Trumf sanace logo
0 votes
27 zobrazenie

Dobrý deň,

rád by som sa informoval či a akým spôsobom by sa dal využiť bitúmen 2K pre riešenie presakujúcej spodnej vody do pivnice cca 15m2 v prístavku domu z prelomu 19 – 20 storočia (prístavok je z deväťdesiatych rokov).

Hydroizolácie pivnice je porušená (v rohoch je vytečený asfalt na vrchný betón).

Na pozemku je vyhĺbená studňa, kde výška hladiny korešponduje s hladinou vody v pivnici. Bežne je v pivnici 5cm vody. Po kontrole odvodu vody zo strechy, vedenie vodovodného potrubia pod. som identifikoval, že problém je naozaj spodná voda, ktorá sa tlačí do pivnice na mnohých miestach. Aktuálne riešim problém čerpadlom. Čo najskôr by som rád však riešil problém lepšie.

V prílohe je schéma s detailnejším popisom.

Ďakujem za odpoveď

S pozdravom Pařík

 • adminsanace stáří dotazu 1 deň dní
 • poslední aktivní 1 deň dní
0 votes
44 zobrazenie

Dobry deň, chcel som sa opýtať či produkt

AQUASTOP CREAM ® BALENIE VEDRO 5 LITROV

je vhodny aj na pouzitie do strateného debnenia do pivnice? Chcel by som tam vŕtať cca 30 dier stratené debnenie ma hr. 50cm, tak by som vŕtal cca 45cm bude stačiť 5kg na priemer vrtáka 14mm? Zbozi mate skladom alebo to je na objednanie? Este by som potrebovsl tú pištoľ na plnenie budem si to robit sam tak staci ta obyčajná? Ktorú možno použiť aj nekolikrat nie? Zbozi možno to poslať cez dopravnú sluzbu alebo musi byť osobny odber?
Dakujem Maneth

 • adminsanace stáří dotazu 3 dni dní
 • poslední aktivní 3 dni dní
0 votes
53 zobrazenie

Dobrý deň,
podelím sa s naším postupom prác pri odbúraní vnikajúcej vody do pivnice pod úrovňou terénu.

1 / Odkop základov až na hranu izolácie zvonku
2 / Zvislá, nová hydroizolácia, penetrácia, natavenie hydroiz.pásů, nopová fólia, geotextília, drenáž zvedená do vsaku 3 * 5 * 3m a celkový zásyp kamenivom
3 / Vnútorná časť pivnice odkopaná cca 20cm kanálik betónovej podlahy okolo vnútorného obvodu až na pôvodnú izoláciu
4 / Roztavenie a spevnenie pôvodných vodorovných hydroizolácií v kanáliku
5 / Obvodové murivo-škvarobetón 6-komorový, bola by veľká spotreba Aquastop krému muselo sa postupovať ďalej
6 / navŕtať škvárobetónových tvárnic v škáre najnižšie k podlahe 14mm vrták
7 / vypenenie kanalizačnou penou  – všetky navŕtané diery
8 / Znovu navŕtanie, ale 16mm vrtákom pre odstránenie peny zo stien vrtnaných otvorov
9 / Injektáž Aquastop krém-podľa výpočtu tu v kalkulačke úplne presne, palec hore
10 / Oprava stien, vyškárovanie mimo otvory po injektáži
11 / Tekutá hydroizolácia Bitumen 2K od kanálika vodorovnej podlahy až do 1m výšky k úrovni okolitého terénu v dvoch vrstvách.
12 / zabetónovanie obvodových kanálikov
13 / Vodorovná hydroizolácia (vaňa) natavením 1m výšky s podlahou až na druhú časť steny pivnice aj do 1m
14 / betónová doska s kari sieťou 7cm.

TAK a teraz uvidíme či to bude fungovať. Držím palce všetkým čo podobné peripetie s vodou či vlhkosťou v pivnici zažívajú.
M

 • adminsanace stáří dotazu 5 dní dní
 • poslední aktivní 5 dní dní
0 votes
60 zobrazenie

Dobrý deň, prosím pekne momentálne vykonávame injektáž a pán, ktorý vŕta otvory by mal otázku, či možno vykonať priemerom vrtákov 18 mm. Vŕta do kameňov. Ďakujem pekne za odpoveď.

 • adminsanace stáří dotazu 2 týždne dní
 • poslední aktivní 2 týždne dní
0 votes
91 zobrazenie

Dobry  deň prajem pan Schwarz. Uz sme spolu pisali. Ja som Marek  z Francie. Spolu sme najprv riesili injektaz  detskej  izby. Ktoru som robil v marci 2020. Injektaz sa davala zlta stena vrty  boli vrtane z vnutornej strany. A kde je  na fotke zlty zaves  tam boli robene vrty tiez z vnutra.  Tato stena je zateplena . Vsetko dobre dopadlo  prikladam aj foto  detskej izby. Stena vysusena opravena omietka. Clovek moze fungovat. Dakujem  Vam moc.

Potom sme spolu pisali ohladom  kuchyňskej steny. Prikladam  foto.

Tam som vrty vrtal z vonkajsiej strany. Potom sa cela tato stena zateplovala. Zaklady styrodur az do hlbky 80 cm a nasledne polystyren. Robilo sa to zaciatkom Dubna 2020.
Stena je dlha nejakych 5 metrov siroka 35 cm tusim. V podstate vrty sa robili zhruba ako uvidite na fotke socliky . Je to nejak max 5 cm nad podlahov vnutornou ( ale robilo sa to z vonka ). V podstate ked sa divam na tu stenu. Injektaz zabrala na nejakych 90%.
Na foto uvidite ze asi 35 cm nad podlahou sa my tvoria male mokre skvrny. Samozrejme to chcem odstranit. Prosim vas mam dorobit injektaz z vnutra ( z vonka uz sa nedostanem , je to zateplene ) ?.

Odporucate my ju urobit pod tymy skvrnami ako vidno na foto ? Alebo urobit to tesne nad podlahou zhruba kde koncia socliky 5 cm ?

Samozrejme si neham poradit od Vas. Mur je tehla v celom dome. Moj nazor je ze ked sa vrty robili z vonka do kuchyňskej steny, mozno sa to nepospajalo dostatocne. A bude treba dorobit par vrtov.. Dakujem vopred za vasu odpoved.

S pozdravom Marek

 • adminsanace stáří dotazu 2 týždne dní
 • poslední aktivní 2 týždne dní
0 votes
75 zobrazenie

Dobry den

Prednedavnom som u Vas kupoval Vas vyrobok aquastop krem. Chystam sa s tym zacat pracovat.

Chcem sa len spytat, ci vzdy po praci treba sanacnu pistol s hadicou vycistit alebo ked to len nejak uzavrem vydrzi to do zajtrajsieho dna. Lebo neviem ci sa mi to podari spravit na jeden krat vsetko. Tiez ci ten krem tuhne alebo ostava stale taky isty. Pytam sa len preto lebo sa chcem vyhnut zbytocnym komplikaciam

Dakujem

Machovec

 • adminsanace stáří dotazu 2 týždne dní
 • poslední aktivní 1 týždeň dní
0 votes
87 zobrazenie

Dobrý deň
Riešime vlhkosť v jednej z izieb.
Jedná sa o roh v spálni, jedná sa o stenu 600mm ktorá dilatačnou škárou nadväzuje na stenu garáže 500mm, múr je z tehly s dutinami.

Pomôže injektáž muriva?

 • adminsanace stáří dotazu 2 týždne dní
 • poslední aktivní 2 týždne dní
0 votes
98 zobrazenie

Dobry den.
Mal by som otázku ohľadom nasl. typu muriva. Sila steny je cca 60cm. Ide o kameň murovaný na akúsi hlinenú, snáď ílovú maltu. Na fotke je vidieť v škárach zvyšky cementovej fasády, môže to byť mätúce, murované je to fakt na nejakú mazaninu. Špára je nepravidelná. Vŕtať sa bude z vonku. Zvislá hydroizolácia nopovkou je hotová. Aký zvoliť postup? Treba radšej použiť aktivátor? Je potrebné zmenšiť rozostupy dier na 7cm? Mám držať  čo najlepšie rovinu a nevadi, že mi vrt niekde “uletí” par cm vedľa? Nevadi, že vo vnútri (zatiaľ) zostanú omietky? Keď budem počítať hĺbku vrtu, mám počítať čisto murivo, teda bez vnútornej omietky? Vopred ďakujem veľmi pekne za odpovede a prajem príjemný zvyšok dňa.

obrázok

 • adminsanace stáří dotazu 2 týždne dní
 • poslední aktivní 2 týždne dní
0 votes
93 zobrazenie

Dobrý deň, dovolím si Vás požiadať o radu ako ošetriť všetky staré tehlové múry radového RD. Vaša firma ponúka ucelený systém na dodatočnú hydroizoláciu svojpomocne a tak by som tiež postupoval. Teraz mám odhalené ako vnútorné tak vonkajšie steny. Pod múrmi je len kamenný základ na ílovitom podloží. Niektoré tehly sú značne degradované. Vonkajšie múry by som neskôr zateplil polystyrénom a obohnal nopovou fóliou.
Vďaka vašim webovým stránkam mám určitú predstavu, ale pre istotu by som rád predsa len ešte názor odborný.
Prosím o niekoľko odpovedí:
Čím vyplniť medzery v kamennom základu? Alebo stačí zabetónovať?
Podľa vašich odporúčaní aplikovať prípravok nad alebo už pod prvý rad tehál?
Čím impregnovať vonkajšiu stranu, aby zvyšky degradovaných tehál nepadali a neupchávali priechody nopovej fólie?
Vzhľadom k určitým finančným možnostiam môžete prosím uviesť aj cenové položky pre rozhodnutie ako v budúcnosti pokračovať?
Ďakujem veľmi
S pozdravom
Černý

 • adminsanace stáří dotazu 2 týždne dní
 • poslední aktivní 1 týždeň dní
0 votes
93 zobrazenie

Dobrý deň pán Schwarz,

mám otázku ohľadne nášho domu (vek odhadom 60 rokov), pred výmenou povodných okien nám v izbe na severovýchodnej strane domu vlhla smerom od podlahy hlavne severná stena a tvorili sa aj plesne, teraz po výmene okien už viditeľnú vlhkosť v stenách nenachádzame, avšak plesne ostali.
Chcem sa spýtať, či je aj tak možné aplikovať injektáž vašim prípravkom v celom dome aj keď viditeľnú vlhkosť nemáme a či to má dopad potom na naviazanosť krému do stien, alebo to preventívne aplikovať len do tej severnej steny. Dom by sme chceli aj zatepliť.
Na prvom obrázku možete vidieť skladbu steny po obití vonkajšej omietky s prevŕtaným televíznym káblom a na druhej fotke pohľad zvnutra, kde je vidieť, že kábel je prevŕtaný pár cm nad parketami. Injektáž by bolo najlepšie teda vykonať v rovnakej špáre, ako je prevŕtaný kábel alebo o jedno poschodie nižšie?
A ešte by som chcel vedieť, ci keby som injektáž vykonal z vonkajšej strany domu či je možné hneď napenetrovať a vymalovať vnutorné steny domu alebo treba počkať, kým sa materiál naviaže do stien?

Ďakujem pekne za odpoveď.
Peter Hajduk

 • Peter Hajduk stáří dotazu 3 týždne dní
 • poslední aktivní 1 týždeň dní
0 votes
60 zobrazenie

Dobrý deň.
Chcel by som sa poradiť, ako postupovať pri injektáži váľkového domu(nepálená tehla). Ako je možné vidieť na fotkách, terén nie je v jednej rovine. Základy domu sú kamenné, steny sú z nepálenej tehly. Vlhkosť sa prejavuje aj v podpivničenej časti, tá má steny celé z kameňa. Problém s vlhkosťou sme doteraz nemali(bývame tu 8rokov), začalo to minulý rok. Chcem sa teda opýtať, ako postupovať pri injektáži – v akej výške a pri akých rozostupoch vŕtať a či je nutné injektovať aj podpivničenú časť alebo len tú nadzemnú. Pre obraz prikladám aj niekoľko fotografií. Ďakujem za odpoveď.
S pozdravom

Pjaták

 • Tomáš Pjaták stáří dotazu 3 týždne dní
 • poslední aktivní 2 týždne dní
0 votes
87 zobrazenie

Dobrý deň chcel som sa spýtať či tento váš produkt bude vhodný aj pre kamenné murivo (žula).
Mám asi 150 rokov starý dom a murivo je viac kamenné než tehlové a je problém nájsť súvislú škáru.
Preto sa chcem spýtať či váš produkt sa do žulového kameňa “natiahne” a vytvorí sa tam potrebná izolácia vzlínajúcej vlhkosti.

Ďakujem za vybavenie
prajem Pekný Deň

 • adminsanace stáří dotazu 1 mesiac dní
 • poslední aktivní 1 mesiac dní
0 votes
101 zobrazenie

Dobrý deň,

aplikoval som aquastop cream a následne som to zahádzal maltou s prísadou AquaSan porosity, ďalej mám v pláne využiť vrecovaný sanačný štuk.

ale neviem čím to pred aplikáciou štuku napenetrovať? (Ide mi hlavne o vrchnú časť steny kde je stará omietka)

vďaka.

 • adminsanace stáří dotazu 1 mesiac dní
 • poslední aktivní 1 mesiac dní
0 votes
107 zobrazenie

Dobrý deň pán Schwarz,

Obraciam sa na vás s otázkou, v akom mieste vykonávať vrty pre krémovú injektáž viď obrázok.

nad ipou je tehlové murivo, malta nič moc, pod ipou ložený kameň, preložený vyvetralou omietkou.

Za mňa tipujem vrt v polovici tehly ….

Ďakujem, s pozdravom Ryška.

 • adminsanace stáří dotazu 1 mesiac dní
 • poslední aktivní 1 mesiac dní
0 votes
114 zobrazenie

Dobrý deň, chcel by som sa opýtať, ako vykonať navŕtanie obvodového múru, ak je jeho zloženie viď. obrázok?

Ďakujem
ms

obrázok

 • adminsanace stáří dotazu 1 mesiac dní
 • poslední aktivní 1 mesiac dní
0 votes
115 zobrazenie

Dobrý deň, plánujem zakúpenie a aplikáciu Aquastop a prosím o radu. Murivo v miestnosti je na dvoch stenách plná pálená tehla (hrúbka cca 30-35 cm), prvá priebežná špára je 5 a ďalšia 15 cm nad podlahou, na jednej stene 8 cm. Zostávajúce dve steny však majú betónový základ ktorý presahuje cca 5 cm nad podlahu, na tom je izolácia z obyčajnej dvojitej plastovej fólie a potom tehly. Navŕtanie by bolo úplne z vnútornej strany miestnosti, je v poriadku vykonať to do tých škár 15 cm resp. 8 cm od podlahy? Tiež neviem či je nejako zasolené alebo sú to len zvyšky omietky (bolo tam vlhko od stien a vytvorili sa plesne), môžete to prosím podľa tých fotiek nejako posúdiť? Stena s betónovým základom má veľmi silné omietky, tak neviem či je možné vykonať vŕtanie (aspon v časti) priamo do omietky alebo nad tú fóliu do tehly, avšak pod tú fóliu sa penetrácia rovnako nedostane. Na tú injektáž je nutné tiež zakúpenie vašej špeciálnej pištole alebo možno nejako inak? Ďakujem.

Murivo plná pálená tehla

Stena s betónovým základom nad podlahou

 • adminsanace stáří dotazu 1 mesiac dní
 • poslední aktivní 1 mesiac dní
0 votes
116 zobrazenie

Dobrý večer.
Pri aplikácii Aqua Stop Cream som poškvrnila chodník zo zámkovej dlažby, na ktorom zostali škvrny.

Môžete mi prosím odporučiť prostriedok, prípadne postup, ako škvrny odstrániť?

Ďakujem.

S pozdravom
Iveta Šimůnková

 • adminsanace stáří dotazu 1 mesiac dní
 • poslední aktivní 1 mesiac dní
0 votes
143 zobrazenie

Dobrý deň,
mám 19 rokov starú chatu s podlahovým kúrením. Po 15 rokoch začala u priečok na prízemí na omietke vystupovať vlhkosť a to za kuchynskou linkou viedlo k zápachu plesne. Oslovil som odbornú firmu a tá vykonala injektáž. Po 5 rokoch sa mi problém vrátil. Znovu začína murivo (pálené duté tvárnice priečkovka Tondach cca 15cm) vlhnúť a opadávať omietka. Výška novej mapy vlhkosti je do 15 cm nad sokel cca 7cm. Obvodové murivo je suché. Premýšľal som nad príčinou, pravdepodobne minimálny únik z podlahového kúrenia alebo nedokonalá deka hydroizolácie. Čo by ste mi odporučil, znovu urobiť injektáž? Nebolo by riešenie nová sanačná omietka?
S pozdravom Josef Hromek

 • adminsanace stáří dotazu 1 mesiac dní
 • poslední aktivní 1 mesiac dní
0 votes
111 zobrazenie

Dobrý deň.

V poradni som nenašiel, kedy potrebujem aktivátor. Mám tehlovú stenu ktorú chcem vaším prípravkom Aquastopcream izolovať. Omietky som podľa Vašich rád odstránil a teraz si u vás zakúpim aktivátor. Je ale potrebný? Múr mi teraz pripadá že je suchý. Ďakujem za odpoveď.

J Svícko.

 • adminsanace stáří dotazu 1 mesiac dní
 • poslední aktivní 1 mesiac dní
0 votes
118 zobrazenie

Dobrý deň,
prosím o radu, čo by mohlo byť príčinou vlhnutia múru na fasáde domu. Radi by sme zistili, či nie je príčinou prasknutá vodovodná alebo odpadová rúrka – mapa sa objavila pri okne, za ktorým je kuchynská linka so zabudovaným drezom/odpadom umývačkou. Ak by to neboli rúrky a kanalizácie, potrebovali by sme potom následne zistiť, či sa nejedná o prienik dažďovej vody alebo hladinu spodnej vody, ktorá môže (?) vzlínať (dom je do cca dvoch metrov výšky po obvode obložený dlaždicami). Jedná sa o stavbu z 80.rokov 20.storočia, čiže použité stavebné a iné materiály nemožno s presnosťou určiť a sme už niekoľkí majitelia. Ďakujem za Vašu radu. Foto prikladám.

 • adminsanace stáří dotazu 2 mesiace dní
 • poslední aktivní 2 mesiace dní
Zobrazuji 1 - 20 z 737 záznamů

Nákupný košík

Kompletný sortiment vždy skladom. Tovar dovezieme na Vašu adresu do dvoch prac.dní

pro-rychly-nakupSK

Inštruktážne a animačné videa pre odvlhčenie muriva

 • Animačné video AquaStop Cream

  Animačné video AquaStop Cream

 • Časozberné video AquaStop Cream

  Časozberné video AquaStop Cream

 • ČT - relácia Polopate 2018

  ČT - relácia Polopate 2018

 • TV Prima - Receptár prima nápadov

  TV Prima - Receptár prima nápadov

 • ČT - relácia Polopate 2020

  ČT - relácia Polopate 2020

 • Čo sa deje v murive po injektáži

  Čo sa deje v murive po injektáži

 • Polyuretanová injektáž pre zatesnenie prieniku tlakovej vody

  Polyuretanová injektáž pre zatesnenie prieniku tlakovej vody

 • Sanační omítka svépomocí

  Sanační omítka svépomocí

Aquasan Porosity

KALKULAČKA PRE RÝCHLY VÝPOČET SPOTREBY A NAVRHOVANÉHO BALENIA VRÁTANE CELKOVEJ CENY

spotreba

VODOROVNÉ REZY PRE BEZCHYBNÉ NAVRTANIE MURIVA

pro-shlednuti

REZ DOMU PRE DOPLNENIE hydroizolácií k trvalému odvlhčeniu

schema aqs

POZRITE, AKO sa obsluhujú nami dodávané APLIKAČNÉ ZARIADENIA

UKÁŽKA účinnosť systému AQUASTOP CREAM v extrémnych podmienkach

murik

Tu si môžete prezrieť sídlo a prevádzkareň našej spoločnosti

galerie

Napísali o nás v časopise Moje bývania

MOJE BYDLENI

posudok súdneho znalca

vyjadreni-znalce

K dnešnému dňu evidujeme TENTO POČET OBJEDNÁVOK zo SR a ČR, ale aj iných krajín EU. NIE sú započítané OSOBNÉ ODBERY.


Z každej objednávky ukladáme 10 Kč na sociálne projekty.

Systém AquaStop Cream® v praxi

Typické nasycovanie priebežnej škáry i menej nasiakavého murovacieho materiálu injektážnym krémom AquaStop Cream®.

Šírenie hydroizolačnej clony proti vzlínajúcej vlhkosti už po niekoľkých hodinách po injektáži.

sireni injektaze

Šírenie hydroizolačnej clony proti vzlínajúcej vlhkosti po 24 hodinách po injektáži. Tieto jedinečné vlastnosti nemá žiadna iná injektážna technológia ani hmota.


Všetky údaje, najmä texty a fotografie uvedené na týchto webových stránkach sú výtvorom a vlastníctvom spoločnosti TRUMF sanace s.r.o., predstavujú jej know-how a ako také požívajú ochranu rovnako podľa autorských predpisov upravujúcich duševné vlastníctvo.

Kontakty na našej prevádzkareň

Dvorská 1163/2,
252 19 Rudná u Prahy
Po-Čt 9:00 – 15:30, Pá 9:00 – 16:30

+420 235 312 000
+420 606 187 916

Kontakty na sídlo spoločnosti

Blatnická 14/3, Praha 5
IČO: 24271268
IČ DPH: SK4120141938
DIČ: CZ24271268

+420 602 282 982