Dobrý deň. Zaujal ma Váš spôsob svojpomocnej injektaze,keďže mám problém s vlhkou obvodovou stenou. Lenže dom bol postavený v 50-tych rokoch z plnej tehly (300x125x70),ale ta je ukladana tak ze vnutro steny je duté. Nenasiel som vo Vašich odpovediach, spôsob ako urobiť injektaz na takom múre. Dá sa to vôbec aplikovať na takom múre? Ak áno, ako? Ďakujem za odpoveď.
- Trumf Sanace s.r.o. stáří dotazu 6 rokov ago
- last edited 6 rokov ago
- You must login to post comments
Dobrý deň. Skoro všetko je technicky vždy riešiteľné a tak aj tento druh muriva, respektíve jeho spôsob vymurovania.
Sú v podstate 3 spoľahlivé možnosti ako toto murivo, ktoré je dvojité s medzerou, spoľahlivo zainjektovat Systémom AquaStop Cream.
Prvá možnosť:
Zhotoviť dostatočne veľké otvory vrtákom napr. o priemere 50-60 mm vo vzdialenostiach po 50 cm od seba a vo výške cca 100 – 150 mm nad zvolenou výškou miesta, kde sa následne bude vykonávať línie vrtov a injektáž., tj. vo Vašom prípade vo škáre tehlového muriva najbližšie k podlahe, do ktorej sa už dostanete vo vodorovnom vŕtaní a to z akejkoľvek jednej strany múru. Tým si otvoríte Vami popisovanú medzeru medzi dvoma múrmi. Potom zhotovíte pred navŕtaním muriva pre injektáž tzv. zálievku medzery a to napr. vápenocementovou maltou cez otvory, o ktorých sa zmieňujem v prvej vete. Maltu o niečo viac nariedite vodou ako uvádza výrobca pre omietanie, aby získala samonivelačnú konzistenciu, a tým maltová zálievka vytvorí výplň medzery medzi dvoma múrmi do dostatočnej výšky, tj. výšky vhodné pre samotnú injektáž Systémom AquaStop Cream. Je potrebné počítať pri väčšom pomere vody v maltovej zmesi s určitým poklesom pri vysychaní, preto ten výškový presah otvorov určených pre maltovú zálievku a výšky pre injektáž.
Druhá možnosť:
Zhotovíte v prvej možnej škáre od podlahy vrty s priemerom 10 mm po vzdialenostiach 100 mm, opäť nie s pokrátením, ale skrz murivo, tj. do medzery. Do takto navrtaného muriva vpravíme odhadované dostatočné množstvo vysoko expanznej montážnej polyuretánovej peny, prípadne kanalizačnej peny a tým, že vrt je otvorený do medzery, pena veľmi spoľahlivo vyplní medzeru a to v miestach zamýšľanej injektáže. Potom použijete vrták 14 mm a tým si vrty prevŕtate. Vrty ale už zhotovíte na celú hr. muriva, s pokrátením o nami odporúčaných 40 mm ako je skutočná hrúbka oboch múrov. Tým sa Vám odstráni montážna pena z vrtov, ktoré boli zhotovené do medzery (montážna pena sa pri svojej značnej expanzii v medzere medzi múrmi môže viac či menej aj vtlačiť do vrtu, cez ktorý bola polyetylénovou trubičkou vstrekovaná do medzery) a to nielen v ich obsahu , ale odstráni sa zväčšeným (14 mm vrtákom) vrtom aj prípadný možný zvyšok montážnej peny na vnútornom povrchu vrtu. Preto sa musí vŕtať najprv vrtákom 10 mm pre vyplnenie medzery montážnou penou a následne po vytvrdnutí montážnej peny sa vykoná uvedené prevŕtanie vrtákom 14 mm. A potom už postupujete podľa technologického postupu pre náš Systém AquaStop Cream. Injektážny krém sa nemá kam prepadnúť a zároveň ale vrt, ktorý je už zhotovený na celú hr. oboch múrov má svoje okolie porézne otvorené pre šírenie aktívnej látky do muriva.
Tretia možnosť:
Keď je murivo obojstranne prístupné, každú stenu (jedná sa o zdvojené murivo s medzerou) navŕtate samostatne, a postupujete úplne štandardne, tj. opäť využijete prvú škáru čo najbližšie pri podlahe, zhotovíte vrty už rovno v priemere 14 mm, v osových vzdialenostiach 100 mm a s pokrátením max. 40 mm ako je skutočná hr. samostatného jedného muriva, tzn. postupujete podľa technologického postupu pre náš systém, ale každý múr injektujete samostatne z prístupnej strany.
Všetky varianty sú uskutočniteľné a záleží len na Vás, pre ktorú sa rozhodnete a ktorá varianta bude pre Vás prijateľnejšia.
S priateľským pozdravom
Jiří Schwarz
- Trumf Sanace s.r.o. odpovězeno 6 rokov ago
- You must login to post comments