Trumf sanace logo

Poradňa pre Systém AquaStop Cream®

Tým, že nami prevádzkovaná bezplatná poradenská činnosť je verejná, to znamená, že dotaz, ktorý vzniesol pýtajúci cez elektronický formulár nie je cenzurovaný (za predpokladu, že dotaz neobsahuje vulgarizmy a nekalé praktiky, apod.), nenesie poskytovateľ akúkoľvek zodpovednosť za uvedené texty anketára. Anketár si je týmto vedomý, že text jeho dopytu bude verejne dostupný na našich webových stránkach. Osobné údaje, ktoré ale vkladá anketár pri zaslaní otázky cez elektronický formulár do povinných polí, budú použité iba k vybaveniu jeho dotazu, pozri Ochrana osobných údajov.

Poradenskú činnosť, prednášky a školenia Systému AquaStop Cream ® poskytuje konateľ našej spoločnosti Jiří Schwarz

K dnešnému dňu našu poradňu navštívil tento počet osôb:

576 853

 

 

 

 

 • Nižšie sa nachádza nami verejne poskytovaná Poradňa. Pri kliknutí na nadpis otázky, ktorú zadávajú anketári (nie na priradený štítok pod nadpisom) alebo na okienko v ľavej strane s popisom,, odpoveď,, sa Vám zobrazí odpoveď. Viac o našej Poradni tu. >>>. >>>

  Tým, že okruh otázok a odpovedí v našej Poradni je už veľmi široký, je veľmi pravdepodobné, že si Vašu otázku a tým očakávanú odpoveď na ňu ľahko vyhľadáte. V prípade, že sa Vám bude zdať, že je Vaša otázka natoľko špecifická a nenájdete tu rovnaký či podobný dotaz a tým uspokojivú odpoveď, cez elektronický formulár, Vašu otázku odošlite a v blízkej dobe Vám príde odpoveď. Pre ľahké vyhľadanie odpovedí na Vaše otázky môžete využiť štítky, ktoré sú zoradené v pravom stĺpci poradne. Tieto štítky sú tematicky priradené k jednotlivým otázkam. Pri kliknutí na štítok, ktorý sa Vám zdá tematicky najbližší k Vášmu dotazu, kliknite na tento štítok a ihneď sa Vám zobrazí súvisiace, už skôr položené otázky. Tieto otázky sú označené nadpisami, ktoré nadepisujú anketári, a po kliknutí na tieto nadpisy, sa Vám zobrazia odpovede. 

  Poradňa by mala slúžiť na poradenstvo pre bezchybný technologický postup injektáže muriva svojpomocne, tj. predovšetkým k Systému AquaStopCream®, AquaSalt Stop ®, AquaStop Bitumen 2K® a k iným produktom. Poradňa má značnú návštevnosť a tým by sme Vám chceli oznámiť, že z Poradne môžete načerpať dostatok informácií, rád a názorov pre Váš zámer odstránenia vlhkosti z Vášho objektu. Len by sme chceli podotknúť, že sa jedná o odpovede na základe internetovej korešpondencie, tj poskytnutých informácií anketárov a nie na základe nášho miestneho šetrenia. Tým sa odpovede nie vždy dajú paušalizovať pre niektoré, zdanlivo podobné otázky, pretože sa konateľ spoločnosti snaží poskytnúť poradenstvo na danú otázku s konkrétnou odpoveďou.

   

   

 

0 votes
19 zobrazenie

Dobry vecer pan Schwarz. Ostava mi urobit injektaz na poslednej stene v kuchyni. Material uz mam doma. Plus este som doobjednal nejaky salamy. Chcem zacat s vrtanim cim skor z vonkajsiej strany. Chcem sa opytat prosim vas. Ci by nevadilo mozno 3 diery vyvrtat neskorsie. To preto lebo  z vonkajsiej steny mam v stene krabicu od elektriky ktora sa bude  posuvat o 15 cm vonku do priestoru. Pridu mi to urobit zamestnanci z EDF ( elektrarne francuzske ). Ale ja medzitym by som si rad urobil injektaz na tej istej stene. Posielam aj 2 fotky. A hned to pochopite. Zhrniem to. Stena je 4 metre asi  dlha. Spravim asi 4 diery od zaciatku  od seba 10 cm klasicky postup. Potom ide krabica v stene, to budu asi 3 diery.  A budem pokracovat dalsich cca 33 dier.  Moja otazka  znie  ak teraz spravim injektaz do tych dier  co  mozem.  A tie 3 diery kde je krabica  by som  dorobil  injektaz mozno za 2 tyzdne.  Nebude to vadit ? Prosim vas? Dokaze sa to spojit potom vsetko do kopy a urobit poriadnu izolaciu po celej  stene ?

Dakujem M M

 • adminsanace stáří dotazu 1 deň dní
 • poslední aktivní 1 deň dní
0 votes
13 zobrazenie

Dobrý deň,

obraciam sa na Vás s otázkou, či môžete dodať aj polystyrénové zátky s priemerom 21-22mm a dĺžkou 8mm? Môžete mi prosím ponúknuť alternatívne riešenie?

Ďakujem za pomoc.

S pozdravom

Gonda

 • adminsanace stáří dotazu 5 dní dní
 • poslední aktivní 5 dní dní
0 votes
30 zobrazenie

Dobrý deň,

chcem vyskúšať vašu injektáž, ale rozsah mojich prác bude v dĺžke cca do 5m v šírke múru 35cm. Chcel by som to mať všetko tak ako má byť, aby som dosiahol najlepších účinkov, ale rozmýšľam, či použiť aj Váš aktivátor pred tým, než otvory vyplním krémom. Murovacia malta nie je nejako extra pevná (garáž má svoje roky) ani nie je zvlhnutá po celej svojej dĺžke.

Ovšem aktivátor dodávate iba v 5l balení, ktoré by som nespotreboval ani z polovice. Je to teda potrebné?

Ďalej prosím, čím najlepšie omietnuť osekanú stenu v dĺžke sanácie (predpokladám, že bude asi 5-10 cm hrubá), aby som po zaomietaniu týchto polystyrénových zátok nevytvoril most, kadiaľ by opäť mohla vzlínať vlhkosť?

 

Ďakujem Janů

 • adminsanace stáří dotazu 1 týždeň dní
 • poslední aktivní 1 týždeň dní
0 votes
17 zobrazenie

Dobrý deň, zvažujem svojpomocnú aplikáciu injektážneho krému aquastop cream. Chcel by som sa opýtať na pár vecí, prvá z nich by bola mám dom podpivničený a zaujímalo by ma či vykonávať injektáž už v pivnici 10cm nad úrovňou povrchu alebo to robiť až v obývateľných miestnostiach kde by som mal obavy aby sa vlhkosť netlačila aj do podláh. Ďalší môj dotaz smeruje k sanačným omietkam ak by som injektáž vykonával v pivnici či je nutné použiť sanačné omietky a ak áno je treba nahodiť nad vykonanú injektáž sanačnú jadrovú omietku a na nej natiahnuť sanačný štuk alebo bude stačiť iba sanačná jadrová omietka.

Vopred ďakujem za odpoveď Janic

 • adminsanace stáří dotazu 1 týždeň dní
 • poslední aktivní 1 týždeň dní
0 votes
31 zobrazenie

Dobrý deň. Prosil by som o radu, mám rodinný dom ktorý je v rade v miernom svahu, starý je asi 150 let.K susedovi mám múr od podlahy asi 70cm vyššie kamenný a zvyšok zmiešaný. Neviem ako hlboko mám vŕtať, neviem aký silný je múr.Jelikož som nižšie, vŕtal by som k susedovi pod podlahu. Ďakujem za odpoveď.

 • adminsanace stáří dotazu 2 týždne dní
 • poslední aktivní 2 týždne dní
0 votes
22 zobrazenie

Dobrý deň, vlastním pivnicu z pieskovcového kameňa. Je zapustený z dvoch strán do stráne. Možno vaším krémom tieto múry cca2x2 metre zbaviť vlhkosti?

 • adminsanace stáří dotazu 2 týždne dní
 • poslední aktivní 2 týždne dní
0 votes
53 zobrazenie

Chcel by som sa podeliť o skúsenosti s injektážou muriva svojpomocne. Po konzultácii s pánom Schwarzom som sa rozhodol, že sa do krémovej injektáže pustím sám. Rekonštruovaný objekt je zo zmiešaného muriva 100 rokov starý. Kúpil som si kvalitný SDS vrták o požadovanom priemere a začal som presne podľa rád pána Schwarza robiť otvory po 10 cm po celom objekte, rohy som vŕtal vejárovito. Kedykoľvek som mal nejakú otázku či problém pán Schwarz mi ochotne odborne poradil. Kalkulačka tu na webe vám úplne presne spočíta objem krému, ktorý budete potrebovať. S injektážnou pumpou sa pracuje dobre. Priestory sú zatiaľ pol roka od injektáže a stúpanie vlhkosti sa naozaj zastavilo.

Záverom môžem len povedať ďakujem a odporúčam.

 • adminsanace stáří dotazu 3 týždne dní
 • poslední aktivní 3 týždne dní
0 votes
56 zobrazenie

Dobrý deň, robotníci vykonali sanáciu takto .. vraj vŕtali šikmo trochu dole, je problém že nevŕtali v škáre? Nemám ich nechať urobiť ešte jeden rad vo spáre..pro istotu? Vopred ďakujem moc
Ing. arch. Ján Weis

 • adminsanace stáří dotazu 3 týždne dní
 • poslední aktivní 3 týždne dní
0 votes
65 zobrazenie

Dobrý deň.
Chcel by som sa opýtať vyvŕtané otvory po injektáži a upchatiu zátkami sa pred omietnutím musí vyplniť maltou alebo zostávajú duté.

 

 

 • adminsanace stáří dotazu 3 týždne dní
 • poslední aktivní 3 týždne dní
0 votes
68 zobrazenie

Dobrý deň pán Schwarz,

objednal som si prísadu AquaSan Porosity, u ktorej v popise uvádzate, že je možné použiť ju na vytvorenie sanačnej omietky aj z bežného vrecovaného poterového betónu.

Teraz potrebujem urobiť sanačnú omietku iba v malom rozsahu cca 7-8 m2 a preto nechcem navážať piesok a robiť malty “od základu”, ale použiť bežnú vrecovanú hotovú zmes a do nej pridať AquaSan Porosity.

Ale prosím o info, či skutočne robiť jadrovú omietku z betónu? Na špric samozrejme áno, ale nemám ďalej radšej použiť bežnú vrecovanú murovaciu maltu alebo jadrovú omietku a navrch opäť bežnú jemnú omietku a do nich pridávať AquaSan Porosity v pomere podľa návodu? Murivo, ktoré potrebujem omietnuť má v spodnej časti väčšiu nerovnosť a miestami bude potrebné dorovnať aj viac ako 6 cm.

Ďakujem za informáciu.

Prajem pekný deň aj nadchádzajúci víkend.

Kolíbal

 • adminsanace stáří dotazu 3 týždne dní
 • poslední aktivní 3 týždne dní
0 votes
64 zobrazenie

Dobrý deň,

Chcel by som sa opýtať, v akej výške by som mal vykonať vrty pre injektáž.

Viď. nákres v prílohe, či Vrt-A alebo Vrt-B, prípadne v akej vrstve skladby podlahy by to bolo najvhodnejšie.

Ďakujem D. Vrbický

 • adminsanace stáří dotazu 4 týždne dní
 • poslední aktivní 4 týždne dní
0 votes
76 zobrazenie

Dobrý deň, možno aplikovať injektáž do muriva z betónu? Dom starý cca 100 rokov, murivo by som prirovnal tvarovo k stratenému debneniu, ďakujem za odpoveď.

 • adminsanace stáří dotazu 4 týždne dní
 • poslední aktivní 4 týždne dní
0 votes
74 zobrazenie

Dobrý deň, odporúčate vrták s priemerom 14 mm, ale ja mám dlhý vrták 18 a 20 mm. Môžem ich použiť tiež? Akurát, že bude väčšia spotreba krému.
Ďakujem Brauner

 • adminsanace stáří dotazu 4 týždne dní
 • poslední aktivní 4 týždne dní
0 votes
70 zobrazenie

Dobrý deň, odporúčate vrták s priemerom 14 mm, ale ja mám dlhý vrták 18 a 20 mm. Môžem ich použiť tiež? Akurát, že bude väčšia spotreba krému.

Ďakujem Brauner

 • adminsanace stáří dotazu 4 týždne dní
 • poslední aktivní 4 týždne dní
0 votes
88 zobrazenie

Dobrý deň, zakúpili sme u vás potreby pre injektáž muriva, ktorú budeme robiť a chceme sa opýtať:

Aké vnútorné omietky sa musia použiť, keď je murivo nainjektované? (Počuli sme o sanačných, názory sa rôznia …)

Je vhodné zatepľovať fasádu? (Vznik plesní …)

Moc ďakujeme za odpoveď

 • adminsanace stáří dotazu 4 týždne dní
 • poslední aktivní 4 týždne dní
0 votes
95 zobrazenie

Dobrý deň, aká má byť optimálna vlhkosť muriva a kedy uz je nutné vykonať odvlhčenie (izoláciu)?

Ďakujem za odpoveď

 • adminsanace stáří dotazu 4 týždne dní
 • poslední aktivní 4 týždne dní
0 votes
88 zobrazenie

Dobrý deň, mám múr zo starých poctivo pálených tehál ale sú lepené na íl a nie na maltu. Nechcem vŕtať do tehál kvôli prípadnému narušeniu pevnosti spojenia. Chcel by som vŕtať do ílovej škáry, ale nie som si istý, či v ílu bude fungovať, teda či sa do neho dostatočne vsiakne a vytvorí súvislú vodoodpudivú bariéru. Ďakujem za odpoveď.

 • adminsanace stáří dotazu 4 týždne dní
 • poslední aktivní 4 týždne dní
0 votes
80 zobrazenie

Dobrý deň,

mám v pláne zaizolovať vnútorné steny pomocou Vášho prípravku. Bohužiaľ podlahy susedných miestností sú výškovo rozdielne o cca. 10 cm a možnosť navŕtať múr je len z tej nižšej miestnosti. Bolo by možné urobiť dva rady vrtov nad sebou? Chcem vŕtať čo najnižšie, zároveň sa ale bojím premostenia.

S pozdravom

Petr Jakl

 • adminsanace stáří dotazu 1 mesiac dní
 • poslední aktivní 1 mesiac dní
0 votes
88 zobrazenie

Dobry den,

rad by som Vas poprosil o pomoc.

Mam vybudovanu montaznu jamu v garazi, je z tvarnic DT 20cm. Pri stavani bola jama hydroizolovana asfaltom a hydroizolacnymi pasmi na spodnej podlahe pod poterom, potom aj po obvode, okolo jamy, kde bol dany aj styrodur a nopova folia.(prikladam aj obrazky) Problem bude podla mna najskor v nie dobrom spoji vodorovnej rovine hydroizolacie so zvislou. V jame su potom pri trvalejsich dazdoch nielen vlhke mury na spodnej casti ale neskor ak dazde neustupia, na spodku vystupi aj cca 10 cm voda, Udiera vztlakova voda.  Bohuzial sa jama po vonaksom obvode neodrenazovala, teraz to uz ani nie je mozne, alebo teda velmi narocne podkopavat pod celu garaz.. Prosim Vas, pomoze Vasa injektaz Aquastopcream aj v tomto pripade? Pripadne aky postup by ste navrhovali. Sanovat len bocne steny alebo aj vodorovny poter?

Dakujem,

s pozdravom

Miroslav Bet…

 • adminsanace stáří dotazu 1 mesiac dní
 • poslední aktivní 1 mesiac dní
0 votes
127 zobrazenie

Dobry deň Prajem. Chystam sa od izolovat vzlinujucu vlhkost v izbe mur 30 cm tehla . Je to murovany dom. Rad by som prilozil aj fotky. izba je tehla. Vonkajsiu stenu izby mam zateplenu az takmer od zakladu. Zateploval som to skoro az 90 cm pod uroveň podlahy v izbe. Izolacia styrodur 8 cm plus nopova folia. Pak nad uroven podlahy zhruba 40 cm uz isiel polystyren 10 cm az do vrchu. Zijem vo Fracnuzsku. teplota v zime klesne max minus 1 stupen. Preto som nevolil hrubsie zateplenie. Teraz k veci. Nieco pomohlo hlavne teplota v izbe isla hore. Ale tehlovy mur urcite nie je od izolovany vodorovne. Stale sa my tam tvori vlhkost od podlahy do vysky tak okolo 50 cm. Ten mur na dotyk je studeny vlhky. Preto by som rad urobil injektaz ako je vo vasom navode. 5 cm od podlahy max 10 cm od seba.

Prosim Vas mam tam omietku je zatial v dobrom stave ( pol rocna omietka ) preto sa chcem opytat ked budem vrtat samozrejme dodrzim uroven. Ale urcite sa my asi nepodari trafit skaru medzi tehlami… Bude to moc vadit ked injektaz bude urobena aj priamo do tehly? Ak teda sa my to nepodari medzi skari. Ked je mur 30 cm staci ist do hlbky 26 cm ? Dakujem za vasu odpoved. Pridal by som aj foto ale neviem kde to mozem pripnut. Este raz DAKUJEM

 • adminsanace stáří dotazu 1 mesiac dní
 • poslední aktivní 1 mesiac dní
Zobrazuji 1 - 20 z 637 záznamů

Nákupný košík

Kompletný sortiment vždy skladom. Tovar dovezieme na Vašu adresu do dvoch prac.dní

pro-rychly-nakupSK

NÁVOD AKO SI ĽAHKO namiešať UNIKÁTNU OMIETKU URČENÚ PRE SANACE vlhkého muriva. UŠETRÍTE MIN. 80% nákladov oproti vrecovanej SANAČNEJ OMIETKE

Aquasan Porosity

KALKULAČKA PRE RÝCHLY VÝPOČET SPOTREBY A NAVRHOVANÉHO BALENIA VRÁTANE CELKOVEJ CENY

spotreba

Štítky otázok

VODOROVNÉ REZY PRE BEZCHYBNÉ NAVRTANIE MURIVA

pro-shlednuti

REZ DOMU PRE DOPLNENIE hydroizolácií k trvalému odvlhčeniu

schema aqs

POZRITE, AKO sa obsluhujú nami dodávané APLIKAČNÉ ZARIADENIA

UKÁŽKA účinnosť systému AQUASTOP CREAM v extrémnych podmienkach

murik

Tu si môžete prezrieť sídlo a prevádzkareň našej spoločnosti

galerie

Napísali o nás v časopise Moje bývania

MOJE BYDLENI

posudok súdneho znalca

vyjadreni-znalce

K dnešnému dňu evidujeme TENTO POČET OBJEDNÁVOK zo SR a ČR, ale aj iných krajín EU. NIE sú započítané OSOBNÉ ODBERY.


Z každej objednávky ukladáme 10 Kč na sociálne projekty.

Systém AquaStop Cream® v praxi

Typické nasycovanie priebežnej škáry i menej nasiakavého murovacieho materiálu injektážnym krémom AquaStop Cream®.

Šírenie hydroizolačnej clony proti vzlínajúcej vlhkosti už po niekoľkých hodinách po injektáži.

sireni injektaze

Šírenie hydroizolačnej clony proti vzlínajúcej vlhkosti po 24 hodinách po injektáži. Tieto jedinečné vlastnosti nemá žiadna iná injektážna technológia ani hmota.


Všetky údaje, najmä texty a fotografie uvedené na týchto webových stránkach sú výtvorom a vlastníctvom spoločnosti TRUMF sanace s.r.o., predstavujú jej know-how a ako také požívajú ochranu rovnako podľa autorských predpisov upravujúcich duševné vlastníctvo.

Kontakty na našej prevádzkareň

Dvorská 1163/2,
252 19 Rudná u Prahy
Po-Čt 9:00 – 15:30, Pá 9:00 – 16:30

+420 235 312 000
+420 606 187 916

Kontakty na sídlo spoločnosti

Blatnická 14/3, Praha 5
IČO: 24271268
IČ DPH: SK4120141938
DIČ: CZ24271268

+420 602 282 982