Trumf sanace logo
0 votes
216 zobrazenie

Dobrý deň,

chcel by som sanovať murivo, ktoré je cca 1m pod úrovňou terénu. Dom je cca 60 rokov starý a nejaké odvodňovacie pasy tam pravdepodobne sú. Každopádne sa do muriva tiahne vlhkosť a opadáva omietka – najhoršia situácia je na fotke. Poklepom je omietka na obúchanie až takmer k pivničnému oknu. Chcem sa opýtať, či pomôže vŕtať otvory v niekoľkých radoch nad sebou a naplniť ich AquaStop Cream, alebo stačí jeden rad, či mám použiť AquaSaltStop, AquaSan Porosity … skrátka správny technologický postup, aby som minimalizoval ďalšie nutné práce v budúcnosti. Samozrejme ešte môžem vybúrať betón vedľa domu a urobiť izoláciu novú, ale to by som najradšej volil až ako ďalšiu fázu (s ohľadom na prácnosť).

Pekný deň,

Roman Sirůček

Obrázok

 • adminsanace stáří dotazu 7 dní dní
 • poslední aktivní 5 dní dní
0 votes
202 zobrazenie
Dobrý deň, mám od vás zakúpený produkt bitumen 2k a cez zimu bol v kôlni. Chcel som sa opýtať či výrobku vadí  premrznutie. Ďakujem za odpoveď.
 • adminsanace stáří dotazu 1 týždeň dní
 • poslední aktivní 1 týždeň dní
0 votes
250 zobrazenie

Dobrý deň,

mám v pláne hydroizoláciu domu za použitia Vašich produktov, avšak potreboval by som sa ešte pred začatím opýtať na jednu otázku.

Stačí hydroizoláciu použiť na obvodové steny, alebo je potrebné ošetriť aj vnútorné steny vnútri domu?

Ďakujem za odpoveď

S pozdravom

Daniel Rusňák

 • adminsanace stáří dotazu 2 týždne dní
 • poslední aktivní 2 týždne dní
0 votes
234 zobrazenie

Pekný deň prosím vás je možné aplikovať akvastop krém aj do starého porobetonoveho muriva lepeného hrubov vrstvou malty? Dom s roku 1990! Ďakujem za info s pozdravom M.D.

 • Miroslav Dinga stáří dotazu 2 týždne dní
 • poslední aktivní 1 týždeň dní
0 votes
210 zobrazenie

Dobrý deň,
V prílohe zasielam foto navlhnutych stien.
V dome bývame 2,5roka. Dom je stavaný zo zateplenej tehly Heluz.
Prvý problem nastal po 1 roku bývania. ( Rok predtým bol veľmi suchý rok – v podstate ani neprešlo) Prejavila sa vlhkosť počas jari. Nebo to veľké a vyschlo to. No na ďalšiu jar sa to začalo horsit.
Vlhkosť sa prejavuje na stĺpe/ stene z betónu, kde je odkvapova podomietkové rúra.

Nasledovné máme problém v tej istej miestnosti ale na priečke z tehly. V tejto priečke sú ťahané odpadové rúry z druhého poschodia.

Posledné problémové miesto je na chodbe. Je to priečka chodba/kúpeľňa. Momentálne susime, aby nevznikali plesne. No sme bezradní. Tlakové skúšky vody vyšli dobre.
Kúrenie je podlahove s tepelným čerpadlom.Mali sme zapozicanu kameru do odpadov. Pomocouu kamery nebolo vidieť žiadne pochybenie v odpadových trubkach z druhého poschodia. Skotrolovali sme kamerou odkvapovú rínu v tom betónovom stĺpe. Žiadne viditeľné poškodenia.

Vedeli by ste nám poradiť? Z čoho môže vzniknikat vlhkosť na stenách v našom prípade?

Nakoľko máme veľké francúzske okná tvrdil nám jeden pán, že môže zatekat cez hydroizoláciu…

Za každú radu a tip sme vám vďační.

 • Anton stáří dotazu 2 týždne dní
 • poslední aktivní 1 týždeň dní
0 votes
226 zobrazenie

Dobrý deň,
tento mesiac som u Vás zakúpil injektáž a chystám sa na hydroizoláciu. Môj dotaz je ohľadom obvodových stien v suteréne, kde výška podlahy je zhruba 80-90 cm pod úrovňou terénu. Pri stenách obvodových je predmurovaná tehla na 15cm a k nej je potom dobetónovaný základ, ktorý je ďalších 80-100 cm pod úrovňou podlahy pivnice. Z vonku je po celej základovej stene nopová fólia, sú zhotovené drenážne rúrky, ktoré sú spádované do prečerpávacej záchytky (kvôli hladine spodných vôd) a zhruba na 40 cm od domu (pôdorys) je vysypaný lomový kameň až na úroveň drenážnych rúrok po samotný terén. Teraz dotaz, či je nutné cez celú tú stenu vŕtať v jednej línii na úrovni podlahy v suteréne  alebo by postačilo, povedzme tri špáry nad podlahou a len v tom tehlovom murive tých pätnásť centimetrov, (zvyšok je betón a nie som si istý ako to bude s účinnosťou v betóne. Ďakujem Klein

 • adminsanace stáří dotazu 3 týždne dní
 • poslední aktivní 3 týždne dní
0 votes
246 zobrazenie

Dobrý deň,

je Váš produkt vhodný aj pre injektáž vlhkého muriva z nepálených tehál?

Prípadne za akých podmienok.

Ďakujem Kliment

 • adminsanace stáří dotazu 3 týždne dní
 • poslední aktivní 3 týždne dní
0 votes
226 zobrazenie

Dobrý deň, mám dotaz ohľadom napojenia injektážnej clony na vodorovnú izoláciu vykonanú natavením novej lepenky. Píšete nataviť na režné očistené murivo ale tu sa dostávam k tomu že u starých domov väčšinou nie je murivo extra rovné. U iných systémov som sa stretol s riešením zhotoviť izolačnou maltou nábeh v kúte podlahy a steny na ktorý sa lepenka navarí. Je tento systém vhodný? Je možné zhotoviť tento nábeh maltou s prídavkom vášho AquaSan Porosity?  Ďakujem za odpoveď.

 • adminsanace stáří dotazu 3 týždne dní
 • poslední aktivní 3 týždne dní
0 votes
217 zobrazenie

Dobrý deň,

dnes som objednal Váš AquaStop Cream a mal by som dve otázky:

1. Z jednej strany mám múr široký iba 30cm. Z vonku bola kedysi odkopaná zemina, tak tam pôvodný majiteľ urobil bočné vystuženie základu. Bohužiaľ ten betón je asi 20cm nad úrovňou podlahy, tak budem musieť vŕtať z vonkajšej strany šikmo dole. Je to takto možné? Podľa vášho návodu by som na druhom konci mohol byť s vrtom 10cm nad podlahou, ale aj tak to na 30cm muriva bude celkom veľký sklon.

2. Injektáž chcem vykonávať u dvoch stien 30cm a 45cm širokých, kde z vnútornej strany je obloženie kúpeľne kachličkami, tak sa chcem spýtať, či si mám dať na niečo pozor, teda okrem toho, aby som neprešiel vrtákom skrz, alebo máte pre tento variant nejaké špeciálne odporúčania. Bohužiaľ sme dom takto kúpili, kúpeľňa je skoro nová, tak sa nám ju nechce celú búrať. V podlahe k stenám izolácia je.

Ďakujem

Tu je obrázok k otázke č.1

 • adminsanace stáří dotazu 3 týždne dní
 • poslední aktivní 3 týždne dní
0 votes
301 zobrazenie

Dobrý deň,

Chystám sa na sanáciu múrov starého domu. Murivo je prevažne kamenné (žula) viď. foto. Sila 500 – 1000 mm. Je vhodné použiť do tohto muriva sanačný gél? Staré betónové podlahy chcem odstrániť, a urobiť nové (s hydroizoláciou a zateplením). Je vhodné vykonávať sanáciu gélom pod úrovňou budúcej podlahy? Tzn. miesta, kde bude múr navŕtaný, budú zaliate betónom. Alebo je lepšie vykonať sanáciu tesne nad úrovňou budúcej podlahy?

Ďakujem

 • adminsanace stáří dotazu 1 mesiac dní
 • poslední aktivní 1 mesiac dní
0 votes
252 zobrazenie

Dobrý deň,

nedávno som u Vás zakúpila všetko pre injektáž a chcela som sa opýtať, čo sa následne robí so zátkami. Ak sa nechávajú vo vnútri alebo sa zarábajú? My nebudeme klasicky zapravovať murársky, ale budeme dávať ešte navyše difúzne odvetrávacie lišty, ktoré sme mali pôvodne. Je teda prosím lepšie zátky nechať alebo zarobiť? Ďakujem za odpoveď.

 

 

 • adminsanace stáří dotazu 1 mesiac dní
 • poslední aktivní 1 mesiac dní
0 votes
268 zobrazenie

Pekný deň.

Vykonávame sanáciu vlhkosti v pivničných priestoroch, ktorých jedna časť je približne 1 m nižšie než ostatné priestory. Práve v tomto mieste je problém s vlhkosťou, a tak budeme aplikovať Váš gél v prvej a druhej škáre od základov. Rád by som sa opýtal, akým spôsobom vrty ukončiť u schodiska, ktoré rôzne výškové úrovne prepojuje (viď foto)? Po vykopaní betónovej podlahy a príprave na položenie drenážnych rúrok sa situácia veľmi zlepšila, ale je zrejmé, že pod schody na fotke stále dochádza k prevlhaniu. Neradi by sme, aby si táto vlhkosť našla cestu do stien a obišla gélovú izoláciu.

Ďakujem, Ondřej

 • adminsanace stáří dotazu 1 mesiac dní
 • poslední aktivní 1 mesiac dní
0 votes
272 zobrazenie

Dobrý deň,
chcem sa opýtať či je možné použiť AquaStop cream tiež na zamedzenie šíreniu vlhkosti vo vodorovných konštrukciách. V mojom prípade stará betónová podlaha.
Prechádza mi vlhkosť zo zle zaizolovaného sprchovacieho kúta priečkou a podlahou ďalej do ďalšej miestnosti. Je možné pomocou vášho prípravku vytvoriť akúsi bariéru proti priechodu vlhkosti v podlahe, zvislú injektážu do betónu? Alebo sa musím spoľahnúť na klasické riešenie: vybúranie časti podlahy a izolácie napr. lepenkou atď.?
Ďakujem za odpoveď.
Dudešek

Obrázok:

 • adminsanace stáří dotazu 1 mesiac dní
 • poslední aktivní 1 mesiac dní
0 votes
278 zobrazenie

Dobrý deň, objednal som si u Vašej firmy AquaStop Cream pre injektáž. Chcel by som sa opýtať, pri akých teplotách sa dá krém aplikovať? Na videách som pozeral, že sa dá injektáž vykonávať aj z vonkajšej strany muriva. Vopred ďakujem za odpoveď.

S pozdravom

Trkal Miroslav

 • adminsanace stáří dotazu 1 mesiac dní
 • poslední aktivní 1 mesiac dní
0 votes
335 zobrazenie

Dobrý deň, sused s ktorým máme spoločnú jednu stenu si nechal dom odizolovať vibračnou metódou nerez doskami a odvtedy asi po štyroch mesiacoch mi začal spoločný múr vlhnúť aj keď pred tým tridsať rokov bol absolútne suchý.Moj múr je z dutých tehál15x 30 cm a výške cca 15 cm. Keby som ho odizoloval injektážou  bola by zrejme spotreba krému ďaleko vyššia ako u múru z plných tehál. Má zmysel použiť injektáž alebo radšej zvoliť inú metodu.Ďakujem za odpoveď.

 • adminsanace stáří dotazu 1 mesiac dní
 • poslední aktivní 1 mesiac dní
0 votes
257 zobrazenie

Dobrý deň chcem sa opýtať či sa dá injektáž použiť aj zvisle. S našim domom susedia iný neobývateľný a je hrozne vlhký odkvapy neodtekajú von ale do muriva toho domu a presakuje a plesnive to až k nám tak sa chcem spýtať či pomôže injektáž od vás ďakujem za odpoveď

 • adminsanace stáří dotazu 1 mesiac dní
 • poslední aktivní 1 mesiac dní
0 votes
321 zobrazenie

Dobrý deň, na jednej stene domu z roku cca 1935 vzlína vlhkosť, viď obr. (pokračujúca časť domu bola dostavaná 1998), táto časť domu je podpivničená, strop je v úrovni terénu, podlaha pivnice 210cm nižšie. Hladina spodnej vody bude podľa skúseností susedov ľahko pod podlahou (dom je na rovine, Poohrie, hlinitopásčité podložia, pri záplavách roku 2002 spodná voda stúpla až takmer k stropu pivnice). Keď veľa prš,í vlhkosť sa zvyšuje, v pivnici je vlhkosť až 85%. Z vonkajšej strany je nopová fólia do hĺbky 77 cm pod úroveň terénu. Zvažujem chemickú injektáž v pivnici vo výške cca 70cm od stropu pivnice (nad úrovňou, kde končí nopová fólia). Steny majú 60cm a sú z tehál (vnútri steny snáď taky). Myslíte, že to problém vlhkej steny – nad úrovňou kde končí nopová fólia – vyrieši?

 • adminsanace stáří dotazu 2 mesiace dní
 • poslední aktivní 2 mesiace dní
0 votes
370 zobrazenie

Dobrý večer, mám záujem o kúpu aquaStop krém ,no narazil som na problém,mám dierovanú tehlu. Prosím Vás o radu ,či je možné nejakým spôsobom použiť túto perfektnú technológiu aj v mojom prípade.
Ďakujem pekne, verím v kladnú odpoveď.

 • Roman Korec stáří dotazu 2 mesiace dní
 • poslední aktivní 2 mesiace dní
0 votes
345 zobrazenie

Dobrý deň.
Vonkajšia stena susediaca s väčšou plochou so zámkovou dlažbou saje vodu predovšetkým pri dlhšom daždi. Mám v pláne použiť AquaStop Cream a omietku  AquaSan Porosity. V dôsledku čiastočne degradovaného muriva bude potrebná vrstva omietky cca 8cm.
1) Pôsobí omietka aj vodoodpudivo a nenasiakavo, takže nenasiakne vodu z prívalového dažďa?
2) Nebolo by v tomto prípade vhodnejšie urobiť najprv omietku a až potom aj skrz ňu injektáž?
3) Ak má omietka celkovo lepšie vlastnosti (pevnosť, hmotnosť, …), ako vápenná, je možné ju použiť aj kompletne v celom dome a interiéri namiesto klasickej?
Ďakujem a prajem pekný deň

 • adminsanace stáří dotazu 2 mesiace dní
 • poslední aktivní 2 mesiace dní
0 votes
332 zobrazenie

Dobrý deň,
mala by som na Vás otázku ohľadom vzlínajúcej vlhkosti v miestnosti.
Bývam v bytovke postavenej v roku 1975. Pôvodná izolácia obvodového
muriva (ipa) bola asi pred 6 rokmi nahradená nopovou fóliou.
Bohužiaľ aj cez túto izoláciu sa nám v miestnosti objavuje hlavne v zime
vlhký kút. Dom je podpivničený. Môžete mi poradiť, či by pomohla
krémová injektáž muriva? Ak áno, tak či je možné ju vykonať v pivnici.
Fotky boli obstarané pri príprave na pokládku plávajúcej podlahy.
Ďakujem za odpoveď.

 • adminsanace stáří dotazu 2 mesiace dní
 • poslední aktivní 2 mesiace dní
Zobrazuji 1 - 20 z 765 záznamů

Nákupný košík

Kompletný sortiment vždy skladom. Tovar dovezieme na Vašu adresu do dvoch prac.dní

pro-rychly-nakupSK

Inštruktážne a animačné videa pre odvlhčenie muriva

 • Animačné video AquaStop Cream

  Animačné video AquaStop Cream

 • Časozberné video AquaStop Cream

  Časozberné video AquaStop Cream

 • ČT - relácia Polopate 2018

  ČT - relácia Polopate 2018

 • TV Prima - Receptár prima nápadov

  TV Prima - Receptár prima nápadov

 • ČT - relácia Polopate 2020

  ČT - relácia Polopate 2020

 • Čo sa deje v murive po injektáži

  Čo sa deje v murive po injektáži

 • Polyuretanová injektáž pre zatesnenie prieniku tlakovej vody

  Polyuretanová injektáž pre zatesnenie prieniku tlakovej vody

 • Sanační omítka svépomocí

  Sanační omítka svépomocí

 • Rubová gelová injektáž

  Rubová gelová injektáž

Aquasan Porosity

KALKULAČKA PRE RÝCHLY VÝPOČET SPOTREBY A NAVRHOVANÉHO BALENIA VRÁTANE CELKOVEJ CENY

spotreba

VODOROVNÉ REZY PRE BEZCHYBNÉ NAVRTANIE MURIVA

pro-shlednuti

REZ DOMU PRE DOPLNENIE hydroizolácií k trvalému odvlhčeniu

schema aqs

POZRITE, AKO sa obsluhujú nami dodávané APLIKAČNÉ ZARIADENIA

UKÁŽKA účinnosť systému AQUASTOP CREAM v extrémnych podmienkach

murik

Tu si môžete prezrieť sídlo a prevádzkareň našej spoločnosti

galerie

Napísali o nás v časopise Moje bývania

MOJE BYDLENI

posudok súdneho znalca

vyjadreni-znalce

K dnešnému dňu evidujeme TENTO POČET OBJEDNÁVOK zo SR a ČR, ale aj iných krajín EU. NIE sú započítané OSOBNÉ ODBERY.


Z každej objednávky ukladáme 10 Kč na sociálne projekty.

Systém AquaStop Cream® v praxi

Typické nasycovanie priebežnej škáry i menej nasiakavého murovacieho materiálu injektážnym krémom AquaStop Cream®.

Šírenie hydroizolačnej clony proti vzlínajúcej vlhkosti už po niekoľkých hodinách po injektáži.

sireni injektaze

Šírenie hydroizolačnej clony proti vzlínajúcej vlhkosti po 24 hodinách po injektáži. Tieto jedinečné vlastnosti nemá žiadna iná injektážna technológia ani hmota.


Všetky údaje, najmä texty a fotografie uvedené na týchto webových stránkach sú výtvorom a vlastníctvom spoločnosti TRUMF sanace s.r.o., predstavujú jej know-how a ako také požívajú ochranu rovnako podľa autorských predpisov upravujúcich duševné vlastníctvo.

Kontakty na našej prevádzkareň

Dvorská 1163/2,
252 19 Rudná u Prahy
Po-Čt 9:00 – 15:30, Pá 9:00 – 16:30

+420 235 312 000
+420 606 187 916

Kontakty na sídlo spoločnosti

Blatnická 14/3, Praha 5
IČO: 24271268
IČ DPH: SK4120141938
DIČ: CZ24271268

+420 602 282 982