postup injektáže muriva svojpomocne, tj. predovšetkým pre,

  • Systém AquaStop Cream®
  • AquaStop Cream Inject Activator®
  • ale aj k iným produktom:
  • AquaSalt Stop®
  • AquaSan Porosity®
  • AquaStop Protect®
  • AquaStop Bitumen 2K®

Poradňa má značnú návštevnosť a tým by sme Vám chceli oznámiť, že z Poradne môžete načerpať dostatok informácií, rád, názorov a podnetov pre Váš zámer odstránenie vlhkosti z Vášho objektu.

Len by sme chceli podotknúť, že sa jedná o odpovede na základe internetovej korešpondencie, tj. poskytnutých informácií anketárov a nie na základe našej miestnej prehliadky. Tým sa odpovede nie vždy dajú paušalizovať pre niektoré, zdanlivo podobné problémy. Konateľ spoločnosti, ktorý poradenstvo poskytuje, sa snaží poskytnúť poradenstvo na danú otázku s konkrétnou odpoveďou. Odpovede uvedené v nami prevádzkovanej Poradni vychádzajú z úrovne našich súčasných znalostí a skúseností. Sme presvedčení, že nami poskytnuté informácie v Poradni sú (vzhľadom na značný a neustály záujem o poradenstvo) prospešné.

V neposlednom rade treba upozorniť, že nami poskytované bezplatné poradenstvo nemá právne záväznú záruku pre vlastnosti a vhodnosť navrhovaných technológií a ich postupov, navrhovaných materiálov na konkrétne účely a pod. Výrobca a distribútor TRUMF sanace s.r.o. nemôže niesť zodpovednosť za realizácie spracovateľov výrobkov na iné účely a iným spôsobom, než je popísané najmä v technických a bezpečnostných listoch konkrétnych výrobkov. Pri používaní našich výrobkov je nutné dodržiavať platné zákonné nariadenia a predpisy.

Keď je naša profesia koníčkom

 

 

 

 

 

0 votes
0 odpovedí
ZOBRAZIŤ ODPOVEDE
316 zobrazenie

Dobrý deň,

prerábam starú pivnicu, ktorá je takmer celá zakopaná v zemi. Odstránil som tam staré schodisko, ktoré bolo súčasťou základového betónu. Teraz som si všimol, že na mieste, kde boli schody napojené na základový betón sú malé praskliny (spôsobené možno váhou samotných schodov, alebo zlým vibrovaním). Pivnica bola postavená minimálne pred 50 rokmi. Pri silnejšom ďaždi cez tieto praskliny presakuje / jemne slzí do vnútra voda. Otázka, bola by nejaká šanca tieto praskliny zaizolovať / zatesniť zvnútra? Ak áno, ktorý prípravok je na to vhodný. V prílohe foto, miesto priesaku je zvýraznené. Ďakujem.

  • Vilo stáří dotazu 10 mesiacov ago
  • last active 10 mesiacov ago
0 votes
0 odpovedí
ZOBRAZIŤ ODPOVEDE
314 zobrazenie

Dobry den, mal by som otazku. Mam neodizolovany cca 20 rocny betonovy plot. Hrubka plotu je od 30 do 50 cm, je mozne inkektovat aj beton? Chcem na to dat potom silikonovu omietku. Dakujem

  • Radovan stáří dotazu 1 rok ago
  • last active 1 rok ago
0 votes
438 zobrazenie

dobrý deň prajem,
zakúpili sme Aquastop podľa výpočtu a odporúčania v kalkulačke spotreby (dĺžka muriva 1m + 1m, hrúbku som dala 50cm – odporúčané množstvo 3tuby, ale objednala som 6).
odporúčané možnostvo nám nestačilo na vyplenenie vrtov. Vrt sme robili 12mm do hĺbky 30cm. jedno balenie tuby bolo na vyplnenie jedného vrtu. viete nám prosím poradiť, prečo k tomu mohlo dôjsť?
následne som doobjednala ešte 5l vedro (ešte sme zatiaľ nedopĺňali ostatné vrty).
Ďakujem.

  • Gabriela stáří dotazu 1 rok ago
  • last active 1 rok ago
0 votes
498 zobrazenie

Dobrý deň,
mal by som na Vás nasledujúcu otázku: plánujeme zatepliť dom , ktorý je postavený v roku 1965 zo škvarobetonových tvárnic.Pred samotným zateplením nám bola preventívne doporučená hydroizolácia. Keďže tieto tvárnice majú vo vnútri dosť veľké otvory, prosím o radu, akým spôsobom môžem odhadnúť spotrebu izolačného krému. Vopred ďakujem za odpoveď.

  • Jozef stáří dotazu 1 rok ago
  • last active 1 rok ago
0 votes
569 zobrazenie

Dobrý deň
premýšľam o injektáži pomocou vášho creamu.
Popis situácie Starý radový barák z konca 18. storočia prevažne kamenné murivo (opuka). Za dvorom sa zdvíha svah a na druhú stranu cez cestu potok. Úroveň vnútornej podlahy zhruba 20 a 100cm nad terénom. Približne pred 20 rokmi vykonaná čiastočná hidroizolácia. Na vtedajšiu podlahu položená IPA a tá bola čiastočne z vnútornej strany predĺžená do polovice hrúbky steny (cca 100 cm) s prehrnutím nahoru. Ide zhruba o tretinu uvažovanej vzdialenosti. Na nej 5 cm polystyrén a potom vrstva betónu v každej miestnosti inak vysoká, aby sa docielila jednotná výška podlahy. Z vnútornej strany je sanačná omietka. Paradoxne v mieste, kde sa podlaha nachádza najviac nad terénom, dochádza k degradácii omietok. Injektáž by som vykonával z vonkajšej strany a zaujímalo by ma, kde by bola najvhodnejšia výška injektáže.
Nad podlahou 10cm ako odporúčate alebo vo výške betónovej podlahy prípadne sa čo najviac priblížiť k vrstve IPY alebo polystyrénu hoci odhadom, aby sa vytvorila jednoliata vrstva.
Ďakujem
S pozdravom Pavel Novák

0 votes
966 zobrazenie

Dobrý deň,

môžem injektovať v škáre poškodenej predchádzajúcej izolácie. Keby som vŕtal vyššie tak budem vŕtať za chvíľu do tehly-rôzny štýl murovania.Tehly sú veľmi málo nasiakavé a tvrdé tak aby to fungovalo.Teraz sú škáry dobre vysušené-mám tie vrty prepláchnuť vodou, aby sa ten krém lepšie aktivoval? Sú tam naspodku aj kamene a vyzerá to na hlinu v tých škárách, bude to fungovať aj tam?

0 votes
1k zobrazenie

Dobrý deň

Chystám sa robiť sanáciu muriva vašou injektažou. Otázka znie v ktorom mieste odporúčate urobit sanáciu. Jedna sa o starý rodinný dom po rekonštrukcií. V prílohe posielam obrázok skladby podlahy.

Ďakujem za skorú odpoveď. S pozdravom Andrej Bukovský

0 votes
729 zobrazenie

Dobrý deň, bývame zhruba 3 roky v dome z roku 1880 a z dôvodu vlhkosti a vzniku plesní plánujeme vykonať injektáž prípravkom AquaStop Cream. Pokiaľ som to dobre z predchádzajúcich príspevkov pochopila, je vhodné vytvoriť v miestnostiach po injektáži vaňu z AquaStop Bitumenu, aby nedochádzalo k prestupu vlhkosti do podlahy z podložia, ktoré je pod ňou. Chcem sa opýtať, či je vhodné vykonať aj odkopanie domu a vonkajšiu izoláciu. A ak áno, prosím do akej hĺbky a čo použiť ako izolant. Je vhodný aj Bitumen a nopová fólia? Ďakujem za Váš čas a ochotu. Pekný deň. Mazúrková Bohdana

 

 

0 votes
567 zobrazenie

Dobrý deň, mal by som dotaz, mám v pláne odizolovať barák bez podpivničenia 2 metre pod úrovňou terénu, zaujímalo by ma, či v prípade, ak vykonám odizoláciu je účinné použiť aj injektážnu metódu. S pozdravom a úctou Chalupník

0 votes
604 zobrazenie

Dobrý deň,

dom bol už injektovaný pred cca 20 rokmi, múry vypadajú suché. Budem dom zatepľovať, tak som zo zvedavosti zložil odvetravaciu lištu a pod nimi sú nezahodené diery priemeru cca 25mm vo vzdialenostiach cca 12cm.

Chcel som sa opýtať, či má zmysel injektáž obnovovať… využiť na to už navŕtané diery?

 

 

0 votes
1k zobrazenie

Dobrý deň…chcel by som sa opýtať či je veľký problém keby sa diery vyvŕtali do tehly alebo treba striktne len do malty medzi tehly…
Či to nezníži účinok…
Za odpoveď vopred ďakujem

0 votes
730 zobrazenie

Dobrý deň.

Mal by som dve otázky k vášmu výrobku AquaStop Bitumen 2K.

1) V najbližšej dobe budem z bitúmenu zhotovovať izolačnú vaňu v miestnosti, ktorá tiahne vlhko zo základov a zo zeme.

Injektáž vašim krémom som už vykonal. V koľkých vrstvách teraz izoláciu naniesť? Mám za to, že dve vrstvy sú potrebné iba v prípade tlakovej vody, takže v mojom prípade by mala stačiť jedna vrstva. Je to tak?

2) V budúcnosti budem vykonávať aj odkop a izoláciu základov a obvodových múrov domu. Je k tomuto bitúmen tiež vhodný? Prípadne aj otázka ohľadom potrebných vrstiev … stačí jedna? Alebo radšej dve?

Ďakujem za reakciu.

 

0 votes
596 zobrazenie

Dobrý deň,
je možné miešať sanačnú omietku s prísadou Aquasan Porosity vrtuľou (prípadne pri malých otáčkach) namiesto odporúčanej miešačky?
Potrebujem zamiešať iba niekoľko vedier a nemám miešačku.
Ďakujem.

  • Štefan Figedy stáří dotazu 2 roky ago
  • last active 2 roky ago
0 votes
604 zobrazenie

Dobrý deň, je možné aplikovať krém v zimnom období zvnútra?

 

 

0 votes
1k zobrazenie

Dobrý deň,

máme 35 cm hrubé múry, zateplené 10 cm polystyrénom, takže vŕtať môžeme iba zo strany interiéru. Pôvodný majiteľ riešil prípojku plynu tak, že potrubie vedie v stene, nevieme ako hlboko a na tom je polystyrén. Pomôže prosím Vás, ak urobíme hĺbku vrtov iba 25 cm (nakoľko nechceme preraziť potrubie plynu)? Dom je obkopaný, spravená drenáž, no niektoré steny sú aj tak vlhké. Najmä tá, kde vedie plyn.
Ďakujem pekne
Ľubka

  • Ľubka stáří dotazu 2 roky ago
  • last active 2 roky ago
0 votes
752 zobrazenie

Dobrý deň, je možné urobiť diery aj menším priemerom vrtákov…10mm,12mm?…ďakujem za odpoveď s pozdravom Rudolf

 

 

 

 

0 votes
737 zobrazenie

Dobrý deň,

pustil som sa do prípravy (vŕtania) obvodového muriva z plných tehál (cca 45cm, RD z roku cca 1930). Dom ako taký má poistnú hydroizoláciu z „lepenky“, ale tá je už dožilá. Nová poistná hydroizolácia sa bude realizovať v spare o tehlu vyššie ako je táto lepenka (vyčítané z poradne).
Hneď po pár vyvrtaných dierach som narazil na nasledujúce problemy kde by som rád poprosil o radu:
Drvivá väčšina vyvŕtaných der má v sebe asi nevyplnenú škáru – sú miesta kde vrták prejde akoby vzduchovým vreckom – treba 5-10cm. Stlačeným vzduchom sa to dá prefúknuť. Ako toto riešiť? Medzera môže byť dosť veľká a viedlo by to k neúmerne veľkej spotrebe.Rovnako ako 1, ale nedá sa to prefúknuť stlačeným vzduchom – zrejme vzduch uniká inokedy.Minimálne z dvoch der sa mi sype skvara alebo nejaky zasyp. Vyvŕtať sa to dá, následne sa to dá aj prepichnúť drôtom, ale vyfúkať sa to nedá pretože to je porad upchaté. Keď v tom nechám sa točiť vŕtačku tak to porad vyhadzuje bordel.
Ako riešenie vyššie uvedeného ma napadne aplikovať rovnaký postup ako pre komurkové murivo – skúsiť vyplniť montážnou penou a potom prevŕtať. Akorat by som použil 10mm vrtak a potom 14mm by som to prevŕtal.

Ešte by som si rád od Vás nechal potvrdiť stavajúci nižšie uvedený návrh hydroizolácie. Dom s vlhkosťou vylozene nezapasi, spise ho trapi tlakova spodna voda v pivnici, nikde v dome (okrem pivnice) nie sú vidieť mapy s vlhkosťou na stenách/podlahe. V jednej miestnosti (1NP) je vidieť drobný prusak pod úrovňou stavajúcej dožívajúcej hydroiolácie. AquaStop cream sa tu bude aplikovať do prevažne suchého muriva. Z vencu sa bude dom zatepľovať, ale nie je v pláne ho obkovať až na úroveň pivnice, ale cca 0.5-1.0m tak aby sa prerušil tepelný most + nopova fólia. Všetky podlahy sú nad úrovňou terénu.

Navrh vnútornej hydroizolácie:

Podlaha sa spenetruje + sa natavia asfaltové pásy (cca 10cm pod finalnou podlahou). Uvažoval sa aj variant použitia Bitumen 2K, ale na 110m2 už to je veľký cenový rozdiel.
Po vonkajšom obvode + nepodpivničené múry sa o jednu tehlu vyššie než je stavajúca dožívajúca hydroizolácia sa prevedie nová hydroizolácia pomocou AquaStop Cream. Toto je v cca 0 až -5 cm od čistej podlahy. Po prečítaní poradne usudzujem, že nie je potreba použiť aktivátor a stačí diry mierne navlhčiť.
Napojenie pása cez vŕtanie sa vykoná pomocou Bitumen 2K – toto všetko bude koncit cca 5cm nad čistou podlahou. Malo by tak dôjsť k napojeniu hydroizolačnej vrstvy kremu ​​a asfaltových pásov.
V prílohe pridávam fotografiu s prusakom a s vŕtaním kde sa to sype.

S pozdravom a vďaka JK

0 votes
927 zobrazenie

Dobrý deň.
Máme starý dom, kde sa nám objavuje vlhkosť na stenách. Nemáme možnosť steny podrezať alebo inak odizolovať, pretože dom je v radovej zástavbe. Čítal som o vašej injektáži a chcel by som sa opýtať na pár vecí. Píšete že by sa stena mala zbaviť omietky 50cm nad vlhké mapy pokiaľ je omietka znehodnotená. Podľa priloženého fota by som chcel vedieť, či je to nutné. Ďalej nie som schopný zistiť presnú šírku muriva (len odhad) a tak sa pýtam či bude vadiť pokiaľ bude otvor ukončený ďalej ako 4cm od konca múru. Ďalšia otázka je na zmiešanú stenu. Je chybou, keď injektáž povedie cez pieskovec (v stene sa striedajú tehly s pieskovcami).
Vopred ďakujem za konzultáciu.
S pozdravom Vlastimil Šulc.

Obrázok

0 votes
573 zobrazenie

Dobrý deň,
k domu bola v minulosti, pred 45 rokmi, pristavená jedna miestnosť, ktorá je bohužiaľ zle odizolovaná. Podlaha je cca 75cm nad úrovňou terénu. Základový betón v miestnosti je pretiahnutý na sokel a pod ním je navážka, ktorá je dosť vlhká (cca 20% merané v kontrolnom otvore). Izolácia nad základovým betónom bola vykonaná rozliatym asfaltom, steny terákom. Nad touto „izoláciou“ je múr zhotovený zo škvarových tvárnic s otvormi a zvonku je už fasáda. Keďže problémy s vlhkosťou v tejto miestnosti boli asi už skôr, boli prerazené pod základovým betónom, tesne pri soklovej stene, prieduchy. Čo asi tiež nebolo najlepšie riešenie – možné premŕzanie.
(Počítam okrem iného s odkopaním základu, použitie drenáže, nopovej fólie a injektáže do škáry medzi tehlami v sokli v mieste kde je na druhej strane vzduchový kanál viď skica. Ďalej odizolovaním a zateplením podlahy. Ďalej potom primurovaním vnútornej strany steny).
Môj dotaz znie: je možné použiť krémovú injektáž na odizolovanie základového betónu od obvodovej steny? To je vyvŕtaním otvorov tesne pri stene a ich treba opakované naplnenie krémom? V tomto mieste je pod betónom vzduchový kanál.
Všetko snáď lepšie objasní priložená skica
Ďakujem za odpoveď.
Z.B.

0 votes
754 zobrazenie

Vážení odborníci na sanáciu muriva,
z obsahu prezentácie vášho podnikania tu na webe som nadobudol dojem, že môj problém pravdepodobne, žiaľ, nemôžem vyriešiť s vašim know-how. Napriek tomu sa Vás radšej spýtam, aby som neskôr neľutoval, že som to neskúsil.
Bývame v bytovom dome predvojnových rokov (cca 1930), železobetónový skelet (stĺpy, trámy, prievlaky) s murovanými zvislými konštrukciami a stropmi z vtedajších vložiek „simplex“. Dom nemá tepelnú izoláciu plášťa, a jeho omietka v dosť chybnom stave, bola na miestach, kde odpadla, dočasne nahradená cementovým postrekom. Okná všetkých bytov sú izolačné dvojsklá v plastových rámoch.
Náš byt v treťom nadzemnom podlaží domu má len dve steny ochladzované zvonku, orientované na juhozápad a severozápad. A práve v styku týchto dvoch stien (rohu) sa nám dlhodobo každoročne vytvárajú plesne pri podlahe a pri strope, niekedy aj v celej dĺžke rohu. Obvykle od októbra do apríla. Roh (myslené cca 1 m na každú stranu) je v kritických obdobiach veľmi studený, dokonca ochladzuje aj predmety v malej skrinke, ktoré visia blízko. od doby, čo sa pleseň v mieste rohu vyskytla, odstavil som jednu skrinku cca 1 m od rohu, a celkovo nie je a nebol v celej svojej výške roh nikdy zakrytý nábytkom.
Sused pod nami má strop obložený sadrokartónom, sused nad nami má laminátovú podlahu. neviem, či súčasťou ich konštrukčnej skladby sú aj nejaké izolácie proti vlhkosti (parozábrany ap.), alebo ako mocná vrstva tepelnej izolácie je pod laminátovou pochôdznou vrstvou.
Skúsil som z rohu tie plesne na klasickej vnútornej omietke odstraňovať ako pomocou chémie typu SAVO, tak pomocou prírodných prostriedkov – špeciálne húb, ktoré žerú pleseň. Funguje oboje, ale vždy len dočasne, ďalší rok sa plesne objavia znova. V miestnosti (obývačke spojenej s kuchyňou) pravidelne meriame vlhkosť (aby nebola vyššia ako 70%) a vetrame, v zime kúrime.
Ako som písal v úvode, mám skôr dojem, že toto je mimo vašej špecializácie, napriek tomu by som sa rád uistil, či si predsa len nebudete vedieť rady, ako sa plesne z rohu zbaviť, prosím?
Ďakujem vám za prípadnú radu alebo odkaz na vhodnejšiu firmu.
S úctou
JB

Zobrazuji 1 - 20 z 852 záznamů

Všetky údaje, najmä texty a fotografie uvedené na týchto webových stránkach sú výtvorom a vlastníctvom spoločnosti TRUMF sanace s.r.o., predstavujú jej know-how a ako také požívajú ochranu rovnako podľa autorských predpisov upravujúcich duševné vlastníctvo.

Kontakty na našej prevádzkareň

Západné Slovensko
OBAKO s.r.o., IČO: 44701985
tel:+421 903 561 431
info@obako.sk

Východné Slovensko
NANOERA s.r.o., IČO: 46882812
tel:+421 949 513 003
info@nanoera.sk

Kontakty na sídlo spoločnosti

Blatnická 14/3, Praha 5
IČO: 24271268
IČ DPH: SK4120141938
DIČ: CZ24271268