Trumf sanace logo
0 votes
1 zobrazenie

Dobrý deň, je možné použiť krémovú injektáž do vonkajšieho muriva, do ktoreho zatekalo kvôli zlej izolácii balkónu? Bude sa robit cela nova omietka, Zaujíma ma či je prípravok schopný vytesniť už starú vodu so škár, popr. tehál.
Vďaka za odpoveď.

 • adminsanace stáří dotazu 6 hodín dní
 • poslední aktivní 5 hodín dní
0 votes
10 zobrazenie

Dobrý deň, prosím o radu, čo sa stane, ak prevŕtam múr skrz a následne dám zátky z extrudovaného polystyrénu z oboch strán. Môže to tak byť? Alebo ako mám postupovať? Ďakujem za odpoveď.

 • adminsanace stáří dotazu 1 deň dní
 • poslední aktivní 1 deň dní
0 votes
39 zobrazenie

Dobrý deň,
mám od vás zakúpený Aqua Stop Cream.
Akurát po prečítaní diskusií sa radšej pred vŕtaním spýtam. V náčrte nižšie uvádzam 4 možnosti kde by som mohol vŕtať a vykonávať injektáž. Ktorý spôsob odporúčate?
Dom je v miernom svahu, základ kamenný, ale kde je pôvodná izolácia je už tehla (aspoň vo väčšine prípadov). Časť domu je nepodpivničená, teda tam vŕtať budem ľahko nad úrovňou podlahy v izbe – správne?

Ďakujem za odpoveď

 • adminsanace stáří dotazu 2 dni dní
 • poslední aktivní 2 dni dní
0 votes
24 zobrazenie

Dobrý deň,

 

rekonštrukcia starého domu, zmiešané murivo tehla kameň. V súčasnosti odkopané a položený základový betón na ktorý prídu asfaltové pásy a polystyrén, syst. deky s teplovodným kúrením a anhydrit. Celková výška nad betónom 20cm. Nie je problém vyvŕtať otvory zvnútra cca 5 cm nad betónom. Akým spôsobom zabezpečiť prepojenie pásov s vzniknutou izolačnou zónou, múr je značne nerovný … Stačí jednoducho vytiahnuť pásy 20 cm hore pres existujúce nerovnosti (výstupky cca 4cm)? Ďakujem za odpoveď.

 

 • adminsanace stáří dotazu 3 dni dní
 • poslední aktivní 3 dni dní
0 votes
18 zobrazenie

Dobrý deň, chcel by som sa informovať na aplikáciu AquaStop cream v prípade rozdielnej výšky podlahy vo vnútri domu a vonkajšieho terénu (starý tehlový dom z roku 1914 pravdepodobne bez vodorovnej i zvislej hydroizolácie v múroch) Podlaha v dome je približne 80cm nad vonkajším terénom (zámková dlažba) a vo vnútri domu žiadna nežiaduca vlhkosť nie je ani na stenách, ale dom trošičku vlhne práve v miestach kde sa z vonku stena dotýka terénu a v niektorých miestach to degraduje omietku. Aplikácia podľa inštruktážneho videa sa ale vykonáva až 10cm nad výškou podlahy vo vnútri domu (u nás by to teda bolo vo výške až cca 90cm) – to by pre nás vôbec neriešilo problém práve nízko pri terénu z vonku. A naopak neviem či keby sa injektáž urobila nízko pri terénu, či sa vlhkosť nepřemostí akurát vyššie a nezasiahne nám do miestností kde s ňou teraz nemáme vôbec problém. Predpokladám, že teda v našom prípade pravdepodobne asi pomôže dodatočne zvisle odizolovať múry od okolitého terénu?

Ďakujem za prípadnú odpoveď. Jakub Klemens

 • adminsanace stáří dotazu 3 dni dní
 • poslední aktivní 3 dni dní
0 votes
42 zobrazenie

Dobry den
Mozem pre lepsi ucinok injektaze spravit dvojradove navrtanie muriva ?
Zatky na zamedzenie vyronu kremu sa po 14 dnoch odtsranuju , alebo sa nechavaju v murive?

 • Robert Bango stáří dotazu 4 dni dní
 • poslední aktivní 2 dni dní
0 votes
88 zobrazenie

Dobrý deň,
Prosím o radu, čím obnoviť hydroizoláciu betónovej podzemnej záchytky na dážďovou vodu, zo zrušenej žumpy.40 rokov bola izolovaná asfaltovým penetračným náterom. Neprepúšťala. Teraz, po vyčistení prepúšťa, voda sa všetka stratí.
Čo mám prosím použiť na obnovu hydroizolácie vlhkého betónu? Dno nádrže je asi 3metre pod úrovňou terénu. Spodná voda tam nie je.
Ďakujem za názor.

 • adminsanace stáří dotazu 3 týždne dní
 • poslední aktivní 3 týždne dní
0 votes
109 zobrazenie

Dobrý deň. Mám problém s vlhkosťou v kamennom domčeku, je postavený vo svahu a z kameňa znelec. Šírka obvodového muriva je 80cm, v jednej miestnosti sa stále potýkam s enormnou vlhkosťou cca 75% . Moc sa mi páčila vaša reportáž. Prosím o bližšie informácie ohľadom realizácie a injektáže muriva .Oktábcová

 • adminsanace stáří dotazu 3 týždne dní
 • poslední aktivní 3 týždne dní
0 votes
101 zobrazenie

Dobrý deň,
chceme vykonať injektáž Aquastopcream v suterénnej miestnosti, ktorá je cca 2m pod úrovňou terénu, z vonkajšej strany je nopovka.
bude injektáž účinná?
ďakujem za odpoveď

 • adminsanace stáří dotazu 3 týždne dní
 • poslední aktivní 3 týždne dní
0 votes
90 zobrazenie

Dobrý deň, chcel by som sa opýtať či je možné namiešať pomocou AquaSan Porosity tiež sanačnú štuku.
Ďakujem

S pozdravom

Milan Bída

 • adminsanace stáří dotazu 3 týždne dní
 • poslední aktivní 3 týždne dní
0 votes
96 zobrazenie

Dobrý deň,
kontaktujem Vás s prosbou o radu. Kupujeme RD, na ktorom je nutné vykonať hydroizoláciu. Chystáme sa použiť Váš injektážny krém, no potreboval by som poradiť s jeho realizáciou. Na jednej stene RD je vlhkosť (viď. foto 1), ktorá sa tvorí vplyvom vlhkosti zeminy od suseda. Primárne plánujem použiť Váš krém aj pre zemnú vlhkosť na našom pozemku, ale chcel by som sa opýtať či je možné Váš krém aplikovať aj vertikálne (viď. foto 2) a tým zamedziť prenikaniu vlhkosti od suseda.

Vopred ďakujem za radu.

S pozdravom Kupčina

Foto č.1

 

Foto č.2

 • adminsanace stáří dotazu 3 týždne dní
 • poslední aktivní 3 týždne dní
0 votes
92 zobrazenie

Dobrý deň,

pred 2 rokmi som použil Vašu technológiu na vlhkú pivnicu v rodinnom domčeku, a som s týmto riešením veľmi spokojný.

Preto som sa rozhodol použiť túto technológiu na chalupu, kde budem vykonávať injektáže a omietku vnútri chalupy.

Môj dotaz sa týka výrobku

AquaStop Protect :

je tento prípravok vhodný na vonkajší náter pieskovcového základu na ktorý nadväzujú práve vlhké múry severnej strany, a aká je spotreba tohto prípravku, na 1 m2 a optimálny počet aplikácií?

Vďaka za odpoveď, S pozdravom Patočka

 • adminsanace stáří dotazu 3 týždne dní
 • poslední aktivní 3 týždne dní
0 votes
107 zobrazenie

Dobrý deň, chcel som sa opýtať v akej výške vykonať vrt a nadviazať hydroizolačnú vaňu resp. lepenku. Podkladový betón je 10cm a vrt sa vykoná do tehlovej steny do škáry ale neviem, či ho vykonať zároveň s vrchom podkladového betónu či v nejakej výške nad ním, aby bolo možné nadviazať hydroizoláciu, ďakujem za radu.

 • adminsanace stáří dotazu 4 týždne dní
 • poslední aktivní 4 týždne dní
0 votes
97 zobrazenie

Dobrý deň, chcem sa opýtať na správnosť spôsobu vykonania injektáže. Injektáž som vykonával z vnútornej strany múru, keď bola vonkajšia teplota v tom čase okolo +10 stupňov. Zhruba za 5 dní sa výrazne ochladilo aj na -15-17 stupňov. Mrazy trvali približne 14 dní. Chcem sa opýtať, či nemohlo vplyvom mrazov dôjsť k znehodnoteniu injektážnej hmoty? Prípadne ak zmrzla tak sa zase roztopila a všetko bude fungovať ako má?
Vopred ďakujem za odpoveď.

 • adminsanace stáří dotazu 4 týždne dní
 • poslední aktivní 4 týždne dní
0 votes
148 zobrazenie

Dobrý deň

Bývame v dome v miernom svahu (prevýšenie cca 1: 5) 30 metrov pod vrcholom kopca a 80 metrov nad najnižším bodom. Okolitá pôda je skôr ílovitá. Pred domom je cca 20 metrov smerom do kopca les, za domom aj vedľa domu dedina. Vek domu je cca 30 (základy 40) rokov.
Keďže sme si ako zdroj tepla tento rok nechali inštalovať tepelné čerpadlo (skôr sme topili kotlom na tuhé palivá), tak sa nám uvoľnila miestnosť v pivnici. Miestnosť je 2,5 metra pod úrovňou zeme. Rozhodli sme sa preto z bývalej kotolni urobiť wellness miestnosť (sauna, vírivka). V uhoľnom mieste ani vo vedľajšej kotolni nikdy nebola viditeľná vlhkosť, ani nikdy nevlhly múru. Ostatne tam nie je ani dnes. Máme tam odvetrávanie ventilátorom, ktorý má čidlo vlhkosti a spína sa pri prekročení vlhkosti v miestnosti 60%, čo sa deje len, ak je vírivka odkrytá dlhšie ako 30 min. Ďalej potom máme v miestnosti nainštalovaný odvlhčovač vzduchu, ktorý sa zapína pri prekročení vlhkosti nad 40%. Po väčšinu času je vlhkosť pod touto úrovňou, teda sa nezapína. Pôvodné obvodové múry boli zaizolované Ipou a natreté nejakou hydroizoláciou (robil to predchádzajúci majiteľ). Okolo celého domu, predovšetkým potom na prednej stene vo svahu, bola urobená drenáž (opäť robil predchádzajúci majiteľ). Zistili sme, že drenáž nie je vedená pod úrovňou podlahy pivnice, ale cca 20 cm nad. Kam vedie nemáme zdanie, ale je isté, že niekam za dom (narazili sme na túto rúrku za domom pod svahom v krajine).

Znovu podotýkam, že nikdy v dome ani v pivnici nebol problém s vlhnúcimi múrmi.

Momentálne nás prakticky od začiatku leta, teda od prerobenia miestnosti, trápi spodná voda. Môže to byť zmenou zdroja tepla, môže to byť napr porušenou hydroizoláciou domu, narušenou drenážou, môže to byť aj tým, že tento rok je abnormálne nasýtená pôda a stále prší, k tomu nad domom vo svahu vyrúbali polku lesa, ktorý tiež veľa vody zachytával, však hľadáme riešenie.
Vlhkosť sa objavuje pod terasou (tam nás to netrápi z hľadiska vlhkosti ani plesní, skôr z hľadiska statiky, však ten múr prakticky okrem terasy samotnej nič ďalšie nenesie.
Horšie je, že sa vlhkosť objavuje aj na stene v kotolni a v kotolni na podlahe je fľak. Je to vzlínajúca vlhkosť od základov.
Keďže sa nám nechce odkopávať celú prednú stenu a bočné steny domu, kvôli novej hydroizolácii a drenáži (musel by sa rozobrať kamenný gril, ktorý je zlepený, musela by sa rozobrať pergola, ktorá má základy v krajine, musel by sa “nejako” vyriešiť aj vchod do domu z bývalého zhodenia uhlia, kde sú teraz nové dvere. Rovnako tak by bol problém so schodmi do domu a v neposlednom rade aj so všetkými sieťami, či už elektrickými, alebo vody alebo telekomunikačnými. Prakticky celá predná stena by znamenala na každom metri nejakú ťažkú ​​prekážku. Nehľadiac na to, že by spomínaný výkop musel byť hlboko minimálne 3 metre pod povrch prednej steny.
Hľadáme teda riešenie.
Foto – vlhký fľak na zemi a steny vnútri. Sú to dvere medzi Wellness a kotolňou.
Napadlo nás to riešiť komplexne.1. Vlhkú stenu v kotolni podľa postupov nainjektovat a správne zaizolovať a oddeliť od základov. Pochopiteľne aj sanačná omietka. Ak bude treba, urobiť ešte hydroizoláciu podlahy.

2. Pod terasu postaviť ešte jednu stenu pred tú súčasnú, tá bude od tej pôvodnej, ktorá je vlhká a začína sa drobiť, oddelená hydroizoláciou (i od zeme) a ponesie ťažobu terasy. Síce tým zmenšíme priestor pod terasou, ale to nám nijako nevadí.

3. To je najťažšie … vyriešiť vzlínajúcu vlhkosť. Napadlo nás, vytvoriť vrt (studňu), ktorej hĺbka bude cca 1m pod základmi. Tam bude automatické čerpadlo, ktoré bude odčerpávať vodu vždy, keď stúpne spodná hladina nad určitú hodnotu. Tým by sa malo aspoň podľa môjho názoru zamedziť stúpaniu hladiny spodnej vody k základom a tým pádom aj vzlínaniu.

Umiestnenie vrtu by som rád viď obrázok

1. Do kotolne – Nemuselo by sa riešiť čo s vrtom cez zimu, hĺbka vrtu by bola len cca 2 metre

2. Pod terasu – Musel by sa vrt zatepliť, hĺbka vrtu by bola len cca 2 metre

3. Vonku pred dom – Musel by sa vrt zatepliť, hĺbka vrty by musela byť min. 5 metrov

Chcel by som sa opýtať na Váš názor, či to takto ide vyriešiť a či je to možné považovať za trvalejšie riešenie?

Budem rád za akýkoľvek názor prípadne radu.

Ďakujem

Jaroslav Holan

 • adminsanace stáří dotazu 1 mesiac dní
 • poslední aktivní 1 mesiac dní
0 votes
136 zobrazenie

Dobry den,

Zvazujem injektaz garaze a mam otazku ohladom moznosti a vhodnosti aplikacie kremovej injektaze aj do DT tvarnic plnenych betonom sirky 200mm.

Prezrel som si vasu stranku aj videa na youtube, kde doporucujete kremovu injektaz na rozne typy materialov, avsak nebolo spomenute DT tvarnice – z nich mame postavene nosne steny volne stojacej garaze, ktore po 3tom roku od stavby zospodu navhluju.

 

Dakujem za odpoved,

Janosik

 

 • adminsanace stáří dotazu 1 mesiac dní
 • poslední aktivní 1 mesiac dní
0 votes
125 zobrazenie

Dobrý večer pán Schwarz,

Chcel by som sa spýtať na možnosť vyplnenia vrtov po injektáži. V septembri som vykonal injektáž svojho domu, myslím že úspešne. Múry opuka cca. 65cm. Chcel by som sa opýtať či je možné vyplniť prázdne vrty po injektáži montážnou penou. Niekde je opuka dosť nesúdržná a myslím že som zlepšil vstup mravcov do objektu. Myslím že by to pomohlo aj z dôvodu premŕzania. Ešte by som sa Vas ako odborníka opýtal na váš názor na zateplenie opuky 65cm, steny sú suché. Ďakujem za Váš čas a odpoveď.

S pozdravom,

Michal Vrbský

 • adminsanace stáří dotazu 1 mesiac dní
 • poslední aktivní 1 mesiac dní
0 votes
152 zobrazenie

Dobrý deň,

ospravedlňujem sa, že kontaktujem priamo Vás, ale na stránkach mi nešlo odoslať správu s dotazom.

Chcel by som si urobiť na dome krémovú injektáž. Bohužiaľ nie všade je možné urobiť vrty z vonku domu, chcem sa teda opýtať či je možné kombinovať vŕtanie zvnútra a zvonku. Dom je už obývaný preto by som nechcel všetko vyvŕtavať vo vnútri.
Vopred ďakujem za odpoveď,
prajem pekný deň.

Řehák

 • adminsanace stáří dotazu 2 mesiace dní
 • poslední aktivní 2 mesiace dní
0 votes
148 zobrazenie

Dobrý deň,
prečítal som všetky otázky, ale nepodarilo sa mi nájsť presnú odpoveď na môj prípad.
Mám starú chalupu do “L”, kde sú 3 miestnosti, kde by som chcel aplikovať vašu injektáž, v troch rôznych úrovniach s tým, že sa navyše prekrývajú do “T”. Rozdiel je cca 12cm, ale medzi najvyššou a najnižšou je to cca 24cm. Bolo by prosím riešením vykonať injektáž v dvoch úrovniach? napr. vo výške podlahy pri jednej miestnosť a z druhej strany vo výške podlahy tej druhej? Myslím, že by sa to snáď mohlo spojiť. Sila steny medzi miestnosťami 30cm.
Nie som si ale istý či by z tej vyššej miestnosti nešla vlhkosť nejakým mostom do tej nižšej. Asi by sa museli tie izolácie vrátane podlahovej nejako napojiť. Možno v tej nižšej vytiahnuť podlahovú izoláciu vyššie, ale sú tam dve steny murované a zvyšné dve drevenica, tak neviem či je “vaňa” v tomto prípade dobrá voľba pre podlahu. Asi by to skôr (v tom polozrube) chcelo nejakú odvetrávanú podlahu.

Ďakujem za radu

 • adminsanace stáří dotazu 2 mesiace dní
 • poslední aktivní 2 mesiace dní
0 votes
138 zobrazenie

Dobrý deň, budem vykonávať injektáž obvodového múru šírka 60cm z opuky kde z jednej strany je prístavok v ktorom bude kúpeľňa a z druhej pokoj. Určite použijem sanačnú omietku z izbovej strany ale zaujíma ma či je potrebné aj zo strany kúpeľne keď tam bude keramický obklad? Nebude to robiť problém keď sa to z jednej strany uzavrie lepidlom a dlažbou? Ďakujem za odpoveď.

 • adminsanace stáří dotazu 2 mesiace dní
 • poslední aktivní 2 mesiace dní
Zobrazuji 1 - 20 z 795 záznamů

Nákupný košík

Kompletný sortiment vždy skladom. Tovar dovezieme na Vašu adresu do dvoch prac.dní

pro-rychly-nakupSK

Inštruktážne a animačné videa pre odvlhčenie muriva

 • Animačné video AquaStop Cream

  Animačné video AquaStop Cream

 • Časozberné video AquaStop Cream

  Časozberné video AquaStop Cream

 • ČT - relácia Polopate 2018

  ČT - relácia Polopate 2018

 • TV Prima - Receptár prima nápadov

  TV Prima - Receptár prima nápadov

 • ČT - relácia Polopate 2020

  ČT - relácia Polopate 2020

 • Čo sa deje v murive po injektáži

  Čo sa deje v murive po injektáži

 • Polyuretanová injektáž pre zatesnenie prieniku tlakovej vody

  Polyuretanová injektáž pre zatesnenie prieniku tlakovej vody

 • Sanační omítka svépomocí

  Sanační omítka svépomocí

 • Rubová gelová injektáž

  Rubová gelová injektáž

Aquasan Porosity

KALKULAČKA PRE RÝCHLY VÝPOČET SPOTREBY A NAVRHOVANÉHO BALENIA VRÁTANE CELKOVEJ CENY

spotreba

VODOROVNÉ REZY PRE BEZCHYBNÉ NAVRTANIE MURIVA

pro-shlednuti

REZ DOMU PRE DOPLNENIE hydroizolácií k trvalému odvlhčeniu

schema aqs

POZRITE, AKO sa obsluhujú nami dodávané APLIKAČNÉ ZARIADENIA

UKÁŽKA účinnosť systému AQUASTOP CREAM v extrémnych podmienkach

murik

Dokumentácia k našim výrobkom

Tu si môžete prezrieť sídlo a prevádzkareň našej spoločnosti

galerie

Napísali o nás v časopise Moje bývania

MOJE BYDLENI

posudok súdneho znalca

vyjadreni-znalce

K dnešnému dňu evidujeme TENTO POČET OBJEDNÁVOK zo SR a ČR, ale aj iných krajín EU. NIE sú započítané OSOBNÉ ODBERY.


Z každej objednávky ukladáme 10 Kč na sociálne projekty.

Systém AquaStop Cream® v praxi

Typické nasycovanie priebežnej škáry i menej nasiakavého murovacieho materiálu injektážnym krémom AquaStop Cream®.

Šírenie hydroizolačnej clony proti vzlínajúcej vlhkosti už po niekoľkých hodinách po injektáži.

sireni injektaze

Šírenie hydroizolačnej clony proti vzlínajúcej vlhkosti po 24 hodinách po injektáži. Tieto jedinečné vlastnosti nemá žiadna iná injektážna technológia ani hmota.


Všetky údaje, najmä texty a fotografie uvedené na týchto webových stránkach sú výtvorom a vlastníctvom spoločnosti TRUMF sanace s.r.o., predstavujú jej know-how a ako také požívajú ochranu rovnako podľa autorských predpisov upravujúcich duševné vlastníctvo.

Kontakty na našej prevádzkareň

Dvorská 1163/2,
252 19 Rudná u Prahy
Po-Čt 9:00 – 15:30, Pá 9:00 – 16:30

+420 235 312 000
+420 606 187 916

Kontakty na sídlo spoločnosti

Blatnická 14/3, Praha 5
IČO: 24271268
IČ DPH: SK4120141938
DIČ: CZ24271268

+420 602 282 982