0
0

Dobrý deň, chcel by som sa opýtať, aká je záruku na Aqua Stop Cream a teda na aký dlhý čas po aplikácii mám pokoj od spodnej vlhkosti v murive, alebo či bude potrebné za nejaký čas sanáciu zopakovať ? Druhá otázka, či som si spotrebu materiálu vypočítal správne ak mi vyšlo 35 l materiálu na 80 bm, pri hrúbke muriva 400 mm ? Ďakujem za odpoveď s pozdravom Tomáš

 • You must to post comments
0
0

Dobrý den. Minimální doba životnosti plné funkčnosti vzniklé dodatečné izolace zdiva pro zamezení kapilární vzlínající vlhkosti našeho injektážního krému AquaStop Cream s maximální koncentrací aktivní látky v obsahu (80%ní koncentrát) je min 30 let, ale může to být i mnohem více. To však záleží na mnoha faktorech, např. zatěžování různými vlivy, jako je agresivita prostředí, tepelná zátěž, druh zdiva, atd. Váš výpočet spotřeby injektážního přípravku na Váš rozsah prací je správný, respektive mě to vychází 35,2 litrů, ale může to být o něco méně, ale i o něco více. Záleží na druhu zdiva. Ale zásadně se určitě spotřeba od Vašeho výpočtu lišit nebude, samozřejmě za předpokladu, že dodržíte technologický doporučený postup.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz – jednatel společnosti

 • You must to post comments
0
0

Veľmi pekne ďakujem za promptnu odpoveď.
Ale ak môžem, tak by som sa rád opýtal ešte jednu vec, ako by ste postupovali v mojom prípade, ak mi viete poradiť?
Mám 60r tehlovú stavbu ( pálená tehla ) a riadne betónové základy, stavba nie je podpivničená. Medzi základom a prvou radou muriva je takzvaný terový papier (nie je to asfaltová IPA). Vnútorná betónová podlaha je výškovo na úrovni betónových základov, (respektíve bude, momentálne je štrková). Rád by som tento Váš prípravok aplikoval do dier ktoré by som vyvŕtal do špáry medzi betónovým základom a prvou radou muriva. Otázka je, nebude v aplikacii prekážať terový papier, ktorý tam bol kedysi poćas výstavby umiestnený ako „izolácia“ ?
Bude v takomto prípade AquaStop Cream plnit svoju funkciu tak ako má? Alebo či by nebolo lepšie v tomto mojom prípade aplikovať AquaStop Cream pod terovy papier do základov a tým by som mal „dvojitú ochranu“ aj ked ten terový papier na niektorých miestach vôbec neplní funkciu izolantu. Za odpoveď pekne ďakujem.

 • You must to post comments
0
0

Ano, rozumím Vám. Z vašeho emailu jsem snad správně pochopil, že máte v součastné době kompletně vybourané podlahy a tím máte dostatečný výškový prostor pro nový podkladový beton, novou vodorovnou hydroizolaci podlahy a dalších vrstev podlahy. Rozhodně bych injektáž nedělal do spáry térové lepenky! Linii krémové injektáže bych zvolil do spáry cihelného zdiva pod současnou térovou lepenkou či do spáry v přechodu betonového základu a první řady cihelného zdiva (nesmíte se však dostat s vodorovnou linií injektáže pod vodorovnou izolaci podlahy, jednoduše, jak to bude co nejlépe výškově vycházet), ale je možné, že to výškově takto vycházet nebude a v tomto případě to můžete obrátit a to, že novou dodatečnou vodorovnou izolaci ve spáře cihelného zdiva zhotovíte v první spáře naopak nad térovou lepenkou a izolační vanu, kterou předpokládám, že budete také dělat, vytáhnete na svislou konstrukci (zdivo) cca. 100 mm nad linii injektáže zdiva. Tím se budou tyto izolace vzájemně doplňovat.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz – jednatel společnosti
TRUMF sanace s.r.o.

 • You must to post comments
0
0

Dobrý deň prajem,
veľmi oceňujem Vašu ochotu poradiť ako najlepšie a najúčinejšie využiť Váš prípravok AquaStop Crem.
Dovolil som si pre lepšie predstavenie mojej situácie vyhotoviť náčrtok momentálneho stavu a plánovaného stavu. V obrázku „B“ je v podstate situáci o ktorej sme už komunikovali včera len s tým, že som Vám tam dokreslil betónovú základovú dosku a jej úroveň a taktiež všetky ostatné vrstvy ktoré idú následne na ňu.
V obrázku „B“ by som sa chcel opýtať, ako riešiť stenu, ktorá sa sklada alebo je postavená z dvoch rozdielnych stavebných materialov. V tomto prípade mi nekorešponduje špára druhej rady tehál s následným napojením na škvárový kváder.
Teda otázka je, ako by ste, respektíve ako riešiť takúto situáciu, ked budem izolovať injektážou AquaStop Crem?

Ďakujem

 • You must to post comments
0
0

Dobrý den pane Cifra. Děkuji za výkresy. Výška injektáže je tímto daná. Tím, že (deska) podkladový beton je zakreslen v úrovni stávající térové lepenky, pro linii krémové injektáže využijete hned tu další spáru nad ní. Do spáry, kde je térová lepenka, injektáž nedoporučuji zhotovit. Pak máte zakreslenou novou vodorovnou izolaci položenou na podkladovém betonu s dalšími vrstvami (tepelná izolace atd). To je samozřejmě všechno dobře. Jen vodorovnou novou hydroizolaci podlahy po provedené injektáži (v první spáře nad térovou lepenkou) vytáhněte do výšky zdiva cca. 100 mm nad spáru, ve které se zhotoví krémová injektáž. Tím vznikne hydroizolační vana. Jinak u tohoto kombinovaného zdiva doporučuji postupovat takto. Vrty bych zhotovil ve výšce výše popsané, ale určitě bych využil spáru cihelného zdiva. Z obrázku č.1 si myslím, že cihelná část tohoto kombinovaného zdiva je z venkovní strany. Pokud tomu tak je, vrty a následnou injektáž zdiva bych provedl také z venkovní strany. Je ale jasné, že vrty se v určité hloubce dostanou do škvárových tvárnic a tím ne do jejich ložné spáry. Tím, že škvárové tvárnice jsou však celku velmi savý materiál, je nasycení okolí vrtů injektážním přípravkem AquaStop Cream velmi účinné a spolehlivé i bez provedených vrtů v průběžné spáře u tohoto druhu zdiva. Neznám procentuální vlhkost Vašeho zdiva, ale vysocekoncentrovaný injektážní krém se snadněji rozpouští a tím i snadněji napouští zdivo s vyšším stupněm vlhkosti. Takže pokud máte evidentně zdivo zavlhlé, není potřeba tyto vrty krátkodobě jednorázově prolít, ale pokud by se např. při vrtání od vrtů prášilo, je toto prolití vhodné a nic se tím nemůže zkazit. Silanový krém má ve svém obsahu 20% vody a tím se rozpouští i u méně zavlhlého zdiva, ale tím jednorázovým a krátkodobým prolitím se urychlí a usnadní v případě méně zavlhlého zdiva jeho nasycování do pórů a i těch nejjemnějších kapilár zdiva. Je to taková z praxe vyzkoušená metoda. Účinnost vznikající clony se tím nesnižuje a neznehodnocuje, právě naopak. Samozřejmě nejde o ředění obsahu vysoké koncentrace silanového krému.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz – jednatel společnosti
TRUMF sanace s.r.o.
Sanace vlhkého zdiva

 • You must to post comments
0
0

P. Schwarz, všetkému som porozumel a chcem Vám veľmi pekne poďakovať za trpezlivosť a hlavne ochotu ktorú ste mi preukázali pri riešení tejto mojej konkretnej situácie.
Už dnes si môžete byť istý, že týmto ste získali ďalšieho zákazníka a mile rád Vás na základe tejto pozitívnej skúsenosti pri komunikácii s Vami odporučím aj priateľom a známym, ak jedného dňa budú musieť riešiť taký istý problém ako ja.
Pevne verím, že s produktom AquaStop Cream budem nadmieru spokojný.
Hneď ako osekám omietky tak si Váš produkt objednávam.

S pozdravom, úctou a veľkou vďakou
Tomáš Cifra

 • You must to post comments
Zobrazuji 6 záznamů
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, nižšie uvedené kolónky aby mohol byť Vaš dotaz zaradený do našej Poradne. Váš email nebude zverejnený.
Jméno*
E-mail*
Obrázok
Názov súboru Velikost
There are currently no files uploaded.
Maximálny počet súborov 6, maximálna veľkosť súboru 3MB.
Podporované formáty súborov: gif jpeg jpg png

Nákupný košík

Kompletný sortiment vždy skladom. Tovar dovezieme na Vašu adresu do dvoch pracovných dní.

pro-rychly-nakupSK

Inštruktážne a animačné videa pre odvlhčenie muriva

 • Animačné video AquaStop Cream

  Animačné video AquaStop Cream

 • Časozberné video AquaStop Cream

  Časozberné video AquaStop Cream

 • Čo sa deje v murive po injektáži

  Čo sa deje v murive po injektáži

 • Injektážní krém

  Injektážní krém

 • ČT - relácia Polopate 2018

  ČT - relácia Polopate 2018

 • ČT - relácia Polopate 2020

  ČT - relácia Polopate 2020

 • Použitie injektážnej pumpy

  Použitie injektážnej pumpy

 • Práca s univerzálnou injektážnou pištoľou

  Práca s univerzálnou injektážnou pištoľou

 • Použitie pistole pre salámové bal.

  Použitie pistole pre salámové bal.

 • Použitie tubového balenia

  Použitie tubového balenia

 • TV Prima - Receptár prima nápadov

  TV Prima - Receptár prima nápadov

 • Sanační omítka svépomocí

  Sanační omítka svépomocí

 • Aquastop Protect®

  Aquastop Protect®

 • Aquastop Protect®

  Aquastop Protect®

 • Polyuretanová injektáž pre zatesnenie prieniku tlakovej vody

  Polyuretanová injektáž pre zatesnenie prieniku tlakovej vody

 • Rubová gelová injektáž

  Rubová gelová injektáž

Aquasan Porosity

KALKULAČKA PRE RÝCHLY VÝPOČET SPOTREBY A NAVRHOVANÉHO BALENIA VRÁTANE CELKOVEJ CENY

spotreba

VODOROVNÉ REZY PRE BEZCHYBNÉ NAVRTANIE MURIVA

pro-shlednuti

REZ DOMU PRE DOPLNENIE hydroizolácií k trvalému odvlhčeniu

schema aqs

POZRITE, AKO sa obsluhujú nami dodávané APLIKAČNÉ ZARIADENIA

UKÁŽKA účinnosť systému AQUASTOP CREAM v extrémnych podmienkach

murik

Dokumentácia k našim výrobkom

Tu si môžete prezrieť sídlo a prevádzkareň našej spoločnosti

galerie

Napísali o nás v časopise Moje bývania

MOJE BYDLENI

posudok súdneho znalca

vyjadreni-znalce

K dnešnému dňu evidujeme TENTO POČET OBJEDNÁVOK zo SR a ČR, ale aj iných krajín EU. NIE sú započítané osobné odbery.


Z každej objednávky ukladáme 10 Kč na sociálne projekty.

Systém AquaStop Cream® v praxi

Typické nasycovanie priebežnej škáry i menej nasiakavého murovacieho materiálu injektážnym krémom AquaStop Cream®.

Šírenie hydroizolačnej clony proti vzlínajúcej vlhkosti už po niekoľkých hodinách po injektáži.

sireni injektaze

Šírenie hydroizolačnej clony proti vzlínajúcej vlhkosti po 24 hodinách po injektáži. Tieto jedinečné vlastnosti nemá žiadna iná injektážna technológia ani hmota.


Všetky údaje, najmä texty a fotografie uvedené na týchto webových stránkach sú výtvorom a vlastníctvom spoločnosti TRUMF sanace s.r.o., predstavujú jej know-how a ako také požívajú ochranu rovnako podľa autorských predpisov upravujúcich duševné vlastníctvo.

Kontakty na našej prevádzkareň

Dvorská 1163/2,
252 19 Rudná u Prahy
Po-Čt 9:00 – 15:30, Pá 9:00 – 16:30

+420 235 312 000
+420 606 187 916

Kontakty na sídlo spoločnosti

Blatnická 14/3, Praha 5
IČO: 24271268
IČ DPH: SK4120141938
DIČ: CZ24271268

+420 602 282 982