0
0

Dobrý deň. Čítal som niekoľko otázok a odpovedí a nedočítal som sa odpovedi na môj problém.Bývam druhý rok v novostavbe a po prvom roku som si všimol že mi vlhne vnútorná stena pracovne, na druhej strane steny je kúpelňa s plynovým kotlom+komínom,kúpelka je obložená kachličkami.Začala mi vlhnúť stena zo strany pracovne asi v metrovej dĺžke a pred pol rokom som si všimol že mi vlhne aj komín v spodnej časti.Mám kondenzačný kotol.Inštalatér ktoý mi robil vodu odpad a plyn mi povedal že to neni vlhkosť z odpadu kotla,a tlaková skúška dopadla dobre.Hovorí že bude porušená vodorovná izolácia.Je vôbec možné zistiť porušenie izolácie cez betónový poter- karirohož- polystyrén? a až potom je izolácia.Alebo sa musí všetko vysekať z jednej aj druhej strany?Neexistuje neinvazívna metóda ktorá určí miesto porušenia izolácie? Ďakujem za odpoveď Pohronský.

 • You must to post comments
0
0

Dobrý deň pán Pohronský. Na základe skúseností a najmä na základe Vami zaslaných informácií predpokladám, že príčina zvlhnutia muriva nebude pravdepodobne! v porušení vodorovnej hydroizolácie podlahy. Všetko je samozrejme v úrovni pravdepodobnosti a daných okolností. To, že sa vylúčil únik vody z rozvodov kúrenia metódou nepoklesu tlaku v systéme, vylúčila sa iba jedna možná príčina z ďalších štyroch možných príčin. 1. Havárie rozvodov vody v podlahe, prípadne v stene (únik vody môže byť drobný – rosenie vody, ale neustály !, ktorý sa nemusí ani načítať na vodomeru). 2. havárie odpadov v kúpeľni (hoci napríklad drobná). 3. Únik vody z kúrenia (vylúčené tlakovou skúškou). 4. zatekanie vody za vaňu (sprchovací kút) pri sprchovaní, ak je v blízkosti tejto zavlhajúcej steny. 5. Porušená vodorovná hydroizolácia v podlahe (táto príčina je v malom pomere pravdepodobnosti, už vzhľadom ku skladbe podlahy aj keď samozrejme túto príčinu vylúčiť nemôžem). Ďalej je dom všade suchý, len v mieste kúpeľne spoločná stena (priečka) vlhne. Váš popis a dané podmienky mi ukazujú skôr na niektorú z vyššie popísaných príčin zvlhnutia muriva, než na príčinu porušenej vodorovnej hydroizolácie, pretože sa mi táto domnienka v drvivej väčšine v podobných prípadoch potvrdila. Vo Vašom prípade neviem o úplne spoľahlivej neinvazívnej metóde zistenia príčiny. Postupoval by som takto: Ak máte v dome ešte jednu kúpeľňu, aspoň mesiac by som vôbec nepoužíval túto kúpeľňu. Ak nemáte samostatný uzáver prívodu vody pre túto kúpeľňu, čo asi nemáte, nechajte ho pred kúpeľňou zhotoviť a prívod vody uzavrite. Vôbec nič nevylievajte do odpadu. Trebárs kriedou si označte súčasné obrysy vlhkých máp v pracovni a po mesiaci či dvoch mesiacoch sa dá situácia vcelku ,, poctivo “vyhodnotiť. Ak by sa jednalo o príčiny v rozvodoch, budú sa mapy strácať, ak o túto príčinu nepôjde, zemná vlhkosť ,aj keď tiež kulminuje na základe množstevných súčtov zrážok, ale pri vnútornom priečkovom murive to nemáva zásadný vplyv, murivo vysychať nebude. Keď sa potvrdí príčina, ktorú predpokladám, potom by som najprv obnažil rozvody vody a odpad. Ak by sa ale naopak potvrdilo pochybenie vo vodorovnej izolácii podlahy, je na rade chemická injektáž muriva systémom AquaStop Cream.
S priateľským pozdravom
Jiří Schwarz – konateľ spoločnosti
TRUMF sanace s.r.o.

 • You must to post comments
0
0

Dobrý deň, mám problém s vlhnutim vnútornej steny v novostavbe. Asi po roku bývania nám začala vlhnut stena na chodbe (z opačnej strany je sprchovy kút) v spodnej časti pozdĺžne v dĺžke asi jeden meter a tiež rovnako v spodnej časti v hosťovskej izbe ( z opačnej strany je druha časť sprchoveho kutu). Stenu sme skúšali vysusat teplovzdusnou pištoľou, čo nerobilo žiadnu zmenu. Taktiež sme asi trištvrte roka nepoužívali sprchovy kút, či náhodou nejde  problém odtiaľ. Nič sa však nezmenilo. Zaujímavé je, že stenu meriame aj vlhkomerom, ale vlhkosť je stále rovnaká a tiež to, že úroveň vlhkosti sa drzi stále dole max do výšky 10-15 cm. Viete nám poradiť v čom by mohol byt problém? Dakujem

Obrázok
 • You must to post comments
0
0

Dobrý deň. Je vždy “podozrivé”, keď dom (vo Vašom prípade novostavba) nevykazuje v 1 NP nikde vlhkosť muriva, len v miestach kúpeľne, kuchynskej linky a na iných sanitárnych miestach. V miestach možnej príčiny zvlhnutia muriva je na podlahe dlažba a na stenách keramický obklad a tým sa vlhkosť vo Vašom prípade v kúpeľni vizuálne neobjaví, ale z druhej strany týchto múrov sa nachádza chodba alebo obytná miestnosť, vo Vašom prípade oboje, kde sa vlhkosť objavuje. Netesnosť v odpade sprchovacieho kúta ste vylúčili, pretože sa sprchovací kút dlhodobo nepoužíva. Ale rozvody vody, ktorú sú v kúpeľni, vrátane rozvodov k batérii sprchovacieho kúta sú určite 24 hodín pod tlakom. Rozumiem aj myšlienke vylúčenia drobného úniku vnútorného vodovodu, pretože ako opisujete, vlhká mapa pri podlahe má rovnakú intenzitu, nešíri sa ani nevysychá. Avšak únik vody môže byť naozaj tak minimálny, že sa vlhkosť nezvyšuje, ale ani neznižuje a to na základe približne rovnakej dotácie a rýchlosti odparovania dotovanej vlhkosti. Tým by som odporučil zhotoviť ďalšiu skúšku, ktorá možný drobný únik z rozvodov vody v kúpeľni potvrdí či naopak vyvráti. Ide o tlakovú skúšku vodovodným manometrom, ktorá trvá cca 24 hodín. Aj drobný únik vody, ktorý nezaznamená ani vodomer, citlivý manometer nainštalovaný inštalatérskym majstrom napr. namiesto vodovodnej batérie zníženym alebo nezmeneným počiatočným tlakom v potrubí, kedy sa po dobu skúšky nesmie vykonať akýkoľvek odber vody, únik vody vnútorného vodovodného potrubia sa potvrdí alebo vylúči. Ak kúpeľňa nemá svoj uzáver vody, musí sa uzavrieť hlavný uzáver vody pre bytovú jednotku, vo Vašom prípade domu. Tým, že nepoužívate sprchovací kút, určite je v kúpeľni aj vaňa, umývadlo, možno bidet, WC misa. Tlaková skúška ale preskúša všetky rozvody vody. V niektorých prípadoch môže zvlhnutie muriva spôsobiť aj vzdialenejšia sanita, pretože kúpeľňa býva obložená na všetkých svojich stenách a rozhodne v celej ploche podlahy. Je potrebné aj prekontrolovať prípadné zatekanie za vaňu pri sprchovaní, ale aj odpadmi v ďalších sanitárnych miestach, ktoré budú v ležatej kanalizácii prepojené. Je to síce vždy menej pravdepodobné, ale je potrebné aj s touto možnou príčinou počítať. V prípade, že sa nič z týchto možných príčin nepotvrdí, potom už je na mieste zhotoviť dodatočnú hydroizoláciu nad podlahou vlhnúcich vnútorných stien, napr. Systémom AquaStop Cream, pretože nemožno vylúčiť ani pochybenia pri výstavbe a nedokonale zhotovené vodorovné hydroizolácie podlahy. Ale, ako som popisoval vyššie, odporučil by som začať tlakovou skúškou rozvodov vody.

S priateľským pozdravom
Jiří Schwarz

 

D

 • You must to post comments
Zobrazuji 3 záznamů
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, nižšie uvedené kolónky aby mohol byť Vaš dotaz zaradený do našej Poradne. Váš email nebude zverejnený.
Jméno*
E-mail*
Obrázok
Názov súboru Velikost
There are currently no files uploaded.
Maximálny počet súborov 6, maximálna veľkosť súboru 3MB.
Podporované formáty súborov: gif jpeg jpg png

Nákupný košík

Kompletný sortiment vždy skladom. Tovar dovezieme na Vašu adresu do dvoch pracovných dní.

pro-rychly-nakupSK

Inštruktážne a animačné videa pre odvlhčenie muriva

 • Animačné video AquaStop Cream

  Animačné video AquaStop Cream

 • Časozberné video AquaStop Cream

  Časozberné video AquaStop Cream

 • Čo sa deje v murive po injektáži

  Čo sa deje v murive po injektáži

 • Injektážní krém

  Injektážní krém

 • ČT - relácia Polopate 2018

  ČT - relácia Polopate 2018

 • ČT - relácia Polopate 2020

  ČT - relácia Polopate 2020

 • Použitie injektážnej pumpy

  Použitie injektážnej pumpy

 • Práca s univerzálnou injektážnou pištoľou

  Práca s univerzálnou injektážnou pištoľou

 • Použitie pistole pre salámové bal.

  Použitie pistole pre salámové bal.

 • Použitie tubového balenia

  Použitie tubového balenia

 • TV Prima - Receptár prima nápadov

  TV Prima - Receptár prima nápadov

 • Sanační omítka svépomocí

  Sanační omítka svépomocí

 • Aquastop Protect®

  Aquastop Protect®

 • Aquastop Protect®

  Aquastop Protect®

 • Polyuretanová injektáž pre zatesnenie prieniku tlakovej vody

  Polyuretanová injektáž pre zatesnenie prieniku tlakovej vody

 • Rubová gelová injektáž

  Rubová gelová injektáž

Aquasan Porosity

KALKULAČKA PRE RÝCHLY VÝPOČET SPOTREBY A NAVRHOVANÉHO BALENIA VRÁTANE CELKOVEJ CENY

spotreba

VODOROVNÉ REZY PRE BEZCHYBNÉ NAVRTANIE MURIVA

pro-shlednuti

REZ DOMU PRE DOPLNENIE hydroizolácií k trvalému odvlhčeniu

schema aqs

POZRITE, AKO sa obsluhujú nami dodávané APLIKAČNÉ ZARIADENIA

UKÁŽKA účinnosť systému AQUASTOP CREAM v extrémnych podmienkach

murik

Dokumentácia k našim výrobkom

Tu si môžete prezrieť sídlo a prevádzkareň našej spoločnosti

galerie

Napísali o nás v časopise Moje bývania

MOJE BYDLENI

posudok súdneho znalca

vyjadreni-znalce

K dnešnému dňu evidujeme TENTO POČET OBJEDNÁVOK zo SR a ČR, ale aj iných krajín EU. NIE sú započítané osobné odbery.


Z každej objednávky ukladáme 10 Kč na sociálne projekty.

Systém AquaStop Cream® v praxi

Typické nasycovanie priebežnej škáry i menej nasiakavého murovacieho materiálu injektážnym krémom AquaStop Cream®.

Šírenie hydroizolačnej clony proti vzlínajúcej vlhkosti už po niekoľkých hodinách po injektáži.

sireni injektaze

Šírenie hydroizolačnej clony proti vzlínajúcej vlhkosti po 24 hodinách po injektáži. Tieto jedinečné vlastnosti nemá žiadna iná injektážna technológia ani hmota.


Všetky údaje, najmä texty a fotografie uvedené na týchto webových stránkach sú výtvorom a vlastníctvom spoločnosti TRUMF sanace s.r.o., predstavujú jej know-how a ako také požívajú ochranu rovnako podľa autorských predpisov upravujúcich duševné vlastníctvo.

Kontakty na našej prevádzkareň

Dvorská 1163/2,
252 19 Rudná u Prahy
Po-Čt 9:00 – 15:30, Pá 9:00 – 16:30

+420 235 312 000
+420 606 187 916

Kontakty na sídlo spoločnosti

Blatnická 14/3, Praha 5
IČO: 24271268
IČ DPH: SK4120141938
DIČ: CZ24271268

+420 602 282 982