0 votes
38 zobrazenie

Dobrý deň.

Môžem na vašu sanačnú omietku použiť sadrovú stierku miesto štuku v max hr. 2-3mm?
Nezvýši sa tým odpor prestupu vlhka sanačnou omietkou.
Ďakujem za radu. ŠJ

 • adminsanace stáří dotazu 6 dní dní
 • poslední aktivní 5 dní dní
0 votes
40 zobrazenie

Dobrý deň,
mám dobré skúsenosti s vašou technológiou, ktorú som použil miesto podrezania muriva v rodinnom dome. Ale teraz stojím pred problémom, ktorý neviem ako najlepšie vyriešiť. Na chalupe máme klenutú komoru (cca 100 rokov (3 × 4 m mimo budovy, je pomerne hlboko pod terénom a nechcem celú pivnicu odkopávať a izolovať. Podlaha je z tehál a strop a steny sú nahodené cementovým postrekom, múry sú ľahko zavlhnuté, niekde dochádza ku kvapľovému  efektu .Je možné nejakým spôsobom pivnicu zaizolovať zvnútra, steny a klenutý strop? Vďaka za odpoveď Patočka

 • adminsanace stáří dotazu 7 dní dní
 • poslední aktivní 5 dní dní
0 votes
32 zobrazenie

Použitie prípravku AquaSan Porosity do maltovej zmesi Multibat. Zostalo nám väčšie množstvo po rekonštrukcii a na nové omietky by sme inak museli kúpiť piesok a cement. Tak či je možné použiť tento AquaSana Porosity® váš prípravok aj do Multibatu. Ďakujem za odpoveď Petr Musil Varnsdorf

 • adminsanace stáří dotazu 7 dní dní
 • poslední aktivní 5 dní dní
0 votes
17 zobrazenie

Dobry den,
Potrebovala by som izolovať Stein ktore je 50cm pod úrovňou terénu. 20cm este budú podlahy.
Z druhe strany sused má parkovisko s asfaltom ktore nemuzu rozkopat kvuli vnejsi  izolácii.
Bude stacit keď urobím jednu alebo dve vrstvy s vasim aquacream? Nevim jaka je hrúbka tie injektáž ale napadlo me zo keď urobíte dve rady tak by to mohlo pokryt u vnútra tech 50cm.

Dekuji,
Fojtlov

 • adminsanace stáří dotazu 7 dní dní
 • poslední aktivní 5 dní dní
0 votes
93 zobrazenie

Dobrý deň. Chcel by som Vás veľmi poprosiť o radu. Mám záujem si zakúpiť výrobky od vašej spoločnosti, zaujalo ma to, že si to môžem urobiť svojpomocne.
Nakoľko mám sokel, ktorý má dva roky a nechcel by som ho dávať dole. Posielam obrázok ako sa začala vlhkosť prejavovať. Chcem sa spýtať ci by som mohol injektaz urobiť pod úrovňou soklu aj nad jeho úrovňou, alebo by to nemalo zmysel? Úroveň podlahy v dome je v línii sokla ako som naznačil na fotke. Injektaz môžem robiť iba z vonku nakoľko je vo vnútri kúpeľňa. Mam v plane aj dat drenaz okolo múru. Ďakujem veľmi pekne za radu.

 • Matúš Cvaniga stáří dotazu 2 týždne dní
 • poslední aktivní 4 dni dní
0 votes
39 zobrazenie

Dobrý deň,
chcela by som sa opýtať, či je možné vykonať chemickú injektáž aj pri stene s hrúbkou len 12 cm, ktorá je tvorená z jednoho radu pálených tehál.
Z nejakého dôvodu nám stále vlhne vnútorná stena medzi chodbou a WC (z druhej strany dlažba) tam vlhkosť nie je vidieť.
Prípadne do akej hĺbky môžeme vŕtať?

Ďakujem
S pozdravom
Koutská Petra

 • adminsanace stáří dotazu 2 týždne dní
 • poslední aktivní 5 dní dní
0 votes
51 zobrazenie

Dobrý deň,

mám otázku ohľadom hĺbky vrtu, uvádzate cca 40 mm max odstup od konca steny, dovŕtaní.
Mám problém v tom, že mám v stene umiestnené rúrky kúrenia, cca do 10 cm hĺbky steny 500mm. Bude sanačný krém fungovať, vytvorí hydroizolačnú vrstvu, či nie? Ďakujem, s pozdravom P.Š

 • adminsanace stáří dotazu 2 týždne dní
 • poslední aktivní 2 týždne dní
0 votes
61 zobrazenie

Dobrý deň,

chcel som použiť Vašu izoláciu Aqua stop cream, ale po odbúraní existujúceho obkladu sa naskytlo nemilé prekvapenie. Pod vodorovnou izoláciou, nad ktorou sú tehly, sa nachádza kamenný základ, ktorý je spájaný snáď hlinou, aspoň tak to teraz vyzerá. Viď foto. Myslíte, že by bolo rozumné, aby som časť pod vodorovnou izoláciou vyplnil kvalitným betónom, kvôli statike, a následne do škáry nad izoláciou, ktorá už nie je funkčná, použil Váš Aqua stop cream.
Ďakujem za odpoveď.

 • adminsanace stáří dotazu 2 týždne dní
 • poslední aktivní 5 dní dní
0 votes
120 zobrazenie

Dobrý deň, bývame na statku, ktorý má kamenné múry 60 – 80 cm široké. Z jednej strany je zapustený pod úroveň terénu. Táto strana extrémne vlhne, ale vlhko je aj v iných častiach domu, ktoré nie sú pod úrovňou terénu a objavuje sa pleseň. Odkopanie domu nie je možné, vzhľadom k tomu, že okolo vedie optický kábel O2 a nikto presne nevie kadiaľ …
Rada by som sa opýtala, akú injektáž zvoliť, či do celého domu rovnakú, či do tej zapustenej časti inú než do ostatných priestorov.
Moc ďakujem za odpoveď.
S prianím krásneho dňa

Hana Dubovská

 • adminsanace stáří dotazu 1 mesiac dní
 • poslední aktivní 4 týždne dní
0 votes
151 zobrazenie

Dobrý deň. Chcel by som sa informovať, či je navŕtanie a následná aplikacia krémovej injektaze bezproblémová aj do škár, kde je vypadána malta a evidentne zvetrana a pravdepodobne už nefunkčná vodorovná izolácia(smola+lepenka). ďakujem za odpoveď a prajem krásny deň

 • Vratko Boleslavský stáří dotazu 1 mesiac dní
 • poslední aktivní 4 týždne dní
0 votes
125 zobrazenie

Dobrý deň,

Chcel by som sa opýtať ako dlho približne trvá nasýtenie kamennej steny (pieskovec, opuka)

injektážnym krémom.

Ďakujem za odpoveď.

 • adminsanace stáří dotazu 2 mesiace dní
 • poslední aktivní 2 mesiace dní
0 votes
106 zobrazenie

Dobrý deň, pri hľadaní riešení nášho problému s vlhkosťou sme narazili na Vašu poradňu, kde skúsene dokážete poradiť, či aspoň nasmerovať.

 

Bývame tretím rokom v radovom tehlovom dome, ktorý bol postavený pravdepodobne koncom 19. storočia. Je čiastočne podpivničený. Tento rok, keď sa začal topiť sneh, sa v chodbe na prízemí začala objavovať vlhkosť omietky okolo dvierok komína, ktorá sa postupne pomaly dvíhala a rozširovala aj cez ytongom zamurované dvere (tu sa vlhkosť neprejavuje, čo si vysvetľujeme novou omietkou) až ku schodom. V menšej miere sa vlhkosť prejavuje aj na druhej strane múru okolo komína. V súčasnej dobe siaha vlhkosť na stene pri schodoch najviac. Schodisko a časť so zamurovanými dverami sú nad podpivničenou časťou domu. V pivnici sú vidieť mokré steny a sem tam je počuť aj kvapka. Zvyšok pivnice je relatívne suchý, vrátane hlinenej podlahy, čo svedčí o tom, že spodná voda moc vysoko nesiaha (už si ho pamätám i vlhkejší).

 

Najprv sme si vlhkosť spájali s vnikom vody do komína, ktorý sa pred naším nasťahovaním dlho nepoužíval a ktorý sme nechali zbrúsiť a novo vyvložkovať, ale vnútri komína je sucho a vonkajší plášť na pôde je tiež suchý. Neskôr sme vinili spodnú vodu, ktorá na steny prenikla vďaka komínovému efektu. Diskutovali sme situáciu s pôvodným majiteľom, ktorý si podobnú vlhkosť nepamätal a komín nepoužíval. Snažili sme sa teda zistiť, kadiaľ vedie odpad a voda. Zistili sme, že v časti pri schodoch vedie pod prahom zamurovaných dverí rozvod teplej aj studenej vody. Únik z rozvodu vody sme sa snažili vylúčiť odčítaním z vodomeru (ale len v rozmedzí 2 hodín, tak sme nič nezaznamenali). Kadiaľ vedie odpad nevieme, ale kúpeľňa so záchodom sú za protiľahlou stenou chodby, tak si nemyslíme, že by viedla nejaká rúrka pod komínom. V kúpeľni ani na záchode nemáme šancu vlhkosť zistiť kvôli dlažbe a obkladom.

 

Nepripomína Vám naša situácia nejaký prípad? Pokiaľ sa jedná o spodnú vodu, je pre nás najväčšou záhadou, prečo je najväčší vlhkosť nad inak suchou pivnicou. Budeme radi za každý Váš postreh a ďakujeme za Váš vzácny čas.

 • adminsanace stáří dotazu 2 mesiace dní
 • poslední aktivní 2 mesiace dní
0 votes
148 zobrazenie

Dobrý den, poprosím o radu. Mám v pláne realizovať sanaciu staršej garažovej steny postavenej v r 1920 bez vodorovnej izolácie v dlžke cca 4m. Mám však v garaži dlažbu a sokel na tej strane o výške cca 10cm a zaroven ide o stavbu na hranici pozemku – sused má svoju dlažbu o cca 10cm nad urovnou nášho terenu.
Otázka znie : bolo by velkou chybou osadiť otvory z mojej strany vo výške cca 15-20cm od urovne mojho terenu a tým by som sa dostal cca 5-10cm nad sokel a zároven by som bol cca 1-2cm nad urovnou susedovho terenu?/ asi by mi sused nedovoli obkopať garáž a dať tam bublinkovú čiernu foliu…/. Dakuejem za radu.
S pozdravom Robert Konečný, Žilina

 • MUDr. Robert Konečný stáří dotazu 2 mesiace dní
 • poslední aktivní 1 mesiac dní
0 votes
211 zobrazenie

Dobrý deň, u 15 rokov starého RD s murivom Porotherm 44cm (je použitá malta) sa na niekoľkých miestach objavila vlhká omietka do výšky okolo 25cm nad podlahou. Nielen pri obvodovej stene, ale v jednom mieste aj u priečky z toho istého materiálu 15cm.
Na základovej doske je cca 8cm polystyrén a asi 6 alebo 8cm betónová doska s podlahovým kúrením, na tom dlažba, u podlahy je asi 10cm okraj z dlažby. Potrubie podlahového kúrenia tesní, voda z neho nemizne.
Ak budem vŕtať čo najnižšie nad podlahou, budem vŕtať dutinkovú tehlu prakticky v jej hornom okraji (asi 24-25cm).
Môžem to urobiť aj za cenu väčšej spotreby alebo je nutné obklady pri podlahe odsekať, aby som sa dostal nižšie?
Môžem sa zaobísť bez AquaStop Cream Inject Activator, ako píšete v návodoch?
Murivo je vlhké, ale zatiaľ sa neodlupuje.
Ďakujem za odpoveď.

 • adminsanace stáří dotazu 2 mesiace dní
 • poslední aktivní 2 mesiace dní
0 votes
269 zobrazenie

Dobrý deň,

potrebujem vykonať injektáž pivnice, ktorá je z vonku 1meter pod povrchom. Mali sme tu na konzultáciu firmu a poradila celoplošnú injektáž, vyčíslili to skoro na 50tisíc :-(. Rozmýšľam, že by som si to urobil sám. Chápem dobre, že by som kúpil krém Aqua stop a po 10cm by som to aplikoval. Trebárs na 3x2metre štvorcové? chcel by som to nakúpiť komplet u vás.
A druhý dotaz čo by ste z vašej ponuky odporučil na zapchanie dier po aplikácii?
Ďakujem za odpoveď, Pokorný

 • adminsanace stáří dotazu 3 mesiace dní
 • poslední aktivní 3 mesiace dní
0 votes
226 zobrazenie

Dobrý deň, mal by som dotaz ako postupovať v miestnosti, kde len jedna stena
vykazuje známky vlhkosti a ostatné steny sa zdajú byť suché ale rád by som ich pre istotu tiež nejako ošetril. prípadne čím to urobiť?
A ešte druhý dotaz v inej miestnosti mám tiež vlhké murivo a chcel by som vrty robiť
z vonkajšej strany, ale už tam mám zateplenie, je možné vŕtať diery len skrz polystyrén, alebo je nutné polystyrén v línii vrtov odstrániť.

Ďakujem za radu Tesař.

 • adminsanace stáří dotazu 3 mesiace dní
 • poslední aktivní 3 mesiace dní
0 votes
229 zobrazenie

Dobrý deň, izolovali sme opukové murivo pomocou vášho krému a zakúpil som AquaSan Porosity na vytvorenie sanačnej omietky.
Keďže sa jedná o opukové murivo, na ktoré je skôr vhodná vápenná omietka (cement opuke škodí). Môžeme namiešať omietku prevažne pomocou vápna + piesku + minimum cementu + AquaSan Porosity?
Murivo je dosť nerovné, a tak musí byť vrtsta omietky v rozmedzí 3 + 5cm
Ďakujem za odpoveď, V.Plíva

 • adminsanace stáří dotazu 3 mesiace dní
 • poslední aktivní 3 mesiace dní
0 votes
268 zobrazenie

Dobrý deň,
chcem sa opýtať, či je nutné pred injektážou otĺkať omietku (brizolit) pokiaľ nie je zdvihnutá alebo inak poškodená. Na povrchu omietky sa objavujú soľné pásy.

 • adminsanace stáří dotazu 3 mesiace dní
 • poslední aktivní 3 mesiace dní
0 votes
282 zobrazenie

Dobrý deň. Urobila som injektaz podľa vášho návodu. Diery som uzavrela. Po Adi dvoch týždňov som otvorila náhodné pár dier a boli prázdne. Je to v poriadku? Alebo je potrebne doplniť?

 • Vierka Kederova stáří dotazu 3 mesiace dní
 • poslední aktivní 3 mesiace dní
0 votes
364 zobrazenie

Dobrý deň, v pivnici rodinného domu sa mi začína objavovať priesak pravdepodobne spodnej vody do múrov. Podľa bližšieho skúmania, boli múry už opravované predchádzajúcimi majiteľmi, ktorí nám tvrdili, že došlo k jednej lokálnej bleskovej povodni, tak preto boli múry vlhké. Teraz sa zdá, že nám v tomto ohľade zaklamali a priesak vody bol dlhodobejší, nespôsobený bleskovou povodňou, ale vzlínaním spodnej vody cez už pravdepodobne chybnú  hydroizoláciu pivnice. Môj dotaz znie, či je na základe priložených fotiek, sa rozhodnúť pre vaše riešenie odstránenie problému s vlhkosťou v stenách vhodné, alebo už bude potreba iné riešenie. Rodinný dom sa nachádza v obci Rudná pri Prahe, ulica Na Výsluní.
Ďakujem za odpoveď.

S pozdravom
Ing. Ondřej Botlík

 • adminsanace stáří dotazu 4 mesiace dní
 • poslední aktivní 3 mesiace dní
Zobrazuji 1 - 20 z 815 záznamů

Nákupný košík

Kompletný sortiment vždy skladom. Tovar dovezieme na Vašu adresu do dvoch pracovných dní.

pro-rychly-nakupSK

Inštruktážne a animačné videa pre odvlhčenie muriva

 • Animačné video AquaStop Cream

  Animačné video AquaStop Cream

 • Časozberné video AquaStop Cream

  Časozberné video AquaStop Cream

 • ČT - relácia Polopate 2018

  ČT - relácia Polopate 2018

 • TV Prima - Receptár prima nápadov

  TV Prima - Receptár prima nápadov

 • ČT - relácia Polopate 2020

  ČT - relácia Polopate 2020

 • Čo sa deje v murive po injektáži

  Čo sa deje v murive po injektáži

 • Polyuretanová injektáž pre zatesnenie prieniku tlakovej vody

  Polyuretanová injektáž pre zatesnenie prieniku tlakovej vody

 • Sanační omítka svépomocí

  Sanační omítka svépomocí

 • Rubová gelová injektáž

  Rubová gelová injektáž

Aquasan Porosity

KALKULAČKA PRE RÝCHLY VÝPOČET SPOTREBY A NAVRHOVANÉHO BALENIA VRÁTANE CELKOVEJ CENY

spotreba

VODOROVNÉ REZY PRE BEZCHYBNÉ NAVRTANIE MURIVA

pro-shlednuti

REZ DOMU PRE DOPLNENIE hydroizolácií k trvalému odvlhčeniu

schema aqs

POZRITE, AKO sa obsluhujú nami dodávané APLIKAČNÉ ZARIADENIA

UKÁŽKA účinnosť systému AQUASTOP CREAM v extrémnych podmienkach

murik

Dokumentácia k našim výrobkom

Tu si môžete prezrieť sídlo a prevádzkareň našej spoločnosti

galerie

Napísali o nás v časopise Moje bývania

MOJE BYDLENI

posudok súdneho znalca

vyjadreni-znalce

K dnešnému dňu evidujeme TENTO POČET OBJEDNÁVOK zo SR a ČR, ale aj iných krajín EU. NIE sú započítané osobné odbery.


Z každej objednávky ukladáme 10 Kč na sociálne projekty.

Systém AquaStop Cream® v praxi

Typické nasycovanie priebežnej škáry i menej nasiakavého murovacieho materiálu injektážnym krémom AquaStop Cream®.

Šírenie hydroizolačnej clony proti vzlínajúcej vlhkosti už po niekoľkých hodinách po injektáži.

sireni injektaze

Šírenie hydroizolačnej clony proti vzlínajúcej vlhkosti po 24 hodinách po injektáži. Tieto jedinečné vlastnosti nemá žiadna iná injektážna technológia ani hmota.


Všetky údaje, najmä texty a fotografie uvedené na týchto webových stránkach sú výtvorom a vlastníctvom spoločnosti TRUMF sanace s.r.o., predstavujú jej know-how a ako také požívajú ochranu rovnako podľa autorských predpisov upravujúcich duševné vlastníctvo.

Kontakty na našej prevádzkareň

Dvorská 1163/2,
252 19 Rudná u Prahy
Po-Čt 9:00 – 15:30, Pá 9:00 – 16:30

+420 235 312 000
+420 606 187 916

Kontakty na sídlo spoločnosti

Blatnická 14/3, Praha 5
IČO: 24271268
IČ DPH: SK4120141938
DIČ: CZ24271268

+420 602 282 982