Dobrý deň všetkým čitateľom mojej poradne. Táto poradňa, zameraná na problematiku sanácie vlhkého muriva, sa rozrástla do značného objemu informácií a tak budem občas zjednocovať obdobné témy do jedného zhrňujúceho článku.
Poslednou dobou dostávam čoraz viac otázok na spôsob vykonania injektáže naším Systémom AquaStop Cream pri murive Porotherm, Heluz – u voštinového muriva. Je to pochopiteľné, že sa u tohto druhu muriva nedá postupovať rovnako ako u muriva z pálených plných tehál, zmiešaného muriva či u muriva kamenného. Voštinové tehly sú pri murovaní zvislo dierované a tým sú pre zhotovenie dodatočnej izolácie pre zamedzenie vzlínajúcej vlhkosti špecifické.
- adminsanace stáří dotazu 5 mesiacov dní
- poslední aktivní 1 mesiac dní
Nedávno postavená prístavba zádveria bola vykonaná z pálených tvárnic porotherm 30x30x45 cm. Sú položené na betónový základ ošetrený náterom kryštalizačnej hydroizolácie. Už niekoľko rokov mi vlhnú rohy zádveria a vlhkosť stúpa každý rok o asi 3-5 cm. Myslel som, že príčinou je dažďová voda z vonkajšej podesty. Vymenil som dlažbu podesty a utesnil som roh medzi podestou a stenou silikónom, ale bez výsledku. Rozhodol som sa vykonať injektáž muriva. Môj dotaz je, či môžem vŕtať otvory do porothermu vo výške 5-7 cm nad základom. Základová škára je totiž ťažko prístupná (vonkajšia strana tepelná izolácia, vnútorná strana dlažba – všetko pomerne nové). Krém sa dostane do dutín v porothermu a asi bude väčšia spotreba. Mám vykonať injektáž opakovane? Možno to takto urobiť? Ďakujem za odpoveď.
- adminsanace stáří dotazu 5 mesiacov dní
- poslední aktivní 5 mesiacov dní