0
0

Dobrý deň, keď budem prolievať vyvŕtané otvory pre injektáž, za ako dlho sa má krém aplikovať? Mám podlahu vykopanú až na hlinu, dočítal som sa, že by sa otvory mali vyvŕtať čo najbližšie k podkladovému betónu, ale tam vychádzajú pieskovcové štuky potom je tehla potom stará lepenka a tehla. Pôvodne som chcel vŕtať až o tehlu vyššie ako je stará izolácia vo spáre.To by bolo asi 5 cm nad finálnou podlahou ako uvádzate pri injektáži keď sa s podlahou nič nerobí. Priamo do pieskovcov sa mi vŕtať nechce, je to starý barák, nad pieskovec by to šlo, ale nie je všade rovina niekde sú vyššie. Musel by som odskakovať či je to vôbec možné. Potom by prichádzala na rad škára s izoláciou, ale neviem či je vhodné dávať krém do škáry s lepenkou. Ďakujem za odpoveď.

 • You must to post comments
0
0

Dobrý deň. Najprv k tomu dotazu prevlhčenia vrtov. Prevlhčovanie vrtov sa odporúča iba u suchého muriva a muriva málo nasiakavého, tj. málo porézneho a najmä v kombinácii týchto dvoch nevýhodných faktorov muriva. Je to len odporúčanie, ale význam pre zvýšenie dispergácie v týchto zhoršených prostrediach má preukázané opodstatnenie. Po vykonanom prevlhčeniu vrtov, respektíve ich blízkeho okolia, nemusí byť v podstate dodržaná žiadna technologická pauza. Voda, urýchľovač AquaStop Cream Inject activator sa z vrtu veľmi rýchlo vsiakne do suchého muriva. Tým, že vrty sú vedené vodorovne, nie je možné do vrtu nadávkovať objemovo značné množstvo tekutiny naraz a tak je pre zvýšenie vlhkosti v murive výhodnejšie dávkovanie tekutiny na viackrát, tj. v menších dávkach vykonávať aplikáciu v malom množstve tekutiny a tým sa tekutina rýchlo vsiakne do okolia vrtov, ale aj čiastočne nekontrolovateľne pretečie murivom, ale pre zvýšenie dispergácie injektážneho krému je tento proces dostačujúci. Technologická pauza od prevlhčenia okolia vrtov vodou či aktivátorom pred následnou injektážou za použitia injektážneho vysocekoncentrovaného krému AquaStop Cream žiadna byť nemusí. Dlhšia technologická pauza v radoch dní je skôr nevýhodná. Dôvod nie je nutné určite vysvetľovať. K tej druhej otázke. Tiež nie som priaznivcom injektáže do existujúcej izolácie, lepenky. Vo Vašom prípade je naozaj výhodnejšie znížiť líniu injektáže k podkladovému betónu, ale za predpokladu, že sa injektážou neocitnete pod neodizolovaným vonkajším terénom, ale predpokladám, že toto u Vás výškovo nehrozí. Len to pre istotu overte. Takže by som asi injektáž zhotovil v prvej prechodovej škáre medzi pieskovcovým murivom a prvým tehlovým radom, ak som Vášmu popisu skladby muriva správne porozumel. V maltovej prechodovej škáre, aj keď nebude v rovine, sa požadovaný výsledok nezníži. Ak by sa malo v určitej výške odskočiť líniou vrtov o niečo vyššie, je len potrebné neustále dodržiavať osové vzdialenosti vrtov, aby vlniace sa línie  injektovaných úsekov boli jedným celkom. V prípade kaskádovitého odskoku! sa dve výškové horizontálne línie vrtov spojí jedným, dvoma alebo viacerými vrtmi vo zvislom prevedení. Končiaci vrt v spodnej línii vrtov a začínajúci vrt v hornej úrovni línie vrtov by mali byť nad sebou a vrty týchto dvoch výškovo rozdielnych injektovaných úsekov sa napojí injektážne vertikálou. Všetko ale za predpokladu, že sa jedná naozaj o priebežné škáry. Tá priebežná špára vo výške 50 mm nad finálnou výškou novej podlahy je síce spoľahlivá, ale ak máte možnosť zhotoviť dodatočnú izoláciu proti vzlínajúcej vlhkosti nižšie, a to podľa Vášho popisu asi možné je, určite by som zvolil tú škáru nižšie, to je tá špára prechodová, tj. pod súčasnou vodorovnou hydroizoláciou, ale za vyššie uvedených podmienok a možností.

S pozdravom

Jiří Schwarz

 • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, nižšie uvedené kolónky aby mohol byť Vaš dotaz zaradený do našej Poradne. Váš email nebude zverejnený.
Jméno*
E-mail*
Obrázok
Názov súboru Velikost
There are currently no files uploaded.
Maximálny počet súborov 6, maximálna veľkosť súboru 3MB.
Podporované formáty súborov: gif jpeg jpg png

Nákupný košík

Kompletný sortiment vždy skladom. Tovar dovezieme na Vašu adresu do dvoch pracovných dní.

pro-rychly-nakupSK

Inštruktážne a animačné videa pre odvlhčenie muriva

 • Animačné video AquaStop Cream

  Animačné video AquaStop Cream

 • Časozberné video AquaStop Cream

  Časozberné video AquaStop Cream

 • ČT - relácia Polopate 2018

  ČT - relácia Polopate 2018

 • TV Prima - Receptár prima nápadov

  TV Prima - Receptár prima nápadov

 • ČT - relácia Polopate 2020

  ČT - relácia Polopate 2020

 • Čo sa deje v murive po injektáži

  Čo sa deje v murive po injektáži

 • Polyuretanová injektáž pre zatesnenie prieniku tlakovej vody

  Polyuretanová injektáž pre zatesnenie prieniku tlakovej vody

 • Sanační omítka svépomocí

  Sanační omítka svépomocí

 • Rubová gelová injektáž

  Rubová gelová injektáž

Aquasan Porosity

KALKULAČKA PRE RÝCHLY VÝPOČET SPOTREBY A NAVRHOVANÉHO BALENIA VRÁTANE CELKOVEJ CENY

spotreba

VODOROVNÉ REZY PRE BEZCHYBNÉ NAVRTANIE MURIVA

pro-shlednuti

REZ DOMU PRE DOPLNENIE hydroizolácií k trvalému odvlhčeniu

schema aqs

POZRITE, AKO sa obsluhujú nami dodávané APLIKAČNÉ ZARIADENIA

UKÁŽKA účinnosť systému AQUASTOP CREAM v extrémnych podmienkach

murik

Dokumentácia k našim výrobkom

Tu si môžete prezrieť sídlo a prevádzkareň našej spoločnosti

galerie

Napísali o nás v časopise Moje bývania

MOJE BYDLENI

posudok súdneho znalca

vyjadreni-znalce

K dnešnému dňu evidujeme TENTO POČET OBJEDNÁVOK zo SR a ČR, ale aj iných krajín EU. NIE sú započítané osobné odbery.


Z každej objednávky ukladáme 10 Kč na sociálne projekty.

Systém AquaStop Cream® v praxi

Typické nasycovanie priebežnej škáry i menej nasiakavého murovacieho materiálu injektážnym krémom AquaStop Cream®.

Šírenie hydroizolačnej clony proti vzlínajúcej vlhkosti už po niekoľkých hodinách po injektáži.

sireni injektaze

Šírenie hydroizolačnej clony proti vzlínajúcej vlhkosti po 24 hodinách po injektáži. Tieto jedinečné vlastnosti nemá žiadna iná injektážna technológia ani hmota.


Všetky údaje, najmä texty a fotografie uvedené na týchto webových stránkach sú výtvorom a vlastníctvom spoločnosti TRUMF sanace s.r.o., predstavujú jej know-how a ako také požívajú ochranu rovnako podľa autorských predpisov upravujúcich duševné vlastníctvo.

Kontakty na našej prevádzkareň

Dvorská 1163/2,
252 19 Rudná u Prahy
Po-Čt 9:00 – 15:30, Pá 9:00 – 16:30

+420 235 312 000
+420 606 187 916

Kontakty na sídlo spoločnosti

Blatnická 14/3, Praha 5
IČO: 24271268
IČ DPH: SK4120141938
DIČ: CZ24271268

+420 602 282 982