Trumf sanace logo

AquaStop Cream ® je injektážny krém (nazývaný tiež pasta či gél) na silanovej báze s min. 80-percentnou koncentráciou aktívnej látky silan/siloxan v obsahu a je určený na injektáž vlhkého muriva na zamedzenie príčiny kapilárne vzlínajúcej vlhkosti. Zostávajúci 20 % obsah injektážnej emulzie sa odlišuje od podobných výrobkov tým, že obsahuje špeciálne aktivačné prísady, ktoré umožňujú jednoduchšie prenikanie aktívnej látky do pórov a aj tých najjemnejších kapilár v okolí vrtov. Vzhľadom na tieto vlastnosti ľahko preniká hlboko do všetkých minerálnych murovacích materiálov, a tak vzniká trvalá bariéra pre zamedzenie vlhkosti.

Krémová injektáž Systémom AquaStop Cream® svojím relatívne pomalým, no istým a rovnomerným (v prípade nenaklonených vrtov, t. j. vrtov kolmo zhotovených na zvislú rovinu muriva) kruhovým, respektíve valcovým šírením nasycuje všetky nasiakavé aj menej nasiakavé priemyselne vyrábané a prírodné murovacie materiály. Silanový krém sa vo vlhkom murovacom materiáli postupne rozpúšťa, dochádza k jeho jednoduchej penetračnej priestupnosti (disperguje) a tým, že je zlučiteľný s obsahom vlhkosti v murive, ľahko preniká do pórov a aj tých najjemnejších kapilár injektovaných murovacích materiálov. Túto vlastnosť nasycovania okolia vrtov stavebných materiálov nemá žiadna injektážna hmota na inej báze ani ju nie je možné nahradiť akoukoľvek aplikáciou, preto sa dá s istotou tvrdiť, že krémová injektáž Systémom AquaStop Cream® vo svojej kategórii, t. j. zhotovenie hydroizolačnej clony (bariéry) v murive pre zamedzenie vzlínajúcej vlhkosti, nemá účinnejšieho zástupcu. Nami vyrábaný silanový emulzný krém AquaStop Cream® je distribuovaný v ČR a SR, ale odoberajú ho aj odberatelia z ďalších členských štátov EÚ. AquaStop Cream® spĺňa všetky požiadavky najmodernejšej technológie výroby, ktorá každoročne podlieha štátnemu dohľadu výroby podľa platných noriem a predpisov ČR a EÚ, každé tri roky prechádza dôkladnou previerkou (štátnou skúšobňou) nami deklarovaných vlastností na udelenie certifikácie. Dlhodobý a dennodenným aplikovaním injektážneho krému AquaStop Cream® našou spoločnosťou (jej aplikačnou divíziou) sme mali možnosť získavať spätnú väzbu o účinnosti krému a technologických postupoch aplikácií, čo väčšina výrobcov nemá. Tým sme postupne získavali istotu správnosti napríklad nášho návodu na aplikáciu, technických údajov a našich tvrdení. V kombinácii vysokokvalitného silanového krému AquaStop Cream® na injektáž muriva a technologického postupu pre náš systém môžeme s istotou tvrdiť, že krémová injektáž muriva sa vzhľadom na špecifické vlastnosti injektážneho krému AquaStop Cream® stala vysokoúčinnou a spoľahlivou metódou v širokom spektre používaných murovacích materiálov s nízkym, ale aj s maximálnym percentuálnym zavlhnutím, poréznosťou muriva a v neposlednom rade aj stupňom zasolenia. Krémová injektáž Systémom AquaStop Cream® plnohodnotne a bez rizika statického narušenia stavby nahrádza mechanickú podrezávku muriva budov.

Popis: Systém AquaStop Cream® je určený na sanáciu vlhkého muriva a základov. Po zhotovení krémovej injektáže v murive postupne vzniká pri reakcii s podkladom hydrofóbna polymérna silikónová živica, ktorá nie je ďalej rozpustná a dispergovateľná vo vode. Vzniknutá polymérna živica vytvorí trvalú horizontálnu clonu, ktorá bráni ďalšiemu prenikaniu vlhkosti. Transport vody v kapilárnom systéme muriva je prerušený, čím dochádza k vysychaniu muriva v clone a, samozrejme, aj nad hydroizolačnou clonou. Materiál muriva si zachová pôvodné fyzikálno-mechanické parametre. Neobsahuje žiadne pomocné organické látky. AquaStop Cream® je vyrobený s maximálnou možnou koncentráciou hydrofóbnej látky silan/siloxan v obsahu. Vzhľadom na túto maximálnu koncentráciu aktívnej látky je vysokoúčinný so životnosťou min. 30 rokov. Na krémovú injektáž (vyplňovanie vrtov) sa používa aplikačná pištoľ pre vedierkové balenie s dvoma plnidlami (odporúčanie: kúpiť pri menšom rozsahu prác, t. j. pri nákupe 1-litrových balení) či injektážna pumpa (odporúčanie!: kúpiť pri nákupe 5-litrového a väčšieho balenia) a na salámové balenie injektážnej pištole pre salámové balenie. Pri balení tuba nie je potrebná na injektáž vlhkého muriva injektážna pištoľ (toto balenie odporúčame pre malé rozsahy prác). Odskrutkujte modrý uzáver tuby. Do otvoru tuby zasuniete číru hadičku z polyetylénu do danej hĺbky otvoru (hrdla tuby), t. j. k vyznačenej ryske na trubičke, aby bola hĺbka zasunutia správna. Tesnosť je dostatočná, ale aby pri vyťahovaní trubičky z vrtu nedošlo k rozpojeniu, dodávame pre istotu v cene tohto balenia lepiacu pásku. Touto páskou stiahnete spoj medzi aplikačnou trubičkou a hrdlom tuby, a tým nemôže pri plnení, a najmä spätnom vyťahovaní trubičky z vrtu dôjsť k rozpojeniu. Plníte tak, že tlakom ruky vytláčate z tuby cez zasunutú trubičku injektážny krém do vrtov. Aplikácia je veľmi jednoduchá.  

Výhody: 

– účinnejšia alternatíva kvapalných injektážnych živíc

– je možné aplikovať beztlakovým aj tlakovým spôsobom

– chemicky aj fyzikálne zlučiteľný s ošetrovaným prostredím

– vynikajúca stabilita a dlhodobá účinnosť vytvorenej horizontálnej hydroizolačnej clony

– rýchla, čistá a jednoduchá aplikácia

– bez obsahu organických rozpúšťadiel (VOC)

– hygienicky nezávadný a neškodný pre ľudský organizmus

– šetrný k životnému prostrediu

Balenie:

 • 580 ml     v baleniu tuba 
 • 600 ml     v salámovom balení
 • 1 liter      vo vedierkovom balení
 • 5 litrov    vo vedierkovom balení
 • 10 litrov  vo vedierkovom balení
 • 30 litrov  vo vedierkovom balení

 

 

 

Nákupný košík

Kompletný sortiment vždy skladom. Tovar dovezieme na Vašu adresu do dvoch prac.dní

pro-rychly-nakupSK

Inštruktážne a animačné videa pre odvlhčenie muriva

 • Animačné video AquaStop Cream

  Animačné video AquaStop Cream

 • Časozberné video AquaStop Cream

  Časozberné video AquaStop Cream

 • ČT - relácia Polopate 2018

  ČT - relácia Polopate 2018

 • TV Prima - Receptár prima nápadov

  TV Prima - Receptár prima nápadov

 • ČT - relácia Polopate 2020

  ČT - relácia Polopate 2020

 • Čo sa deje v murive po injektáži

  Čo sa deje v murive po injektáži

 • Polyuretanová injektáž pre zatesnenie prieniku tlakovej vody

  Polyuretanová injektáž pre zatesnenie prieniku tlakovej vody

 • Sanační omítka svépomocí

  Sanační omítka svépomocí

Aquasan Porosity

KALKULAČKA PRE RÝCHLY VÝPOČET SPOTREBY A NAVRHOVANÉHO BALENIA VRÁTANE CELKOVEJ CENY

spotreba

VODOROVNÉ REZY PRE BEZCHYBNÉ NAVRTANIE MURIVA

pro-shlednuti

REZ DOMU PRE DOPLNENIE hydroizolácií k trvalému odvlhčeniu

schema aqs

POZRITE, AKO sa obsluhujú nami dodávané APLIKAČNÉ ZARIADENIA

UKÁŽKA účinnosť systému AQUASTOP CREAM v extrémnych podmienkach

murik

Tu si môžete prezrieť sídlo a prevádzkareň našej spoločnosti

galerie

Napísali o nás v časopise Moje bývania

MOJE BYDLENI

posudok súdneho znalca

vyjadreni-znalce

K dnešnému dňu evidujeme TENTO POČET OBJEDNÁVOK zo SR a ČR, ale aj iných krajín EU. NIE sú započítané OSOBNÉ ODBERY.


Z každej objednávky ukladáme 10 Kč na sociálne projekty.

Systém AquaStop Cream® v praxi

Typické nasycovanie priebežnej škáry i menej nasiakavého murovacieho materiálu injektážnym krémom AquaStop Cream®.

Šírenie hydroizolačnej clony proti vzlínajúcej vlhkosti už po niekoľkých hodinách po injektáži.

sireni injektaze

Šírenie hydroizolačnej clony proti vzlínajúcej vlhkosti po 24 hodinách po injektáži. Tieto jedinečné vlastnosti nemá žiadna iná injektážna technológia ani hmota.


Všetky údaje, najmä texty a fotografie uvedené na týchto webových stránkach sú výtvorom a vlastníctvom spoločnosti TRUMF sanace s.r.o., predstavujú jej know-how a ako také požívajú ochranu rovnako podľa autorských predpisov upravujúcich duševné vlastníctvo.

Kontakty na našej prevádzkareň

Dvorská 1163/2,
252 19 Rudná u Prahy
Po-Čt 9:00 – 15:30, Pá 9:00 – 16:30

+420 235 312 000
+420 606 187 916

Kontakty na sídlo spoločnosti

Blatnická 14/3, Praha 5
IČO: 24271268
IČ DPH: SK4120141938
DIČ: CZ24271268

+420 602 282 982