Krémová injektáž a sanácie muriva svojpomocne

Nákup po telefóne
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradňa
otázky a odpovede
0
0

Dobrý den, koupil jsem starý dům – kamenná stěna + 8cm vzduchová mezera + půlcihla = 90 cm. Stěny jsem nechal podříznout a do spáry byla vložena 3 mm folie PVC s náležitým přesahem na vnitřní straně. Firma, která dělala podlahy přesah odřezala a asfaltovou izolaci základní desky nespojila s izolací stěny. Nyní dochází k vlhnutí omítky nad spárou mezi podlahou a stěnou. Lze s tím něco udělat? S pozdravem Petr Mainer

  • You must to post comments
0
0

Dobrý deň, aby som povedal pravdu, nie je jednoduché na túto otázku odpovedať. Najprv by som zrekapituloval svoju predstavu o priebehu sanácie vlhkého muriva. Ak môj predpoklad bude nesprávny, prosím o podaní ďalších informácií. Obvodové murivo a pravdepodobne aj vnútorné murivo vykazovalo vlhkosť a tak sa pred týmto nosným murivom vymurovala tehlová prímurovka s medzerou, ako popisujete. Toto riešenie samozrejme nie je šťastné a tak ste nechali mechanicky podrezať ako murivo nosné tak aj primurovku. Pokiaľ som to až doteraz správne pochopil, myslím, že prvé drobné pochybenie bolo ponechanie prímurovky. Tu už nedávalo žiadny zmysel ju ponechať už vzhľadom na dostatočnú hrúbku obvodového muriva a najmä zhotovenie podrezávky objektu. Odbúraním prímurovky by sa o niečo zväčšili miestnosti, zhotovenie vodorovnej izolácie muriva podrezaním by bolo jednoduchšie a pravdepodobne lacnejšie. Na druhú stranu ste nijako nepochybili, pretože ste izoláciu muriva podrezaním vykonali aj práve u tej prímurovky. Teraz potrebujem ale nejaké informácie pre zmysluplný návrh riešenia. Čo som popísal je správne? Podlaha bola vybúraná pred podrezaním muriva? Bola vôbec vybúraná? Pokiaľ áno, zhotovili ste podkladový betón a na ten ste zhotovovali vodorovnú izoláciu? Túto izoláciu síce nenapojili na dostatočný vnútorný presah dodatočne zhotovenej vodorovnej izolácie muriva, ale vytiahli túto izoláciu podlahy do tzv. vane?
S priateľským pozdravom
Jiří Schwarz – konateľ spoločnosti
TRUMF sanácia s.r.o.

  • You must to post comments
0
0

Dobrý deň, na dokreslenie situácie: V čase rekonštrukcie som bol pri podrezávaní múrov, ale zhotovenie podlahy prebehlo za mojej neprítomnosti. Preto som dnes vybúral kúsok vonkajšej vrstvy a výsledok som sa snažil zachytiť v nákrese v prílohe. V danom priestore bol pôvodne nejaký betón a podrezanie prebehlo cca 5 cm nad ním. Firma potom orezala podrezovú izoláciu (PVC cca 3mm) a zhotovila podkladový betón v úrovni izolácie, či skôr nad ňou. Naňho umiestnila sklenú rohož a položila dva pásy IPA kolmo na seba tak, že okraje vyzdvihla do hornej úrovne podlahového betónu. Tzn. neprivarila ich k stene av rohoch vznikli holé segmenty. Na hornú vrstvu IPA pásov (vzájomne nezvarených, položila dosky polystyrénu hr. 2cm, ktoré prikryla fóliou PVC. Na túto vrstvu potom položila podlahový betón hr. 9 cm.
Nechcel som zatiaľ rozbiť väčší kus podlahy, takže presnú hĺbku podrezovej izolácie pod úrovňou podkladového betónu nepoznám. Spomínaný priestor dnes vypĺňajú dve zariadené miestnosti a preto hľadám možnosť relatívne neinvázneho riešenia. Vybúranie podlahy a časti steny v okolí podrezovej škáry sa síce ponúka, ale za súčasnej situácie si ich zatiaľ neviem predstaviť.
S pozdravom
Peter Mainer

  • Petr Mainer odpovězeno 8 rokov ago
  • last edited 4 týždne ago
  • You must to post comments
0
0

Dobrý deň. Z Vášho nákresu (rezu podlahy a zvislej konštrukcie) je zrejmé, že dodatočná vodorovná izolácia muriva je zhotovená nižšie ako je výška podkladového betónu a jeho izolácia. V tom vidím zásadné pochybenie, pretože sa môže vlhkosť tzv. premostiť cez zavlhnutý podkladový betón do muriva nezávisle od spôsobu prevedenia vodorovnej izolácie na podkladovej betónovej vrstve. Z tohto dôvodu vlastne ani nemohlo dôjsť k napojeniu pôvodne presahovej vodorovnej izolácie muriva a izolácie na podkladovom betóne, pretože by hydroizolačná vaňa musela byť otočená smerom dole, čo sa ale technicky ani nedá vykonať. To ale asi tiež viete. V podstate máte tri možnosti ako celú situáciu riešiť a to buď znížiť celú skladbu podlahy, čo je za danej situácie pre Vás z pochopiteľných dôvodov neprijateľné alebo naopak zvýšiť vodorovnú izoláciu muriva. Tá tretia možnosť je zhotoviť zvislý rez cez vrstvy podlahy do hĺbky vodorovnej izolácie muriva. Tento rez by sa vykonal po celom obvode podlahy v miernom náklone smerom k murivu, aby pri dosiahnutí dostatočnej hĺbky rezu vzniknutá para bola čo možno najbližšie k vnútornému ukončeniu vodorovnej izolácie muriva. Potom by ste použili akúkoľvek vhodnú nízkoviskóznu tečúcu hydroizoláciu (napr. nízkoexpanznú polyuretánovú živicu flex, používanú na injektáže muriva), ktorú by ste túto škáru v celej hĺbke a dĺžke vyplnili. Tým by sa teoreticky premosteniu vlhkosti mohlo zabrániť. Je to síce neštandardný postup, ale dokážem si predstaviť, že by sa to technicky dalo vykonať a mohlo by to fungovať. Ak by ste chceli vykonať najmenej invazívny postup, myslím, že Vám nič iné nezostáva než zhotoviť ešte jednu vodorovnú izoláciu muriva (zhotovenie vrtov z vonkajšej strany pri obvodovom murive) injektážou na zamedzenie vzlínajúcej vlhkosti v murive napr. vysoko spoľahlivou krémovou injektážou a to vo výške tesne nad vodorovnou izoláciou podlahy (napr. vo výške tepelnej izolácie podlahy). Chápem, že sú to všetko nepopulárne rady, ale nič iné ma nenapadá ako toto pochybenie napraviť.
S priateľským pozdravom
Jiří Schwarz – konateľ spoločnosti
TRUMF sanácia s.r.o.

  • You must to post comments
0
0

Dobrý deň pán Schwarz, veľmi oceňujem Vašu trpezlivosť v snahe mi pomôcť. Dovolím si Vás ešte raz požiadať o názor:
Vyjdem z Vášho návrhu tretej možnosti viď. obor v prílohe ako som to pochopil.
Podľa môjho názoru vlhkosť do steny vstupuje jednak pásom podkladového betónu nad vodorovnou izoláciou, teda v šírke 3-4 cm, jednak z celého povrchu podkladového betónu škárou tvorenou sklotextilovou rohožou pod vrstvou IPA odkiaľ vystupuje na plochu steny v páse cca 11 cm. Pokiaľ budem postupovať podľa tretej možnosti, potom prerežem IPA izoláciu a navyše ťažko dotlačím tekutú hydroizoláciu zhora cez polystyrén a sklenú rohož do potrebnej škáry v podkladovom betóne. navrhujem preto túto modifikáciu, ktorá však záleží na vlastnostiach spomínanej hydroizolácie, ktorú nepoznám: Odrezať podlahový betón vo vzdialenosti cca 10 cm od omietky do hĺbky fólie PVC a odstrániť ho. Odstrániť polystyrén. Zdvihnúť podkladovú IPA lepenku od steny a pozdĺž rohu (stena – podkladový betón) naniesť hydroizoláciu. Tým by sa mohla vytvoriť clona medzi podkladovým betónom, stenou a vodorovnou izoláciou. Po vsiaknutí (nevie či je to možné a ako dlho to potrvá), by s trochou akrobacie bolo možné privariť IPA izoláciu k stene, prípadne si pomôcť nejakými asfaltovými lepidlami, ktoré by penetrovali okraj sklenej rohože. Všetko však závisí od vlastností Vašej hydroizolácie.
Bol by som Vám veľmi zaviazaný za Vaše vyjadrenie k tomuto variantu.
Ešte poznámku k zhotoveniu vrtov z vonkajšej strany k vytvoreniu novej vodorovnej izolácie: Tým že je stena (kamenná) prerušená vzduchovou medzerou, nedostanem sa k vnútornej (tehlovej) stene, ktorá je pre vlhnutie vnútornej omietky rozhodujúca.
So záujmom očakávam Váš názor doplnený prípadne vhodným typom tečúcej hydroizolácie z Vášho sortimentu.
S pozdravom
Peter Mainer

  • Petr Mainer odpovězeno 8 rokov ago
  • last edited 4 týždne ago
  • You must to post comments
0
0

Dobrý deň, pre urýchlenie vyriešenia problému by som navrhoval, keby ste mi zaslali Vaše tel. číslo a zajtra by sme všetko operatívne prebrali. Mám aj pár otázok. Alebo mi môžete po 10 hodine zajtra zavolať na číslo: 731 565 565.
S priateľským pozdravom
Jiří Schwarz – konateľ spoločnosti
TRUMF sanácia s.r.o.

  • You must to post comments
Zobrazuji 5 záznamů
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, nižšie uvedené kolónky aby mohol byť Vaš dotaz zaradený do našej Poradne. Váš email nebude zverejnený.
Name*
E-mail*
Obrázok
Názov súboruVeľkosť
Momentálne nie sú nahrané žiadne súbory.
Maximálny počet súborov 6, maximálna veľkosť súborov 3MB.
Podporované formáty súborov: gif jpeg jpg png

Všetky údaje, najmä texty a fotografie uvedené na týchto webových stránkach sú výtvorom a vlastníctvom spoločnosti TRUMF sanace s.r.o., predstavujú jej know-how a ako také požívajú ochranu rovnako podľa autorských predpisov upravujúcich duševné vlastníctvo.

Kontakty na našej prevádzkareň

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

TRUMF sanace, s.r.o. na Firmy.cz

Kontakty na sídlo spoločnosti

Blatnická 14/3, Praha 5
IČO: 24271268
IČ DPH: SK4120141938
DIČ: CZ24271268