Krémová injektáž a sanácie muriva svojpomocne

Nákup po telefóne
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradňa
otázky a odpovede
0
0

Dobrý deň, chcel by som sa opýtať aký dlhodobý účinok má krémová injektáž muriva? (v rokoch cca) Ďakujem Vlček

  • Vlček stáří dotazu 8 rokov ago
  • last edited 2 mesiace ago
  • You must to post comments
0
0

Dobrý deň pán Vlček. Po vykonanej sanácii vlhkého muriva krémovou injektážou injektážnym krémom AquaStop Cream (80% aktívnej látky v obsahu) je životnosť vzniknutej hydroizolačnej clony cca. 40 rokov.
S priateľským pozdravom
Jiří Schwarz – konateľ spoločnosti
TRUMF sanácia s.r.o.

  • You must to post comments
0
0

Dobrý deň, ďakujem za odpoveď, ale mám ešte jednu otázku: keby náhodou vlhkosť nezmizla (napr. chybou pri aplikácii…) je možnosť už takto ošetrenú stenu opakovane injektovať? (vsiakne sa krém do už raz nasiaknutej steny?) ďakujem, Vlček

  • Vlasák odpovězeno 8 rokov ago
  • last edited 2 mesiace ago
  • You must to post comments
0
0

Dobrý deň pán Vlček. Pokiaľ všetko vykonáte podľa technologického postupu, je injektáž veľmi spoľahlivá a tak odpoveď je veľmi hypotetická. Inak je to ako s tou vlhkosťou. Pokiaľ by ste predsa len našli miesto(a), kde by vlhkosť zostala, neprebehlo tam dostatočné nasýtenie muriva silán/siloxanom a tak nie je problém toto miesto preinjektovať. Len by som vrty a následnú injektáž zhotovil medzi vrtmi už raz zhotovené.
S priateľským pozdravom
Jiří Schwarz – konateľ spoločnosti
TRUMF sanácia s.r.o.

  • You must to post comments
0
0

Dobrý deň, zle som tú otázku včera formuloval, myslel som, či je možné už raz nasýtenú stenu znovu napustiť (napríklad po 10 rokoch). ďakujem Vlček

  • Vlček odpovězeno 8 rokov ago
  • last edited 2 mesiace ago
  • You must to post comments
0
0

Dobrý deň. Áno rozumiem, ale v podstate bude odpoveď podobná. Je veľmi nepravdepodobné, že by ste museli zhotovovať opätovne krémovú injektáž už po desiatich rokoch. Krémová injektáž pri tehlovom murive bude plne funkčná za už spomínaného dodržania technologického postupu (viď http://www.injektaz-muriva-svepomoci.sk) . Pri murive zmiešanom je krémová injektáž taktiež vysoko spoľahlivá, ale v prípade muriva s veľkým percentom prírodného nesavého materiálu ako je napr. žula, rula, kremeň, cca nad 30% objemu v murive, je už akákoľvek injektáž viac menej nespoľahlivá (krémová injektáž je ale stále aj v tomto prípade najúčinnejšie, ale aj už s neistým výsledkom), ale to u Vás nepredpokladám. V drvivej väčšine sú tieto druhy nesavých murovacích materiálov používané na zhotovenie podmuroviek a tie sa väčšinou neinjektujú. Na túto podmurovku sa väčšinou v mieste podlahy prízemných miestností začína murovať tehlovým murivom a tam sa spravidla v tej prvej či ďalšej ložnej škáre tehlového muriva injektuje. Samozrejme do kategórie nesavých prírodných materiálov nespadá opuka, pieskovec, vápenec ai. Tieto prírodné materiály sú v podstate tiež veľmi savé, a tým vhodné na krémovú injektáž, kde je dostatok času na ich nasýtenie injektážnym krémom do pórov a kapilár týchto savých prírodných materiálov. Hydroizolačná clona totiž na rozdiel od iných, najmä často používaných tekutých injektáží, nevzniká v momente injektáže, ale až následne po vykonaní výplne vrtov a to svojim relatívne postupným avšak nezadržateľným nasycovaním stavebného zainjektovaného murovacieho materiálu. Túto vlastnosť nemá žiadny iný injektážny materiál používaný na zhotovenie dodatočnej hydroizolácie proti vzlínajúcej vlhkosti v murive. Takže aby som Vás nezmiatol, odpoviem jednoduchšie. Pokiaľ by injektáž nebola plne funkčná, neprejaví sa to po desiatich rokoch, ale v podstate nedôjde k vyschnutiu injektovaného muriva a to z uvedených, ale aj neuvedených dôvodov, napr. zle zvolená výška línie injektáže ai. Naopak ak murivo vyschne, čo je veľmi pravdepodobné , tak u tohto muriva rozhodne nebudete musieť opakovať injektáž v tak relatívne skorom čase, pretože ako som sa už zmienil, životnosť krémovej injektáže je ďaleko dlhšia (pri vysoko koncentrovaných silanových krémoch, tj s 80% aktívnou látkou v obsahu). Samozrejme nič nie je naveky. Po dobe cca 40 rokov dochádza k postupnému rozpadu hydroizolačnej clony (polymérna živica) a tým sa murivo opäť stane kapilárne otvorené a tým sa ale dá krémová injektáž opäť zhotoviť. Je to ako so vzlínajúcou vlhkosťou. Kam sa dostane kapilárna vzlínajúca vlhkosť, dostane sa po uskutočnenej krémovej injektáži nasycovaním pórov a aj tých najjemnejších kapilár muriva do okolia vrtov aj injektážny silanový krém (silan/siloxan) a naopak, kam sa vlhkosť nedostane, nedostane sa ani silanový krém, ale tam nie je samozrejme potreba bojovať s vlhkosťou.
S priateľským pozdravom
Jiří Schwarz – konateľ spoločnosti
TRUMF sanácia s.r.o.

  • You must to post comments
Zobrazuji 5 záznamů
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, nižšie uvedené kolónky aby mohol byť Vaš dotaz zaradený do našej Poradne. Váš email nebude zverejnený.
Name*
E-mail*
Obrázok
Názov súboru Veľkosť
Momentálne nie sú nahrané žiadne súbory.
Maximálny počet súborov 6, maximálna veľkosť súborov 3MB.
Podporované formáty súborov: gif jpeg jpg png

Všetky údaje, najmä texty a fotografie uvedené na týchto webových stránkach sú výtvorom a vlastníctvom spoločnosti TRUMF sanace s.r.o., predstavujú jej know-how a ako také požívajú ochranu rovnako podľa autorských predpisov upravujúcich duševné vlastníctvo.

Kontakty na našej prevádzkareň

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

TRUMF 
sanace, s.r.o. na Firmy.cz

Kontakty na sídlo spoločnosti

Blatnická 14/3, Praha 5
IČO: 24271268
IČ DPH: SK4120141938
DIČ: CZ24271268