Krémová injektáž a sanácie muriva svojpomocne

Nákup po telefóne
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradňa
otázky a odpovede
0
0

Dobrý deň, môžem sa opýtať, použili sme AquaStop Cream na stenu s priemerom 400 mm. Tehlová. Diery sme vŕtali vrtákom 14 mm. odstup 10 cm Kúpili sme 5 l balenia na skúšku, že s tým urobíme pár múrov a potom čo sa osvedčí, vykonáme injektáž celého domu. Avšak po cca 3 metroch sme balenie spotrebovali. (podľa kalkulačky mala byť
spotreba 1,5litrov/my dali 5 litrov) Nenapadá vás, v čom mohol byť problém? Nestretli ste sa s tým u nejakého zákazníka.? Robili sme niečo zle? Ešte ma napadá, že sme pred nanesením krému diery prestriekli vodou.
Ďakujem za radu, radi by sme pokračovali v našom pláne vykonať takto injektáž celého domu, avšak takto by nás to vyšlo o dosť drahšie.

Ďakujem
Petra Pietrasová

  • Petra Pietrasová stáří dotazu 7 rokov ago
  • last edited 4 týždne ago
  • You must to post comments
0
0

Dobrý deň. Ak veríme v matematické výpočty, je to nemožné. Spočítajte si napr. podľa tohto výpočtu spotrebu http://valec.wikina.cz/ jedného vrtu a vynásobte to 30 (tj. počet vrtov na 3 bežné metre) a zistíte, že naše
kalkulačka je nastavená správne a to má ešte drobné navýšenie na výpočet spotreby. To, že ste na danú výmeru spotrebovali viac ako 3 násobok spotreby je vysvetliteľné jedine tým, že injektážnym krémom nevypĺňate
obsahy vrtov, ale napr. medzeru medzi dvoma múrmi (občas sa takto murovalo, alebo sa zhotovila prímurovka s medzerou), alebo sa jedná o komôrkové tehlové murivo a potom vyplňujete komôrky, alebo v miestach injektáže je veľká kaverna, jednoducho nevypĺňate iba obsahy vrtov . Dôvodom nemôže byť klasická netesnosť muriva, ktorá je bežná a dokonca aj pri viac ako sto rokoch starých stavieb nie je netesnosť pri tehlovom murive pre krémovú injektáž problémom. Ako ste mali možnosť si injektážny krém už vyskúšať, jedná sa o veľmi hustú hmotu a tá nemá tendenciu pri, ale ani po injektáži stekať bežnými netesnosťami v murive, tak ako sa to deje pri všetkých tekutých injektážnych hmotách. Ja nepoznám Vaše murivo, nevykonal som vŕtanie, kde by ste mohli zaznamenať napr. skokový priebeh vŕtania v prípade medzery či kaverien a nepoznám ani priebeh výplne a tým Vám to nemôžem zdôvodniť. Keď vezmem klasické tehlové murivo, ktoré sa múrom na 300 mm a potom 450 mm, o ktorom predpokladám že diskutujeme, Vaša uvedená hrúbka klasického páleného tehlového muriva je neštandardná (ale môže to byť hrúbka uvedená vrátane omietok). Nemôže to byť práve murivo s prímurovkou? Pokiaľ som Vám nedal možné vysvetlenie, ktoré by sa Vám potvrdilo pri zisťovaní príčiny, ponúkam Vám možnosť kontroly naším technikom, ktorý „záhadu“ určite zistí. Inak, ak sa pýtate, či poznáme nejakých zákazníkov, ktorí mali podobný problém s nadmernou spotrebou, je to v našej štatistike počtu odberateľov a aj nami zhotovených stavieb ani nie percento, ale ak sa zisťovala príčina, vždy sa našlo vysvetlenie, ktoré nemalo nič spoločné s naším technologickým postupom a tým výpočtom spotreby. Dajte mi
prosím vedieť, či chcete vykonať zistenie zatiaľ nevysvetliteľné príčiny nadmernej spotreby.

S priateľským pozdravom

Jiří Schwarz – konateľ spoločnosti
TRUMF sanácia s.r.o.

  • You must to post comments
0
0

Dobrý deň,
veľmi pekne ďakujem za vysvetlenie. Naozaj ste nám spravili náladu.
V našom prípade sme začali jediným múrom, ktorý bol pôvodným majiteľom pristavovaný.
Pri vŕtaní sme zaznamenali skoky. Teda máme určité duté murivo. Našťastie nám tejto stene chýba dorobiť cca 1,5 metrov. Zvyšok domu máme klasickú tehlou. Teda technika v tejto chvíli nepotrebujeme, príčina odstránená.
Môžem sa opýtať, či máte radu ako dorobiť tých 1,5 m dutého múru? Máme postupovať rovnako ako doteraz a počítať na tu tento úsek s väčšou spotrebou?
Ďakujem
Petra Pietrasová

  • You must to post comments
0
0

Dobrý deň. Teraz som sa pozrel na druhú Vami zaslanú fotku (foto z vonkajšej strany) a príčina nadmernej spotreby je vysvetlená. Jedná sa o tehlové murivo, ale s komôrkami. Heluz, Porotherm apod. Nejedná sa tu o tehlové murivo klasické, ale ani murivo s medzerou. Injektáž komôrkového tehlového muriva sa zhotovuje odlišne (alebo skôr špecificky) od injektáže kompaktného muriva, ako je klasické pálené, nepálené tehlové murivo alebo aj murivo kamenné či zmiešané. Posielam vám link na našu Poradňu, kde si prosím prečítajte postup injektáže u tohto komôrkového muriva. Link:https://www.injektaz-zdiva-svepomoci.cz/poradna-sanace-vlhkeho- muriva/stitky/injektaz-komurkového- muriva.

S priateľským pozdravom Jiří Schwarz

  • You must to post comments
0
0

Dobrý deň,
ďakujem už sme si poradňu prešli a spôsob injektáže do komôrkovej tehly pochopili.
Ešte sa spýtam. Ako by ste postupovali v tej časti steny, ktorá je už hotová a kde sme na 3 metre aplikovali 5 litrov krému?
Je možné to tak ponechať a brať to ako izolované, alebo by ste vykonal injektáž znova?
Dá sa povedať že sme plnili vrty podľa návodu, takže pokiaľ sa krém nevracal von už.
Ďakujem Petra Pietrasová

  • You must to post comments
0
0

Dobrý deň pani Pietrasová. Záleží na tom, na ktorej priebežnej vodorovnej škáre injektážny krém skončil (sa zachytil, položil). Predpokladám, že ste vrty zhotovili v priebežnej škáre a tým ste pravdepodobne otvorili komôrky o jeden rad nižšie. Alebo už žiadna rada pod týmto radom tehlového muriva nebola a tým sa injektážny krém položil na zakladaciu ložnú škáru v mieste podlahy. To by bolo potom bez akýchkoľvek problémov, pretože by to bola tá ideálna maltová škára, kde by mala vzniknúť nová dodatočná hydroizolácia proti vlhkosti. Pokiaľ by to tak bolo, nie je potrebné injektáž z predchádzajúcej etapy opakovať, pretože je tam také nadlimitné množstvo krému, že účinok bude tiež nadštandardný. To nie je samozrejme tým pádom problém, okrem nadmerných nákladov. Takže pokiaľ injektážny krém skončil na ložnej vodorovnej škáre v správnej výške, nie je potrebné túto časť dĺžky muriva znovu injektovať. Pokiaľ sa ale injektážny krém mohol prepadnúť pod úroveň podlahy, nie je to úplne bez rizika, pretože by teoreticky mohlo dôjsť k premosteniu vlhkosti nad zhotovenú clonu ložnej škáry (bez skladby podlahy a jej izolácie voči výške vzniknutej dodatočnej izolácie muriva toto nedokážem zhodnotiť).

S priateľským pozdravom

Jiří Schwarz

  • You must to post comments
Zobrazuji 5 záznamů
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, nižšie uvedené kolónky aby mohol byť Vaš dotaz zaradený do našej Poradne. Váš email nebude zverejnený.
Name*
E-mail*
Obrázok
Názov súboru Veľkosť
Momentálne nie sú nahrané žiadne súbory.
Maximálny počet súborov 6, maximálna veľkosť súborov 3MB.
Podporované formáty súborov: gif jpeg jpg png

Všetky údaje, najmä texty a fotografie uvedené na týchto webových stránkach sú výtvorom a vlastníctvom spoločnosti TRUMF sanace s.r.o., predstavujú jej know-how a ako také požívajú ochranu rovnako podľa autorských predpisov upravujúcich duševné vlastníctvo.

Kontakty na našej prevádzkareň

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

TRUMF 
sanace, s.r.o. na Firmy.cz

Kontakty na sídlo spoločnosti

Blatnická 14/3, Praha 5
IČO: 24271268
IČ DPH: SK4120141938
DIČ: CZ24271268