Krémová injektáž a sanácie muriva svojpomocne

Nákup po telefóne
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradňa
otázky a odpovede
0
0

Dobrý deň, rád by som použil Váš AquaStop Cream® z vnútornej strany obvodového múru z nepálených tehál v izbe, kde je mierna vlhkosť na stenách. Predchádzajúci majiteľ nehnuteľnosti zhotovil fasádu, preto z vnútornej strany. Chcel som sa opýtať, či pri použití AquaStop Cream® nemôže dôjsť k poškodeniu/zafarbeniu fasády? Vopred ďakujem za odpoveď.

 

 

 

  • You must to post comments
0
0

Dobrý deň,

pri správnom pokrátení vrtov k mechanickému poškodeniu fasády nedôjde, ale domnievam sa, že toto ste na mysli vo svojej otázke nemali. K inému, napr. chemickému poškodeniu omietok a náteru tiež nedochádza. Môže sa však stať, že dôjde k určitému zatmaveniu fasádnej farby či fasádnej stierky v mieste injektážnej línie, hoci injektáž vykonáte z vnútornej strany múru. Zatmavenie povrchu fasády môže byť ale len dočasné, a to niekoľko mesiacov, v niektorých prípadoch až jedného roka, potom môže úplne zmiznúť. Záleží totiž na mnohých aspektoch a okolnostiach. Avšak s pribúdajúcim časom sa prípadné zatmavenie bude znižovať, vodoodpudivosť samozrejme zostane stabilná. Najmä tmavé, silne pigmentované odtiene sa už do svojej pôvodnej farebnosti nemusia vrátiť. Toto ale nemožno úplne predikovať. Myslím si však, že dôležitejšia je účinnosť chemickej podrezávky. Samozrejme je možné po ukončení chemického procesu fasádu v miestach zatmavenia opraviť fasádnou farbou. Snáď budete mať uschované trochu použitej fasádnej farby či prefarbené fasádne stierky, a tak retuší nie je problém tieto prípadné lokálne miesta s časovým odstupom opraviť. Prípadne Vám špecialisti v centrách miešania farieb pripravia aj malé balenie rovnakého odtieňa na základe prineseného kúsku pôvodnej farby (odškrabnutého z fasády). Ale toto je ten posledný scenár.

S priateľským pozdravom
Jiří Schwarz

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, nižšie uvedené kolónky aby mohol byť Vaš dotaz zaradený do našej Poradne. Váš email nebude zverejnený.
Name*
E-mail*
Obrázok
Názov súboru Veľkosť
Momentálne nie sú nahrané žiadne súbory.
Maximálny počet súborov 6, maximálna veľkosť súborov 3MB.
Podporované formáty súborov: gif jpeg jpg png

Všetky údaje, najmä texty a fotografie uvedené na týchto webových stránkach sú výtvorom a vlastníctvom spoločnosti TRUMF sanace s.r.o., predstavujú jej know-how a ako také požívajú ochranu rovnako podľa autorských predpisov upravujúcich duševné vlastníctvo.

Kontakty na našej prevádzkareň

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

TRUMF 
sanace, s.r.o. na Firmy.cz

Kontakty na sídlo spoločnosti

Blatnická 14/3, Praha 5
IČO: 24271268
IČ DPH: SK4120141938
DIČ: CZ24271268