Trumf sanace logo
0 votes
23 zobrazenie

Dobrý deň,
rád by som sa spýtal či možno vykonať použiť aquastop cream aj u miestnosti viz.foto a to sposobom odstránenia soklíka, navŕtania (možno vŕtať len do škár alebo aj do stavebného materialu? V tomto prípade tehál), napustenie aquastop Cream a opätovným obložením soklíka (po odporúčanej dobe ).
omietka je tu robená obyčajne (jadrová omietka, Feinputz a farba teda bez akéhokoľvek sanačného opatrenia)
veľmi pekne ďakujem za radu
s pozdravom Křivánek

 • adminsanace stáří dotazu 2 dni dní
 • poslední aktivní 1 deň dní
0 votes
15 zobrazenie

Dobrý deň, pán Švarc,

je skutočne uvádzaná spotreba podľa vašej kalkulačky presná? Otvory som vŕtal podľa vašich inštrukcií, kontroloval som či nie sú priechodné, tie ktoré boli priechodné som zaslepil na koncoch, však spotreba v murive hrúbky 500 mm je pri rozstupe otvorov 100 mm a priemerom 14 mm o približne 35% vyššia. Finančné náklady sa teda výrazne líši od pôvodne kalkulovaného. Jedná sa o tehlové murivo s priebežnou škárou. Ďakujem vopred za spätnú väzbu.

S pozdravom

Tomáš Drábek

 • adminsanace stáří dotazu 2 dni dní
 • poslední aktivní 1 deň dní
0 votes
14 zobrazenie

Dobrý deň,

v inom dotaze uvádzate nasledujúce: “Pokiaľ nie je dom, alebo jeho pôdorysna časť, podpivničený/podpivničená a podlahy 1NP sú tým nad terénom, je výška línie vrtov daná výškou vnútorných podláh, tzn. že sa injektáž Systémom AquaStop Cream zhotovuje čo najbližšie k vnútorným podlahám ”

Nie je mi jasné, čo to znamená v mojom prípade: nepodpivničená miestnosť, podlaha zhruba v úrovni vonkajšieho terénu. Hrúbka steny cca 90 cm. Problém je, že múr je zmiešaný, z vonkajšej strany je výšky cca 30 – 40 cm nad terénom kameň, vnútri plná tehla. Pomer šírky kameň / tehla nepoznám.

Keby som mal vŕtať až nad kameňom, bude to príliš vysoko nad podlahou. Ak by som mal vŕtať v najbližšej škáre nad podlahou, prevŕtajú iba vnútornú tehlovú časť.

Aký je postup v tomto prípade? Vďaka.

 • adminsanace stáří dotazu 2 dni dní
 • poslední aktivní 2 dni dní
0 votes
54 zobrazenie

Dobry den

na chalupe nam vlhnu steny a po dufam ze dokladom dohladani si informacii som sa rozhodol pre kremovu injektaz nakolko dom je stary a je to kombinacie palenej a nepalenej tehly.
problem je vtom ze dom je postaveny na svahu a preto su podlahy v 3 roznych vyskach. rozidely su znacne od najnisieho bodu po nasledujucu vysku je to asi 25cm a potom je dalsi skok asi 12cm. obvodovy mur planujem robit z vnutornej strany lebo treba aj tak dat dole staru omietku az na tehlu.
moja otazka je ako postupovat pri vnutornych nosnych muroch a prieckach ktore maju podlahu v roznych vyskach. lebo ak by som dal 7 cm od spodku najvisej podlahy tak vedlasia miestnost sa uz blizi k 20cm a ak by som zacal tam tak tam by som vrtal do betonu.

napadlo ma aj to ze to robit postupne od najvissieho bodu po najnizsi asi v 2 mesacnych intervaloch aby som mohol dodrzat 7cm doporucenu vdialenost od podlahy.

samotna podlaha nema ziadnu izolaciu je to beton naliaty na hlinu.

vopred dakujem za odpoved.

 • Peter Nagy stáří dotazu 3 dni dní
 • poslední aktivní 1 deň dní
0 votes
49 zobrazenie

Dobrý deň všetkým čitateľom mojej poradne. Táto poradňa, zameraná na problematiku sanácie vlhkého muriva, sa rozrástla do značného objemu informácií a tak budem občas zjednocovať obdobné témy do jedného zhrňujúceho článku.

Poslednou dobou dostávam čoraz viac otázok na spôsob vykonania injektáže naším Systémom AquaStop Cream pri murive Porotherm, Heluz – u voštinového muriva. Je to pochopiteľné, že sa u tohto druhu muriva nedá postupovať rovnako ako u muriva z pálených plných tehál, zmiešaného muriva či u muriva kamenného. Voštinové tehly sú pri murovaní zvislo dierované a tým sú pre zhotovenie dodatočnej izolácie pre zamedzenie vzlínajúcej vlhkosti špecifické.

 • adminsanace stáří dotazu 4 dni dní
 • poslední aktivní 1 deň dní
0 votes
20 zobrazenie

Nedávno postavená prístavba zádveria bola vykonaná z pálených tvárnic porotherm 30x30x45 cm. Sú položené na betónový základ ošetrený náterom kryštalizačnej hydroizolácie. Už niekoľko rokov mi vlhnú rohy zádveria a vlhkosť stúpa každý rok o asi 3-5 cm. Myslel som, že príčinou je dažďová voda z vonkajšej podesty. Vymenil som dlažbu podesty a utesnil som roh medzi podestou a stenou silikónom, ale bez výsledku. Rozhodol som sa vykonať injektáž muriva. Môj dotaz je, či môžem vŕtať otvory do porothermu vo výške 5-7 cm nad základom. Základová škára je totiž ťažko prístupná (vonkajšia strana tepelná izolácia, vnútorná strana dlažba – všetko pomerne nové). Krém sa dostane do dutín v porothermu a asi bude väčšia spotreba. Mám vykonať injektáž opakovane? Možno to takto urobiť? Ďakujem za odpoveď.

 • adminsanace stáří dotazu 5 dní dní
 • poslední aktivní 1 deň dní
0 votes
48 zobrazenie

Dobry den.

Chcel by som sa informovat/poradit ci je vhodny Vas injektazny krem aj na takyto typ muriva (Vid priloha)

Tehla zacina az 43cm od zeme pod tehlou je asi betonovy zaklad ktory mi taha vlhkost (Povodne boli tieto miestnosti pivnica ale bolo to prerobene na bytovu jednotku)

Vedeli by ste mi povedat ci mi to bude fungovat a kolko od zeme by bolo vhodne vrtat tie deiry pre injektazny krem?

Dakujem

Machovic

 • adminsanace stáří dotazu 1 týždeň dní
 • poslední aktivní 1 deň dní
0 votes
48 zobrazenie

Pozdravujem pán Schwarz ,

Chcem použiť váš systém  AquaStop Cream ® ,

mám rohový nosný stĺp domu postavený na betónovej platni a izolácia je nedostatočná , porušená….

omietka naberá vlhkosť a obkladačky opadávajú, pochopil som správne ako navŕtať diery ? Stĺp je postavený

z voštinových tehál a cementovej malty. Vŕtať 3 – 5cm od spodku nad prvým maltovým spojom 14 mm vrtákom  bez nutnosti použitia peny  a druhého vŕtania ?

náčrtok v prílohe.

Veľmi pekne ďakujem

Anton PORECKÝ

 • adminsanace stáří dotazu 1 týždeň dní
 • poslední aktivní 1 deň dní
0 votes
59 zobrazenie

Dobrý deň pán Schwarz, hovorili sme spolu dňa 13.7.2020 dopoludnie, kedy som Vám pochválil Vaše niekoľkonásobné vystúpenie v TV, spracovanie Vašich web stránok  a najmä potom názorný príklad s Vašim modelom muriva vo vaničke vody a radil som sa o použití injektážnej pištole či pumpy na injektáž môjho muriva. Teraz by som Vás poprosil o nasledujúce rady:

– injektujem tehlovú stenu v chodbe domu o šírke 600 mm, dĺžka 5 metrov, veľmi úzke škáry
– na podlahe je dlažba so soklom a tak moja prvá škára od podlahy nad soklom je vo výške 110 mm
– v tejto škáre som vŕtal otvory po 100 mm od seba o predpísanom priemeru 14 mm
– vŕtal som najskôr dĺžkou vrtáka 400 mm a vrty som dokončoval dĺžkou vrtáka 550 mm, pri dovrtávání som sa takmer u všetkých dier dostával k skokovému posunu, teda do vydutín. Vyhodnotil som, že v tejto úrovni nemôžem túto operáciu zdarne dokončiť.
– viem, že Vaša odporúčaná výška vrtov od podlahy je do 100 mm, napriek tomu som začal skúšať šťastie o škáru vyššie – teda vo výške 180 mm od podlahy s úvahou, že tak to bude lepšie ako prvá nevydarená verzia. Tieto vrty sa mi podarili až na dva, ktoré išli v konečnej fáze cca 100 mm veľmi rýchlym pohybom vpred
-Prosím Vás o radu ako mám ošetriť spodný rad vrtov, ktoré sú podľa môjho pohľadu pre injektáž nevyhovujúce
-závěrečná prosba je, či nemáte skúsenosť s riešením korózie zárubne, ktorá sa mi vplyvom vlhkosti objavila vo výške do 300 mm od podlahy na priečke vedúcej od vyššie uvedeného obvodového múru, ktorý mám injektovať, a to po 100 mm od napojenia k obvodovej stene

Po sledovaní Vašich rád v médiách a na Vašich úžasných webových stránkach Vás uznávam ako skvelého človeka a odborníka v jednej osobe, ktorý naozaj svojimi znalosťami a vyvinutými prostriedkami pomáha tam, kde sú iné technológie neúčinné.

Ak budete mať na moje otázky chvíľku – budem Vám nesmierne vďačný:

S pozdravom a prianím mnohých úspechov vo Vašom podnikaní – Bc. Jan Vrabec!
(Chcel som priložiť foto, ale systém mi to neumožnil, neviem kde sa stala chyba – ospravedlňujem sa. Pokúsim sa zaslať do Vášho mailu.)

 • adminsanace stáří dotazu 2 týždne dní
 • poslední aktivní 2 týždne dní
0 votes
68 zobrazenie

Dobrý deň pán Schwarz, na základe objednávky č. 27172 zo dňa 16.6. 2020 ste mi dodali objednaný tovar na injektáž muriva, prísady do sanačnej omietky…, chcel by som sa s Vami poradiť, či je vhodné po injektáži a nanesení hrubej sanačnej omietky stenu presieťkovať pred nanesením jemnej štukovej omietky, či lepiaci tmel v ktorom bude sieť je priedušný, resp. aký druh lepidla možno použiť, aby sa nestratili vlastnosti sanačnej omietky. To, že hrubú omietku treba presieťkovať mi odporučila stavebná firma. Ďakujem za odpoveď. S pozdravom Vladimír

 • Vladimír Rudl stáří dotazu 3 týždne dní
 • poslední aktivní 2 týždne dní
0 votes
69 zobrazenie

Dobrý deň pán Schwarz,
rád by som sa s Vami poradil, ak nie je v nejakej technologickej kolízii dodatočný železobetónový veniec na historickom masívnom murive z opuky na maltu hlinenú? Ide mi o dodatočnú tvarovú a priestorovú stabilizáciu zvyšku nárožného muriva z pôvodnej stodoly. Murivo má byť ponechané v extravilánu ako solitér.
Ďakujem a som s pozdravom, David Šulc.

 • adminsanace stáří dotazu 3 týždne dní
 • poslední aktivní 1 deň dní
0 votes
99 zobrazenie

Dobry den pan Schwarz,
Planujem vyhotovit izolaciu steny proti vzlinajucej vlhkosti kremovou injektazou v celkovej dlzke 36 m. V tejto suvislosti prosim o odborne rady.
Fakty:
– mur je postaveny z porobetonovych tvarnic,
– kazde tri metre su umiestnene betonove piliere, medzi ktorymi je v podstate samotny mur vymurovany,
– po celej dlzke chyba vodorovna izolacia medzi murom a zakladom,
– chyba izolacia medzi betonovymi piliermi a zakladom,
– pri 70% dlzky muru nemozem vrtat do skary medzi zakladom a prvym radom tvarnic, pretoze mi tam zavadzia betonova
plocha pred budovou, ktora je asi 8 cm nad urovnou zakladu,
– napriek chybajucej izolacie je mur momentalne uplne suchy – aspon sa tak zda.
Prilozil som fotku pre znazornenie stavu.
Ak mi dovolite, mal by som nasledovne otazky:
Mozem vrtat pre krem diery priblizne 10 cm vysoko nad zakladom, teda nie do skary (malty) ale do porobetonu?
Pripadne sikmo do porobetonu vzhladom k tomu, ze betonova plocha pred budovou zavadzia pri vrtani?
Nevadi, ze je mur teraz suchy? Dokaze sa krem rozsirit difuziou do potrebnej sirky aj v suchom murive?
Vrtat aj do spodnej casti pilierov, teda aj do betonu?
Tolko otazok ma napadlo zatial. Uvitam Vase dalsie cenne pripomienky.
Dakujem.
S pozdravom Tóth

 • adminsanace stáří dotazu 4 týždne dní
 • poslední aktivní 4 týždne dní
0 votes
102 zobrazenie

Dobry den, prosim Vas mam problem s vlhkostou v dome. Mam rovnaky dom ako mate na obrazku nizsie. Je to obrazok z Vasej stranky. Prosim Vas v miestnosti 1(pivnica) mam hocikedy vodu aj 10-20 cm od podlahy. V miestnostiach 2 a 3 tam bývame. V zime ked sa vykuruje mam vlkost v izbach 2 a 3 a proste na celom hornom poschodi na vlchkomere 80% a aj viac. Neviem vobec co mam robit, pretoze ja som si uz hore (miestnosti 2 a 3)  urobil kompletnu rekonstrukciu vratane omietok, podlah, sanity, obkladov a dlazieb. No proste hore som zrekonstruoval vsetko komplet. Chcel by som to teraz nainjektažovať Vasim pripravkom. Da sa to aj bez toho, aby som vnutorne omietky poskodil? Proste vrtal by som diery zvonku (vrt by som ukoncil tak cca 4 cm pred koncom múra). Proste nechcel by som si poskodit omietky vo vnutri. Je to mozne? Je to mozne urobit tak, aby som neposkodil omietky vo vnutri?

Dakujem Vam krasne za odpoved. Sopok

 • adminsanace stáří dotazu 4 týždne dní
 • poslední aktivní 4 týždne dní
0 votes
117 zobrazenie

Dobrý deň, pán Schwarz,
prosím o radu. Riešime vlhkosť v priečkach spôsobenú závadou na inštalácii odpadov (už odstránená) v novostavbe rodinného domu. Odpadová voda sa nám dostala do základovej dosky a teraz sa nám kvôli jej vzlínaniu z priečok odlupuje omietka v pásoch do 20-40 cm od podlahy a vlhkosť stien v určitých miestach číta podľa merania aj 17% hm. Bola nám preto ako možné riešenie poradená injektáž … Bola by krémová injektáž v tomto prípade skutočne vhodným riešením? A ako ju prípadne najlepšie vykonať? Je nutné najprv vyplniť duté tehly maltou a až následne injektovať? Jedná sa o priečky šírky 125 a 150 mm z dutých tehál Heluz.
Vopred veľmi pekne ďakujem za Vašu odpoveď.

 • adminsanace stáří dotazu 1 mesiac dní
 • poslední aktivní 4 týždne dní
0 votes
113 zobrazenie

Dobrý deň, mal by som prosím dotaz. Postavil som z hľadiska súkromia medzi mnou a susedmi múrik zo strateného debnenia.
Keďže sú naše domy v rozdielnej výške a ja budem mať hneď z domu terasu, tento múr som postavil s výškou 2,75 metrov x 5 a 2,0x 5 metrov (v jednom kuse, len výškový odskok) Bohužiaľ som dal na radu murára a múr odspodu neizoloval, bolo mi totiž povedané, že je tento múr príliš vysoký a ak by som použil IPU alebo tekutú lepenku, múr by sa nespojil so základom a držal by “len na roxor”. Z mojej strany bude 5 metrov múru cca 50 cm “zasypané” (kameň, dlažba – terasa), zvyšných 5 metrov bude ľahko dosypaných zeminou, podľa terénu. Ja by som na tú stenu rád čiastočne nalepil kamenný obklad a čiastočne dal fasádu (lepidlo, perlinka, silikónová fasáda weber), no ale teraz sa bojím, že mi všetko odpadne z hľadiska vlhkosti. Preto sa chcem spýtať, či sa dodatočne dá taký múrik navŕtať a zaizolovať Vaším systémom? Prípadne ako postupovať, moc ďakujem za radu.

 • adminsanace stáří dotazu 1 mesiac dní
 • poslední aktivní 4 týždne dní
0 votes
88 zobrazenie

Dobrý deň,

Zaujala ma Vaša metóda injektáže muriva. Mám starší dom z konca sedemdesiatych rokov, nejaká hydroizolácia tu pri stavbe vykonaná bola, ale úplne funkčná nebude.

Múry vnútri viditeľne vlhké nie sú, avšak v dome je stále cítiť určitá vlhkosť a často sa tvorí pleseň na určitých predmetoch a je cítiť zatuchlina.

Zaujíma ma, či je injektáž možné vykonať iba zvonku – tak aby sa nepoškodilo nič v interiéri. Už tam máme v časti domu nové štuky atď. Kým zvonku je všetko v pôvodnom stave. Alebo podľa čoho sa rozhoduje, či sa injektáž robí zvnútra alebo zvonku.

Ďakujem vopred za informáciu

S pozdravom

Jelínková

 • adminsanace stáří dotazu 1 mesiac dní
 • poslední aktivní 1 mesiac dní
0 votes
128 zobrazenie

Dobrý deň,
Rozhodol som sa pre chemickú injektáž od Vás. Vychádza mi to na 30m. Na eshopu som nenašiel žiadny nadstavec pre kompresor aby som nemusel ručne pumpovať alebo s tou pištoľovou z eshopu. Mohol by ste odporučiť či niečo také je pre kompresor?
Pri objednaní aká je dodacia lehota?

Vopred ďakujem.
S pozdravom Pícha

 • adminsanace stáří dotazu 1 mesiac dní
 • poslední aktivní 1 mesiac dní
0 votes
145 zobrazenie

Dobrý deň,

potreboval by som poradiť, či Vami ponúkaná injektáž je vhodná na izoláciu steny pivnice, ktorá je zo skál a vyplnená murivom a permanentne vlhne, hlavne keď sú dažde. Budova bola postavená v roku 1894. Posielam fotky múrov pivnice s označením pivnica.

Tak isto máme problém s vodou v inej našej nehnuteľnosti, ktorá nie je podpivničená, ale vlhnú jej múry. Foto s označením dom.
Neviem posúdiť či v oboch prípadoch ide o vzlínanú vodu, alebo sa voda do múrov dostáva z okolia.

 • Štefan Hajdú stáří dotazu 1 mesiac dní
 • poslední aktivní 1 mesiac dní
0 votes
156 zobrazenie

Dobrý den

Potrebujem poradiť ako sa dá aplikovať Aqua stop cream do surovici tj murivo nepalenych tehál aké sú skúsenosti. Ide mi o to ci sa vrty nezasypu ešte pred aplikáciou kremu

Dakuem

Svantnera

 • adminsanace stáří dotazu 1 mesiac dní
 • poslední aktivní 1 mesiac dní
0 votes
125 zobrazenie

Dobrý deň,
Mám taký nezvyčajný dotaz pane Schwarz. Čo sa stane vo vyvŕtanej diere po dispergácii krému do muriva? Mám takú ideu, využiť jeden z vrtov bariéry proti vlhkosti k vloženiu dodatočnej výstuže na zviazanie rohu domu. Stena hr. 300mm sa v rohu napája na druhú rovnakej hrúbky. Vŕtali sme otvory takmer až k omietke, a tam, kde by malo dôjsť k “previazaniu” pôdorysnej hrúbky muriva v rohu, sme vykonali vývrt na plnú dĺžku vrtáka 1m. Budem vŕtať dve diery vedľa seba v priereze (zdravého) muriva a následne vkladať výstuž rockmesh profilu 6mm (bazaltové vlákno, laminované v epoxidu) do riedkej kotevnej plastmalty (tento postup mám overený ako funkčný a staticky vhodný). Takto budem postupovať po asi 500mm po výške celého rohu, z oboch dvoch strán (objekt je starý a nemá stužujúce vence). Myslíte, že je možné a vhodné použiť aj diery na injektovanie krému, po jeho dispergácii? Ak áno, ako dlho by bolo vhodné počkať, než dôjde k nasatiu dostatočného množstva do muriva? Vopred ďakujem za názor.
S pozdravom,
Tábor

 • adminsanace stáří dotazu 1 mesiac dní
 • poslední aktivní 1 mesiac dní
Zobrazuji 1 - 20 z 709 záznamů

Nákupný košík

Kompletný sortiment vždy skladom. Tovar dovezieme na Vašu adresu do dvoch prac.dní

pro-rychly-nakupSK

NÁVOD AKO SI ĽAHKO namiešať UNIKÁTNU OMIETKU URČENÚ PRE SANACE vlhkého muriva. UŠETRÍTE MIN. 80% nákladov oproti vrecovanej SANAČNEJ OMIETKE

Aquasan Porosity

KALKULAČKA PRE RÝCHLY VÝPOČET SPOTREBY A NAVRHOVANÉHO BALENIA VRÁTANE CELKOVEJ CENY

spotreba

VODOROVNÉ REZY PRE BEZCHYBNÉ NAVRTANIE MURIVA

pro-shlednuti

REZ DOMU PRE DOPLNENIE hydroizolácií k trvalému odvlhčeniu

schema aqs

POZRITE, AKO sa obsluhujú nami dodávané APLIKAČNÉ ZARIADENIA

UKÁŽKA účinnosť systému AQUASTOP CREAM v extrémnych podmienkach

murik

Tu si môžete prezrieť sídlo a prevádzkareň našej spoločnosti

galerie

Napísali o nás v časopise Moje bývania

MOJE BYDLENI

posudok súdneho znalca

vyjadreni-znalce

K dnešnému dňu evidujeme TENTO POČET OBJEDNÁVOK zo SR a ČR, ale aj iných krajín EU. NIE sú započítané OSOBNÉ ODBERY.


Z každej objednávky ukladáme 10 Kč na sociálne projekty.

Systém AquaStop Cream® v praxi

Typické nasycovanie priebežnej škáry i menej nasiakavého murovacieho materiálu injektážnym krémom AquaStop Cream®.

Šírenie hydroizolačnej clony proti vzlínajúcej vlhkosti už po niekoľkých hodinách po injektáži.

sireni injektaze

Šírenie hydroizolačnej clony proti vzlínajúcej vlhkosti po 24 hodinách po injektáži. Tieto jedinečné vlastnosti nemá žiadna iná injektážna technológia ani hmota.


Všetky údaje, najmä texty a fotografie uvedené na týchto webových stránkach sú výtvorom a vlastníctvom spoločnosti TRUMF sanace s.r.o., predstavujú jej know-how a ako také požívajú ochranu rovnako podľa autorských predpisov upravujúcich duševné vlastníctvo.

Kontakty na našej prevádzkareň

Dvorská 1163/2,
252 19 Rudná u Prahy
Po-Čt 9:00 – 15:30, Pá 9:00 – 16:30

+420 235 312 000
+420 606 187 916

Kontakty na sídlo spoločnosti

Blatnická 14/3, Praha 5
IČO: 24271268
IČ DPH: SK4120141938
DIČ: CZ24271268

+420 602 282 982