Trumf sanace logo

Všeobecné vlastnosti injektážneho krému AquaStop Cream

Injektážny krém s vysokou koncentráciou aktívnej látky vo svojom obsahu – silán/siloxán 80 % nemá vďaka svojej ideálnej primárnej hustote tendenciu nekontrolovateľne unikať netesnými škárami v murive, na rozdiel od všetkých tekutých injektážnych prípravkov, ale po úplnom vyplnení vrtov sa postupne mení na veľmi jemný hydrofóbny gél, ktorý postupne jednoducho preniká do pórov a aj tých najmenších kapilár stavebných materiálov, nakoľko je zlúčiteľný s vlhkým okolím vrtov. Jemný gél nepodlieha pri nasycovaní stavebného materiálu ani gravitácii, a tak sa na rozdiel od iných druhov injektážnych hmôt šíri kruhovým, respektíve valcovitým nasycovaním okolia vrtov. Toto je jedinečná vlastnosť šírenia hydrofóbnej clony v murive, ktorá neprebieha pri žiadnej inej injektážnej hmote a nedocieli sa ani inou technologickou aplikáciou. Na základe nasiakavosti injektovaného materiálu a percenta vlhkosti (tieto dva parametre sú najzásadnejšie) je len otázkou času, kedy sa jednotlivé valcovito sa šíriace clony z jednotlivých vrtov prepoja v celej hĺbke a dĺžke injektovaného muriva. Pri tehlovom murive to je otázka niekoľkých dní po aplikácii (pri murive s dostatočnou vlhkosťou). Pri zmiešanom murive a všeobecne pri menej savých materiáloch až niekoľkých týždňov. Ale princíp relatívne pomalého, rovnomerného, ale neustáleho nasycovania okolia vrtov je zárukou pre vznik celistvej hydroizolačnej clony v murive medzi jednotlivými vrtmi. Injektážny krém nemá tendenciu vysychať vo vrtoch, a preto nie je problémom ani dlhší časový horizont jeho dispergácie (šírenia aktívnej látky do murovacieho materiálu). Jednotlivé osové vzdialenosti vrtov vo vodorovnom, ale niekedy aj zvislom prevedení (tzv. zvislice, napr. na oddelenie dvoch kolmo spojených, nadväzujúcich stien) sa zhotovujú vo vzdialenosti 100 mm od seba. Vzdialenosť „dobehu“ jednotlivých hydroizolačných clôn každého vyplneného vrtu je až 150 mm, a tým sa jednotlivé clony spoľahlivo prepoja a dôjde tak k spojeniu, „prekrytiu“ šíriacich sa clôn medzi jednotlivými vrtmi. Ďalšou nespornou výhodou je, že injektážny krém AquaStop Cream® nemá obmedzenia pre aplikáciu na hornom limite percentuálnej vlhkosti v murive. O tomto tvrdení sa môžete presvedčiť ukážkou časozberného videa uvedeného na našom webe. V technickom liste uvádzame limit účinnosti do 95 % vlhkosti v murive, ale v praxi sa taký limit vlhkosti vlhnúceho muriva z dôvodu kapilárne vzlínajúcej vlhkosti nevyskytuje, ak nejde o murivo zaťažované tlakovou vodou alebo murivo zaťažované havarijným stavom, napr. rozvodmi vody, kanalizáciou, únikom rozvodov kúrenia atď. Tak sa naozaj nemusíme obávať prípadných vysokých vlhkostných hodnôt v murive, na rozdiel od iných druhov injektáže, ako je to pri všetkých druhoch tekutých injektážnych hmôt, ktoré sa pri vyššom percente vlhkosti muriva nedokážu dispergovať, t. j. preniknúť do pórov a kapilár tohto muriva. Toto sú údaje a argumenty, ktoré sú preverené dlhoročnou praxou!

Nákupný košík

Kompletný sortiment vždy skladom. Tovar dovezieme na Vašu adresu do dvoch prac.dní

pro-rychly-nakupSK

Inštruktážne a animačné videa pre odvlhčenie muriva

 • Animačné video AquaStop Cream

  Animačné video AquaStop Cream

 • Časozberné video AquaStop Cream

  Časozberné video AquaStop Cream

 • ČT - relácia Polopate 2018

  ČT - relácia Polopate 2018

 • TV Prima - Receptár prima nápadov

  TV Prima - Receptár prima nápadov

 • ČT - relácia Polopate 2020

  ČT - relácia Polopate 2020

 • Čo sa deje v murive po injektáži

  Čo sa deje v murive po injektáži

 • Polyuretanová injektáž pre zatesnenie prieniku tlakovej vody

  Polyuretanová injektáž pre zatesnenie prieniku tlakovej vody

 • Sanační omítka svépomocí

  Sanační omítka svépomocí

 • Rubová gelová injektáž

  Rubová gelová injektáž

Aquasan Porosity

KALKULAČKA PRE RÝCHLY VÝPOČET SPOTREBY A NAVRHOVANÉHO BALENIA VRÁTANE CELKOVEJ CENY

spotreba

VODOROVNÉ REZY PRE BEZCHYBNÉ NAVRTANIE MURIVA

pro-shlednuti

REZ DOMU PRE DOPLNENIE hydroizolácií k trvalému odvlhčeniu

schema aqs

POZRITE, AKO sa obsluhujú nami dodávané APLIKAČNÉ ZARIADENIA

UKÁŽKA účinnosť systému AQUASTOP CREAM v extrémnych podmienkach

murik

Tu si môžete prezrieť sídlo a prevádzkareň našej spoločnosti

galerie

Napísali o nás v časopise Moje bývania

MOJE BYDLENI

posudok súdneho znalca

vyjadreni-znalce

K dnešnému dňu evidujeme TENTO POČET OBJEDNÁVOK zo SR a ČR, ale aj iných krajín EU. NIE sú započítané OSOBNÉ ODBERY.


Z každej objednávky ukladáme 10 Kč na sociálne projekty.

Systém AquaStop Cream® v praxi

Typické nasycovanie priebežnej škáry i menej nasiakavého murovacieho materiálu injektážnym krémom AquaStop Cream®.

Šírenie hydroizolačnej clony proti vzlínajúcej vlhkosti už po niekoľkých hodinách po injektáži.

sireni injektaze

Šírenie hydroizolačnej clony proti vzlínajúcej vlhkosti po 24 hodinách po injektáži. Tieto jedinečné vlastnosti nemá žiadna iná injektážna technológia ani hmota.


Všetky údaje, najmä texty a fotografie uvedené na týchto webových stránkach sú výtvorom a vlastníctvom spoločnosti TRUMF sanace s.r.o., predstavujú jej know-how a ako také požívajú ochranu rovnako podľa autorských predpisov upravujúcich duševné vlastníctvo.

Kontakty na našej prevádzkareň

Dvorská 1163/2,
252 19 Rudná u Prahy
Po-Čt 9:00 – 15:30, Pá 9:00 – 16:30

+420 235 312 000
+420 606 187 916

Kontakty na sídlo spoločnosti

Blatnická 14/3, Praha 5
IČO: 24271268
IČ DPH: SK4120141938
DIČ: CZ24271268

+420 602 282 982