Trumf sanace logo
0 votes
54 zobrazenie

Dobrý den, chystám sa sanovat pomocnou vašeho přípravku Aqua stop cream mur je sirka 50 cm ale tehli zacinaju až asi 30 cm nad podlahou (základny beton ) začínajících 30 cm od podlahy su vyvýšené základy betonové takže v mojom pripade nemozem využít prvu priebeznu šparu nad podlahou ale musím vrtat do betonu tych 10cm nad podlahou ? Na podlahu pojde Este lepenka takže samozrejme presah, bude tato technologie účinky aj pre moj případ ?
Dakujem Breznicky

 • Martin stáří dotazu 2 týždne dní
 • poslední aktivní 2 týždne dní
0 votes
52 zobrazenie

Dobrý den v roku 2017 som u vás objednala injektáž muriva. Všetko dopadlo ako sme dúfali ale zostali nam dva kbelíky, ktoré som inzerovala ďalej a pán sa pýta či sú kúpené tento rok a či sú správne uschované. My sme je kupovali pred dvoma rokmi a zabalalené sú ešte od vas doma na pôde. Myslite že mohli stratiť na kvalite? Ďakujem Jirků

 • adminsanace stáří dotazu 2 týždne dní
 • poslední aktivní 2 týždne dní
0 votes
66 zobrazenie

Dobrý deň,
rada by som sa informovala, či je táto injektáž vhodná aj pre válkový (hlinený) dom. Dom bol prerobený komplet obité omietky až po válok. Na novo sa dávalo rabicové pletivo, cementový špric a na to vápenno cementová omietka, štuková omietka. Dom nie je zateplený, keďže steny sú hrubé 55 cm a báli sme sa toho ako sa steny budú správať pod polystyrénom. Máme ale problém so severnou stenou. Tvorí sa tam pleseň ale nie je to zatiaľ nič hrozné. Na stene ani nie je cítiť žeby bola nejak vlhká či dokonca mokrá. Merali sme aj teplotu a vlhkosť vzduchu v rohoch a teplota je nižšia iba o 2 stupne oproti vzduchu v izbe a vlhkosť o 2% vyššia. Normálna vlhkosť v dome okolo 55 %. Preto rozmýšlame či skúsiť injektáž či náhodou múr neťahá nejakú vlhkosť od spodu a nie je to vidieť. Aké máte skúsenosti dá sa použiť tento materiál aj na hlinený dom?
Ďakujem.
S pozdravom
Fedorová

 • adminsanace stáří dotazu 2 týždne dní
 • poslední aktivní 2 týždne dní
0 votes
57 zobrazenie

Dobrý deň pán Schwarz. Čítal som vašu poradňu, našiel som všetko čo som potreboval. Aj vŕtanie z vnútornej strany obvodového muriva. Je to všetko logické ale mám dojem, že navŕtať roh z jednej diery v rohu je nereálne. Nemáte s tým nejakú skúsenosť? Rozhodol som sa pre váš výrobok, ale čakajú ma 4 rohy a rád by som to urobil raz pre vždy.

ďakujem za odpoveď.

Jaromír Sykora

 • adminsanace stáří dotazu 2 týždne dní
 • poslední aktivní 2 týždne dní
0 votes
59 zobrazenie

Dobrý deň, mal by som dotaz. Vlastníme novostavbu, ktorá je postavená z PORFIX. Na niekoľko miestach sa začala po 3 rokoch ukazovať vlhkosť. Sú to múry v obvode domu. Dom je na doske a je nepodpivničený. Máme podozrenie že bola zle urobená izolácia. Dal  by sa váš systém použiť aj v našom prípade?

 

Vopred ďakujem za vašu odpoveď.

 • adminsanace stáří dotazu 3 týždne dní
 • poslední aktivní 3 týždne dní
0 votes
95 zobrazenie

Dobrý deň,

obraciam sa na Vás s otázkou ohľadom umiestnenia vrtov dier od podlahy. V návode hovoríte že sa môže vŕtať maximálne 10cm nad úrovňou vnútornej podlahy. U nás je ale problém že zrovna v týchto miestach vedú trubky od kúrenia. Preto sa na Vás obraciam s otázkou, či je možnosť vykonať vrty pod úrovňou vnútornej podlahy (vychádza to cca 5cm pod podlahou – pod podlahou nemáme žiadnu pivnicu).

Vopred ďakujem za Vašu odpoveď.

 • adminsanace stáří dotazu 4 týždne dní
 • poslední aktivní 3 týždne dní
0 votes
94 zobrazenie

Dobrý deň pán Schwarz.

Mám na vás otázku. V dome sa nebýva ani nekúri. Je tam pomerne chladno. Do akej najnižšej teploty možno aplikovať injektážny krém, tak aby som neznížil jeho účinnosť?

Mal by som ešte jeden dotaz, v dome je pivnica a sú tu pomerne vysoko spodné vody. Takže v pivnici je šachta a podlaha je vyspádovaná do nej. Mám tam automatické čerpadlo, ktoré spustí skôr kým by voda pretiekla jímku. Ale samozrejme betónová podlaha je stále mokrá aj tak a o múroch ani nehovorím. Ani tak mi nevadí, že je v pivnici zberač s čerpadlom, ale rád by som tú pivnicu využíval na skladovanie napríklad zemiakov atď., takže by som ju rád mal v nejakom rozumnom stave. Do pivnice vedie komín, ktorý už nebude využívaný, takže bude fungovať ako vetranie a na druhej strane bude vetracia rúrka von, takže by tu mal byť prievánok. Omietky sú KO, tie odstránim, ale neviem teda čo s tým ďalej. Tehly pokojne môžem očistiť naimpregnovať aby neprášilo a nechať ich priznané. Mohli by ste mi prosím poradiť čo s tým? Má zmysel injektovať v pivnici? Predsa len celá stena musí byť vystavená nielen spodnej vlhkosti, ale aj tej zo strany.

Ďakujem

 • adminsanace stáří dotazu 4 týždne dní
 • poslední aktivní 3 týždne dní
0 votes
77 zobrazenie

Dobrý deň,

mám starý rodinný dom (bývalý mlyn) cca 3 roky po rekonštrukcii a už niekoľko rokov (aj pred rekonštrukciou) mi vlhne jeden roh v spálni. Toto sa opakuje každú zimu, najprv sa mi orosí podlaha cca 0,5 m2 a pri nižších teplotách aj múr cca 0,5m nad podlahu. Cez deň to vyschne a v noci sa to opäť opakuje. Mám pocit že je to zapríčinené vzlínajúcou vodou v stene domu. Môžete mi prosím poradiť čo s tým robiť? Ďakujem Šúra

 • adminsanace stáří dotazu 4 týždne dní
 • poslední aktivní 3 týždne dní
0 votes
86 zobrazenie

Dobrý deň. Kúpil som 50 rokov starý RD. Po roku používania mám plesnivé múry, aj keď každý deň vetráme. Kúrenie v medi vedené na stenách. Viem že hlavný krok bude zatepliť dom ale rád by som aj spravil vašu sanáciu pretože mám mokré múry aj uprostred domu kde sa kúri krbom a teploty dosahujú aj viac ako 40 ° C.

Otázka znie. Prechod medzi základom a stenou je pol metra nad zemou. Pôvodná izolácia je na niektorých miestach aj vidieť takže urobiť presnú líniu dier v škáre by mal byť ten najmenší problém. Ak som to správne pochopil. Aplikácia musí byť nad izoláciou aby vytvorila “film” v jednej rovine v škárach .. pod izoláciou v “možno betóne” byť nemôže?

A ešte sa chcem opýtať, keby bola podlaha v miestnosti treba 5-10 cm nad pôvodnou izoláciou, je možné navŕtať diery skrz stenu až do podlahy a docieliť tak spojenie podlahy s múrom sanačným krémom alebo len tak ako je uvedené v návode max. 3 cm od konca steny.

Inak podľa výpočtu mi na 25m sten o hrúbke cca 50-60cm vychádza 20kg .. je to reálna spotreba?

Ďakujem moc za odpoveď

 • adminsanace stáří dotazu 4 týždne dní
 • poslední aktivní 4 týždne dní
0 votes
99 zobrazenie

Dobrý deň pán Schwarz,

zakúpil som u vás na firme v Rudnej AquaStop Cream. Následne som vyvŕtal otvory s priemerom 14 mm v stene cca 3 metre, kde riešim problém s vlhkosťou múrov. Múr má silu 15 cm.

Prosím vás, ako dlho musím čakať s omietaním muriva sanačné omietky po aplikácii krému AquaStop Cream? Môžem nechať pod omietkou zátky vašou firmou dodané na zatesnenie krému proti vytekaniu z vrtu?

Ďakujem za odpoveď

Pipek Josef

 

 

 • adminsanace stáří dotazu 4 týždne dní
 • poslední aktivní 4 týždne dní
0 votes
71 zobrazenie

Dobry den, v novostavbe rodinneho domu , vodari spravili zle vodovodny spoj, co sa zistilo az pri byvani, kedy v podlahe vytiekli hektolitre vody. Voda sa teraz drzi v podlahe domu, kedze nema kam uniknut – deka ma dvojitu izolaciu. Dom je zvonku zatepleny, problem je, ze tehla/omietka ci uz vnutornych akoaj obvodovych murov, nasava tuto vodu, cim vznikaju doslova mokre steny. Vedeli by ste s tym pomoct? dakujem

 • adminsanace stáří dotazu 1 mesiac dní
 • poslední aktivní 1 mesiac dní
0 votes
102 zobrazenie

Vrty vodorovne

Dobrý deň pán Schwarz. Vo vašich textoch odporúčate vrty vykonávať vodorovne. V čom spočíva tá výhoda. U tekutých injektáží naopak odporúčajú naklonené vrty, v čom je rozdiel a prečo.

Ďakujem za vysvetlenie.

Jiří Dvořáček Liberec

 • adminsanace stáří dotazu 1 mesiac dní
 • poslední aktivní 1 mesiac dní
0 votes
128 zobrazenie

Dobrý deň,

je vhodné a technicky možné použiť injektáž AquaStop Cream na murivo Termoblok? Ide o betónový blok vyplnený polyesterom. Hrúbka muriva je 300 mm. Ide o dva bloky po 150 mm vedľa seba. Hrúbka betónovej škrupiny je 10 mm. Použité spojenie je lepidlo. Najspodnejšia viditeľná špára je cca 7 cm od podlahy.

Ďakujem za informácie a odpoveď.

Pekný deň.

 • adminsanace stáří dotazu 1 mesiac dní
 • poslední aktivní 1 mesiac dní
0 votes
92 zobrazenie

Dobrý deň!

Keď sa do sanačnej omietky AquaSan Porosity nepridáva vápno, tak do štuku tiež nie?

Takže by som teda nemal použiť kupovaný štuk, ale len jemný piesok a do neho namiešať AquaSan Porosity?

Pochopil som to takto správne?

S pozdravom Roman Pachman

 • adminsanace stáří dotazu 1 mesiac dní
 • poslední aktivní 1 mesiac dní
0 votes
119 zobrazenie

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, či je táto metóda vhodná aj na murivo prevažne z kotoviny a či túto sanáciu vykonávajú aj firmy. Ďakujem, Mrázková

 • adminsanace stáří dotazu 1 mesiac dní
 • poslední aktivní 1 mesiac dní
0 votes
149 zobrazenie

Dobrý deň,

mám vilku v Karlových Varoch, postavenú v roku 1932.

Vodorovná izolácia už vo veľkej miere doslúžila a vyskytuje sa vlhkosť v prízemnom byte.

Celý dom má pomerne novú fasádu a ja uvažujem o rekonštrukcii prízemného bytu a mám záujem použiť Vašu hydroizoláciu, ale chcem ju realizovať z vnútornej strany domu, tj. z prízemného bytu a nie na vonkajšej fasáde.

Predpokladám, že by to nemal byť veľký problém.

Predpokladám že vrty by som vykonával po celom obvode bytu, presnejšie pri všetkých múroch, ktoré nemajú izoláciu.

Vrtal by som max. 10 cm nad výškou podlahy vo vzdialenosti cca 10 cm, priemer diery 14 mm, vrty pokiaľ možno v škáre.

Hrúbka múrov je cca 55 cm + zateplenie 10 cm.

Múry sú tvorené plnou tehlou a z vonkajšej strany je kamenný sokel.

Rád by som Vám zaslal fotky so soklom pred zateplením.

Predpokladám, že vrt by som vykonával do hĺbky 50 cm.

Ak by sa však stalo, že sa tzv. prevŕtam skrz vďaka kameňom kde sú medzery, potom by som musel asi do zadnej časti tzv. natlačiť niečo, čím by som upchal koniec diery a až následne použil Vašu injektáž.

Prosím o zváženie môjho postupu a prípadnú radu k našej injektáži.

Ďakujem za prípadnú radu, Aleš Dvořák

 

 

 • adminsanace stáří dotazu 2 mesiace dní
 • poslední aktivní 2 mesiace dní
0 votes
182 zobrazenie

Dobrý deň rekonštruujem starý dom, izolácia už nie je v dobrom stave a objavil som vaše stránky a veľmi sa mi to pozdáva, v návode je uvádzané 10 cm nad podlahou. Pri rekonštrukcii som vybúral staré podlahy do hĺbky 40 cm z dôvodu podlahového kúrenia. Prvú vrstvu budem robiť štrku a kari sieť s betónom 6cm..na to príde izolácia. Injektáže by som mohol použiť nad prvou vrstvou betónu tých 10cm a alebo pred betónom priamo do základu (základ je kamene na ktorých sú tehly a hneď špatná izolácia. Ďakujem za rady. Poprípade môžem zaslať foto. Ďakujem Kazda

 

 

 • adminsanace stáří dotazu 2 mesiace dní
 • poslední aktivní 2 mesiace dní
0 votes
218 zobrazenie

Dobry den,
chcem sa opýtať, či kombinácia vašich produktov bude vhodná pre naše murivo.
Jedná sa o zmiešané veľmi vlhké murivo, hrúbka steny je cca 60 cm.

 • adminsanace stáří dotazu 2 mesiace dní
 • poslední aktivní 2 mesiace dní
0 votes
180 zobrazenie

Dobrý den,

začali sme s aplikáciou u vás zakúpeného krému aquastop Creamu, vyskytol sa však nečakaný problém. Spotrebovali sme o mnoho viac krému ako bolo plánované. Dom bol postavený v 70.tych rokoch minulého storočia z tehál podobných porothermu čiže z tehál, ktoré majú komory. Diery sme vŕtali priamo do spáry vo vzdialenosti 10cm s priemerom 14mm. Vrty sme uskutočnili všade nad úrovňou vnútornej podlahy a po celom obvode v spáre. Zatiaľ sme spotrebovali na 20 metrov 30 litrov krému. Chceme sa preto opýtať čo by ste odporúčali. Obávame sa, že krém nebude účinný lebo stečie pod úroveň vnútornej podlahy. Hlavným problémom je teda príliš veľká spotreba krému a chceme sa opýtať ako by sa to mohlo vyriešiť. Chýba nám ešte zaplniť 440 otvorov,čo sme vypočítali na cca 80 litrov krému.

 

Za odpoveď vopred ďakujem.

 • adminsanace stáří dotazu 2 mesiace dní
 • poslední aktivní 2 mesiace dní
0 votes
191 zobrazenie

Vážený pane,

zakúpil som krém pre zakúpenú murovanú chatu. Pri vŕtaní som zistil, že časť muriva je zo škvárobetónových tvárnic – teda s vnútornou dutinou. Horizontálne škára je buď vysoko (15 cm), alebo pod úrovňou podlahy. Prosím preto takisto o radu, ako možno situáciu riešiť (2 steny s medzerou).

Ďakujem, s pozdravom Jan Kabát

 • adminsanace stáří dotazu 2 mesiace dní
 • poslední aktivní 2 mesiace dní
Zobrazuji 1 - 20 z 598 záznamů

Nákupný košík

Kompletný sortiment vždy skladom. Tovar dovezieme na Vašu adresu do dvoch prac.dní

pro-rychly-nakupSK

NÁVOD AKO SI ĽAHKO namiešať UNIKÁTNU OMIETKU URČENÚ PRE SANACE vlhkého muriva. UŠETRÍTE MIN. 80% nákladov oproti vrecovanej SANAČNEJ OMIETKE

Aquasan Porosity

KALKULAČKA PRE RÝCHLY VÝPOČET SPOTREBY A NAVRHOVANÉHO BALENIA VRÁTANE CELKOVEJ CENY

spotreba

VODOROVNÉ REZY PRE BEZCHYBNÉ NAVRTANIE MURIVA

pro-shlednuti

REZ DOMU PRE DOPLNENIE hydroizolácií k trvalému odvlhčeniu

schema aqs

POZRITE, AKO sa obsluhujú nami dodávané APLIKAČNÉ ZARIADENIA

UKÁŽKA účinnosť systému AQUASTOP CREAM v extrémnych podmienkach

murik

Tu si môžete prezrieť sídlo a prevádzkareň našej spoločnosti

galerie

Napísali o nás v časopise Moje bývania

MOJE BYDLENI

posudok súdneho znalca

vyjadreni-znalce

K dnešnému dňu evidujeme TENTO POČET OBJEDNÁVOK – NIE sú započítané OSOBNÉ ODBERY A ČESKÉ OBJEDNÁVKY


Z každej objednávky ukladáme 10 Kč na sociálne projekty.

Systém AquaStop Cream® v praxi

Typické nasycovanie priebežnej škáry i menej nasiakavého murovacieho materiálu injektážnym krémom AquaStop Cream®.

Šírenie hydroizolačnej clony proti vzlínajúcej vlhkosti už po niekoľkých hodinách po injektáži.

sireni injektaze

Šírenie hydroizolačnej clony proti vzlínajúcej vlhkosti po 24 hodinách po injektáži. Tieto jedinečné vlastnosti nemá žiadna iná injektážna technológia ani hmota.


Všetky údaje, najmä texty a fotografie uvedené na týchto webových stránkach sú výtvorom a vlastníctvom spoločnosti TRUMF sanace s.r.o., predstavujú jej know-how a ako také požívajú ochranu rovnako podľa autorských predpisov upravujúcich duševné vlastníctvo.

Kontakty na našej prevádzkareň

Dvorská 1163/2,
252 19 Rudná u Prahy
Po-Čt 9:00 – 15:30, Pá 9:00 – 16:30

+420 235 312 000
+420 606 187 916

Kontakty na sídlo spoločnosti

Blatnická 14/3, Praha 5
IČO: 24271268
IČ DPH: SK4120141938
DIČ: CZ24271268

+420 602 282 982