Trumf sanace logo

Poradňa pre Systém AquaStop Cream®

Tým, že nami prevádzkovaná bezplatná poradenská činnosť je verejná, to znamená, že dotaz, ktorý vzniesol pýtajúci cez elektronický formulár nie je cenzurovaný (za predpokladu, že dotaz neobsahuje vulgarizmy a nekalé praktiky, apod.), nenesie poskytovateľ akúkoľvek zodpovednosť za uvedené texty anketára. Anketár si je týmto vedomý, že text jeho dopytu bude verejne dostupný na našich webových stránkach. Osobné údaje, ktoré ale vkladá anketár pri zaslaní otázky cez elektronický formulár do povinných polí, budú použité iba k vybaveniu jeho dotazu, pozri Ochrana osobných údajov.

Poradenskú činnosť, prednášky a školenia Systému AquaStop Cream ® poskytuje konateľ našej spoločnosti Jiří Schwarz

 • Nižšie sa nachádza nami verejne poskytovaná Poradňa. Pri kliknutí na nadpis otázky, ktorú zadávajú anketári (nie na priradený štítok pod nadpisom) alebo na okienko v ľavej strane s popisom,, odpoveď,, sa Vám zobrazí odpoveď. Viac o našej Poradni tu. >>>. >>>

  Tým, že okruh otázok a odpovedí v našej Poradni je už veľmi široký, je veľmi pravdepodobné, že si Vašu otázku a tým očakávanú odpoveď na ňu ľahko vyhľadáte. V prípade, že sa Vám bude zdať, že je Vaša otázka natoľko špecifická a nenájdete tu rovnaký či podobný dotaz a tým uspokojivú odpoveď, cez elektronický formulár, Vašu otázku odošlite a v blízkej dobe Vám príde odpoveď. Pre ľahké vyhľadanie odpovedí na Vaše otázky môžete využiť štítky, ktoré sú zoradené v pravom stĺpci poradne. Tieto štítky sú tematicky priradené k jednotlivým otázkam. Pri kliknutí na štítok, ktorý sa Vám zdá tematicky najbližší k Vášmu dotazu, kliknite na tento štítok a ihneď sa Vám zobrazí súvisiace, už skôr položené otázky. Tieto otázky sú označené nadpisami, ktoré nadepisujú anketári, a po kliknutí na tieto nadpisy, sa Vám zobrazia odpovede. 

  Poradňa by mala slúžiť na poradenstvo pre bezchybný technologický postup injektáže muriva svojpomocne, tj. predovšetkým k Systému AquaStopCream®, AquaSalt Stop ®, AquaStop Bitumen 2K® a k iným produktom. Poradňa má značnú návštevnosť a tým by sme Vám chceli oznámiť, že z Poradne môžete načerpať dostatok informácií, rád a názorov pre Váš zámer odstránenia vlhkosti z Vášho objektu. Len by sme chceli podotknúť, že sa jedná o odpovede na základe internetovej korešpondencie, tj poskytnutých informácií anketárov a nie na základe nášho miestneho šetrenia. Tým sa odpovede nie vždy dajú paušalizovať pre niektoré, zdanlivo podobné otázky, pretože sa konateľ spoločnosti snaží poskytnúť poradenstvo na danú otázku s konkrétnou odpoveďou.

   

   

 

0 votes
12 zobrazenie

Dobrý deň rekonštruujem starý dom, izolácia už nie je v dobrom stave a objavil som vaše stránky a veľmi sa mi to pozdáva, v návode je uvádzané 10 cm nad podlahou. Pri rekonštrukcii som vybúral staré podlahy do hĺbky 40 cm z dôvodu podlahového kúrenia. Prvú vrstvu budem robiť štrku a kari sieť s betónom 6cm..na to príde izolácia. Injektáže by som mohol použiť nad prvou vrstvou betónu tých 10cm a alebo pred betónom priamo do základu (základ je kamene na ktorých sú tehly a hneď špatná izolácia. Ďakujem za rady. Poprípade môžem zaslať foto. Ďakujem Kazda

 

 

 • adminsanace stáří dotazu 3 dni dní
 • poslední aktivní 3 dni dní
0 votes
49 zobrazenie

Dobry den,
chcem sa opýtať, či kombinácia vašich produktov bude vhodná pre naše murivo.
Jedná sa o zmiešané veľmi vlhké murivo, hrúbka steny je cca 60 cm.

 • adminsanace stáří dotazu 1 týždeň dní
 • poslední aktivní 1 týždeň dní
0 votes
54 zobrazenie

Dobrý den,

začali sme s aplikáciou u vás zakúpeného krému aquastop Creamu, vyskytol sa však nečakaný problém. Spotrebovali sme o mnoho viac krému ako bolo plánované. Dom bol postavený v 70.tych rokoch minulého storočia z tehál podobných porothermu čiže z tehál, ktoré majú komory. Diery sme vŕtali priamo do spáry vo vzdialenosti 10cm s priemerom 14mm. Vrty sme uskutočnili všade nad úrovňou vnútornej podlahy a po celom obvode v spáre. Zatiaľ sme spotrebovali na 20 metrov 30 litrov krému. Chceme sa preto opýtať čo by ste odporúčali. Obávame sa, že krém nebude účinný lebo stečie pod úroveň vnútornej podlahy. Hlavným problémom je teda príliš veľká spotreba krému a chceme sa opýtať ako by sa to mohlo vyriešiť. Chýba nám ešte zaplniť 440 otvorov,čo sme vypočítali na cca 80 litrov krému.

 

Za odpoveď vopred ďakujem.

 • adminsanace stáří dotazu 2 týždne dní
 • poslední aktivní 2 týždne dní
0 votes
55 zobrazenie

Vážený pane,

zakúpil som krém pre zakúpenú murovanú chatu. Pri vŕtaní som zistil, že časť muriva je zo škvárobetónových tvárnic – teda s vnútornou dutinou. Horizontálne škára je buď vysoko (15 cm), alebo pod úrovňou podlahy. Prosím preto takisto o radu, ako možno situáciu riešiť (2 steny s medzerou).

Ďakujem, s pozdravom Jan Kabát

 • adminsanace stáří dotazu 2 týždne dní
 • poslední aktivní 2 týždne dní
0 votes
183 zobrazenie

Dobrý deň, v rekonštruovanom starom rodinnom domčeku sa nepodarilo pri podrezávaní základov a vkladaní izolácie odizolovať malú časť muriva. Samozrejme že sa to teraz prejavuje vlhkosťou, ktorá stúpa nahor a ničí omietku. Jedná sa o dve malé miestnosti, ich spojovaciu murovanú priečku a časť nosnej steny. Všetko je murované na tehlu. V súčte na metre je to asi 5m, plus časť rohovej podlahy. Myslíte si, že použitie injektáže by pomohlo problém vyriešiť? Bolo by potrebné  navŕtať obe miestnosti dokola alebo stačí vždy len po vlhký úsek? A ak voda vzlína aj čiastočne od betonovej podlahy / jedná sa o rohový kút o cca 1m2, možno aj toto nejako vyriešiť? Možnosť vybúrania kompletne ako muriva, tak podlahy, ale bohužiaľ nepripadá do úvahy. Ďakujem za odpoveď a prípadnú radu. D. Fohler

 • adminsanace stáří dotazu 2 týždne dní
 • poslední aktivní 2 týždne dní
0 votes
63 zobrazenie

Vaše dodávané vrtáky sú dvojbritvové alebo štvorbritvové a aká je ich kvalita (výrobca). Ďakujem za odpoveď. K.

 • adminsanace stáří dotazu 3 týždne dní
 • poslední aktivní 7 dní dní
0 votes
69 zobrazenie

Dobrý deň,
mám v pláne aplikovať chemickú injektáž pri dome. Je nepodpivničený, základy pálená tehla, zvyšok kotovica.
Kam presne aplikovať gél. Medzi tieto dve vrstvy alebo o rad vyššie.

 

 

 

 • adminsanace stáří dotazu 3 týždne dní
 • poslední aktivní 3 týždne dní
0 votes
49 zobrazenie

Dobrý deň!

Aký máte názor na vyrovnanie opukového muriva cementovou a bitumenovou stierkou, následne zaklopenie ružového polystyrénu a obstavbou z 5cm tvaroviek lepených nahor, pod nimi drenáž a pred obstavbou drenáž v kope štrku a zasypanie zeminou?

Všetko bez injektáže?

Mohlo by to fungovať?

Vnútorné priestory vykutané, pozdĺž obvodu drenáž do komínov, zásyp sklopenovým granulátom a zabetónovanie … Betón pomazaný tekutou lepenkou cez okraje muriva (a 10cm vykutanej opuky) a ešte ďalších 15cm hore ..

Nopovka veku zlyhala zastaviť vlhkosť ..

Ďakujem za prípadné infa ..

 

 

 • adminsanace stáří dotazu 3 týždne dní
 • poslední aktivní 3 týždne dní
0 votes
61 zobrazenie

Dobrý deň, prosím o radu. Pri vŕtaní dier pre sanáciu pri hrúbke múru 25cm. Pri vŕtaní v 20cm som v prázdne, stavba múru podľa môjho na ležatú tehlu postavená tehla na stojku. Aby som uzavrel dieru, vystriekal by som dieru penou a potom znova vyvŕtal dieru na požadovaných 21cm.

Aké navrhujete riešenie

 

 

 

 • adminsanace stáří dotazu 3 týždne dní
 • poslední aktivní 3 týždne dní
0 votes
59 zobrazenie

Dobrý deň,

Kúpili sme sto rokov starý dom. Kde je jeden roh vlhký, vykonali sme iglu vetranú podlahu, ale pri ďalších prácach sme zistili že murivo nie je 50cm tehla, ale 20cm tehla potom 15cm kamenia a prach (asi sut) a potom 15cm tehla. Možno použiť a ako váš krém ďakujem Michal

 

 • adminsanace stáří dotazu 3 týždne dní
 • poslední aktivní 3 týždne dní
0 votes
93 zobrazenie

Dobrý deň, mám vykonanú injektáž AquaStop CREAM z vonku z dvorku ktorý je položený vyššie ako podlaha v obytnej miestnosti, odkopal som to až na tehlu 10cm pod úroveň vnútornej podlahy, potom sa urobila injektáž, odporučili mi aby som tam položil miesto ipy ktorá bola poškodená nopovou fóliu na telefónny dotaz u vašej firmy mi poradili aby som použil Aqua Bitumen 2K chcem sa opýtať či to potom môžem zahrnúť hlinou a bude to izolovať ako ipa. Ďakujem vopred za odpoveď Kubačák

 • adminsanace stáří dotazu 4 týždne dní
 • poslední aktivní 4 týždne dní
0 votes
90 zobrazenie

Dobrý deň,

môžem použiť AquaSan Porosity aj na podlahu do pivnice? Znižoval som v pivnici podlahu a predchádzajúca betónová podlaha (veľmi tenká vrstva betónu) držala veľa vlhkosti pod barákom, takže niečo málo išlo aj do stien. Radšej by som keby to vyschlo. Teraz keď som odstránil hlavné zdroje vody (netesné staré odpadové rúrky, výtok z rýny hneď vedľa baráku, neustále kvapkajúce čerpadlo) a mám v pivnici len hlinu, to pekne presychá až si hovorím aby to nepreschlo moc a neklesli múry. Zo strany kde je pivnica najhlbšia som novo položil nopovku. Napriek tomu by som radšej niečo čo to úplne neuzavrie. 100 rokov staré špinavé omietky (rovnako starý barák) som omlátil na tehlu a chystám sa použiť AquaSan Porosity na spodnú polovicu múrov. Vŕtať každých 10 cm dieru do všetkých múrov sa mi veľmi nechce, naviac niektoré múry sú spoločné so súsedom a tomu by sa to predpokladám nepáčilo. Nepáčilo sa mu už aj to oklepávanie. Pivnica je len z polovice pod zemou z druhej južnej len z 1/3 a veľké okno. V lete je v ňom až 23 stupňov (teplá Břeclav) vlhkosť 70-80% – prvý rok – ešte to schne. Teraz keď sa opäť ochladzuje je tam vlhkosť 55-80% podľa počasia vonku. Nie je problém pol roka veľa vetrať, vlhkosť sa nezráža. Teraz je tam najchladnejšie v zime tak 11 stupňov. Predpokladám, že výmenou jednoduchých okien a plechových garážových dverí by som to mohol zvýšiť tak 15 aj keď nejaké malé vetranie nechám. Ide mi o to aby veci čo tam dám nehrdzavely a nepáchly.

s pozdravom Petr Souček

 • adminsanace stáří dotazu 4 týždne dní
 • poslední aktivní 4 týždne dní
0 votes
106 zobrazenie

Mám vykonanú chemickú injektáž, môžem na nej položiť stojatú ipu alebo je lepšia nopová fólia, podlaha obytnej časti je nižšie ako terén vo dvore, preto to vlhne, môžete mi prosím poradiť či do výkopu mám dať drť alebo len vrátiť vykopanú zeminu.Ďakujem Kubačák

 • adminsanace stáří dotazu 4 týždne dní
 • poslední aktivní 4 týždne dní
0 votes
136 zobrazenie

Dobrý deň pán Schwarz.
Po zhliadnutí videí a prečítaniu rôznych článkov som z Vášho spôsobu izolácie muriva nadšený, hlavne z toho, že si ju som schopný vykonať sám. Než si AquaStop Cream objednám, prosím ešte o názor odborníka, ako to v mojej situácii najlepšie vykonať.
Potrebujem izolovať izbu od vlhkosti od spodu- pivnice, ktorá je takmer stále vlhká, čo ničomu nevadí a nemá zmysel s tým nejako bojovať, pretože bývame pri rieke a aj spodná voda nie je hlboko. Čo ale vadí, je ľahká prítomnosť plesní v izbe, najmä v zimných mesiacoch. Od projektanta mám navrhnutú výšku najmenej 80mm polystyrénu, ktorý položíme na odobratý násyp existujúcej podlahy. Ďakujem vopred za Váš názor, akú izoláciu by ste zvolil pod polystyrén a ako ju prepojiť s izoláciou muriva, aby vlhkosť nevzlínala škárou medzi polystyrénom a múrom. Lepenku nalepenú aj na stenu? V tejto výške bohužiaľ vychádza kamenný základ. Alebo nebude vadiť, keď touto škárou bude podlaha trochu “dýchať”?
S tým súvisí aj to, že neviem, v akej výške murivo ideálne navrtávať. Schematický obrázok k situácii prikladám.
Zvonku príde po izolácii muriva nalepiť polystyrén. Prípadné informácie rád dodám.
S pozdravom a prianím zdaru!
Veverka

 • adminsanace stáří dotazu 1 mesiac dní
 • poslední aktivní 4 týždne dní
0 votes
120 zobrazenie

Dobrý deň, zakúpil som si prípravok Aquasan Porosity. Urobil som jádrovú omietku a chcel by som dať štuk. Zaujímalo by ma, či sa môže štuková omietka pripravovať aj v menších dávkach vo vedre pomocou elektrického miešadla alebo  je treba použiť klasickú miešačku? Za aký čas musím túto omietku spracovať, aby nestratila svoje vlastnosti?

Vopred ďakujem za odpoveď

S pozdravom Marek Perič

 • adminsanace stáří dotazu 1 mesiac dní
 • poslední aktivní 1 mesiac dní
0 votes
107 zobrazenie

Dobrý deň,
mám problém s vlhkými múrmi na chalupe.
Moja chalupa má však mury v nepálených hlinených tehál o hrúbke 550 cm.
Ktorý váš produkt je najvhodnejší pre moju chalupu?
Ďakujem  za ochotu.
S pozdravom
J.Pron…

 • adminsanace stáří dotazu 1 mesiac dní
 • poslední aktivní 1 mesiac dní
0 votes
122 zobrazenie

Dobrý večer,

Chcel by som vás požiadať o radu aký váš produkt použiť na odizolovanie zadnej steny v radovej garáži ktorá je postavená vo svahu?

V zadnom rohu vnútri garáže mi pri daždi presakuje voda do garáže, ak neprší, múr je aj tak dosť vlhký v spodnej časti a to viacmenej v celej šírke garáže.

Zadná časť garáže je totiž umiestnená vo svahu a výška hrany vonkajšieho terénu z pohľadu garáže je asi tak 1,2 metra od podlahy v garáži. Za garážou je betónové koryto tiahnuce sa po celej dĺžke cca.18 radových garáží. Zadnú stenu mám zvonku od tohto koryta hore odizolovanú, ale počítam s tým že bude pri daždi niekde presakovať to koryto. Pod úrovňou tohto betónového koryta na odtok dažďovej vody asi už žiadna izolácia nebude. Bohužiaľ je zatiaľ asi nereálne sa dohodnúť so všetkými vlastníkmi a nechať zadný svah odbagrovať a nechať urobiť oporný múr aby zadné steny boli až k základom voľné.

Preto by som rád vedel či je možné nejaký váš produkt použiť na odizolovanie len s možnosťou aplikácie len zvnútra garáže.

Vopred ďakujem za vašu odpoveď.

 • adminsanace stáří dotazu 1 mesiac dní
 • poslední aktivní 1 mesiac dní
0 votes
116 zobrazenie

Dobrý deň, keď budem prolievať vyvŕtané otvory pre injektáž, za ako dlho sa má krém aplikovať? Mám podlahu vykopanú až na hlinu, dočítal som sa, že by sa otvory mali vyvŕtať čo najbližšie k podkladovému betónu, ale tam vychádzajú pieskovcové štuky potom je tehla potom stará lepenka a tehla. Pôvodne som chcel vŕtať až o tehlu vyššie ako je stará izolácia vo spáre.To by bolo asi 5 cm nad finálnou podlahou ako uvádzate pri injektáži keď sa s podlahou nič nerobí. Priamo do pieskovcov sa mi vŕtať nechce, je to starý barák, nad pieskovec by to šlo, ale nie je všade rovina niekde sú vyššie. Musel by som odskakovať či je to vôbec možné. Potom by prichádzala na rad škára s izoláciou, ale neviem či je vhodné dávať krém do škáry s lepenkou. Ďakujem za odpoveď.

 • adminsanace stáří dotazu 1 mesiac dní
 • poslední aktivní 1 mesiac dní
0 votes
118 zobrazenie

Rekonštruovaný dom, polovica domu (vek asi 150 rokov, kameň, šírka múrov 80 cm) opadáva vonkajšia omietka (najprv sa odfúkne) od zeme do úrovne okien. Už dvakrát opravované, ale bez úspechu. Vnútri miestnosti vcelku suché, len v rohu miestnosti nesmie byť nábytok, inak za ním vlhne múr – vytvára sa pleseň. Pri rekonštrukcii boli odstránené staré podlahy do hĺbky 50 cm, nové podlahy s odvetraním husím krkom (10cm) položeným pozdĺž steny, izolácia, betón. Dom stojí na vyvýšenom mieste v lúke, pri kopaní v okolí narážame na skalu. Druhá polovica domu pristavaná z tehál asi pred 80 rokmi takmer bez problémov. Ktorý z Vašich produktov by bolo vhodné aplikovať? Ďakujem za odpoveď.

 • adminsanace stáří dotazu 1 mesiac dní
 • poslední aktivní 1 mesiac dní
0 votes
148 zobrazenie

Dobry den,
kupil som rodinny dom po prerabke ktora zahrnala aj nove omietky, no vo vstupnej chodbe sme objavili jeden vlhky roh. Vlhkost zatial nenarusila omietku, stena nie je plesniva, len je vidiet vlhky flak na natere, ktory sa nesiri ale ani neustupuje, ci svieti slnko alebo prsi. Tak ma napadlo ci mozem navrtat stenu bez osekania a nasledne by som opravil len diery po injektazi. Material stavby je palena tehla.
Dakujem za skoru odpoved a prajem pekny den.

 • Matej stáří dotazu 1 mesiac dní
 • poslední aktivní 1 mesiac dní
Zobrazuji 1 - 20 z 582 záznamů

KOMPLETNÝ SORTIMENT VŽDY SKLADOM – DORUČENIE K VÁM DO DVOCH DNÍ

pro-rychly-nakupSK

AKO SI SVOJPOMOCNE NAMIEŠAŤ UNIKÁTNU OMIETKU URČENÚ PRE OMIETANIE VLHKÉHO MURIVA

Aquasan Porosity

SPOČÍTAJTE SI ĽAHKO SPOTREBU injektážneho KRÉMU VRÁTANE NAVRHOVANÉHO BALENIE PRE VÁŠ ROZSAH injektáže

spotreba

Štítky otázok

VODOROVNÉ REZY PRE BEZCHYBNÉ NAVRTANIE MURIVA

pro-shlednuti

Schematické znázornenie použitia našich produktov

schema aqs

UKÁŽKY OBSLUHY INJEKTÁŽNYCH ZARIADENÍ

UKÁŽKA účinnosť systému AQUASTOP CREAM v extrémnych podmienkach

murik

Tu si môžete prezrieť sídlo a prevádzkareň našej spoločnosti

galerie

Napísali o nás v časopise Moje bývania

MOJE BYDLENI

Vyjadrenia znalca

vyjadreni-znalce

K DNEŠNÉMU DŇU EVIDUJEME TENTO POČET INTERNETOVÝCH OBJEDNÁVOK A TÝM SVOJPOMOCOU SANOVANÝCH STAVIEB

11.128

Krémová Injektáž muriva

Typické nasycovanie priebežnej škáry i menej nasiakavého murovacieho materiálu injektážnym krémom AquaStop Cream®.

Šírenie hydroizolačnej clony proti vzlínajúcej vlhkosti už po niekoľkých hodinách po injektáži.

sireni injektaze

Šírenie hydroizolačnej clony proti vzlínajúcej vlhkosti po 24 hodinách po injektáži. Tieto jedinečné vlastnosti nemá žiadna iná injektážna technológia ani hmota.


Všetky údaje, najmä texty a fotografie uvedené na týchto webových stránkach sú výtvorom a vlastníctvom spoločnosti TRUMF sanace s.r.o., predstavujú jej know-how a ako také požívajú ochranu rovnako podľa autorských predpisov upravujúcich duševné vlastníctvo.

Kontakty na našej prevádzkareň

Dvorská 1163/2,
252 19 Rudná u Prahy
Po-Čt 9:00 – 15:30, Pá 9:00 – 16:30

+420 235 312 000
+420 606 187 916

Kontakty na sídlo spoločnosti

Blatnická 14/3, Praha 5
IČO: 24271268
IČ DPH: SK4120141938
DIČ: CZ24271268

+420 602 282 982