Trumf sanace logo
0 votes
35 zobrazenie

Dobrý deň

Mám v pláne opraviť pivnicu ktorá je z betónu, zapustená 0,5m v zemi.
Bola postavená v 60 rokoch. Pri obíjani omietky som si všimol že murivo sa postupne drolý (vlhkosť, otrasy, malo cementu respektíve vyzrážanie cementového mlieka)

Chcem sa spýtať či je Váš prípravok ideálny ako na hydroizoláciu tak i na spevnenie betónového muriva (vyplnenie kapilar) alebo odporúčate skôr klasickú tlakovú injektáž.

Ďakujem

 • tono stáří dotazu 5 dní dní
 • poslední aktivní 5 dní dní
0 votes
56 zobrazenie

Zdravím pán Schwarz. Chcel by som sa Vás spýtať či a ako dlho sa nechávajú diery zaštoplované s polystyrénovými zádkami alebo sa po nejakom čase dávajú preč. Ďakujem za odpoveď.

 • adminsanace stáří dotazu 1 týždeň dní
 • poslední aktivní 1 týždeň dní
0 votes
64 zobrazenie

Dobrý deň,

rád by som sa opýtal, na funkčnosť a najlepší spôsob injektáže do kameňa. Kúpili sme starší domček a základy sú čiastočne tehlové s priebežnou škárou a čiastočne kameň. Kamene medzi sebou majú len hlinenú vrtstvu. Šírka základu sa pohybuje od 500mm do 700mm. Bude injektáž funkčná aj za takýchto podmienok? Nasaje aj kameň Váš injektážny krém? Keď som vykonal niekoľko vrtov, kameň sa zdá byť úplne suchý, avšak hlina okolo vlhká.

Ďakujem, Hadamcik

 • adminsanace stáří dotazu 2 týždne dní
 • poslední aktivní 2 týždne dní
0 votes
76 zobrazenie

Zdravím, vŕtam diery 14mm vrták hĺbka o 4.cm menej ako je silný múr, rozostupy 9-10 cm. Je to prosím správne? Ďakujem pekne s pozdravom ŠEVČUK.

 • adminsanace stáří dotazu 3 týždne dní
 • poslední aktivní 3 týždne dní
0 votes
94 zobrazenie

Dobrý deň,

zakúpil som u Vás krémovú injektáž a mám v tejto súvislosti tri otázky. Prosím Vás týmto o informácie, aby som niečo nezanedbal.

Chcel by som sa opýtať, pri akej najnižšej teplote okolia môžem prípravok aplikovať, ako a čím najlepšie očistiť aplikačnú pištoľ pre ďalšie použitie pri zakúpení ďalšieho krému (ak sa mi spôsob osvedčí, veľmi rád by som pokračoval v aplikácii krému do garážovej steny).

A potom by som Vás ešte chcel požiadať o odpoveď na otázku, ako veľmi je dôležité odstrániť omietku v mieste aplikácie. Injektáž budem vykonávať do tvárnic. Omietka na stene je kvalitná a pevná-ako teda prosím ovplyvní neodstránenie omietky pôsobenie krému v stene? A ak musí byť omietka odstránená, nestačí len na strane vŕtania a aplikácie krému?

Prikladám jedno foto stavu steny (ten vyšší tieň je tieň autá-jedná sa o mapy vlhkosti muriva nižšie). Mnohokrát ďakujem za ústretovosť a ochotu mi odpovedať na otázky, než začnem krém do steny aplikovať. S pozdravom a prianím pekného dňa, R. Bibrle.

 • adminsanace stáří dotazu 3 týždne dní
 • poslední aktivní 5 dní dní
0 votes
110 zobrazenie

Dobrý deň. Prosím vás, mám dom odkopaný až na základ. Murivo nie je súrodé, ide o kameň a občas tehlu. Vo vašich aplikáciách vidím iba izoláciu v škáre tehál. Možno teda nejako potlačiť vzlínajúcu vlhkosť? Aj keď nie je nijako výrazná, nestačí nejako odvetrať základ?

Vrlík

 

 • adminsanace stáří dotazu 3 týždne dní
 • poslední aktivní 3 týždne dní
0 votes
99 zobrazenie

Dobrý deň, dovoľujem sa popýtať na možnosť použitia vašich výrobkov v mojom prípade. Mám RD so susedom ako dvojdom, vykonal som adaptáciu pivničných priestorov, ale pivničný múr so susedom je vlhký. Vykonal som skúšobný vrt do steny, je silná cca 30 cm a zo strany suseda je hlina, sused nemá pivnicu. Môj RD je po obvode odkopaný, vykonaná drenáž, izolácia a zásyp štrkom, tam je to v poriadku. Navŕtanie múru a použitie injekt. krému bude asi nedostatočné pretože celý múr z druhej strany je zasypaný zeminou. Odkopaní zeminy neni možné, sused nesúhlasí.
Ďakujem za radu.
S pozdravom
Pavel Raboch

 • adminsanace stáří dotazu 4 týždne dní
 • poslední aktivní 4 týždne dní
0 votes
129 zobrazenie

Dobrý deň,

potrebujem použiť injektáž len asi na 1,5 metra dlhom kusu tehlovej steny silnej 50 cm.

Na to by mi asi mohli stačiť dve tuby 550 ml s aplikačnou trubičkou.

Môže sa krém aplikovať v zimnom období, prípadne ako dlho musí byť “bezmrazové” počasie?

Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.

Zdravie Vás

Radim Zálesák

 

 • adminsanace stáří dotazu 1 mesiac dní
 • poslední aktivní 1 mesiac dní
0 votes
138 zobrazenie

Dobrý deň pán Schwarz.

Vo Vašej poradni som nenašiel návod ako najlepšie naniesť na zvislú stenu vo výkope ponúkaný AquaStop Bitumen. Môžete mi poradt? Chcel by som, abysom niečo nezanedbal. ďakujem a som spozdraveom Jiří Z.

 • adminsanace stáří dotazu 1 mesiac dní
 • poslední aktivní 1 mesiac dní
0 votes
125 zobrazenie

Dobrý deň,

Zakúpil som starší dom, čiastocne zrekonštruoval a začal používať k bydlení. Po krátkej dobe sa objavila vlhkosť okolo okien a to napriek tomu že pravidelne vetráme, tak ako sa má. Dokonca musíme používať sušič, a aj vlhkosť z okien, kde sa zrazí, odstraňovať niekoľkokrát denne. Na základe toho, že som pri rekonštrukcii zistil nad podlahou u niektorých sten výrazne narušenú omietku a pod ňou čiastočne rozdrobené tehlové murivo, ktoré som opravil, sa domnievam, že na dome je zlá izolácia a vlhkosť vzlína múrmi hore klasickým spôsobom. Z vašich návodov je mi jasné, čo musím urobit, ale potrebujem poradiť: predná strana domu je nepodpivničená a podlaha je nad úrovňou terénu, cca 1m, tzn. tam budem vykonávať sanáciu vo výške cca 10 cm nad podlahou, budem to robit zvonku z dovodov uz rekonštruovaného interiéru. Druhá polovica domu v pozdĺžnej ose je podpivničená. Tzn. mam dodržiavať tú istú líniu, tak aby sanácia bola vykonaná v tej samej línii, alebo mám podpivničenú časť sanovať zasa 10cm nad podlahou pivnice a postupne sa šikmo napojiť na prednej strane? Ďakujem za odpoveď A.B.

 • adminsanace stáří dotazu 1 mesiac dní
 • poslední aktivní 1 mesiac dní
0 votes
152 zobrazenie

Pekný deň, rozhodol som sa vyskúšať váš spôsob odizolovania vlhkého muriva, ale mám problém v skladbe muriva. Urobil som si testovacie okienko v omietke a vznikol problém. Mám totiž vo vnútri nad podlahou jeden rad tehál a na nej nadväzuje škvárový zásyp s veľmi malým množstvom spojivá. Takže sa dá povedať, že je tá škvára dosť sypká. Mám totiž obavu, aby pri vŕtaní nad tou tehlou, podľa vášho návodu, nedochádzalo k sesypávaniu škvary do vrtu. A teraz babo (pardón) raď. Ako by ste to vy, ako odborníci riešili. Vopred ďakujem za pre mňa pozitívnu odpoveď. S pozdravom Urbánek.

 • adminsanace stáří dotazu 1 mesiac dní
 • poslední aktivní 1 mesiac dní
0 votes
153 zobrazenie

Dobrý deň,

zhruba pred desiatimi rokmi, som vykonal drenáž okolo RD, bohužiaľ som nevykonal zvislú izoláciu základu a len som použil nopovou fóliu a vysypal lomový kameň. Aj tak to veľa pomohlo. Teraz by som chcel použiť vašu metódu na ošetrenie muriva proti vzlínajúcej vlhkosti a preto sa pýtam, či to nebude zbytočne vynaložené úsilie. K domu, dom je postavený v sedemdesiatych rokoch. Je celý podpivničený, podľa môjho je skladba taká: základový pás cca 45 cm, na ňom potom vymurovaná tehla 15 cm a z vnútornej strany a zvyšok betón. Tak to to je na úroveň terénu, potom už nasleduje opäť tehla asi 30 cm a žulový sokel. Od spodnej časti základu až po terén je nopová fólia a okolo vysypaný lomový kameň. Sanáciu muriva by som chcel vykonať približne 5 cm nad podlahou alebo v prvej škáre tehly. Podlahy sú betónové s prídavkom alkizu a položená sintrovaná dlažba.

 

Ďakujem Klein

 • adminsanace stáří dotazu 2 mesiace dní
 • poslední aktivní 2 mesiace dní
0 votes
171 zobrazenie

Dobrý deň. Chcel by som sa spýtať na postup injektáže na našom rodinnom dome. Rodinný dom postavený na kamenných základoch a následne murovaný pálenou tehlou. Dom je asi tak 60 ročný a samozrejme na nejakých miestach nie je pravdepodobne funkčná izolácia nakoľko sa nám objavila vlhkosť na jednej stene vo výške asi 10 cm od podlahy. Chcel by som sa spýtať ako by sa aplikovala injektáž, či treba od kamenného základu nechať ešte jednu čiaru pálenej tehly a injektáž robiť až nad prvou čiarou pálenej tehly alebo sa robí injektáž do medzery medzi základom a tehlou. Medzi kamenným základom a prvou radou pálenej tehly je už nefunkčná izolácia. Podlahu máme smrekovú dlážkovicu čiže žiadny betón a to chceme aj zachovať. Je možné robiť injektáž aj pod samotnou podlahou keďže máme dlážkovicu?
Ďalej sa chcem spýtať či je jedno kde budem vykonávať injektáž či zvonka alebo zvnútra?
Ďakujem za Vaše rady a odpovede.

 • Ján Šedivý stáří dotazu 2 mesiace dní
 • poslední aktivní 2 mesiace dní
0 votes
193 zobrazenie

Dobrý deň, je to možné aj aplikovať do kotovic? Vopred ďakujem.

 • adminsanace stáří dotazu 2 mesiace dní
 • poslední aktivní 2 mesiace dní
0 votes
145 zobrazenie

Dobrý deň chcela som sa opýtať, mame sprchovaci kút a u dveri u múru je mokrý múr a lúpe sa, či nie je prasklá kanalizácia, nevieme prečo to môže byt, volali sme na realitku nič s tým nerobili. Býval tu pred nami iný a tiež mal s tým problémy.

 • adminsanace stáří dotazu 2 mesiace dní
 • poslední aktivní 2 mesiace dní
0 votes
206 zobrazenie

Dobrý deň. U vášho výrobku injektážneho gélu odporúčate vzdialenosti medzi dierami 10 až 12 cm s priemerom 14 mm. Je nutné všetko dodržať?

Mohol by som vŕtať vrtákom 12 mm? Mám ho a tým by som nemusel vrták kupovať. Prípadne vzdialenosti vrtov urobiť po 15 cm? Niekde som čítal, že aj táto vzdialenosť sa vykonáva. Vďaka za vašu odpoveď. V. Známka

 • adminsanace stáří dotazu 2 mesiace dní
 • poslední aktivní 2 mesiace dní
0 votes
177 zobrazenie

Dobrý večer pán Schwarz,

chcel by som sa opýtať na váš názor, ako postupovať pri injektáži vnútorných stien / priečok pri dome viac ako 200 rokov starého, ktorý je postavený zo “zmiešaného muriva”. Vonkajšie obvodové múry sú ľahko prístupné a tie budem injektovať teda zvonku, čo najnižšie základu. Predpokladám, že vyhovie tých 10cm od spodnej hrany steny. Čo sa týka tých vnútorných stien: chceme vybúrať existujúce podlahy až na základný hrubý betón, na ktorom je hydroizolácia. Ak by som teda vykonal injektáž čo najnižšie nad týmto hrubým betónom … nebude vadiť, keď potom budú tie zazátkované “injekcie” zaliate do čistého betónu? Ide mi v podstate o otázku, či možno injektáž zhotoviť takto “definitívnym” spôsobom, alebo je nutné k tým zátkam ponechať “servisný prístup”? K vonkajším injektážam sa dostaneme ľahko, pre “servis” bude stačiť “otriasť” kúsok omietky, ale čo sa stane s injektážou, ktorej vstupy budú viacmenej už neprístupné? Možno to takto urobiť, alebo mam injektovať nad budúcu výšku čistej podlahy?

Ďakujem za odpoveď a s priateľským pozdravom,

Štembera

 • adminsanace stáří dotazu 2 mesiace dní
 • poslední aktivní 2 mesiace dní
0 votes
237 zobrazenie

Dobrý den, chystám sa sanovat pomocnou vašeho přípravku Aqua stop cream mur je sirka 50 cm ale tehli zacinaju až asi 30 cm nad podlahou (základny beton ) začínajících 30 cm od podlahy su vyvýšené základy betonové takže v mojom pripade nemozem využít prvu priebeznu šparu nad podlahou ale musím vrtat do betonu tych 10cm nad podlahou ? Na podlahu pojde Este lepenka takže samozrejme presah, bude tato technologie účinky aj pre moj případ ?
Dakujem Breznicky

 • Martin stáří dotazu 3 mesiace dní
 • poslední aktivní 3 mesiace dní
0 votes
213 zobrazenie

Dobrý den v roku 2017 som u vás objednala injektáž muriva. Všetko dopadlo ako sme dúfali ale zostali nam dva kbelíky, ktoré som inzerovala ďalej a pán sa pýta či sú kúpené tento rok a či sú správne uschované. My sme je kupovali pred dvoma rokmi a zabalalené sú ešte od vas doma na pôde. Myslite že mohli stratiť na kvalite? Ďakujem Jirků

 • adminsanace stáří dotazu 3 mesiace dní
 • poslední aktivní 3 mesiace dní
0 votes
208 zobrazenie

Dobrý deň,
rada by som sa informovala, či je táto injektáž vhodná aj pre válkový (hlinený) dom. Dom bol prerobený komplet obité omietky až po válok. Na novo sa dávalo rabicové pletivo, cementový špric a na to vápenno cementová omietka, štuková omietka. Dom nie je zateplený, keďže steny sú hrubé 55 cm a báli sme sa toho ako sa steny budú správať pod polystyrénom. Máme ale problém so severnou stenou. Tvorí sa tam pleseň ale nie je to zatiaľ nič hrozné. Na stene ani nie je cítiť žeby bola nejak vlhká či dokonca mokrá. Merali sme aj teplotu a vlhkosť vzduchu v rohoch a teplota je nižšia iba o 2 stupne oproti vzduchu v izbe a vlhkosť o 2% vyššia. Normálna vlhkosť v dome okolo 55 %. Preto rozmýšlame či skúsiť injektáž či náhodou múr neťahá nejakú vlhkosť od spodu a nie je to vidieť. Aké máte skúsenosti dá sa použiť tento materiál aj na hlinený dom?
Ďakujem.
S pozdravom
Fedorová

 • adminsanace stáří dotazu 3 mesiace dní
 • poslední aktivní 3 mesiace dní
Zobrazuji 1 - 20 z 615 záznamů

Nákupný košík

Kompletný sortiment vždy skladom. Tovar dovezieme na Vašu adresu do dvoch prac.dní

pro-rychly-nakupSK

NÁVOD AKO SI ĽAHKO namiešať UNIKÁTNU OMIETKU URČENÚ PRE SANACE vlhkého muriva. UŠETRÍTE MIN. 80% nákladov oproti vrecovanej SANAČNEJ OMIETKE

Aquasan Porosity

KALKULAČKA PRE RÝCHLY VÝPOČET SPOTREBY A NAVRHOVANÉHO BALENIA VRÁTANE CELKOVEJ CENY

spotreba

VODOROVNÉ REZY PRE BEZCHYBNÉ NAVRTANIE MURIVA

pro-shlednuti

REZ DOMU PRE DOPLNENIE hydroizolácií k trvalému odvlhčeniu

schema aqs

POZRITE, AKO sa obsluhujú nami dodávané APLIKAČNÉ ZARIADENIA

UKÁŽKA účinnosť systému AQUASTOP CREAM v extrémnych podmienkach

murik

Tu si môžete prezrieť sídlo a prevádzkareň našej spoločnosti

galerie

Napísali o nás v časopise Moje bývania

MOJE BYDLENI

posudok súdneho znalca

vyjadreni-znalce

K dnešnému dňu evidujeme TENTO POČET OBJEDNÁVOK zo SR a ČR, ale aj iných krajín EU. NIE sú započítané OSOBNÉ ODBERY.


Z každej objednávky ukladáme 10 Kč na sociálne projekty.

Systém AquaStop Cream® v praxi

Typické nasycovanie priebežnej škáry i menej nasiakavého murovacieho materiálu injektážnym krémom AquaStop Cream®.

Šírenie hydroizolačnej clony proti vzlínajúcej vlhkosti už po niekoľkých hodinách po injektáži.

sireni injektaze

Šírenie hydroizolačnej clony proti vzlínajúcej vlhkosti po 24 hodinách po injektáži. Tieto jedinečné vlastnosti nemá žiadna iná injektážna technológia ani hmota.


Všetky údaje, najmä texty a fotografie uvedené na týchto webových stránkach sú výtvorom a vlastníctvom spoločnosti TRUMF sanace s.r.o., predstavujú jej know-how a ako také požívajú ochranu rovnako podľa autorských predpisov upravujúcich duševné vlastníctvo.

Kontakty na našej prevádzkareň

Dvorská 1163/2,
252 19 Rudná u Prahy
Po-Čt 9:00 – 15:30, Pá 9:00 – 16:30

+420 235 312 000
+420 606 187 916

Kontakty na sídlo spoločnosti

Blatnická 14/3, Praha 5
IČO: 24271268
IČ DPH: SK4120141938
DIČ: CZ24271268

+420 602 282 982