Trumf sanace logo

Poradňa pre Systém AquaStop Cream®

Tým, že nami prevádzkovaná bezplatná poradenská činnosť je verejná, to znamená, že dotaz, ktorý vzniesol pýtajúci cez elektronický formulár nie je cenzurovaný (za predpokladu, že dotaz neobsahuje vulgarizmy a nekalé praktiky, apod.), nenesie poskytovateľ akúkoľvek zodpovednosť za uvedené texty anketára. Anketár si je týmto vedomý, že text jeho dopytu bude verejne dostupný na našich webových stránkach. Osobné údaje, ktoré ale vkladá anketár pri zaslaní otázky cez elektronický formulár do povinných polí, budú použité iba k vybaveniu jeho dotazu, pozri Ochrana osobných údajov.

Poradenskú činnosť, prednášky a školenia Systému AquaStop Cream ® poskytuje konateľ našej spoločnosti Jiří Schwarz

K dnešnému dňu našu poradňu navštívil tento počet osôb:

677 209

 

 

 

 

 • Nižšie sa nachádza nami verejne poskytovaná Poradňa. Pri kliknutí na nadpis otázky, ktorú zadávajú anketári (nie na priradený štítok pod nadpisom) alebo na okienko v ľavej strane s popisom,, odpoveď,, sa Vám zobrazí odpoveď. Viac o našej Poradni tu. >>>. >>>

  Tým, že okruh otázok a odpovedí v našej Poradni je už veľmi široký, je veľmi pravdepodobné, že si Vašu otázku a tým očakávanú odpoveď na ňu ľahko vyhľadáte. V prípade, že sa Vám bude zdať, že je Vaša otázka natoľko špecifická a nenájdete tu rovnaký či podobný dotaz a tým uspokojivú odpoveď, cez elektronický formulár, Vašu otázku odošlite a v blízkej dobe Vám príde odpoveď. Pre ľahké vyhľadanie odpovedí na Vaše otázky môžete využiť štítky, ktoré sú zoradené v pravom stĺpci poradne. Tieto štítky sú tematicky priradené k jednotlivým otázkam. Pri kliknutí na štítok, ktorý sa Vám zdá tematicky najbližší k Vášmu dotazu, kliknite na tento štítok a ihneď sa Vám zobrazí súvisiace, už skôr položené otázky. Tieto otázky sú označené nadpisami, ktoré nadepisujú anketári, a po kliknutí na tieto nadpisy, sa Vám zobrazia odpovede. 

  Poradňa by mala slúžiť na poradenstvo pre bezchybný technologický postup injektáže muriva svojpomocne, tj. predovšetkým k Systému AquaStopCream®, AquaSalt Stop ®, AquaStop Bitumen 2K® a k iným produktom. Poradňa má značnú návštevnosť a tým by sme Vám chceli oznámiť, že z Poradne môžete načerpať dostatok informácií, rád a názorov pre Váš zámer odstránenia vlhkosti z Vášho objektu. Len by sme chceli podotknúť, že sa jedná o odpovede na základe internetovej korešpondencie, tj poskytnutých informácií anketárov a nie na základe nášho miestneho šetrenia. Tým sa odpovede nie vždy dajú paušalizovať pre niektoré, zdanlivo podobné otázky, pretože sa konateľ spoločnosti snaží poskytnúť poradenstvo na danú otázku s konkrétnou odpoveďou.

   

   

 

0 votes
18 zobrazenie

Dobrý den

Potrebujem poradiť ako sa dá aplikovať Aqua stop cream do surovici tj murivo nepalenych tehál aké sú skúsenosti. Ide mi o to ci sa vrty nezasypu ešte pred aplikáciou kremu

Dakuem

Svantnera

 • adminsanace stáří dotazu 2 dni dní
 • poslední aktivní 2 dni dní
0 votes
49 zobrazenie

Dobrý deň,
Mám taký nezvyčajný dotaz pane Schwarz. Čo sa stane vo vyvŕtanej diere po dispergácii krému do muriva? Mám takú ideu, využiť jeden z vrtov bariéry proti vlhkosti k vloženiu dodatočnej výstuže na zviazanie rohu domu. Stena hr. 300mm sa v rohu napája na druhú rovnakej hrúbky. Vŕtali sme otvory takmer až k omietke, a tam, kde by malo dôjsť k “previazaniu” pôdorysnej hrúbky muriva v rohu, sme vykonali vývrt na plnú dĺžku vrtáka 1m. Budem vŕtať dve diery vedľa seba v priereze (zdravého) muriva a následne vkladať výstuž rockmesh profilu 6mm (bazaltové vlákno, laminované v epoxidu) do riedkej kotevnej plastmalty (tento postup mám overený ako funkčný a staticky vhodný). Takto budem postupovať po asi 500mm po výške celého rohu, z oboch dvoch strán (objekt je starý a nemá stužujúce vence). Myslíte, že je možné a vhodné použiť aj diery na injektovanie krému, po jeho dispergácii? Ak áno, ako dlho by bolo vhodné počkať, než dôjde k nasatiu dostatočného množstva do muriva? Vopred ďakujem za názor.
S pozdravom,
Tábor

 • adminsanace stáří dotazu 6 dní dní
 • poslední aktivní 6 dní dní
0 votes
37 zobrazenie

Vážená spoločnosť  TRUMF sanace s. r. o., chcel by som sa opýtať na jednu vec. Prerábam starý dom, ktorý má bohužiaľ relatívne novú fasádu, ale bohužiaľ staré izolácie. Múry v spodnom poschodí sú zjavne suché, až na jednu stenu, ktorá sa nachádza uprostred domu. Chcel by som ju asanovať vaším výrobkom. Otázka moja znie, či sa dá vašim prípravkom nahradiť klasické podrezanie celého domu mechanicky? Nechce sa mi mechanicky podrezávať celý dom a zničiť vonkajšiu fasádu domu. Ide mi o to, či váš prípravok bude pôsobiť ako klasické podrezanie domu mechanicky aj na suchých stenách ako prevencia pred možnou vlhkosťou? Ďakujem.

 • adminsanace stáří dotazu 7 dní dní
 • poslední aktivní 6 dní dní
0 votes
62 zobrazenie

Dobrý deň chcem sa opýtať či je nutné vlhkú omietku okopať? Je pevná. murivo je z tehál. Nebo stačí len navrtávkou? ďakujem za odpověď.Šonský

 • adminsanace stáří dotazu 7 dní dní
 • poslední aktivní 6 dní dní
0 votes
28 zobrazenie

Dobrý deň,
použil som od Vás na izoláciu Aquastop cream. Chcel by som si u Vás objednať aj AquaSanporosity látku na vytvorenie sanačnej omietky a zároveň použiť túto látku na vytvorenie cementového špricu pred vytvorením sanačnej omietky. Neviem však, ako sa AquaSunporosity pridáva do cementového špricu, nikde som to tu nenašiel. Mohli by ste mi poradiť v akom množstve sa používa AquaSun Porosity na vytvorenie cementového špricu?.
Ďakujem
Prosím o rýchlu odpoveď, ak je to možné, pre rozpracovanosť prác.

 • Marián stáří dotazu 1 týždeň dní
 • poslední aktivní 6 dní dní
0 votes
35 zobrazenie

Dobrý deň

Chcel by som vás poprosiť a opýtať sa, či by ste nám nemohol poradiť ohľadom záležitosti s vlhkým múrom u nás doma.

Pred rokom sme začali rekonštruovať časť rodinného domu, ktorý bol zanedbávaný nejakých 50 rokov po bývalých členoch, ktorí tu bývali.

V tejto časti bol problém s vlhkosťou všade, ktorá bola tak na stenách tak i na podlahách, nie vo všetkých miestnostiach sa kúrilo, podlaha bola tvorená iba betónom, pod ktorým bola iba hlina a tehly.

Aby sme budúcu vlhkosť odstránili, zvolili sme riešenie strateného debnenia čiže iglu, kde medzi iglu prúdi vzduch a malo by dôjsť k odvetrávaniu ako podlahy tak i muriva.

Zostava podlahy teraz vyzerá nasledovne, vybrali sme hlinu nejakých 40-50 cm a ďalej sa položilo drvené kamenivo, stratené debnenie iglu, kari sieť, betón, ipa, polystyrén 15 cm, kari sieť, betón.

Omietky sa urobili tiež nové, kde je perlinka a na tom nová štuková jemná omietka.

Po dvoch týždňoch, kedy sa urobili nové omietky sa na niektorých stenách začali tvoriť mapy.

Treba povedať, že tieto omietky boli stále mokré, neboli dostatočne vyschnuté a zase sme na ne niečo nahodili, takže sme sa najprv domnievali, že to je veľké množstvo vody, ktoré sa použilo na omietky atď. A je potrebné počkať až to vyschne. Tehly, ktoré boli na tejto stene neboli pálené tehly ale z väčšiny bravčovice.Ale mapy sa tvoria zakaždým, keď začne pršať, takže sa nám to úplne nezdá, preto sa obraciam na vás, či by v tomto prípade pomohla krémová injektáž Aqua stop cream a aký na to vlhké murivo máte názor vy.

V prílohe zasielam foto mokrého muriva.

Ďakujem za akúkoľvek radu a odpoveď

S pozdravom Radim Vok

 • adminsanace stáří dotazu 1 týždeň dní
 • poslední aktivní 6 dní dní
0 votes
44 zobrazenie

Dobrý deň,

páči sa mi tento systém a preto by som ho chcel aplikovať. Keďže viem že v budúcnosti ho budem aplikovať ešte do inej nehnuteľnosti chcem sa opýtať, či môžem teraz objednať väčšie množstvo tohto prípravku a časť ho použiť napríklad za 5 rokov, či nestratí svoju účinnosť v orginálnom balení.

Ďakujem

 • adminsanace stáří dotazu 1 týždeň dní
 • poslední aktivní 6 dní dní
0 votes
33 zobrazenie

Dobrý deň, chceme kupovať starší dom, ale sú tam vlhké múry. Dom je podrezaný cca 7cm nad úrovňou podlahy a v reze sú nerezové platne, napriek tomu sa objavila na múroch vlhkosť do výšky asi 60-80cm.V akej výške nad spomenutým podrezaním by som mal aplikovať injektáž?
Ďakujem za odpoveď
Martin Elšík

 • adminsanace stáří dotazu 2 týždne dní
 • poslední aktivní 6 dní dní
0 votes
45 zobrazenie

Dobrý deň, je možné použiť Váš výrobok na stratené debnenie vyliate betónom?
Za touto stenou bola navozená zemina, bola použitá nopová fólia vrátane drenážnej rúrky a štrku, aj tak pri dnešných dažďoch dochádza k zvlhnutiu. Viď foto.

Ďakujem moc.

 • adminsanace stáří dotazu 2 týždne dní
 • poslední aktivní 1 týždeň dní
0 votes
45 zobrazenie

Dobrý deň
Chcel som sa opýtať či je možné previesť injektáž – keď je podlaha 10 cm pod kamenným soklom. Podlahu tvorí rošt ktorý je položený na zemi a zasypanie kamennou drvinou na tom 3cm palubky. Pri výmene podlahy bolo na zemi úplne suche, žiadna izolácia nič. Podľa mňa vodu ťahá do steny kamenný zaklad. Obvodový múr
vo vnútri vlhne a tvorí sa občas pleseň. Venkovný zaklad nemám ešte odkopaný.
Ďakujem KUSÝ

 • adminsanace stáří dotazu 2 týždne dní
 • poslední aktivní 2 týždne dní
0 votes
56 zobrazenie

Dobrý deň,
mám dom s dvojitými stenami. Už som si tu prečítal postupy pri injektáži dvojitých múrov a najradšej by som sa priklonil na injektáž každej steny zvlášť. Prečítal som si aj výhody injektáže vo vodorovnej škáre. Problém je z vnútornej časti. Jednak čerstvo zrekonštruované, jednak odhaliť škáru pod perlinkou bude ťažko opraviteľné. (Nite polezú všade :)) Ale hlavne tadiaľ vedú trubky kúrenia. Mám teda otázku: Bol by veľký problém nevŕtať v škáre, keď nebudem jedným vrtom prechádzať cez celú stenu teda tehlou, škárou a tehlou, ale budem vŕtať len do necelej hĺbky jednej tehly a cca každý štvrtý vrt pôjde len škárou?
Vďaka Repka

 • adminsanace stáří dotazu 2 týždne dní
 • poslední aktivní 2 týždne dní
0 votes
48 zobrazenie

Dobrý deň pán Schwarz

prosím dokázal by ste mi odborne poradiť podľa fotiek, čo je príčinou fľakov (vlhkosti)?

Jedná sa o starú hospodársku budovu 70 rokov starú (zrejme pod ňou nebola žiadna alebo nekvalitná izolácia. Vlani sme ju kompletne obúchali a zbavili starej omietky (rovnako už opadávala sama) a vykonali nové omietky.

Tento rok na jar sa začali na novej omietke objavovať škvrny a mapy. Pretože budeme koncom mesiaca júla zatepľovať rodinný dom a chceli sme potom túto budovu nechať zhotoviť do rovnakej farby, tak chceme dohodnúť ešte pokiaľ to bude možné nejakú nápravu.

Páči sa nám Váš systém krémovej injektáže, keby sme ju chceli použiť, v akej výške musíme navrtávat otvory a aké použiť materiály?

Ďakujem a prajem pekný deň.

 • adminsanace stáří dotazu 2 týždne dní
 • poslední aktivní 2 týždne dní
0 votes
78 zobrazenie

Dobrý deň, prosím, dokázal by ste odborným odhadom zistiť príčinu vlhkých múrov viď foto? Jedná sa o protiľahlé steny komory. RD starý len sedem rokov. V stene nevedie žiadna voda. Vlhkosť sa prvýkrát objavila pred dvoma rokmi po zime ako sa roztopil sneh. Potom bol dva roky pokoj a teraz po dažďoch sa vlhkosť objavila znovu. Pôvodne som mal podozrenie na netesnosť podlahového kúrenia, ale tlak v systéme je stabilný.
Veľmi Vám ďakujem
Červenák

obrázok

 • adminsanace stáří dotazu 2 týždne dní
 • poslední aktivní 2 týždne dní
0 votes
48 zobrazenie

Dobrý deň, vážený pán Schwarz,

chcel by som sa opýtať, aký je vhodnejší cement na vytvorenie vnútornej sanačnej omietky. V technickom liste sa píše o cementu s označením CEM I (teda 42,5), ale vo všetkých Vašich videách používate cement s označením CEM II (teda 32,5), je v tom teda vôbec nejaký rozdiel, je možné používať CEM II, čo je zmesový cement?

Už sme nahadzovali prvú stenu, a nahodenie s takto pripravenou maltou zvládne skutočne aj úplný laik ako som ja, ale trochu sme bojovali s hustotou zmesi, pretože sme mali veľa vlhký piesok. Keď je zmes príliš riedka je možné pre zahustenie pridať cement nad udávané množstvo?

Moc Vám ďakujem za odpovede a prajem príjemný deň.
S pozdravom,
Radek Gomola

 • adminsanace stáří dotazu 2 týždne dní
 • poslední aktivní 2 týždne dní
0 votes
59 zobrazenie

Dobrý deň.
Mala by som otázku máme zaizolované podlahy aj múry sa podsekávaly, ale sú tam mokre fľaky. Sused ma z druhej strany dielňu a v nej staré kamenné koryto od tam ide vlhkosť da sa to zaizolovať s vasim prípravkom. Dakujem za odpoveď. Klimová

obrázok

 • adminsanace stáří dotazu 2 týždne dní
 • poslední aktivní 2 týždne dní
0 votes
59 zobrazenie

Dobrý deň, pán Schwarz, prosím, dokázal by ste odborným odhadom zistiť príčinu vlhkej steny viď foto? Jedná sa o RD, vnútornú stenu na prízemí, v mieste priesaku vody by nemala byť žiadna rúrka. Možný priesak cez drôty z rozvodu elektriny pán elektrikár takmer vylúčil. Nič neprobíja a všetky zásuvky fungujú. Škvrna sa dá vysušiť, ale ak sa sušič na noc vypne, zase sa objaví vlhkosť. Druhá strana steny je suchá.
Veľmi Vám ďakujem,
Jaroslava Fialová

 • adminsanace stáří dotazu 2 týždne dní
 • poslední aktivní 2 týždne dní
0 votes
49 zobrazenie

Dobrý deň,

páči sa mi Váš systém sanácie muriva injektážou. Máte perfektne spracované stránky a návody.
Než zakúpim Vaše výrobky, potrebujem poradiť, v akej výške vŕtať otvory do muriva v pivnici, či u krajiny pivnice alebo až nad úrovňou vonkajšieho terénu. Dom nie je zvonku odizolovaný/okopaný.

Vopred ďakujem za odpoveď.

Jan Kašný

 • adminsanace stáří dotazu 2 týždne dní
 • poslední aktivní 2 týždne dní
0 votes
60 zobrazenie

Dobrý deň máme novo podrezaný dom cca 3 roky a všetky staré múry sú ok ale dve nové priečky vlhnú. Sú dôkladne podizolované viď foto. Nemôžem zistiť príčinu. Vďaka za odpoveď, Jiří

Obrázo
k

 • adminsanace stáří dotazu 2 týždne dní
 • poslední aktivní 2 týždne dní
0 votes
73 zobrazenie

Dobrý deň, je možné túto technológiu použiť na stene 65cm z opuky, usadzovanej do hliny. Neviem si predstaviť vŕtať v rade a trafiť sa len do kameňa. Občas bude len škára z hliny. Ďakujem

 • adminsanace stáří dotazu 3 týždne dní
 • poslední aktivní 3 týždne dní
0 votes
88 zobrazenie

Dobrý deň. Prosím o radu pri sanacii vlhkého muriva z vnútra domu, pretože z vonku je už zateplený. Dom je z plných tehál hrúbka múrov je 30cm. Nechcel by som odstraňovať omietku, len navŕtať a použiť aquastop cream. Chcel by som sa opýtať či to bude takto fungovať a či bude problém ak sa pri vrtani netrafim medzi tehly, ale do tehál. Ďakujem za odpoveď

 • Jozef stáří dotazu 3 týždne dní
 • poslední aktivní 3 týždne dní
Zobrazuji 1 - 20 z 691 záznamů

Pre rýchle vyhľadanie odpovedí na už skôr položené otázky, ktoré sú tematicky blízke Vášmu dotazu, kliknite na príslušný štítok.

Štítky otázok

Nákupný košík

Kompletný sortiment vždy skladom. Tovar dovezieme na Vašu adresu do dvoch prac.dní

pro-rychly-nakupSK

NÁVOD AKO SI ĽAHKO namiešať UNIKÁTNU OMIETKU URČENÚ PRE SANACE vlhkého muriva. UŠETRÍTE MIN. 80% nákladov oproti vrecovanej SANAČNEJ OMIETKE

Aquasan Porosity

KALKULAČKA PRE RÝCHLY VÝPOČET SPOTREBY A NAVRHOVANÉHO BALENIA VRÁTANE CELKOVEJ CENY

spotreba

VODOROVNÉ REZY PRE BEZCHYBNÉ NAVRTANIE MURIVA

pro-shlednuti

REZ DOMU PRE DOPLNENIE hydroizolácií k trvalému odvlhčeniu

schema aqs

POZRITE, AKO sa obsluhujú nami dodávané APLIKAČNÉ ZARIADENIA

UKÁŽKA účinnosť systému AQUASTOP CREAM v extrémnych podmienkach

murik

Tu si môžete prezrieť sídlo a prevádzkareň našej spoločnosti

galerie

Napísali o nás v časopise Moje bývania

MOJE BYDLENI

posudok súdneho znalca

vyjadreni-znalce

K dnešnému dňu evidujeme TENTO POČET OBJEDNÁVOK zo SR a ČR, ale aj iných krajín EU. NIE sú započítané OSOBNÉ ODBERY.


Z každej objednávky ukladáme 10 Kč na sociálne projekty.

Systém AquaStop Cream® v praxi

Typické nasycovanie priebežnej škáry i menej nasiakavého murovacieho materiálu injektážnym krémom AquaStop Cream®.

Šírenie hydroizolačnej clony proti vzlínajúcej vlhkosti už po niekoľkých hodinách po injektáži.

sireni injektaze

Šírenie hydroizolačnej clony proti vzlínajúcej vlhkosti po 24 hodinách po injektáži. Tieto jedinečné vlastnosti nemá žiadna iná injektážna technológia ani hmota.


Všetky údaje, najmä texty a fotografie uvedené na týchto webových stránkach sú výtvorom a vlastníctvom spoločnosti TRUMF sanace s.r.o., predstavujú jej know-how a ako také požívajú ochranu rovnako podľa autorských predpisov upravujúcich duševné vlastníctvo.

Kontakty na našej prevádzkareň

Dvorská 1163/2,
252 19 Rudná u Prahy
Po-Čt 9:00 – 15:30, Pá 9:00 – 16:30

+420 235 312 000
+420 606 187 916

Kontakty na sídlo spoločnosti

Blatnická 14/3, Praha 5
IČO: 24271268
IČ DPH: SK4120141938
DIČ: CZ24271268

+420 602 282 982