0
0

Dobrý den,

začali sme s aplikáciou u vás zakúpeného krému aquastop Creamu, vyskytol sa však nečakaný problém. Spotrebovali sme o mnoho viac krému ako bolo plánované. Dom bol postavený v 70.tych rokoch minulého storočia z tehál podobných porothermu čiže z tehál, ktoré majú komory. Diery sme vŕtali priamo do spáry vo vzdialenosti 10cm s priemerom 14mm. Vrty sme uskutočnili všade nad úrovňou vnútornej podlahy a po celom obvode v spáre. Zatiaľ sme spotrebovali na 20 metrov 30 litrov krému. Chceme sa preto opýtať čo by ste odporúčali. Obávame sa, že krém nebude účinný lebo stečie pod úroveň vnútornej podlahy. Hlavným problémom je teda príliš veľká spotreba krému a chceme sa opýtať ako by sa to mohlo vyriešiť. Chýba nám ešte zaplniť 440 otvorov,čo sme vypočítali na cca 80 litrov krému.

 

Za odpoveď vopred ďakujem.

 • You must to post comments
0
0

Dobrý deň.

Postup injektáže Systémom AquaStop Cream u komôrkového muriva je tento:

tým, že línia vrtov sa musí zhotoviť v priebežnej škáre, dalo by sa povedať, že je to ideálny typ muriva, tak ako u tehlového muriva vymurovaného z plných tehál. Ale postup navŕtania u komôrkového muriva musí byť iný. Postupovať môžete dvoma spôsobmi prevedenia.

Varianta č. 1: zvolíte si tú najvhodnejšiu škáru, ktorú chcete napustiť aktívnymi látkami injektážneho krému. Vrty neurobíte v škáre, tak ako by ste postupovali pri homogénnom tehlovom murive, ale cca 30 mm nad túto škárou. Tým si neotvoríte komôrky dierovaných tehál v tehlovej šare pod škárou, čo sa stane pri vŕtaní v škáre, (tým Vám vznikla tá obrovská nadlimitná spotreba!), pretože priemer vrtov (14 mm) je väčší ako výška maltovej škáry. Ak je komôrkové murivo vymurované na základovej doske a prvý rad tehál je založený na prvom maltovom lôžku na základovej doske, odpadá samozrejme problém pretečenia injektážneho krému o rad tehál nižšie. Ale vo Vašom prípade je to inak. Dom nemá základovú dosku a obvodové murivo bolo založené na základových pásoch a tak vzniká ten Vami popísaný problém nielen neúnosnej spotreby, ale ešte riziko neúčinnosti, keďže injektážny krém pretečie o rad tehál nižšie, než potrebujeme. Bariéra pre zamedzenie vzlínajúcej vlhkosti sa síce vytvorí, ale nižšie ako je podlaha a tým môže dochádzať k premosteniu vlhkosti. Postup navŕtania komôrkového muriva nad zvolenou horizontálnou škárou tomuto pretečeniu zabráni, pretože škáru, respektíve tehlový rad komôrkového muriva, neotvoríte, a injektážny krém sa zastaví na vybranej maltovej škáre, do ktorej sa postupne a spoľahlivo bude vsakovať. Pri tomto postupe zhotovíte clonu pre zamedzenie vzlínajúcej vlhkosti v požadovanej výške, ale tento postup navŕtania nevyrieši nadlimitnú spotrebu. Vypočítaná spotreba sa dá relatívne ,, ustrážiť ,, a to rozpočítaním spotreby podľa výpočtu našej kalkulačky pre komôrkové tehly, ktorá vypočíta spotrebu na metre štvorcové priečneho rezu muriva a vydelením bežnými metrami zistíte, aká má byť spotreba (litráž) na jeden bežný meter. Ale chápem, že to bez kalibrácie aplikačných zariadení nie je ľahké.

Varianta č. 2: navŕtanie muriva s malým pokrátením naozaj urobíte v tej Vami zvolenej škáre vrtom 14 mm a to z dôvodu, aby sa Vám komôrky muriva spoľahlivo otvorili. Teraz by sa mohlo zdať, že to je ten prípad, ktorý nechceme. Ale pri tomto spôsobe prevedenia injektáže komôrkového muriva je to naopak veľmi dôležité. Následne vrty vyplníte montážnou penou s vysokou expanziou. Pena nielen že vyplní samotný obsah vrtu, ale najmä aj komory tehál a to je to podstatné. Po niekoľkohodinovej technologickej pauze sa vrty opäť prevrtajú. Tým sa odstráni montážna pena z vrtov, ale komôrky zostanú penou vyplnené. Čo je ale tiež dôležité, je vrty prevŕtať vrtákom o stupeň väčším, tj. 16 mm. Tým máme istotu, že vo vrte na stenách, tj. maltovej špáry a skeletu komôrkového muriva, nevznikne separačná vrstva zvyškového polyuretánu. Vlhkosť u tohto muriva kapilárne vzlína maltovou škárou, skeletom a priečkami tehlového muriva a odvŕtaním sa nám tieto miesta opäť porézne otvoria pre rozptýlenie aktívnych látok. Spotreba bude už daná iba obsahom vrtov a výsledok bude spoľahlivý. Ponúka sa možno aj úvaha, že sa predvŕtanie škáry vykoná menším vrtákom, následne sa vrty vyplní montážnou penou a odvŕtanie sa vykoná doporučeným vrtákom s priemerom 14 mm. To by ale nebolo spoľahlivé riešenie. Mohlo by totiž nastať toto: vrtákom napr. 10 mm by sa všetky komory neotvorili a tým by sa montážnou penou nevyplnili a prevŕtaním v priemere nami odporúčaných 14mm by sa naopak komory otvorili a celý tento postup by bol zbytočný a nevyhovujúci. Iste mi rozumiete. Ak by som si mal vybrať z týchto dvoch variant, asi by som vybral variantu č. 2 a to z dôvodu kontrolovanej spotreby pri plnení vrtov.

 

S pozdravom

Jiří Schwarz – konateľ spoločnosti

TRUMF sanace s.r.o.

 

 • You must to post comments
0
0

Ďakujem za odpoveď,

ešte sa chcem opytat lebo mám nejasnosti vo vasej odpovede či navŕtať nové diery Alebo môžem vykonať nápravu už existujúcich dier?

 

 

 • You must to post comments
0
0

Dobrý deň. Keďže máte murivo už v celej dĺžke navŕtané predpokladám vrtákom s priemerom 14 mm, tieto vrty pre injektáž samozrejme využijte! Zároveň je to tá najvýhodnejšia varianta pre injektáž porothermového muriva. Tu je okopírovaný text z predošlej odpovedi:

Druhý spôsob prevedenia: navŕtanie muriva s malým pokrátením naozaj urobíte v tej Vami zvolenej škáre vrtom 14 mm a to z dôvodu, aby sa Vám komôrky muriva spoľahlivo otvorili. Teraz by sa mohlo zdať, že to je ten prípad, ktorý nechceme. Ale pri tomto spôsobe prevedenia injektáže komôrkového muriva je to naopak veľmi dôležité. Následne vrty vyplníte montážnou penou s vysokou expanziou. Pena nielen že vyplní samotný obsah vrtu, ale najmä aj komory tehál a to je to podstatné. Po niekoľkohodinovej technologickej pauze sa vrty opäť prevrtajú. Tým sa odstráni montážna pena z vrtov, ale komôrky zostanú penou vyplnené. Čo je ale tiež dôležité, je vrty prevŕtať vrtákom o stupeň väčším, tj. 16 mm. Tým máme istotu, že vo vrte na stenách, tj. maltovej špáry a skeletu komôrkového muriva, nevznikne separačná vrstva zvyškového polyuretánu. Vlhkosť u tohto muriva kapilárne vzlína maltovou škárou, skeletom a priečkami tehlového muriva a odvŕtaním sa nám tieto miesta opäť porézne otvoria pre rozptýlenie aktívnych látok. Spotreba bude už daná iba obsahom vrtov a výsledok bude spoľahlivý.

S pozdravom

Jiří Schwarz – konateľ

TRUMF sanace s.r.o.

 • You must to post comments
Zobrazuji 3 záznamů
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, nižšie uvedené kolónky aby mohol byť Vaš dotaz zaradený do našej Poradne. Váš email nebude zverejnený.
Jméno*
E-mail*
Obrázok
Názov súboru Velikost
There are currently no files uploaded.
Maximálny počet súborov 6, maximálna veľkosť súboru 3MB.
Podporované formáty súborov: gif jpeg jpg png

Nákupný košík

Kompletný sortiment vždy skladom. Tovar dovezieme na Vašu adresu do dvoch pracovných dní.

pro-rychly-nakupSK

Inštruktážne a animačné videa pre odvlhčenie muriva

 • Animačné video AquaStop Cream

  Animačné video AquaStop Cream

 • Časozberné video AquaStop Cream

  Časozberné video AquaStop Cream

 • Čo sa deje v murive po injektáži

  Čo sa deje v murive po injektáži

 • Injektážní krém

  Injektážní krém

 • ČT - relácia Polopate 2018

  ČT - relácia Polopate 2018

 • ČT - relácia Polopate 2020

  ČT - relácia Polopate 2020

 • Použitie injektážnej pumpy

  Použitie injektážnej pumpy

 • Práca s univerzálnou injektážnou pištoľou

  Práca s univerzálnou injektážnou pištoľou

 • Použitie pistole pre salámové bal.

  Použitie pistole pre salámové bal.

 • Použitie tubového balenia

  Použitie tubového balenia

 • TV Prima - Receptár prima nápadov

  TV Prima - Receptár prima nápadov

 • Sanační omítka svépomocí

  Sanační omítka svépomocí

 • Aquastop Protect®

  Aquastop Protect®

 • Aquastop Protect®

  Aquastop Protect®

 • Polyuretanová injektáž pre zatesnenie prieniku tlakovej vody

  Polyuretanová injektáž pre zatesnenie prieniku tlakovej vody

 • Rubová gelová injektáž

  Rubová gelová injektáž

Aquasan Porosity

KALKULAČKA PRE RÝCHLY VÝPOČET SPOTREBY A NAVRHOVANÉHO BALENIA VRÁTANE CELKOVEJ CENY

spotreba

VODOROVNÉ REZY PRE BEZCHYBNÉ NAVRTANIE MURIVA

pro-shlednuti

REZ DOMU PRE DOPLNENIE hydroizolácií k trvalému odvlhčeniu

schema aqs

POZRITE, AKO sa obsluhujú nami dodávané APLIKAČNÉ ZARIADENIA

UKÁŽKA účinnosť systému AQUASTOP CREAM v extrémnych podmienkach

murik

Dokumentácia k našim výrobkom

Tu si môžete prezrieť sídlo a prevádzkareň našej spoločnosti

galerie

Napísali o nás v časopise Moje bývania

MOJE BYDLENI

posudok súdneho znalca

vyjadreni-znalce

K dnešnému dňu evidujeme TENTO POČET OBJEDNÁVOK zo SR a ČR, ale aj iných krajín EU. NIE sú započítané osobné odbery.


Z každej objednávky ukladáme 10 Kč na sociálne projekty.

Systém AquaStop Cream® v praxi

Typické nasycovanie priebežnej škáry i menej nasiakavého murovacieho materiálu injektážnym krémom AquaStop Cream®.

Šírenie hydroizolačnej clony proti vzlínajúcej vlhkosti už po niekoľkých hodinách po injektáži.

sireni injektaze

Šírenie hydroizolačnej clony proti vzlínajúcej vlhkosti po 24 hodinách po injektáži. Tieto jedinečné vlastnosti nemá žiadna iná injektážna technológia ani hmota.


Všetky údaje, najmä texty a fotografie uvedené na týchto webových stránkach sú výtvorom a vlastníctvom spoločnosti TRUMF sanace s.r.o., predstavujú jej know-how a ako také požívajú ochranu rovnako podľa autorských predpisov upravujúcich duševné vlastníctvo.

Kontakty na našej prevádzkareň

Dvorská 1163/2,
252 19 Rudná u Prahy
Po-Čt 9:00 – 15:30, Pá 9:00 – 16:30

+420 235 312 000
+420 606 187 916

Kontakty na sídlo spoločnosti

Blatnická 14/3, Praha 5
IČO: 24271268
IČ DPH: SK4120141938
DIČ: CZ24271268

+420 602 282 982