0
0

Dobrý deň,

zakúpil som u Vás krémovú injektáž a mám v tejto súvislosti tri otázky. Prosím Vás týmto o informácie, aby som niečo nezanedbal.

Chcel by som sa opýtať, pri akej najnižšej teplote okolia môžem prípravok aplikovať, ako a čím najlepšie očistiť aplikačnú pištoľ pre ďalšie použitie pri zakúpení ďalšieho krému (ak sa mi spôsob osvedčí, veľmi rád by som pokračoval v aplikácii krému do garážovej steny).

A potom by som Vás ešte chcel požiadať o odpoveď na otázku, ako veľmi je dôležité odstrániť omietku v mieste aplikácie. Injektáž budem vykonávať do tvárnic. Omietka na stene je kvalitná a pevná-ako teda prosím ovplyvní neodstránenie omietky pôsobenie krému v stene? A ak musí byť omietka odstránená, nestačí len na strane vŕtania a aplikácie krému?

Prikladám jedno foto stavu steny (ten vyšší tieň je tieň autá-jedná sa o mapy vlhkosti muriva nižšie). Mnohokrát ďakujem za ústretovosť a ochotu mi odpovedať na otázky, než začnem krém do steny aplikovať. S pozdravom a prianím pekného dňa, R. Bibrle.

 • You must to post comments
0
0

Dobrý deň pán Bibrle. Teplotné podmienky pre aplikáciu sú v poradni mnohokrát ,, rozoberané ,, a na rovnaký dotaz som nedávno zodpovedal pýtajúcim v širšom poňatí, ktoré Vám posielam. Tu je link na totožnú otázku a moju odpoveď: https://www.injektaz-muriva-svojpomocne.sk/poradna-temp/dotaz/dotaz-na-injektaz-v-zimnom-obdobi. Odpoveď ale tiež nájdete v technickom liste pre náš výrobok AquaStop Cream. Tu je odkaz na TL: https://www.injektaz-muriva-svojpomocne.sk/wp-content/uploads/2018/01/TL-AquaStop-Cream-2017-SK.pdf.
K tej druhej otázke. Aplikačné zariadenie po použití injektážneho krému AquaStop Cream možno vyčistiť teplou vodou. U injektážnej pumpy, ktorú odporúčam si zakúpiť pri predpokladanej spotrebe nad 5 litrov, sa naleje do nádoby teplá voda a po zatrasení a natlakovaní sa cez hadicu a aplikačnú trubičku obsah pumpy vyprázdni. Ideálne 2x. K poslednej otázke. Podľa poskytnutej fotky je evidentné, že omietka daného muriva je vlhká. Omietky môžu ale byť zasolené a to môže vyvolať veľmi mätúci dojem. Aj po vyschnutí muriva po určitej dobe od zhotovenej injektáže sa povrch zasolených omietok môže javiť ako vlhký. Ak ste si istý, že omietky zasolené nie sú a ako opisujete, sú pevné k podkladu a sú súdržné, môžu sa ponechať. Po vykonanej injektáži sa aktívne látky budú šíriť v murive, ale aj v omietke. Na požadovaný vznik hydrofóbnej bariéry v murive pre zamedzenie kapilárne vzlínajúcej vlhkosti existujúcej omietky vplyv mať nebudú. Na základe poskytnutej fotky by som odporučil omietky odstrániť a nahradiť omietkou sanačnou. Pri zväčšení fotografie som postrehol nielen určitý stupeň začínajúcej degradácie (zatiaľ povrchovej), ale aj v niektorých miestach belavé mapky / výkvety. Vyzerá to na soľné výkvety. Pokiaľ sa jedná o garáž v budove, je to častý dôsledok navážaného snehu pri mrazivom a výdatnom snežení, kedy sa cesty posypávajú soľou a nanesený sneh na podvozku automobilu sa postupne v garáži roztopí. Voda so soľou sa vsakuje do podláh a muriva garáže každú zimu. Teda ak je tá správna zima. Samozrejme, rôzne druhy solí sú viac či menej obsiahnuté v zemine a pôsobením zemnej vlhkosti pri nefunkčných hydroizoláciach postupne prenikajú do konštrukcie spodnej stavby. To je samozrejme ten častejší priebeh. Len som chcel tiež poukázať na to, že v garážach toto zasolenie muriva býva intenzívnejšie z vyššie popísaných dôvodov. Je to ešte zložitejšie, ale myslím, že sa dá môj výklad pochopiť a vychádzať z neho.

S priateľským pozdravom
Jiří Schwarz – konateľ spoločnosti
TRUMF sanace s.r.o.

 • You must to post comments
0
0

Dobrý večer pán Schwarz, musím Vám vyjadriť obdiv a smekám pred Vami. Z púhe fotky ste úplne presne spoznal, čo sa deje v stene. Skúšal som omietku a zdala sa mi pevná-to som ale skúšal na začiatku steny, kde bola omietka viac cementová..zbytok omietky bol ako perník. Najväčšie mapy na stene boli v miestach, kde stálo predné a zadné koleso na aute. Z garážovej strany som podľa Vášho doporučenia polámal omietku a išlo to ako po masle. Injektáž bude jediné riešenie vysušenia steny, pretože nová podlaha-zaizolovaná- sa zdvihla a tvárnice sú utopené. Možem teda navrtávat tesne nad podlahou vo spáre. Viz. foto. Len mám obavy, až sa vysuší murivo, aby sa tvárnice nerozpadávaly … z dielenskej strany by som omietku ponechal a po injektáži z garážovej strany prevediem sanačnú omietku, podľa Vášho odporúčania. Ste naozaj odborník, pán Schwarz, svojej profesii úplne rozumiete a ste ochotný rozsiahlo a odborne komukoľvek poradiť čokoľvek, čo sa injektáže týka. Toto veľa ľudí, podľa recenzií vrátane mňa, oceňujú nielen tým, že si aj naďalej budem od vás injektážny krém kupovať, ale tiež tým, že budem Vašu firmu vrelo odporúčať. Ešte raz veľmi pekne ďakujem a prajem Vám veľa spokojných zákazníkov, akým som aj ja. S pozdravom R.Bibrle

 • You must to post comments
0
0

Dobrý deň pán Schwarz, pokračujem v injektáži, pretože sa mi AquaStop Cream osvedčil-po takmer 14-tich dňoch sa murivo už mení na svetlejšiu farbu-teda známka vysúšania tvárnic. Teraz pokračujem na ďalšej stene v garáži, ale tu mám “prekážku” v podobe zvislého vedenia el.kabelu prívodu do garáže. Prosím len o info, či nie je problém, keď medzi injektážnymi vrtmi povedie zvisle el.kábel.

Na konci steny, kde vykonávam injektáž sa dostávam ku komínu. Ani to prosím nie je problém, keď občas zakúrite v piecke a komínové teleso sa v spodnej časti mierne zahrieva a nachádza sa v blízkosti vykonanej injektáže? Ďakujem mnohokrát za doplňujúce informácie. S pozdravom R.Bibrle.

 

 

 

 • You must to post comments
0
0

Dobrý deň pán Bibrle. Rozumiem Vám. Injektážna emulzia nie je klasifikovaná napr. ako žieravina a pod. Aktívne látky, ktoré vytvárajú clonu v murive pre zamedzenie vzlínajúcej vlhkosti v mieste, kde sa clona kríži so zvisle uloženým káblom, ktorý bol zaseknutý do drážky v murive, v žiadnom prípade kábel nepoškodia. Len dajte pozor, aby ste kábel mechanicky neporušil vrtákom, ale to Vám nemusím radiť. To je totiž jediné riziko u injektáže muriva, ale aj všetkých mechanických metód. U komínového telesa v spodnej časti vymurovaného prieduchu, kde teploty nie sú vysoké, a toto miesto býva len pre vyčistenie spalín, môžete bez obáv injektáž taktiež zhotoviť. Predpokladám, že kachle majú dymovú rúru zaústenu do komínového prieduchu min 1,5 m nad predpokladanou injektážnou líniou. Ak tomu tak je, potom nič nehrozí. Nehrozí ani znehodnotenie vznikajúcej clony v murive a ani prípadné vzplanutie injektážnej emulzie, ak ste mal aj túto myšlienku. Ak by tam tepoty boli vysoké, napr žiarou z ohňa, čo nepredpokladám, bolo by nutné zhotoviť v murive komínového telesa injektáž a nechať technologickú pauzu min.2 mesiace, kedy budeme mať istotu, že injektážna emulzia ukončila svoj chemický proces a vzniknutá pevná kremíková väzba s minerálnym podkladom už nebude ohrozená prípadnou vysokou teplotou.

 • You must to post comments
Zobrazuji 4 záznamů
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, nižšie uvedené kolónky aby mohol byť Vaš dotaz zaradený do našej Poradne. Váš email nebude zverejnený.
Jméno*
E-mail*
Obrázok
Názov súboru Velikost
There are currently no files uploaded.
Maximálny počet súborov 6, maximálna veľkosť súboru 3MB.
Podporované formáty súborov: gif jpeg jpg png

Nákupný košík

Systém AquaStop Cream – Generálny partner pre TÝŽDEŇ Akadémie vied ČR

Generálny partner
info

Kompletný sortiment vždy skladom. Tovar dovezieme na Vašu adresu do dvoch pracovných dní.

pro-rychly-nakupSK

Inštruktážne a animačné videa pre odvlhčenie muriva

 • Animačné video AquaStop Cream

  Animačné video AquaStop Cream

 • Časozberné video AquaStop Cream

  Časozberné video AquaStop Cream

 • Čo sa deje v murive po injektáži

  Čo sa deje v murive po injektáži

 • Injektážní krém

  Injektážní krém

 • ČT - relácia Polopate 2018

  ČT - relácia Polopate 2018

 • ČT - relácia Polopate 2020

  ČT - relácia Polopate 2020

 • Použitie injektážnej pumpy

  Použitie injektážnej pumpy

 • Práca s univerzálnou injektážnou pištoľou

  Práca s univerzálnou injektážnou pištoľou

 • Použitie pistole pre salámové bal.

  Použitie pistole pre salámové bal.

 • Použitie tubového balenia

  Použitie tubového balenia

 • TV Prima - Receptár prima nápadov

  TV Prima - Receptár prima nápadov

 • Sanační omítka svépomocí

  Sanační omítka svépomocí

 • Aquastop Protect®

  Aquastop Protect®

 • Aquastop Protect®

  Aquastop Protect®

 • Polyuretanová injektáž pre zatesnenie prieniku tlakovej vody

  Polyuretanová injektáž pre zatesnenie prieniku tlakovej vody

 • Rubová gelová injektáž

  Rubová gelová injektáž

Aquasan Porosity

KALKULAČKA PRE RÝCHLY VÝPOČET SPOTREBY A NAVRHOVANÉHO BALENIA VRÁTANE CELKOVEJ CENY

spotreba

VODOROVNÉ REZY PRE BEZCHYBNÉ NAVRTANIE MURIVA

pro-shlednuti

REZ DOMU PRE DOPLNENIE hydroizolácií k trvalému odvlhčeniu

schema aqs

POZRITE, AKO sa obsluhujú nami dodávané APLIKAČNÉ ZARIADENIA

UKÁŽKA účinnosť systému AQUASTOP CREAM v extrémnych podmienkach

murik

Dokumentácia k našim výrobkom

Tu si môžete prezrieť sídlo a prevádzkareň našej spoločnosti

galerie

Napísali o nás v časopise Moje bývania

MOJE BYDLENI

posudok súdneho znalca

vyjadreni-znalce

K dnešnému dňu evidujeme TENTO POČET OBJEDNÁVOK zo SR a ČR, ale aj iných krajín EU. NIE sú započítané osobné odbery.


Z každej objednávky ukladáme 10 Kč na sociálne projekty.

Systém AquaStop Cream® v praxi

Typické nasycovanie priebežnej škáry i menej nasiakavého murovacieho materiálu injektážnym krémom AquaStop Cream®.

Šírenie hydroizolačnej clony proti vzlínajúcej vlhkosti už po niekoľkých hodinách po injektáži.

sireni injektaze

Šírenie hydroizolačnej clony proti vzlínajúcej vlhkosti po 24 hodinách po injektáži. Tieto jedinečné vlastnosti nemá žiadna iná injektážna technológia ani hmota.


Všetky údaje, najmä texty a fotografie uvedené na týchto webových stránkach sú výtvorom a vlastníctvom spoločnosti TRUMF sanace s.r.o., predstavujú jej know-how a ako také požívajú ochranu rovnako podľa autorských predpisov upravujúcich duševné vlastníctvo.

Kontakty na našej prevádzkareň

Dvorská 1163/2,
252 19 Rudná u Prahy
Po-Čt 9:00 – 15:30, Pá 9:00 – 16:30

+420 235 312 000
+420 606 187 916

Kontakty na sídlo spoločnosti

Blatnická 14/3, Praha 5
IČO: 24271268
IČ DPH: SK4120141938
DIČ: CZ24271268

+420 602 282 982