Trumf sanace logo

Poradňa pre Systém AquaStop Cream®

Tým, že nami prevádzkovaná bezplatná poradenská činnosť je verejná, to znamená, že dotaz, ktorý vzniesol pýtajúci cez elektronický formulár, nie je cenzurovaný (za predpokladu, že dotaz neobsahuje vulgarizmy a nekalé praktiky, osobné údaje, fotografie a pod.) ani upravovaný, nenesie poskytovateľ akúkoľvek zodpovednosť za uvedené texty anketára. Anketár si je týmto vedomý, že text jeho dopytu bude verejne dostupný na našich webových stránkach. Osobné údaje, ktoré  vkladá anketár pri zaslaniu otázky cez elektronický formulár do povinných polí, budú použité iba k vybaveniu jeho dotazu, zvýšeniu spokojnosti po celú dobu prehliadania tohto webu a k ďalším účelom popísaným na stránke  Ochrana osobných údajov.

 

Prednášky a školenie nášho systému

 • Nižšie sa nachádza nami verejne poskytovaná Poradňa. Pri kliknutí na nadpis otázky, ktorú zadávajú anketári (nie na priradený štítok pod nadpisom) alebo na okienko v ľavej strane s popisom,, odpoveď,, sa Vám zobrazí odpoveď. Viac o našej Poradni tu. >>>. >>>

  Tým, že okruh otázok a odpovedí v našej Poradni je už veľmi široký, je veľmi pravdepodobné, že si Vašu otázku a tým očakávanú odpoveď na ňu ľahko vyhľadáte. V prípade, že sa Vám bude zdať, že je Vaša otázka natoľko špecifická a nenájdete tu rovnaký či podobný dotaz a tým uspokojivú odpoveď, cez elektronický formulár, Vašu otázku odošlite a v blízkej dobe Vám príde odpoveď. Pre ľahké vyhľadanie odpovedí na Vaše otázky môžete využiť štítky, ktoré sú zoradené v pravom stĺpci poradne. Tieto štítky sú tematicky priradené k jednotlivým otázkam. Pri kliknutí na štítok, ktorý sa Vám zdá tematicky najbližší k Vášmu dotazu, kliknite na tento štítok a ihneď sa Vám zobrazí súvisiace, už skôr položené otázky. Tieto otázky sú označené nadpisami, ktoré nadepisujú anketári, a po kliknutí na tieto nadpisy, sa Vám zobrazia odpovede. 

  Poradňa by mala slúžiť na poradenstvo pre bezchybný technologický postup injektáže muriva svojpomocne, tj. predovšetkým k Systému AquaStopCream®, AquaSalt Stop ®, AquaStop Bitumen 2K® a k iným produktom. Poradňa má značnú návštevnosť a tým by sme Vám chceli oznámiť, že z Poradne môžete načerpať dostatok informácií, rád a názorov pre Váš zámer odstránenia vlhkosti z Vášho objektu. Len by sme chceli podotknúť, že sa jedná o odpovede na základe internetovej korešpondencie, tj poskytnutých informácií anketárov a nie na základe nášho miestneho šetrenia. Tým sa odpovede nie vždy dajú paušalizovať pre niektoré, zdanlivo podobné otázky, pretože sa konateľ spoločnosti snaží poskytnúť poradenstvo na danú otázku s konkrétnou odpoveďou.

   

   

 

0 votes
8 zobrazenie

Dobrý deň. Zakúpil som si Váš krém ktorý mi došiel v poriadku. Chystám sa ho aplikovať a mám ešte jeden dotaz na ktorý som nenašiel odpoveď vo vašej poradni. Mám múr 300mm z ytongu. Na ňon je zateplená fasáda z polystyrénu 120mm.
Môžem vŕtať diery z vonkajšej strany cez omietku a polystyrén (aby som ho nemusel odstraňovať). Navrtal by som teda diery s hĺbkou 390mm zo strany polystyrénu, následne aplikoval krém a potom uzavrel dieru.
ďfakujem za odpoveď.

 • Vladimír Čižmár stáří dotazu 17 hodín dní
 • poslední aktivní 13 hodín dní
0 votes
26 zobrazenie

Dobrý deň potreboval by som poradiť ako postupovať pri injektáži v pivnici .Jedná sa mi o to v akej výške začať či môžem hneď kúsok nad podlahou pivnice alebo až nad úrovňou vonkajšieho terénu a ako je to u priečok injektovať len v rohoch kde je napojená s obvodovou stenou alebo po celej dĺžke priečky.

 

Tu je odkaz na hrubý nákres.

https://ibb.co/bm1zDnY
https://ibb.co/NLCnwhw

 

 • adminsanace stáří dotazu 3 dni dní
 • poslední aktivní 2 dni dní
0 votes
16 zobrazenie

Dobrý deň,

mám v obývačke stenu, ktorú by som chcel injektovať. Po odstránení omietky som zistil, že predchádzajúci majiteľ múr injektoval neznámym prípravkom, pred cca. 9 rokmi. Vrty sú v tehle tesne nad škárou šikmo dole. Má zmysel múr znova injektovať? (Pôvodná injektáž asi veľmi nepomohla). Možno robiť vrty do škáry medzi tie pôvodné? Nebude váš výrobok nejako reagovať s pôvodnou chémiou?

 • adminsanace stáří dotazu 3 dni dní
 • poslední aktivní 3 dni dní
0 votes
14 zobrazenie

Dobrý deň,

chcel by som sa opýtať chcel by som kúpiť váš krém je lepšie prísť na pobočku alebo na eshopu?

a ďalej som sa chcel opýtať: mám vybranú podlahu pod základmi kde sa vykoná drenáž a bude sa robiť nová skladba podlahy s podlahovým kúrením. Mám urobiť vrty vo výške podkladového betónu s izoláciou a alebo až vo výške čistej podlahy / dlažba /

ďakujem moc

 

 

 

 • adminsanace stáří dotazu 4 dni dní
 • poslední aktivní 4 dni dní
0 votes
20 zobrazenie

Dobrý deň, máme cca 100 rokov starý dom a jednu celkom dosť vlhkú miestnosť. Nie je vlhká po celom obvode, ale len na jednej strane, kde sú rôzne silné zdi. Problém je, že je táto miestnosť pod úrovňou terénu 50 cm. Odstránili sme omietky a nechali rok schnúť, ale výsledok žiadny. Budeme búrať aj existujúcu betónovú podlahu, pretože bola zle urobená izolácia. Chceme sa opýtať, či má význam použiť vašu injektáž už teraz, keď z vonku domu nie je žiadna izolácia. Ďakujem

 

 

 • adminsanace stáří dotazu 4 dni dní
 • poslední aktivní 4 dni dní
0 votes
37 zobrazenie

Dobrý deň, chcel by som sa spýtať na možnosť injektáže vaším AquaStop Creamom pre oporný stĺp z plnej tehly o rozmere 75cm x 75cm. Moja otázka znie, či je možné aj takýto hrubý stĺp izolovať týmto vašim prípravkom a tiež či je možné injektáž robiť z obidvoch protiľahlých strán (kvôli jednoduchšiemu vyvŕtaniu otvorov – kratšie otvory vyvŕtané oproti sebe) alebo sa to musí vŕtať len z jednej strany a až do hĺbky 70 cm. Prípadne ako by to bolo, keby sa vŕtalo zo všetkých 4 strán (možno lepšia izolácia proti vzlínajúcej vlhkosti). Prosím o radu. Ďakujem vopred za odpoveď.

 • Peter Lorenc stáří dotazu 1 týždeň dní
 • poslední aktivní 3 dni dní
0 votes
47 zobrazenie

Dobrý deň, je pravda ze navŕtaním dier sa zníži statika baráku?

Ďakujem za odpoveď

 

 • adminsanace stáří dotazu 1 týždeň dní
 • poslední aktivní 6 dní dní
0 votes
52 zobrazenie

Dobrý deň, chcel by som sa opýtať, aká je asi životnosť izolácie pri použití AquaStop Cream, a či je možné použiť AquaStop Cream na vlhkú stenu, ktorá bola cca pred viac ako 30-timi rokmi ošetrená proti vzlínaniu vlhkosti vtedy vyrábaným “HORPEM”.

Ďakujem za odpoveď

Petr K.

 

 

 • adminsanace stáří dotazu 1 týždeň dní
 • poslední aktivní 1 týždeň dní
0 votes
39 zobrazenie

Dobrý deň,

Prosím vás o radu chcel by som si u vás objednať AquaStop Cream ale nikde som nevyčítal či je to vhodné aj na Ytong a po prípadne či sa vŕta tiež v škárach?

Ďakujem a prajem pekný deň

 • adminsanace stáří dotazu 2 týždne dní
 • poslední aktivní 2 týždne dní
0 votes
68 zobrazenie

Dobrý deň zakúpil som váš aquastop cream a chcel by som sa opýtať v akej výške by ste mi odporučili urobiť vŕtanie keď vnútornú podlahu mám na červenej čiare viď foto v prílohe
ďakujem moc Lemf

injektaz do spary

 • adminsanace stáří dotazu 2 týždne dní
 • poslední aktivní 2 týždne dní
0 votes
53 zobrazenie

Dobrý deň,

uvažujem nad kúpou Vášho prípravku Aqua Stop Cream a v súvislosti s tým by som sa chcel opýtať, ako mám vykonať vrty. Upresním: v rodinnom dome (nemá izoláciu) vykonávam rekonštrukciu, odstránil som staré murivo v chodbe a ďalej v obytnej miestnosti. Lenže podlaha chodby je cca o 10 cm nižšia ako podlahy v obytnej časti (podlahu chodby plánujem v budúcnosti celú vysekať, urobiť novú izoláciu a zaliať znovu betónom už do úrovní podláh s obytnou časťou). A môj dotaz znie, mám začať vŕtať 10 cm nad úrovňou podlahy v obytnej časti, alebo 10 cm nad úrovňou podlahy chodby, potom by však boli v budúcnosti vrty zaliate novým betónom. Aký máte na túto vec názor? Ďakujem

 • adminsanace stáří dotazu 2 týždne dní
 • poslední aktivní 2 týždne dní
0 votes
67 zobrazenie

Dobrý deň!

Mám starú garáž kedysi chliev a po otlčení omietok (samozrejme stavané bez izolácie) sa drobí bravčové tehly. Z každej strany približne 5cm. Základ je kameň a na ňom jedna rada pálených tehál a tie držia. Bolo mi povedané aby som viackrát zpenetroval a sanačnou maltou dohodil. Tým ale neodstránim vzlínajúcu vlhkosť. Nebude mať penetrácia negatívny vplyv na funkciu ASC. Dohodiť pred alebo po injektáži aby nevznikol most? Sila múru 40cm. Vďaka Špírk

 

 

 • adminsanace stáří dotazu 3 týždne dní
 • poslední aktivní 3 týždne dní
0 votes
73 zobrazenie

Dobrý deň!

Chcem izolovať steny rekonštruovaného dvojdomu AquaStop Creamom. Izolácia sa týka aj cca 10 metrovej steny, ktorá je aj stenou suseda. Táto stena je len 300 mm hrubá. Keď som vŕtal niektoré priečky v dome zistil som, že malta je za 80 rokov vyžilá a pri niektorých vrtoch aj keď som zachovával vŕtanie o 40 mm kratší, zvyšná malta z druhej strany vypadla. A teraz otázka: keď budem k susedovi vŕtať napríklad len 200 mm, bude izolačný krém účinkovať a nebude dochádzať k mostom, ktoré vlhkosť prenesú cez “suseda” ku mne?

Ďakujem za odpoveď. Zdeněk Hadrovský

 

 • adminsanace stáří dotazu 3 týždne dní
 • poslední aktivní 3 týždne dní
0 votes
82 zobrazenie

Dobrý deň,

dnes som prvýkrát použil Váš výrobok Aqua Stop Cream, použitie bolo celkom jednoduché a dúfam, že sa dostaví očakávaný výsledok. Mal by som otázku na ďalšie použitie, keď časť obvodového múruj – teda podlahy, je pod úrovňou okolitého terénu a v to cca 15 cm. Keďže mám vnútrajšky múrov už hotové nechcel by som cream aplikovať zvnútra, môj dotaz spočíva v tom, či keď budem aplikovať cream z vonkajšej strany či voduodpudivá clona dosiahne až k podlahe, tak ako by to malo byť. Z vonkajšej strany nemám zatiaľ odizolované, iba nopovou fóliou a štrkom.

Ďakujem za Váš čas a odpoveď.

 

 

 

 

 • adminsanace stáří dotazu 4 týždne dní
 • poslední aktivní 4 týždne dní
0 votes
86 zobrazenie

Dobry deň, už od minulého roku uvažujem o odvlhčení vaším Aqua stop krémom. Vtedy som na vašich stránkach čítala o cementovej variante vasich polystyrénovych zatok. Teraz to nemôžem nájsť. Je zátka nutná a ak áno, musí byť táto polystyrénová? Ďakujem D. Seborova

 • adminsanace stáří dotazu 4 týždne dní
 • poslední aktivní 4 týždne dní
0 votes
90 zobrazenie

Dobrý deň,

uvažujem nad injektážou Vašim krémom na 80-ročnom rodinnom dome. Trochu mi vlhnú obvodové múry. Dom je postavený na kamennom vale, kamene sú zarovnané niečim, čo neviem definovať, nasleduje izolácia a pálená tehla. Problém je vo viazaní tehál. Preštudoval som si Váše podklady, proste celý web. Domnievam sa, že vrty treba realizovať do medzery nad prvou tehlou. Pretože sa špáry sypú a sú trochu vlhké, treba ich vyšpárovať na 3-4 cm novou maltou a potom vrtať.
Problém je ale v tej viazanosti tehly. Ja síce prevŕtam špáru ale za ňou ďalšia tehla je pravdepodobne na boku, takže dokončím vrt v tehle. Takže vrt bude nehomogénny – špára-tehla.

Moja otázka – Bude tá penetrácia krémom v jednej vrstve účinná, alebo voliť dvojvrstvovú ?

V prílohe pre pochopenie zasielam dve foto.

Ďakujem za odpoveď.

Pekný deň.

Mgr. Vladimír H….

 

 • adminsanace stáří dotazu 1 mesiac dní
 • poslední aktivní 1 mesiac dní
0 votes
83 zobrazenie

Dobrý deň,

chcel by som sa opýtať na využitie vášho prípravku Aqua Stop Cream v popísanom prípade.

V jednej miestnosti mám evidentne vlhký roh a preto som odkopal múr až na tehly. Keď by som použil spomínaný prípravok podľa vášho návodu, navŕtal múr, vyplnil gélom a utesnil zátkou, môžem potom ihneď otlčený múr dohodiť do požadovanej roviny a dať na nej vrchnú štuku?

Ďakujem

 

 

 

 • adminsanace stáří dotazu 1 mesiac dní
 • poslední aktivní 1 mesiac dní
0 votes
110 zobrazenie

Dobrý deň.

Mal by som na vás dotaz. V čom je tá obrovská výhoda pri injektáži vášho systému v priebežnej škáre? A čo keď ju nevyužijeme?
Ďakujem Vrtíšek

 

 

 

 • adminsanace stáří dotazu 1 mesiac dní
 • poslední aktivní 1 mesiac dní
0 votes
156 zobrazenie

Dobrý deň,

Je to asi mesiac čo som vykonal injektáž Cremom z vnútornej strany domu cez existujúce omietky kde som síce neodhalil priebežnú škáru ale injektáž som vykonal v dvoch radoch a to tak že spodný rad vrtov je 5cm od existujúcej podlahy a druhý 5cm nad ňou s rozmedzím medzi vrtmi 15cm s tým že vrty vrchného radu vychádzajú medzi vrtmi radu spodného. Aj cez to sa mi znova objavili na niektorých miestach soľné výkvety na omietke. Je možné že som na niektorých miestach prevŕtal múr skrz ale to bohužiaľ nezistím určite pretože terén z vonkajšej strany je 50cm nad vykonaným vrtom. Zaujímalo by ma či s tým soľnej výkvety môžu súvisieť a prípadne ako tento problém vyriešiť.

Dekuji za prípadnú odpoveď na email alebo kontakt na mobilny telefón.

Prajem pekný deň V.

 • adminsanace stáří dotazu 2 mesiace dní
 • poslední aktivní 2 mesiace dní
0 votes
116 zobrazenie

Dobrý deň,

vaša injektáž urobí bariéru v páse, ale čo keď potrebujem zatepliť perimetrom časť základov nad terénom a ľahko pod terén, ktoré sú viditeľne mokré až po súčasne vybudovanú izoláciu ipou (podrezanie) v urovni podlahy izby. Je nebezpečenstvo prenikania vlhkosti do základov aj zvnútra pod podlahou? Urobil by som vlastne druhý pás izolácie pri zemi ale medzi nimi zvnútra vlhkosti nič nebráni. Je vôbec možné zainjektovanú časť zatepliť polystyrénom?

Poradíte?

Ďakujem

 • adminsanace stáří dotazu 2 mesiace dní
 • poslední aktivní 2 mesiace dní
Zobrazuji 1 - 20 z 557 záznamů

KOMPLETNÝ SORTIMENT VŽDY SKLADOM – DORUČENIE K VÁM DO DVOCH DNÍ

pro-rychly-nakupSK

AKO SI SVOJPOMOCNE NAMIEŠAŤ UNIKÁTNU OMIETKU URČENÚ PRE OMIETANIE VLHKÉHO MURIVA

Aquasan Porosity

SPOČÍTAJTE SI ĽAHKO SPOTREBU injektážneho KRÉMU VRÁTANE NAVRHOVANÉHO BALENIE PRE VÁŠ ROZSAH injektáže

spotreba

Štítky otázok

VODOROVNÉ REZY PRE BEZCHYBNÉ NAVRTANIE MURIVA

pro-shlednuti

UKÁŽKY OBSLUHY INJEKTÁŽNYCH ZARIADENÍ

UKÁŽKA účinnosť systému AQUASTOP CREAM v extrémnych podmienkach

murik

Tu si môžete prezrieť sídlo a prevádzkareň našej spoločnosti

galerie

Napísali o nás v časopise Moje bývania

MOJE BYDLENI

Vyjadrenia znalca

vyjadreni-znalce

K DNEŠNÉMU DŇU EVIDUJEME TENTO POČET INTERNETOVÝCH OBJEDNÁVOK A TÝM SVOJPOMOCOU SANOVANÝCH STAVIEB

11.022

Krémová Injektáž muriva

Typické nasycovanie priebežnej škáry i menej nasiakavého murovacieho materiálu injektážnym krémom AquaStop Cream®.

Šírenie hydroizolačnej clony proti vzlínajúcej vlhkosti už po niekoľkých hodinách po injektáži.

sireni injektaze

Šírenie hydroizolačnej clony proti vzlínajúcej vlhkosti po 24 hodinách po injektáži. Tieto jedinečné vlastnosti nemá žiadna iná injektážna technológia ani hmota.


Všetky údaje, najmä texty a fotografie uvedené na týchto webových stránkach sú výtvorom a vlastníctvom spoločnosti TRUMF sanace s.r.o., predstavujú jej know-how a ako také požívajú ochranu rovnako podľa autorských predpisov upravujúcich duševné vlastníctvo.

Kontakty na našej prevádzkareň

Dvorská 1163/2,
252 19 Rudná u Prahy
Po-Čt 9:00 – 15:30, Pá 9:00 – 16:30

+420 235 312 000
+420 606 187 916

Kontakty na sídlo spoločnosti

Blatnická 14/3, Praha 5
IČO: 24271268
IČ DPH: SK4120141938
DIČ: CZ24271268

+420 602 282 982