0
0

Dobrý deň, v pivnici rodinného domu sa mi začína objavovať priesak pravdepodobne spodnej vody do múrov. Podľa bližšieho skúmania, boli múry už opravované predchádzajúcimi majiteľmi, ktorí nám tvrdili, že došlo k jednej lokálnej bleskovej povodni, tak preto boli múry vlhké. Teraz sa zdá, že nám v tomto ohľade zaklamali a priesak vody bol dlhodobejší, nespôsobený bleskovou povodňou, ale vzlínaním spodnej vody cez už pravdepodobne chybnú  hydroizoláciu pivnice. Môj dotaz znie, či je na základe priložených fotiek, sa rozhodnúť pre vaše riešenie odstránenie problému s vlhkosťou v stenách vhodné, alebo už bude potreba iné riešenie. Rodinný dom sa nachádza v obci Rudná pri Prahe, ulica Na Výsluní.
Ďakujem za odpoveď.

S pozdravom
Ing. Ondřej Botlík

 • You must to post comments
0
0

Dobrý deň pán Botlík.
Z priložených fotografií by sa dalo usudzovať, že vlhkosť pôsobí v spodnej časti muriva pri podlahe, v rohu o niečo vyššie. Tým by  nemuselo ísť o porušenie či už nefunkčnosť zvislej hydroizolácie muriva pod úrovňou terénu, ale o poškodenú vodorovnú hydroizoláciu buď na doske pod podlahou, alebo najčastejšie, v spoji medzi vodorovnou a zvislou hydroizoláciou pri zakladaní stavby. Všetko tomu nasvedčuje, pretože u vlhkosti obvodového muriva, možno aj vnútorného, ​​aspoň zo zaslaných fotografií sa mi to takto javí, nepôsobí intenzita lokálnych vlhkých máp v rôznych výškach na omietkach, čo by sa prejavovalo pri porušení, degradácii či absencii zvislej hydroizolácie obvodového muriva pod úrovňou terénu. Ale výška zamokrených omietok je relatívne malá, a najmä viditeľne začína naozaj od keramického sokla. Z toho možno usudzovať, že vlhkosť sa šíri buď vo vrchnom betónu, tj. nad vodorovnou hydroizoláciou alebo naozaj v spoji vodorovnej a zvislej hydroizolácie spodnej stavby. Keramická dlažba na podlahe môže zakrývať vlhkosť v podlahe, ale predpokladám, že podlahy nie sú predmetom Vášho riešenia. Takže, ak je moja úvaha správna, je možné zainjektovať obvodové murivo pri podlahe, a to so zvýšenou opatrnosťou, z dôvodu, aby ste sa vrtmi neprevŕtali skrz murivo a tým ešte stav nezhoršili. Ak sa vlhkosť šíri do muriva odspodu, nie z bočného smeru, a z fotografií možno túto príčinu pripustiť, bola by injektáž pri podlahe riešením. Tým by sa vlhkosť zastavila pri podlahe a mohol by byť viditeľný problém na omietkach muriva vyriešený. Ale toto riešenie je bez záruky a som presvedčený, že ak by sme poňali odvlhčenie muriva bez ďalších sanačných opatrení, nikto nie je schopný so zárukou potvrdiť ani vyvrátiť túto moju úvahu a návrh riešenia. Môže to byť prvý krok, ale aj konečný krok pre úspešné vykonanie sanácie muriva. Avšak dodatočná hydroizolácia pri podlahe Sytémom AquaStop Cream aj v prípade ďalších sanačných prác by bola tak či tak nutná. Tým myslím napríklad ďalšie nápravné opatrenia, ako by bolo odstránenie poškodených omietok a nahradenie omietkou sanačnou. Odporúčal by som ešte jeden krok, ktorý by mal byť po zhotovenej injektáži vykonaný, a to pred injektážou odstrániť omietky s presahom nad horným poškodením omietok a vykonať následné zaomietnutie po aspoň 14dňovej technologickej pauze po dokončení injektáže. Tým by mal byť pri búracích prácach odstránený aj keramický obklad. Ďalej by sa malo uskutočniť odkopaní muriva na základovú škáru a zhotovenie novej zvislej hydroizolácie, prípadne vybudovanie novej hydroizolačnej vane, možno aj drenážneho telesa a pod. Ale tieto posledné, náročnejšie sanačné práce uvedené vo vete, predchádzajúcej pred touto poslednou vetou, snáď nebudú nutné.
S priateľským pozdravom
Jiří Schwarz

 

 • You must to post comments
0
0

Dobrý deň, kúpili sme starý dom . Určite bude bez hydroizolácie a pivnica je vlhká. Na dome sa bude robiť samozrejme drenaz. V návode sa u Vás uvádza, že injektaz sa robí nad úroveň zeme. No ja by som potreboval tu injektaz urobiť v pivnici a tá je cca 1m pod zemou. Keďže tam bude robená drenaz, bola by takáto možnosť injektaze aj po zemou?

Ďakujem veľmi pekne

 

 • You must to post comments
Zobrazuji 2 záznamů
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, nižšie uvedené kolónky aby mohol byť Vaš dotaz zaradený do našej Poradne. Váš email nebude zverejnený.
Jméno*
E-mail*
Obrázok
Názov súboru Velikost
There are currently no files uploaded.
Maximálny počet súborov 6, maximálna veľkosť súboru 3MB.
Podporované formáty súborov: gif jpeg jpg png

Nákupný košík

Kompletný sortiment vždy skladom. Tovar dovezieme na Vašu adresu do dvoch pracovných dní.

pro-rychly-nakupSK

Inštruktážne a animačné videa pre odvlhčenie muriva

 • Animačné video AquaStop Cream

  Animačné video AquaStop Cream

 • Časozberné video AquaStop Cream

  Časozberné video AquaStop Cream

 • ČT - relácia Polopate 2018

  ČT - relácia Polopate 2018

 • TV Prima - Receptár prima nápadov

  TV Prima - Receptár prima nápadov

 • ČT - relácia Polopate 2020

  ČT - relácia Polopate 2020

 • Čo sa deje v murive po injektáži

  Čo sa deje v murive po injektáži

 • Polyuretanová injektáž pre zatesnenie prieniku tlakovej vody

  Polyuretanová injektáž pre zatesnenie prieniku tlakovej vody

 • Sanační omítka svépomocí

  Sanační omítka svépomocí

 • Rubová gelová injektáž

  Rubová gelová injektáž

Aquasan Porosity

KALKULAČKA PRE RÝCHLY VÝPOČET SPOTREBY A NAVRHOVANÉHO BALENIA VRÁTANE CELKOVEJ CENY

spotreba

VODOROVNÉ REZY PRE BEZCHYBNÉ NAVRTANIE MURIVA

pro-shlednuti

REZ DOMU PRE DOPLNENIE hydroizolácií k trvalému odvlhčeniu

schema aqs

POZRITE, AKO sa obsluhujú nami dodávané APLIKAČNÉ ZARIADENIA

UKÁŽKA účinnosť systému AQUASTOP CREAM v extrémnych podmienkach

murik

Dokumentácia k našim výrobkom

Tu si môžete prezrieť sídlo a prevádzkareň našej spoločnosti

galerie

Napísali o nás v časopise Moje bývania

MOJE BYDLENI

posudok súdneho znalca

vyjadreni-znalce

K dnešnému dňu evidujeme TENTO POČET OBJEDNÁVOK zo SR a ČR, ale aj iných krajín EU. NIE sú započítané osobné odbery.


Z každej objednávky ukladáme 10 Kč na sociálne projekty.

Systém AquaStop Cream® v praxi

Typické nasycovanie priebežnej škáry i menej nasiakavého murovacieho materiálu injektážnym krémom AquaStop Cream®.

Šírenie hydroizolačnej clony proti vzlínajúcej vlhkosti už po niekoľkých hodinách po injektáži.

sireni injektaze

Šírenie hydroizolačnej clony proti vzlínajúcej vlhkosti po 24 hodinách po injektáži. Tieto jedinečné vlastnosti nemá žiadna iná injektážna technológia ani hmota.


Všetky údaje, najmä texty a fotografie uvedené na týchto webových stránkach sú výtvorom a vlastníctvom spoločnosti TRUMF sanace s.r.o., predstavujú jej know-how a ako také požívajú ochranu rovnako podľa autorských predpisov upravujúcich duševné vlastníctvo.

Kontakty na našej prevádzkareň

Dvorská 1163/2,
252 19 Rudná u Prahy
Po-Čt 9:00 – 15:30, Pá 9:00 – 16:30

+420 235 312 000
+420 606 187 916

Kontakty na sídlo spoločnosti

Blatnická 14/3, Praha 5
IČO: 24271268
IČ DPH: SK4120141938
DIČ: CZ24271268

+420 602 282 982