0
0

Dobrý deň,

dnes som objednal Váš AquaStop Cream a mal by som dve otázky:

1. Z jednej strany mám múr široký iba 30cm. Z vonku bola kedysi odkopaná zemina, tak tam pôvodný majiteľ urobil bočné vystuženie základu. Bohužiaľ ten betón je asi 20cm nad úrovňou podlahy, tak budem musieť vŕtať z vonkajšej strany šikmo dole. Je to takto možné? Podľa vášho návodu by som na druhom konci mohol byť s vrtom 10cm nad podlahou, ale aj tak to na 30cm muriva bude celkom veľký sklon.

2. Injektáž chcem vykonávať u dvoch stien 30cm a 45cm širokých, kde z vnútornej strany je obloženie kúpeľne kachličkami, tak sa chcem spýtať, či si mám dať na niečo pozor, teda okrem toho, aby som neprešiel vrtákom skrz, alebo máte pre tento variant nejaké špeciálne odporúčania. Bohužiaľ sme dom takto kúpili, kúpeľňa je skoro nová, tak sa nám ju nechce celú búrať. V podlahe k stenám izolácia je.

Ďakujem

Tu je obrázok k otázke č.1

 • You must to post comments
0
0

Dobrý deň.
K tej prvej otázke: je dobre, že si uvedomujete, že keby ste vŕtal z vnútornej strany miestnosti do obvodového muriva v prvej škáre nad podlahou, určite by ste sa ocitol výškou injektážnej línie nižšie než je výška priľahlého vonkajšieho betónu, ktorý bol zhotovený pre spevnenie základu a tým by táto rozdielová výška mohla spôsobiť premostenie vlhkosti nad zhotovenú injektážnu líniu. Rozumiem Vášmu zámeru naklonených vrtov, podľa priloženého nákresu. Má to samozrejme tú nevýhodu, že značne naklonené vrty spôsobujú nerovnomernosť v intenzite vznikajúcej clony proti vlhkosti v murive.
Preto by som odporučil tri možné postupy:

1. Vykonať navŕtanie pod sklonom podľa Vášho nákresu, avšak z dôvodu značne naklonených vrtov odporúčam osové vzdialenosti vrtov skrátiť z odporúčanej osovej vzdialenosti 100 mm na 80 mm.

2. Druhá možnosť by bola zhotoviť vrty v prvej škáre nad horným okrajom spevňujúceho základového betónu. Tam by sa vzlínajúca vlhkosť definitívne zastavila. Vznikla by ale samozrejme z vnútornej strany obvodového muriva rozdielna výška medzi podlahou a vzniknutou hydrofóbnou clonou, respektíve jej spodným krajom. Odhadujem, že tento zavlhajúci vodorovný pás muriva by mohol pôsobiť do výšky cca 150 mm od podlahy. To by ale určite nebolo žiaduce. Keby sa ale z vnútornej strany odstránila omietka min. do výšky injektáže, ktorú zamýšľate zhotoviť z vonkajšej strany, čo je úplne v poriadku,  injektáž by sa mohla pri správnom odmeraní výšky betónu zhotoviť aj z vnútornej strany tejto steny, ale tiež do škáry, a následne by sa na očistené murivo pred omietkami naniesla napr . hydroizolačná stierka AquaStop Bitumen 2K https://www.injektaz-zdiva-svepomoci.cz/wp-content/uploads/2017/11/TL-AquaStop-Bitumen-2K-2017.pdf, ktorá sa dá bez väčších ťažkostí po zatuhnutiu zaomietnuť, vlhkosť by do vnútorných priestorov neprenikala. To je princíp hydroizolačnej vane. Tento postup má určitý, ale myslím si, že vo vašom prípade nie zásadný, nedostatok, a síce že by sa veľmi pravdepodobne táto zvislá hydroizolácia nedala napojiť na vodorovnú hydroizoláciu v podlahe.

3. Prípadne možno murivo navŕtať a zainjektovať do prvej špáry pri podlahe, do ktorej sa dá už vŕtať vodorovne, a do ďalších, predpokladám podľa výšky betónového spevnenia, ešte do dvoch až troch špár medzi tehlovými vrstvami vykonať injektáž tiež a to v šachovnicovom rastri, tzv. cik cak. Posledná injektážna línia by musela byť nad hornou hranou betónu. Nie som priaznivcom plošných injektáží do muriva, čo by v podstate táto bola, ale v kombinácii so zvislou hydroizoláciou, podľa popísaného postupu v druhom opísanom riešení, by to bolo asi to najspoľahlivejšie prevedenie. Zvislá hydroizolačná vnútorná stierka by nemusela mať napojenie na vodorovnú hydroizoláciu v podlahe.

K tej druhej otázke: to, že je v podlahe kúpeľne nová vodorovná hydroizolácia, je samozrejme priaznivá skutočnosť. Doplniť izoláciu pre zamedzenie vzlínajúcej vlhkosti priečok a stien kúpeľne nebude zložité, jediné úskalie je riziko navŕtania odpadu či rozvodov vody. Lokalizácia týchto rozvodov nie je ľahká, a to ani rôznymi skenermi, ktoré monitorujú štruktúru muriva, ktoré sú ale skôr informatívne, najmä u vyhľadávania plastového potrubia, čo sú práve odpady, a vo Vašom prípade určite aj voda. Takže pri vŕtaní odporúčam zvýšenú opatrnosť a vychádzať tak trochu, alebo skôr viac, z pravdepodobnosti, kde tieto rozvody môžu byť zasekané pod obkladmi. Je tak trochu výhoda, že vrty budú pokrátené, ale odporúčaných 40 mm nemusí byť záruka a to aj keď budete vŕtať z vonkajšej strany kúpeľne, že sa napr. odpad nemusí prevŕtať. Najspoľahlivejšie by bolo odstrániť v kúpeľni jeden spodný rad obkladov a čiastočne aj omietku, a lokalizácia rozvodov bude najspoľahlivejšia. To sú už predsa len búracie práce, ktorým sa chcete určite vyhnúť, ale nebude to na druhú stranu zbúranie celej kúpeľne či veľkej plochy obkladov. Mám skôr obavu, či budete mať existujúce obklady v zásobe od predošlého majiteľa, alebo či sa ešte dajú – po vykonanej sanácii – dohľadať u výrobcov. Posledná možná rada je, že keby ste sa naozaj rozhodol jeden rad obkladov od podlahy odstrániť a rovnaké obklady by ste nezohnali, môžete doplniť tento spodný obklad v celom obvode kúpeľne obkladom v rozmere rovnakom, ale esteticky prijateľnom. Mohol by tak nakoniec vzniknúť aj zaujímavý dekoratívny prvok. Ak by ste sa rozhodol prvý spodný rad obkladov odstrániť, škáru medzi prvým a druhým radom obkladov prerežte úzkym rezným kotúčom. Tak sa Vám pri opatrnom odsekávaní spodných obkladov nenaruší ďalší rad.
S priateľským pozdravom
Jiří Schwarz

 • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, nižšie uvedené kolónky aby mohol byť Vaš dotaz zaradený do našej Poradne. Váš email nebude zverejnený.
Jméno*
E-mail*
Obrázok
Názov súboru Velikost
There are currently no files uploaded.
Maximálny počet súborov 6, maximálna veľkosť súboru 3MB.
Podporované formáty súborov: gif jpeg jpg png

Nákupný košík

Kompletný sortiment vždy skladom. Tovar dovezieme na Vašu adresu do dvoch pracovných dní.

pro-rychly-nakupSK

Inštruktážne a animačné videa pre odvlhčenie muriva

 • Animačné video AquaStop Cream

  Animačné video AquaStop Cream

 • Časozberné video AquaStop Cream

  Časozberné video AquaStop Cream

 • Čo sa deje v murive po injektáži

  Čo sa deje v murive po injektáži

 • Injektážní krém

  Injektážní krém

 • ČT - relácia Polopate 2018

  ČT - relácia Polopate 2018

 • ČT - relácia Polopate 2020

  ČT - relácia Polopate 2020

 • Použitie injektážnej pumpy

  Použitie injektážnej pumpy

 • Práca s univerzálnou injektážnou pištoľou

  Práca s univerzálnou injektážnou pištoľou

 • Použitie pistole pre salámové bal.

  Použitie pistole pre salámové bal.

 • Použitie tubového balenia

  Použitie tubového balenia

 • TV Prima - Receptár prima nápadov

  TV Prima - Receptár prima nápadov

 • Sanační omítka svépomocí

  Sanační omítka svépomocí

 • Aquastop Protect®

  Aquastop Protect®

 • Aquastop Protect®

  Aquastop Protect®

 • Polyuretanová injektáž pre zatesnenie prieniku tlakovej vody

  Polyuretanová injektáž pre zatesnenie prieniku tlakovej vody

 • Rubová gelová injektáž

  Rubová gelová injektáž

Aquasan Porosity

KALKULAČKA PRE RÝCHLY VÝPOČET SPOTREBY A NAVRHOVANÉHO BALENIA VRÁTANE CELKOVEJ CENY

spotreba

VODOROVNÉ REZY PRE BEZCHYBNÉ NAVRTANIE MURIVA

pro-shlednuti

REZ DOMU PRE DOPLNENIE hydroizolácií k trvalému odvlhčeniu

schema aqs

POZRITE, AKO sa obsluhujú nami dodávané APLIKAČNÉ ZARIADENIA

UKÁŽKA účinnosť systému AQUASTOP CREAM v extrémnych podmienkach

murik

Dokumentácia k našim výrobkom

Tu si môžete prezrieť sídlo a prevádzkareň našej spoločnosti

galerie

Napísali o nás v časopise Moje bývania

MOJE BYDLENI

posudok súdneho znalca

vyjadreni-znalce

K dnešnému dňu evidujeme TENTO POČET OBJEDNÁVOK zo SR a ČR, ale aj iných krajín EU. NIE sú započítané osobné odbery.


Z každej objednávky ukladáme 10 Kč na sociálne projekty.

Systém AquaStop Cream® v praxi

Typické nasycovanie priebežnej škáry i menej nasiakavého murovacieho materiálu injektážnym krémom AquaStop Cream®.

Šírenie hydroizolačnej clony proti vzlínajúcej vlhkosti už po niekoľkých hodinách po injektáži.

sireni injektaze

Šírenie hydroizolačnej clony proti vzlínajúcej vlhkosti po 24 hodinách po injektáži. Tieto jedinečné vlastnosti nemá žiadna iná injektážna technológia ani hmota.


Všetky údaje, najmä texty a fotografie uvedené na týchto webových stránkach sú výtvorom a vlastníctvom spoločnosti TRUMF sanace s.r.o., predstavujú jej know-how a ako také požívajú ochranu rovnako podľa autorských predpisov upravujúcich duševné vlastníctvo.

Kontakty na našej prevádzkareň

Dvorská 1163/2,
252 19 Rudná u Prahy
Po-Čt 9:00 – 15:30, Pá 9:00 – 16:30

+420 235 312 000
+420 606 187 916

Kontakty na sídlo spoločnosti

Blatnická 14/3, Praha 5
IČO: 24271268
IČ DPH: SK4120141938
DIČ: CZ24271268

+420 602 282 982