Trumf sanace logo
0 votes
19 zobrazenie

Dobry den,

Dnes mi kurier dorucil vedro.  Ako postupovat prosim vas u tehloveho muriva z modernych blokov. Mam obavu ze aqua stop cream bude vo velkom vtekat do dutin spodnych tehal. Aplikacia sa da prevadzat iba v medzere nad prvou radou tehal. Ta je cca 10 cm nad podlahou.  Dakujem za skoru odpoved.

S pozdravom.

Ing. Ján Ball..

 • adminsanace stáří dotazu 2 dni dní
 • poslední aktivní 2 dni dní
0 votes
17 zobrazenie

Dobrý deň,

po rekonštrukcii sa nám v jednej z miestností po cca 2 rokoch začala objavovať vlhká mapa na stene z pálených tehál. Uprostred tejto priečky došlo k narušeniu hydroizolácie z dôvodov vedenia trubiek od kúrenia a zrejme následné zaizolovanie v priečke nebolo perfektné. Páči sa mi spôsob dodatočnej izolácie Aquastop cream aj z dôvodu minimálneho zásahu do existujúcich omietok. Zakúpil som Aquastop cream a pretože nie je múr extrémne vlhký, tak i Injection activator. To aj z toho dôvodu, že by som nerád robil zásahy do omietky a aplikáciu riešil len v nevyhnutnom rozsahu, tj. vyvŕtanie otvorov pre injektáž. Špecifikum steny je navyše také, že uprostred jej dĺžky vedie odpadová rúrka ústiaca vo vedľajšej technickej miestnosti a navyše v kraji múru je komín. Preto nie je možné vyvŕtať hĺbku diery 26 cm (30 cm hrúbka steny) v celej dĺžke, ale v týchto “kritických bodoch” len 10-15 cm.

Bude systém funkčný, ak vrty nebudú v priebežnej škáre, ale použijem activator? Bude hydroizolácia fungovať aj napriek skutočnosti, že pár vrtov bude kratších?

Ďakujem za radu.

 • adminsanace stáří dotazu 2 dni dní
 • poslední aktivní 2 dni dní
0 votes
14 zobrazenie

Dobrý deň, Mám prízemný domček 90 rokov starý, po rekonštrukcii (strecha, zateplenie domu, omietky …). V dvoch izbách sa objavujú zavlhnuté steny, ide to od zeme. Vlhkosť odstraňujem prístrojom pracujúcim na báze elektromagnetického poľa. Vysúšanie sa chvíľu darilo. Teraz po odstránení vnútorných omietok vo výške asi 80 cm od zeme, ktoré boli predtým zavlhnuté a boli nahradené sanačnou omietkou, sa ukázalo, že aj napriek sanačné omietke (zatiaľ je bez štuku) sa niekde opäť objavuje vlhkosť. Pomohlo by, keby sa vykonala injektáž krémom AquaStop Cream? Udržala by injektážou vzniknutá clona aj vlhkosť, ktorá môže byť spôsobená prameňom pod domom? Ide hlavne o pokoj, ktorý nie je podpivničený, ale jeden jeho múr, ten najviac problémový je vymurovaný až hore do ďalšieho podlažia, kde je už chodbou, pod ktorou je pivnica. Pivnica je vlhká, ale tam mi vlhkosť nevadí. Môžete mi, pán Schwarz, prosím poradiť? Ďakujem vopred za odpoveď.

 • adminsanace stáří dotazu 2 dni dní
 • poslední aktivní 2 dni dní
0 votes
15 zobrazenie

Dobry den, chcel by som sa spytat na podobny problem, avsak v mojom pripade nie je mozne obkopat budovu a vytvorit drenaz okolo obvodoveho muriva, nakolko pivnica sa nenachadza za obvodovymi stenami ale je umiestnena pod stavbou, pricom steny stavby nie su stenami pivnice a teda nie je mozne sa podkopat pod stavbu k stenam povnice. Preto sa chcem spytat, ci  je mozne systemom aqua stop cream nainjektovat svojpomocne stenu a zastavit tak pretekanie   ….malicke pramienky pritekajucej vody cez mur do pivnice vo vyske do 30cm nad podlahou pivnice, ci nedojde tak k vyplaveniu tohto kremu ci gelu zo steny, ak by som navrtal otvory okolo toho pramienku, ci dokaze ta pasta upchat miesta pretekania bez vyplavenia. Jedna sa o stenu z betonu stareho cca ť0r hrubeho asi 15-20cm.

Dakujem za odpoved, s pozdravom

Robert

 • adminsanace stáří dotazu 2 dni dní
 • poslední aktivní 2 dni dní
0 votes
14 zobrazenie

Veľká spokojnosť, ako s konaním pani Šnoblovej tak s ochotou šéfa pána Schwarze, ktorý aj v sobotu ráno odpovedal na moje otázky. A o výrobku AquaStop Cream -prvá aplikácia vlani (máj2019) a po skúsenosti som tento rok pokračoval v ďalších prostoroch. Investícia sa určite oplatí. Prokeš Vladimír

 • adminsanace stáří dotazu 2 dni dní
 • poslední aktivní 2 dni dní
0 votes
38 zobrazenie

Dobrý deň,

chceli by sme injektovať dom krémom Aquastop. Vo väčšine stien sú tehly, takže tu nevidím až taký problém, ale jedna z najhorších stien (šírka 80cm) je kamenná. Už som tu prečítala rady o dvojradovej injektáži po 80mm, ale chcela by som sa len uistiť, či je to aj tento prípad.

Navrtávať by sme chceli zo strany s farebnou starou omietkou (tá pôjde neskôr preč), foto s krompáčom je druhá strana múru. Tiež ma zaujíma, či by ste odporúčal hlbšie obkopanie základov a drenáž (na fotke je už vidieť čiastočne pripravený základ pre prvý betón z pôvodného betónu).

Ďakujem za odpoveď,

Juřicová

 • adminsanace stáří dotazu 1 týždeň dní
 • poslední aktivní 1 týždeň dní
0 votes
41 zobrazenie

Dobrý deň, chcel by som vykonať injektáž Vaším prípravkom, ale nie som si istý v akom mieste to urobiť. Dom je celý podpivničený a cca 1m sklepu je zapustený do zeme (po celom obvode). Sklep chcem opraviť aby sa mohol trochu lepšie využívať. Z vonkajšej strany je nopová fólia, kačírek o šírke cca 40cm a v úrovni hydroizolácie je drenáž (odvedená cca 40m ďaleko od domu). Dom je z roku 1952 a neviem v akom stave je hydroizolácia. Pred 5 rokmi čo sme vykonali drenáž a natiahnutie nopovej fólie, sa stav výrazne zlepšil, ale stále je poznať na spodnej časti trochu vlhkosti. Cca 1m od podlahy je vykonaná (asi v roku 1995) cementová omietka (asi) a na zvyšku sú vykonané sanačné omietky. Chcel by som teda Vaším prípravkom trochu poistiť hydroizoláciu ale neviem v akom mieste to urobiť. Ak chcem využívať pivnicu (aj na niečo iné ako skladovanie zemiakov), tak by som vykonal injektáž 10 cm nad podlahou pivnice ale neviem či je to tak správne. Neviem či by som nemal ešte jednu injektáž vykonať 10 cm nad úrovňou okolitej zeminy, aby som poistil že nebude vlhkosť stúpať do obytnej časti.

V prílohe je Foto a zákres pivnice.

Ďakujem

S pozdravom Gruncl Patrik

 • adminsanace stáří dotazu 2 týždne dní
 • poslední aktivní 2 týždne dní
0 votes
45 zobrazenie

Vážený pán Schwarz,
chcela by som Vás poprosiť o riešenie nasledujúceho problému, ak je to možné vašou technológiou .Máme starý dom, väčšinou z hlinených tehál, miestami kombinovaný s pálenými tehlami a rôznymi inými materiálmi – skôr také záplaty. Pustili sme sa do rekonštrukcie WC o rozmere 65 x 130 cm, ktoré je zabudované v technologickej miestnosti (už pálené tehly) .Ta je pristavaná pri obvodovej stene domu hrúbky cca 60 cm a bezprostredne nadväzuje na neskôr pristavovanú verandu.
V tejto fáze by sme chceli “ošetriť” priestor WC, pretože pod pôvodnými obkladmi bola stena veľa vlhká, tak máme strach, aby nám to potom nestúpalo hore .. Do budúcna plánujeme výmenu existujúceho odpadového potrubia z kameniny, ktoré nám možno spôsobuje onú vlhkosť a tiež vodorovne izolovať aj podlahu verandy. Súčasne by sa uskutočnila aj zvislá izolácia zvonku .Moc sa nám do toho síce nechce, ale asi nám nič iné nezostane … Možno, keby sme to urobili skôr, nemáme vlhkú stenu …
Uvažovali sme na WC využiť v stene susediacej s komorou injektáž AquaStop Cream ..Narážame na problém úzkeho priestoru 65 cm (dĺžka vrtáka + vŕtačka) … možno prípadne navŕtať šikmo? Neradi už by sme zasahovali do nových omietok v komore (aj keď by sa to robilo asi pohodlnejšie) .Predpokladám, že sa musíme držať výšky podlahy v komore, ktorá je vyššia, takže by sme vŕtali cca 20 cm od zeme na WC a vodorovnú stierku by sme vyviedli až nad injektáž, takže cca 30 cm od zeme? Pretože budú použité keramické obklady, je nutné omietnuť stenu pod obkladmi sanačnou omietkou? Samozrejme by sme následne s injektážou pokračovali cez celú komorovú stenu. Držať sa v celej stene v škáre, vzhľadom ku kombinácii rôznych materiálov, bude nemožné, takže radšej držať rovinu vrtov, ako odporúčate a vŕtať mimo škáru?

Prosím o radu, či je úvaha správna, prípadne o odporúčanie postupu.
moc ďakujem

 

 

 • adminsanace stáří dotazu 2 týždne dní
 • poslední aktivní 2 týždne dní
0 votes
50 zobrazenie

Dobrý deň pán Schwarz,

v minulosti som už od Vás kupoval Injektážny krém AquaStop Cream a som s ním spokojný. Používal som ho v tehlovej časti domu. Mám starý dom do tvaru písmena L a postupne ho stále dávam do poriadku. Tehlovú časť mám hotovú, druhá časť je opukový múr 60cm cca 22 metrov muriva, posledný múr je tehlový – podrezanie. Chystám sa na opukové murivo. Vnútri sú cca 10 rokov staré omietky po bývalom majiteľovi a povedal by som že v dobrom stave na to, že múr nemá žiadnu izoláciu. Vzhľadom k tomu že v dome bývame a omietky sú dobré, nechcem je zvnútra otĺcť. Z vonku je omietka tiež celkom dobrá a všade súdržná. Iba keď prší alebo je vlhko, je v jednej časti tmavšia akonáhle, ale keď je teplo, omietka je všade rovnaká. Mám v pláne múr z vonku obúchať do výšky cca 40 cm na opuku, doplniť škáry a injektovať. Injektáž chcem robiť skôr preventívne. Chcem sa opýtať či je môj postup správny a či na otlčený a injektovaný sokel možem samozrejme po technológ. pauze nalepiť kamenný betónový obklad. Pôvodne som myslel urobiť sokel odvetrávania z Cetrisu a prieduchov, ale ku konceptu domu sa mi absolútne nehodí oplechovanie sokla a ani sa mi nepáči. Prikladám foto fasády v “najhoršom” mieste. Budem rád za Váš názor a vopred moc ďakujem.

s pozdravom,

Michal Vrbský

 • adminsanace stáří dotazu 3 týždne dní
 • poslední aktivní 3 týždne dní
0 votes
56 zobrazenie

Dobrý deň, začala sa nám tvoriť pleseň a vlhké mapy v technickej miestnosti ktorá je z časti pod úrovňou terénu. Pomohla by krémová injektáž tento problém vyriešiť? Ďakujem za odpoveď posielam foto. F. Net.

 • adminsanace stáří dotazu 3 týždne dní
 • poslední aktivní 3 týždne dní
0 votes
61 zobrazenie

Dobrý deň, máme podobný problém ako ľudia v poradni. Aby sme mohli múr “opraviť”, potrebovali by sme poznať príčinu mokrej steny. Bližší popis: Jedná sa o múr vnútri domu medzi kúpeľňou a kuchyňou. Z väčšiny je múr z obidvoch strán krytý obkladom, príp. kuch. linkou. Pred rokom sa nám v kúpeľni pokazil bojler a voda z neho vytekala na podlahu. Ovšem nemyslím si, že by toto bola príčina, pretože je to už dlhá doba a múr by tým pádom mal byť čím ďalej menej mokrý, je to však naopak. Nemyslím si ani, že by vlhkosť bola od dažďa, pretože múr je mokrý v čase sucha. Máme podozrenie na prasknutú trúbku v stene, jedná sa o cca 50 rokov starý dom. Omietka v miestach nekrytých kachličkami vyzerá ako pena, drobí sa, padá na zem. Ako sme odsunuli spodnú časť kuch. linky, boli mokré aj dosky na zemi. Hornú časť linky sme zatiaľ nedemontovali, ale začína opadávať omietka i spoza tohto, preto súdim, že sa problém zhoršuje. Vôbec neviem, kde začať, na odborníka z akého odvetvia sa obrátiť, aby to nejako diagnostikoval … Za prípadnú odpoveď s radou vopred ďakujem. Pekný deň. Václavíková

 • adminsanace stáří dotazu 3 týždne dní
 • poslední aktivní 3 týždne dní
0 votes
48 zobrazenie

Dobrý deň, na našom RD sme vykonali pristavanie ďalších miestností k pôvodnému domu z nepálených tehál. Po osekaniu omietky sme zistili, že izolácia v stene je čiastočne vydrolená cca 2cm do hĺbky múru, pôvodne to bola vonkajšia strana múru. Po vykonaní vyliatí základovej dosky v rovnakej úrovni ako sú základy pôvodného RD sa objavila vlhkosť v rohu steny, po zaškrabnutiu do vlhkej časti tehál táto vlhkosť zasahuje opäť cca 2cm do hĺbky múru. V rohu vlhkosť siaha do výšky 40cm, postupne sa od rohu znižuje na cca 10cm, to celé v dĺžke 4m. Z druhej strany múru sa žiadna vlhkosť neprejavuje. Odporúčate nám prevedenie injektáže alebo by stačilo nahodiť múr sanačnou omietkou? Bohužiaľ foto sa nepodarilo nahrať.

 • adminsanace stáří dotazu 3 týždne dní
 • poslední aktivní 3 týždne dní
0 votes
58 zobrazenie

Dobrý deň, rozhodol som sa dať dohromady starú dielňu po dedovi, je to samostatná stavba mimo dom, avšak je z jednej strany napojená na vedľajší objekt (staré kamenné murivo) a navyše je umiestnená dosť pod týmto objektom (hlavná ulica je do svahu a môj objekt je pod úrovňou suseda, navyše zo strany cesty je zhruba 80cm pod úrovňou. U kamenného múru je primurovka z Ytongu, to isté aj zo strany cesty, ktorá je pod úrovňou. Bohužiaľ pri väčšom daždi mi roh kde je cesta a kamenný múr veľa navlhne, navlhne aj kamenná podlaha a zaujímalo by ma či je možné tento problém vyriešiť krémovou injektážou. Ďakujem

 • adminsanace stáří dotazu 3 týždne dní
 • poslední aktivní 3 týždne dní
0 votes
67 zobrazenie

Dobry den, chcel by som sa opýtať, mam pod jednou miestnosťou mokrú pivnicu, ktorá je tehlová a v zemi. Mozem nainjektazovat pivnicu pod urovnou stropu aby mi nesla vlhkosť do betonovej podlahy a steny aj ked je cca 1m pod urovnou zeminy, dakujem.

 • adminsanace stáří dotazu 4 týždne dní
 • poslední aktivní 4 týždne dní
0 votes
91 zobrazenie

Dobry den, chtel bysom si urobit injektaz pomocou Vaseho kremu. Mam doma tehlovy mur 45cm a mam vrtaky 12 a 16. Bohuzial nemam 14, ako je uvedeno vo Vasom navodu. Mozem vrtat tymito vrtakmi nebo musim kupit priamo vrtak 14?

Ďakujem za odpoveď,  Šůra

 • adminsanace stáří dotazu 1 mesiac dní
 • poslední aktivní 1 mesiac dní
0 votes
76 zobrazenie

Dobrý deň, možno použiť AQUA stôp cream aj s variantom kedy nemôžem (skôr nechcem) vnútornú stranu domu osekať až na tehly? Stena je 45 cm široká a jedná sa o tehlu. Základy sú kamenné a podlažia ílovité.

 

 

 • adminsanace stáří dotazu 1 mesiac dní
 • poslední aktivní 1 mesiac dní
0 votes
81 zobrazenie

Dobrý deň.

Mám pár otázok k vášmu produktu. Mám starý tehlový dom s hrúbkou obvodového muriva 45cm.

Rád by som použil injektáž na odvlhčenie. Ako dlho je potrebné čakať po aplikácii, aby sa mohlo zaomietať?

Ako mám vykonať výpočet, koľko materiálu potrebujem?

Ďakujem

S pozdravom Klimozek

 • adminsanace stáří dotazu 1 mesiac dní
 • poslední aktivní 1 mesiac dní
0 votes
97 zobrazenie

Dobrý deň.
Mám podpivničený dom kde steny sú robené liatym betónom ktorý bol “zahusťovaný” množstvom skál. Chcem sa pýtať ako robiť vrty. Či kolmo alebo šikmo a či dvojradovo ako som sa tu niekde dočítal alebo stačí jednoradovo.
Ďakujem
S pozdravom
Haško

 • Tomas Hasko stáří dotazu 1 mesiac dní
 • poslední aktivní 1 mesiac dní
0 votes
80 zobrazenie

Dobrý deň.

Chcela by som objednať jedno vedro 5 litrov a injektážnu pištoľ Univerzál s oceľovou trubičkou (600mm).

Prosím Vás, chcem sa opýtať, či nie je momentálne problém so zasielaním tovaru na Slovensko a či je poštovné na Slovensko tiež 8,50 eur.

Ďakujem

 • adminsanace stáří dotazu 1 mesiac dní
 • poslední aktivní 1 mesiac dní
0 votes
87 zobrazenie

Dobrý deň,

po troch rokoch od začiatku práce na odizolovaní domu pri rekonštrukcii, by sme sa chceli podeliť o skúsenosti:

Pri rekonštrukcii domu sme potrebovali vykonať dodatočné vodorovné i zvislé odizolovanie pivnice. Dodatočnú izoláciu sme vykonali pomocou injektážneho krému AquaStop Cream. Na odizolovanie sme vŕtali (po 10cm) otvory pre injektáž v priebežnej škáre nad prvým radom tehál nad základmi, ktoré sme následne vyplnili krémom Aquastop. V mieste, kde bola betónová stena do výšky cca 80cm (nižšie než bola priebežná špára medzi tehlami) sme ju z vnútornej strany opatrili hydroizolačnou stierkou Bitumen 2K. Následne bol múr omietnutý sanačnou omietkou AquaSan Porosity (piesok, cement a prípravok AquaSan Porosity). Nakoniec bolo murivo opatrené paropriepustnou maliarskou farbou. Ako už sme vyššie spomenuli, s odstupom troch rokov môžeme povedať, že tieto sanačné produkty sa vzájomne dopĺňajú a tým tvoria sanačný “systém”. Sanáciu sme vykonávali svojpomocne a zatiaľ všetko funguje, ako má. Múry sú suché a bez problémov.

 • adminsanace stáří dotazu 1 mesiac dní
 • poslední aktivní 1 mesiac dní
Zobrazuji 1 - 20 z 665 záznamů

Nákupný košík

Kompletný sortiment vždy skladom. Tovar dovezieme na Vašu adresu do dvoch prac.dní

pro-rychly-nakupSK

NÁVOD AKO SI ĽAHKO namiešať UNIKÁTNU OMIETKU URČENÚ PRE SANACE vlhkého muriva. UŠETRÍTE MIN. 80% nákladov oproti vrecovanej SANAČNEJ OMIETKE

Aquasan Porosity

KALKULAČKA PRE RÝCHLY VÝPOČET SPOTREBY A NAVRHOVANÉHO BALENIA VRÁTANE CELKOVEJ CENY

spotreba

VODOROVNÉ REZY PRE BEZCHYBNÉ NAVRTANIE MURIVA

pro-shlednuti

REZ DOMU PRE DOPLNENIE hydroizolácií k trvalému odvlhčeniu

schema aqs

POZRITE, AKO sa obsluhujú nami dodávané APLIKAČNÉ ZARIADENIA

UKÁŽKA účinnosť systému AQUASTOP CREAM v extrémnych podmienkach

murik

Tu si môžete prezrieť sídlo a prevádzkareň našej spoločnosti

galerie

Napísali o nás v časopise Moje bývania

MOJE BYDLENI

posudok súdneho znalca

vyjadreni-znalce

K dnešnému dňu evidujeme TENTO POČET OBJEDNÁVOK zo SR a ČR, ale aj iných krajín EU. NIE sú započítané OSOBNÉ ODBERY.


Z každej objednávky ukladáme 10 Kč na sociálne projekty.

Systém AquaStop Cream® v praxi

Typické nasycovanie priebežnej škáry i menej nasiakavého murovacieho materiálu injektážnym krémom AquaStop Cream®.

Šírenie hydroizolačnej clony proti vzlínajúcej vlhkosti už po niekoľkých hodinách po injektáži.

sireni injektaze

Šírenie hydroizolačnej clony proti vzlínajúcej vlhkosti po 24 hodinách po injektáži. Tieto jedinečné vlastnosti nemá žiadna iná injektážna technológia ani hmota.


Všetky údaje, najmä texty a fotografie uvedené na týchto webových stránkach sú výtvorom a vlastníctvom spoločnosti TRUMF sanace s.r.o., predstavujú jej know-how a ako také požívajú ochranu rovnako podľa autorských predpisov upravujúcich duševné vlastníctvo.

Kontakty na našej prevádzkareň

Dvorská 1163/2,
252 19 Rudná u Prahy
Po-Čt 9:00 – 15:30, Pá 9:00 – 16:30

+420 235 312 000
+420 606 187 916

Kontakty na sídlo spoločnosti

Blatnická 14/3, Praha 5
IČO: 24271268
IČ DPH: SK4120141938
DIČ: CZ24271268

+420 602 282 982