0
0

Dobrý deň. Prosím vás, mám dom odkopaný až na základ. Murivo nie je súrodé, ide o kameň a občas tehlu. Vo vašich aplikáciách vidím iba izoláciu v škáre tehál. Možno teda nejako potlačiť vzlínajúcu vlhkosť? Aj keď nie je nijako výrazná, nestačí nejako odvetrať základ?

Vrlík

 

 • You must to post comments
0
0

Dobrý deň pán Vrlík. Hĺbka výkopu by mala byť vykonaná až na základovú škáru. Váš dom je v miestach, na ktorý je smerovaný Váš dotaz, podpivničený čí nepodpivničený? Pre odpoveď potrebujem v celku podstatné informácie, a ďalej súvisiace informácie, ako hlboký je výkop a či bol zhotovený dostatočne hlboko, podľa vyššie uvedeného odporúčania.

S priateľským pozdravom

Jiří Schwarz

 

 

 • You must to post comments
0
0

Dobrý deň pán Schwarz

dom nie je podpivničený, riešim len polovicu domu. vnútri je miestnosť ktorú sme tiež odkopali asi do hĺbky 50 cm. Zvonku, podľa terénu je výkop na dne vodorovný, v jednom mieste je 1 meter a s klesajúcim terénom miestami 70 cm. Dom nemá klasickú základovú dosku, je vystavaný z kameňa, bola to kedysi zrejme stajňa pre dobytok z ktorej časom urobili miestnosť.

Vnútri nijako zvlášť múry vlhké neboli, ale to môže byť spôsobené aj dlhotrvajúcim suchom. Vedľa domu, asi 10 m, tečie potok ktorý je o 4 metre hlbšie než dom, takže je možné, že voda sa sťahuje prirodzene do potoku.

Dom som nechal odkopať, hlavne kvôli izolácii nopovú fóliu zasypať štrkom, aby bol prirodzene odvetrávaný. Len pre istotu uvažujem o vašej metóde ako náhradnm riešení či poistke keby v budúcnosti náhodou veľa pršalo.  Podrezanie domu je náročné.

Vrlík

 

 

 • You must to post comments
0
0

Dobrý deň pán Vrlík.

Staré / historické budovy sa nezakladali na betónové dosky, ani na základové betónové pásy, ale ako opisujete, väčšinou na kamenné základy s prvou vrstvou voľne uloženého kameňa vo výkope a potom sa pokračovalo v murovaní ďalších vrstiev s maltovými výplňami. Ak výkop bol zhotovený až na základovú škáru a zhotovili ste vonkajšiu zvislú hydroizoláciu s funkčným odvetrávaním, nie je nič, čo by sa Vášmu postupu dalo vytknúť. Možno len nevyužitá možnosť, ktorá sa vo Vašom prípade ponúkala, a to tá, že sa mohlo na dne výkopu zhotoviť drenážne teleso, hoci píšete, že dom netrpí vysokou vlhkosťou, ale podľa Vášho popisu tečie od Vášho domu cca 10 bm potok, ale so značne nižšou hladinou vody ako sú základy domu a tým by bolo zaústenie drenážneho potrubia do potoka bez akéhokoľvek rizika (ak by tomu nebránili iné okolnosti), myslené pre spoľahlivý odvod vody. Možno sa môže zdať, že by bolo toto opatrenie zbytočné, ale tiež bývajú prívalové dažde, tzn. značný úhrn zrážok v malom časovom úseku a tým, že ste výkop, ak som Vášmu dopytu dobre porozumel, vysypal vrstvou kameniva, a tým u základov domu vzniklo zberné miesto pre ľahkú akumuláciu povrchových vôd a bez odvodu vody na dne výkopu a v kombinácii napr. s malou / obmedzenou priepustnosťou podložia, môže pri prívalovom daždi vzniknúť, hoci na krátku dobu, stĺpec vody, ktorý Vám podtečie pod fóliou ku murivu. V prípade drenážneho telesa toto samozrejme nehrozí, aj keď je výkop vysypaný kamenivom. V prípade, že sa drenážny odvod na dne výkopu nevykoná, je vhodnejšie výkop zasypať presiatou zeminou, aby sa pri hutnení fóliová hydroizolácia nepoškodila, ale tým, že zemina bude okolo domu rovnako nasiakavá, priepustná, a zhutnená, vyššie popísané riziko je veľmi malé. Ale tým vás nechcem akokoľvek znepokojovať, len na túto skutočnosť musím upozorniť a to už preto, že mnou prevádzkovanú poradňu číta veľké množstvo čitateľov, a táto odpoveď je určená aj pre nich. Čo sa týka injektáže Systémom AquaStop Cream, nevidím dôvod, prečo túto dodatočnú izoláciu v priečnom reze muriva pre zamedzenie vzlínajúcej vlhkosti nezhotoviť. Na našich webových stránkach je veľké množstvo informácií aj pre technologický postup injektáže kamenného muriva. Najmä v Poradni. Po pravej strane sú vyhľadávacie štítky, ktoré sú tematicky priradené k otázkam anketárov. Po kliknutí na nadpis otázky anketára sa Vám zobrazí moja odpoveď. Len je potrebné pri vyhľadávaní mať trochu trpezlivosti. Dostatok odpovedí v Poradni pre Vaše rozhodnutie, či dodatočnú izoláciu v kamennom murive Systémom AquaStop Cream tiež urobiť, určite nájdete.

S priateľským pozdravom

Jiří Schwarz

 • You must to post comments
Zobrazuji 3 záznamů
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, nižšie uvedené kolónky aby mohol byť Vaš dotaz zaradený do našej Poradne. Váš email nebude zverejnený.
Jméno*
E-mail*
Obrázok
Názov súboru Velikost
There are currently no files uploaded.
Maximálny počet súborov 6, maximálna veľkosť súboru 3MB.
Podporované formáty súborov: gif jpeg jpg png

Nákupný košík

Kompletný sortiment vždy skladom. Tovar dovezieme na Vašu adresu do dvoch pracovných dní.

pro-rychly-nakupSK

Inštruktážne a animačné videa pre odvlhčenie muriva

 • Animačné video AquaStop Cream

  Animačné video AquaStop Cream

 • Časozberné video AquaStop Cream

  Časozberné video AquaStop Cream

 • ČT - relácia Polopate 2018

  ČT - relácia Polopate 2018

 • TV Prima - Receptár prima nápadov

  TV Prima - Receptár prima nápadov

 • ČT - relácia Polopate 2020

  ČT - relácia Polopate 2020

 • Čo sa deje v murive po injektáži

  Čo sa deje v murive po injektáži

 • Polyuretanová injektáž pre zatesnenie prieniku tlakovej vody

  Polyuretanová injektáž pre zatesnenie prieniku tlakovej vody

 • Sanační omítka svépomocí

  Sanační omítka svépomocí

 • Rubová gelová injektáž

  Rubová gelová injektáž

Aquasan Porosity

KALKULAČKA PRE RÝCHLY VÝPOČET SPOTREBY A NAVRHOVANÉHO BALENIA VRÁTANE CELKOVEJ CENY

spotreba

VODOROVNÉ REZY PRE BEZCHYBNÉ NAVRTANIE MURIVA

pro-shlednuti

REZ DOMU PRE DOPLNENIE hydroizolácií k trvalému odvlhčeniu

schema aqs

POZRITE, AKO sa obsluhujú nami dodávané APLIKAČNÉ ZARIADENIA

UKÁŽKA účinnosť systému AQUASTOP CREAM v extrémnych podmienkach

murik

Dokumentácia k našim výrobkom

Tu si môžete prezrieť sídlo a prevádzkareň našej spoločnosti

galerie

Napísali o nás v časopise Moje bývania

MOJE BYDLENI

posudok súdneho znalca

vyjadreni-znalce

K dnešnému dňu evidujeme TENTO POČET OBJEDNÁVOK zo SR a ČR, ale aj iných krajín EU. NIE sú započítané osobné odbery.


Z každej objednávky ukladáme 10 Kč na sociálne projekty.

Systém AquaStop Cream® v praxi

Typické nasycovanie priebežnej škáry i menej nasiakavého murovacieho materiálu injektážnym krémom AquaStop Cream®.

Šírenie hydroizolačnej clony proti vzlínajúcej vlhkosti už po niekoľkých hodinách po injektáži.

sireni injektaze

Šírenie hydroizolačnej clony proti vzlínajúcej vlhkosti po 24 hodinách po injektáži. Tieto jedinečné vlastnosti nemá žiadna iná injektážna technológia ani hmota.


Všetky údaje, najmä texty a fotografie uvedené na týchto webových stránkach sú výtvorom a vlastníctvom spoločnosti TRUMF sanace s.r.o., predstavujú jej know-how a ako také požívajú ochranu rovnako podľa autorských predpisov upravujúcich duševné vlastníctvo.

Kontakty na našej prevádzkareň

Dvorská 1163/2,
252 19 Rudná u Prahy
Po-Čt 9:00 – 15:30, Pá 9:00 – 16:30

+420 235 312 000
+420 606 187 916

Kontakty na sídlo spoločnosti

Blatnická 14/3, Praha 5
IČO: 24271268
IČ DPH: SK4120141938
DIČ: CZ24271268

+420 602 282 982